Skocz do zawartości
Strife

Tales of Zestiria

Rekomendowane odpowiedzi

Obstawiam ze roznic graficznych miedzy wersjami nje bedzie. Jedynie w plynnosci, jakosci dzialania i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nawet w płynności różnic nie bedzie, bo na ps3 i ps4 gra hula w 30 klatkach, jedynie ps4 ma full hd. Po za tym na ps4 też się chamsko obiekty pojawiają i dorysowują w trakcie gry.

 

Ja tam jednak jestem spokojny, z tego co widziałem to dostanę przygodę na co najmniej 100h, Bamco to nie kwadratowi i raczej nie spartolą swojej flagowej serii jRPG'ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

(...)

While there’s no additional content added to the PS4 release (though you can move the map with the touchpad now!), instead the game has been given a new lick of paint and is much more visually rich when compared to the original PS3 version.
The boost in resolution gives Tales of Zestiria a clearer, crisper picture removing jagged edges and textures are more detailed, most notably on party characters and environments. One downside is it seems unimportant or one off characters haven’t received the upgrades and look a little worse for wear compared to the rest of the party.

http://www.siliconera.com/2015/09/16/tales-of-zestiria-locked-at-30fps-on-pcs/

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schranz gada że jak z ps3, a i tak będzie grał z wywieszonym jęzorem  :P

 

Ja jako fan serii nastawiam się na same ohy i ahy pod względem tego tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To źle? Akurat gry tego typu nie opierają się na grafice. Akurat ona w nich jest...mało ważna.

 

Miło popatrzeć jest na takie coś:

1442456228-trailer-snapshot-luna.jpg

 

czy na taki poziom grafiki

1442667530-king-regis-old.jpg

 

Niby grafika się nie liczy, ale trochę słabo, że ogólnie teraz praktycznie każdy jrpg ma wersje na ps4, ps3 i jeszcze ps vita. Twórcy wymyślają te ciekawe światy fantasy i szkoda, że wizualnie nie rozwijają one skrzydeł tylko tkwią technologicznie 10 lat w przeszłości. Taka Berseria dalej będzie robiona na ps3. Szkoda. 

Edytowane przez vann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glownym targetwm jest japonia. Tam nie ma pedu za grafika ale za zawartoscia. Wiec skoro poziom graficzny pozwala odpalac dany tytul tez na poprzedniej generacji to nie ma sensu tego zmieniac. Nie bede narzekal ze seria tales of siedzi graficznie dwie generacje w tyl. Wazne ze pod wzgledem mechanik itp itd idzie na przod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Trace zgadzam się teraz z Tobą jak nigdy dotąd  :)

 

Talesy zawsze stały systemem walki, postaciami i relacjami między nimi, no i oczywiście skitsami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, ale mysle ze nikomu z nas by nie zaszkodzilo, gdyby seria jak i jrpgi  olsniewaly graczy pieknie wykonanymi swiatami na miare mozliwosc obecnej generacji sprzetu, a nie kanciastymi brylami rodem z PSVity . No i zeby nie bylo to nie jestem jakas graphic whore. bo nawet teraz ogrywam jrpgi z ps2. Po prostu twierdze ze jesli cos moze byc jeszcze lepsze to czemu nie. Nie musimy zadowalac sie jedynie swietna fabula, postaciami i systemem. Dobra, koncze to narzekanie bo sytuacja i tak sie nie zmieni az do momentu, kiedy to ps4 bedzie sie sprzedawalo w Japonii jak swieze buleczki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać to japońce zbytniej uwagi do grafy nie przykładają. W sumie Bloodborne to chyba najładniejsza gra jaka wyszła, a cudów to tam w niej nie było. Chyba dopiero nadchodzący Final będzie na takim top poziomie. Vanquish był całkiem ładny i świetny pod względem gameplayu. 
Może to tylko moje odczucie...albo się starzeje. Coraz bardziej z biegiem czasu i od grania we wszystkie te gry...coraz bardziej mam w nosie grafikę, a szukam czegoś co mnie w sumie zainteresuje np historią czy światem czy ogólnie całym tłem fabularnym (Soulsy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Japonii jest potężny rynek ps3, im to nie przeszkadza że zagrają na starej generacji, grafa tam nigdy się nie liczyła, dopiero Squaresoft zrobił orgie dla oczu jak w 97 wypuścili VII i dlatego ludziska z zachodu zaczęły zwracać większą uwagę na jRPG'i.

 

Taki Suikoden 2 zjadał Finala VII pod względem fabuły bez popity, systemowo obie gry były genialne, tyle że system materii dawał ogromne pole do popisu jak na tamte czasy w sumie to jest chyba jednym z najlepszych jakie powstały na potrzeby jRPG'a,

 

Suikoden nie wyglądał zbyt okazale jak na warunki zachodnie (chociaż jak dla mnie grafa bardziej mi podchodziła w Suikodenie  i ta cała chmara postaci), dla mniejszości ogromnej mniejszości grafa jest stawiana na drugim planie, ale gadając że grafa się nie liczy to szczyt ignorancji, grafa się liczy i to cholernie, dac teraz gimbusowi tekstówkę do ogrania to nie wytrzyma z nią 5 min, musza być oczojebne rozbłyski i orgia barw.

 

Wracając do Talesów, te gry nigdy nie były popisem grafików, ale za to starcia jak w żadnym innym jRPG'u ciągle trzymają poziom i miód wylewa się z ekranu, po za tym w której grze jRPG można popykac na 4 przy jednym ekranie. Tak samo postacie, a raczej ich relację i poboczne historie, nawalone jest tego cała masa w każdej odsłonie, o sidequestach nie wspomnę.

Przed premierą Xilli 1 było lamentowanie że gra niby na 25h, sama fabuła zajmowała ponad 40h, a żeby wymaksowac tytuł od 80 do 120h.

 

Myślę że osoby nastawione na grafę zawiodą się na Zestiri, ale reszta będzie się przednio bawić przy tym tytule.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam FF7 kocham za klimat, postacie i fabułę. Grałem w to pierwszy raz w 1998 czy 99 roku, do dzisiaj skończyłem setki innych gier i jak dotąd nic dla mnie nie przebiło FF7, a taki Cloud to ciągle mój ulubiony main hiroł :)

 

Co do grafiki i gimbusów to jest to przegięcie. Choć nie tylko gimbusów to dotyczy, lecz sporej części użytkowników konsol. Ja osobiście chciałbym, żeby jrpg na ps4 nie były portami z PSVity czy PS3, ale jeśli będą - trudno, i tak będę w nie grał, bo uwielbiam ten gatunek gier. Grafika zawsze była dla mnie na ostatnim miejscu przy podjęciu decyzji czy zagrać w jakąś grę. 

Edytowane przez vann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też uwielbiam VII( sentyment robi swoje), ta gra jest w moim top 3, co nie zmienia faktu że jest kilka tytułów które są po prostu od niej lepsze. Co do pana Chmurki to jest jedną z najfajniejszych głownych postaci jakie wystapiły w JRPG'ach.

 

Teraz przyjął się trend że najładniesze gry graficznie to straszne wydmuszki pozbawione zawartości, ale licze na to że z czasem pojawią się prawdziwe perełki.

 

https://www.youtube.com/watch?v=2mAZsmr-X9o

 

Podoba mi się że czary nie są przesadzone i nie ma pierdyliarda rozbłysków przez co walka jest czytelna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem spore te tereny, ciekawe czy większość taka jest czy tylko kilka (albo 1 jak np w FF13). Mam też nadzieje że tym razem będzie Indignation czy to w formie zwykłego czaru czy Mystic Arte :biggrin:. Zastanawia mnie jeszcze jak duże znaczenie w walce (pewnie głównie z bossami) ma to "scalanie" się postaci.

 

Co do FF7 to dla mnie osobiście jest to gra nr 1 ever :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to będzie za szał dupy jak remake VII wyjdzie  :laugh:

 

Dwa moje ulubione wykonania tego czaru.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu gadu a czy ktoś wie w jakich sklepach gra będzie dostępna ? 

 

Tak pytam ponieważ nie ważnę gdzie się przejdę to nikt nie wie o tej premierze :(

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w internecie zamawiam. 

 

Co do remake'u FF7 to zdecydowanie wolałbym kontynuację lub żeby zasoby ludzkie poszły na nowego FF (np. na FFXVI, żeby nie trzeba było czekać długo na niego). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strife to też moje 2 ulubione wykonania Indignation :biggrin: chociaż to Cherii z Graces F też nie było takie złe.

 

Ja zacząłem się obawiać o remake FF7 w momencie gdy powiedzieli że zmienią system walki - "bo tak ładnie wykonane postacie nie mogą stać i czekać na swoją kolei" - nagłupsza rzecz jaką słyszałem i mój hype spadł o jakieś 80% :/

 

TRaCe zawsze możesz zamówić tutaj http://www.ultima.pl/ct/playstation-4/gry/role-playing-rpg/tales-of-zestiria-dlc-1  ;  http://www.ultima.pl/ct/playstation-4/gry/role-playing-rpg/tales-of-zestiria-edycja-kolekcjonerska-1

Edytowane przez darkman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze, to nie będzie FF VII mimo że to będzie FF VII heh. Większość starych wyjadaczy będzie zawiedziona ze zmian jakie wprowadzą tego jestem pewien, co nie zmienia faktu że kwadratowi dzięki temu remake'owi zarobią ciężarówki jenów.

 

Vann też bym wolał jakąś kontynuację, a nie remake, lub żeby strzelili jakieś nowe IP, najchętniej to bym zobaczył jakiegoś finala w Cel-shadin'gu, coś ala DQ8, poezja.

 

O Graces F się nie wypowiadam, bo dla mnie to najlepszy jRPG w jakiego grałem, po prostu się zakochałem w tym tytule, mimo że fabularnie jest dużo gier które biją Gracesa na głowę, za to systemowo gra rozwala.

 

 

Hubercikiem genialne combosy się trzaskało.

 

Zestirie też z Ultimy zamówiłem, mam nadzieje że jak zawsze przyślą na początku premierowego tygodnia :P

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w internecie zamawiam. 

 

Co do remake'u FF7 to zdecydowanie wolałbym kontynuację lub żeby zasoby ludzkie poszły na nowego FF (np. na FFXVI, żeby nie trzeba było czekać długo na niego). 

 

 

Teraz pójdzie im szybciej ponieważ będą odgrzewać już gotowe assety z FFXV.

 

Strife to też moje 2 ulubione wykonania Indignation :biggrin: chociaż to Cherii z Graces F też nie było takie złe.

 

Ja zacząłem się obawiać o remake FF7 w momencie gdy powiedzieli że zmienią system walki - "bo tak ładnie wykonane postacie nie mogą stać i czekać na swoją kolei" - nagłupsza rzecz jaką słyszałem i mój hype spadł o jakieś 80% :/

 

TRaCe zawsze możesz zamówić tutaj http://www.ultima.pl/ct/playstation-4/gry/role-playing-rpg/tales-of-zestiria-dlc-1  ;  http://www.ultima.pl/ct/playstation-4/gry/role-playing-rpg/tales-of-zestiria-edycja-kolekcjonerska-1

 

Udało się jednak znaleźć jeden sklep który mi sprzeda ToZ na premierę za 220zł więc jest dobrze. 

 

Co do FF7 i systemu walki to coś czuje że zrobią motyw jak w FFXII...pasek się ładuje a my latamy postacią dookoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to systemy walki w FF zwykle dają radę, więc może SE tego nie popsuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem ale nie tego oczekuję od remake'u FF7

 

Heh mam problem z Zestiria - postanowiłem sobie że nie wydam więcej niż 200zł na grę z ps4 (przecież miały być tańsze niż na ps3...) ale z drugiej strony to Tales of i teraz nie wiem co zrobić: czekać na odpowiadającą mi cenę czy przepłacić te 30zł i mieć na premierę :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na co tu czekać, używka to będzie biały kruk i tez pewnie trzeba będzie sporo czekać i 200zł jak nic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×