Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie grywam na PC ale tam chyba jest podobnie . Jeden ma low drugi high i grają w jedno multi

Dokładnie o tym samym pomyślałem.

Przecież ja np. mając maszynę za 20k gram w multi z typkiem co ma kompa za 3k albo gościem, który gra na laptopie z integrą ;)

Ja swoje PS4 opylilem jakiś czas temu za cenę, za którą wciagnę teraz Pro więc wezmę w listopadzie i zobaczymy.

Jak będzie znowu kicha to chyba faktycznie kupię kompa i walić Sony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Bartek_Red napisał:

Ale ja o tym bardzo dobrze wiem :) Sprzedaż nowego modelu przecież tylko przyczyni się do wzrostu sprzedaży gier, bo ludzie będą chcieli doświadczyć magicznych 4k (których nie doświadczą). Ciekawe czy zaleje nas fala zremasterowanych remasterów, tym razem w 4k! Choć z drugiej strony pierwsze koty za płoty, bo bodajże TLoU doczeka się takiej łatki.

 

Nie czytasz dokladnie tego co pisza, zadna gra nie bedzie remasterowana na PS4 Pro. Wszystkie beda chodzily, wypuszczenie patcha usprawniajacego grafike to wola developerow - patche beda darmowe. Dla nich to szansa na sprzedaz kolejnych sztuk gier, ktore wyszly juz jakis czas temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ten gość z kompem za 3k może sobie obniżyć detale, rozdzielczość itp. żeby dojść do tych upragnionych fps-ów, więc sytuacja jednak nie jest identyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry jest ten mail od Sony, właśnie zobaczyłem na swojej skrzynce :1_grinning:

 

 

ps1.png

ps2.png

 

9 minut temu, dawiss napisał:

 

Nie czytasz dokladnie tego co pisza, zadna gra nie bedzie remasterowana na PS4 Pro. Wszystkie beda chodzily, wypuszczenie patcha usprawniajacego grafike to wola developerow - patche beda darmowe. Dla nich to szansa na sprzedaz kolejnych sztuk gier, ktore wyszly juz jakis czas temu.

 

Przecież wyraźnie napisałem o łatce...Miałem na myśli, że ponownie będą brali się za poprawianie kotletów, zamiast tworzyć zupełnie nowe gry. Teraz już jest jaśniej?

 

 

Edytowane przez Bartek_Red

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może i ja dodam coś od siebie.

Z tego co widać po komentarzach na portalu, większość użytkowników ma "bul dupy", że gry po pewnym czasie na zwykłej 4 będą bardzo odstawać w stosunku do PRO. Nie ma się co dziwić, nie każdy kto kupił PS4 musi mieć chęć do wykładania gotówki na nowszą wersję. A widmo tego, że za rok lub 2 będzie to wyglądało jak np, ze Cieniem Mordoru między PS3, a PS4 jest duże. A co dostajemy skok z 2.1 do 4.2 teraflopa, czyli dwukrotny. Ma to wpłynąć na lepszą płynność lub więcej szczegółów przy tej samej liczbie klatek - i co Sony jest BEEEE. 

A za rok MS wyda Scorpio z przeskokiem z 1.4 (X Box Slim) do 6 teraflpów. I co tam też będzie gadanie, że wszystkie gry pójdą  na jednej i drugiej konsoli?

 

Druga kwestia: Wszyscy się śmieją z PRO, że 4k to może pójdzie jak się wytnie wszystkie wodotryski graficzne i to w 25 klatkach. Za to Scorpio ze swoimi 6 teraflopami to co, będzie już 60 kl/s, high detale z 4k? Rożnica między 4.2 a 6 teraflów tyle zmieni? Zwykłe PS4 od X One było mocniejsze o ~0.7 teraflopa (chociaż lepiej tu byłoby podać procentowy skok) a jaka była różnica: trochę klatek animacji więcej oraz większa rozdziałka w niektórych grach. A pamiętajmy, że Scorpio wychodzi dopiero za rok.

 

Dodam na koniec, że żadnym ekspertem nie jestem i jak piszę jakieś głupoty, to z chęcią wysłucham kogoś bardziej elokwentnego. :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypuszczenie Pro rok wcześniej niż Scorpio to był błąd SONY. Teraz MS ma przewagę z czego się cieszę. Wypuszczą w 2017 sprzęt o wiele mocniejszy niż Pro, dorzucą VR , resztę sobie dopowiedzcie. Oby wygrali z PS4 podobnie jak wcześniej PS3 pokonało X360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij. Za rok będą już tak w plecy ze sprzedażą, że będą mogli tylko patrzeć na rosnące słupki u sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Thrasher8888 napisał:

Wypuszczenie Pro rok wcześniej niż Scorpio to był błąd SONY. Teraz MS ma przewagę z czego się cieszę. Wypuszczą w 2017 sprzęt o wiele mocniejszy niż Pro, dorzucą VR , resztę sobie dopowiedzcie. Oby wygrali z PS4 podobnie jak wcześniej PS3 pokonało X360.

 

W czym objawia się ta przewaga? W sprzedanych egzemplarzach konsol?

Przez około rok to Sony będzie miało najmocniejszą konsolę na rynku (1,2 TFLOPS vs 4,2 TFLOPS) i zapewne tak będzie ją reklamować. 

Z ostatecznymi wnioskami kto ma nad kim przewagę, trzeba będzie jeszcze trochę zaczekać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobala mi sie ta konferencja sony. Krotko i tresciwie. Taka i taka konsola, tyle kosztuje, takie gry, tak wygladaja, premiera za 2 miesiace, nara. Raczej watpie zeby w bardziej cywilizowanych krajach niz PL gdzie konsole sprzedaja sie na potege ktos czekal rok na xboxa ktory bedzie troche lepszy od pro. Pewnie kupi pro a jak wyjdzie scorpio to kupi i scorpio. 399euro za konsole w dobie 2 razy drozszych iphonow to pikus i ludzie sie nawet nie beda zastanawaic bo oddanie pola na rok czasu to slabiutki ruch MS. Slupki sprzedazowe to potwierdza...

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobala mi sie ta konferencja sony. Krotko i tresciwie. Taka i taka konsola, tyle kosztuje, takie gry, tak wygladaja, premiera za 2 miesiace, nara. Raczej watpie zeby w bardziej cywilizowanych krajach niz PL gdzie konsole sprzedaja sie na potege ktos czekal rok na xboxa ktory bedzie troche lepszy od pro. Pewnie kupi pro a jak wyjdzie scorpio to kupi i scorpio. 399euro za konsole w dobie 2 razy drozszych iphonow to pikus i ludzie sie nawet nie beda zastanawaic bo oddanie pola na rok czasu to slabiutki ruch MS. Slupki sprzedazowe to potwierdza...

Zgodze sie z kolega, w bardziej cywilizowanych krajach ludzie pojda i kupia na premiere lub krotko po niej,nikt czekac nie bedzie, bedzie tak samo jak w przypadku startu ps4. Nikt roku na scorpio czekac nie bedzie. Jak bedzie chcial to po tym roku pojdzie i kupi scorpio.

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytuj

Japoński serwis Game Impress Watch przeprowadził wywiad z Masayasu Ito z Sony Interactive Entertainment. Stwierdził on, że aktualizacje wprowadzające obsługę dodatkowej mocy nowej konsoli mogą być płatne. Ma to zależeć od deweloperów pewne gry mogą otrzymać aktualizacje za darmo, podczas gdy inne dopiero po uiszczeniu odpowiedniej opłaty.

 

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 

dupczenie level hard 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego nie zapominajmy o opłaceniu abonamentu Ps+PRO, który będzie sporo droższy. Chcesz być PRO, to płać !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi ew platnymi patchami to zenada.....

Cos jak remaster na PRO :1_grinning: masz gre ale chcesz lepszej jakosci doplac.... 

jesli ktorys wydawca to zastosuje to bedzie dick move i poleje sie na pierwszego fala hejtu (choc pewnie beda tacy ktorzy beda przyklaskiwac takim pomyslom). 

Takie zagranie jest jak pokazanie fucka tym co kupili Pro i maja juz gre... 

 

licze na to ze to jednak jakas plotka wyssana z pupy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo posiadania gry i tak poza jakimiś wyjątkami na pc każą płacić za remaster więc można tu szukać kolejnego źródła dochodu.

 

Dostosowanie do PRO będzie wymagało jakiejś tam pracy więc rękę po hajs można wyciągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w link co Pablos wkleił. To CEO jakiś z Sony w wywiadzie tłumaczył. Ba! Z tego co zrozumiałem, to takie płatne patche będą w pierwszej kolejności do gier Sony :1_grinning:

Exy takie dobre. Jednak można będzie jeszcze wydoić coś z np Uncharted. Masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pablos_83 napisał:

Pomimo posiadania gry i tak poza jakimiś wyjątkami na pc każą płacić za remaster więc można tu szukać kolejnego źródła dochodu.

 

Dostosowanie do PRO będzie wymagało jakiejś tam pracy więc rękę po hajs można wyciągnąć

 

Hmmm no dobra ale kto bedzie to placil? 

Ktos kto gre ogral juz jakis czas temu na PS4? i teraz kupil Pro? Po co? dla odrobine lepszych detali? albo 4K? ograna bawil sie dobrze czy to az taka roznica?

 

To nie jest jak wydanie GTA V na PS4 ktore zmienialo mechanike rozgrywki w stosunku do PS3 (przelaczanie miedzy FPP a TPP). 

 

Ktos kto kupi pro a wczesniej nie mial konsoli (niewazne nie mial, przesiadl sie, czy czekal z zakupem) - jesli kupi gre zacznie grac a potem uslyszy ze moze doplacic zeby miec PRO wersje? moze zaplaci ale tutaj tez moze poczuc sie zrobiony w jajo (np jesli wczesniej nie wiedzial o tej polityce). 

 

Tak to jest naklad pracy, ale to naklad pracy ktory raz ma promowac nowa konsole a dwa ozywic sprzedaz starszych tytulow i to na tym drugim wydawcy powinni zarabiac. 

 

Kolejna rzecz jakie to beda ceny? 16pln? czy raczej 49pln czy moze 79pln? 

na mniejsze kwoty wiekszosc machnie reka, przy wiekszych bedzie opor. 

 

Akurat to jest w mojej opinii piekny przyklad dzielenia graczy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pablos_83 napisał:

 

AZ WAS KUKLE BEDA SWEDZIALY, TAK WAS SONY WYRUCHA XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe kiedy każą płacić za logowanie się do konsoli.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra koniec afery, 2 developerow na gafie potwierdzilo ze nie bedzie takich cudow.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikael666

Widac ze dobrze zyczysz MS, niemniej jak to sie potoczy to sie okaze. 

 

Jedno co chcialem zauwazyc w odniesieniu do Pro i owych nieszczesnych domniemanych platnych patchy. 

 

MS dodal wsteczna kompatybilnosc i ni grosza nie skasowal zeby gre z x360 odpalic na XO. 

Sony byc moze bedzie kasowalo za ciut lepsza grafe i frame rate w wypadku PRO.

 

No kontrast dosc duzy. 

 

Moim zdaniem dalej sprowadza sie to do tego ze MS zgodnie z planem bedzie chcial powiekszac baze uzytkownikow. (jak mowil Phil)

A Sony poczulo sie tak pewnie, ze chyba im sie troszke poprzewracalo.... 

 

Niemniej jesli Pro sprzeda sie dobrze (a niestety wydaje mi sie ze tak bedzie) to sie utwierdza tylko w przekoaniu ze mozna rzucic cokolwiek a ludzie i tak sie na to rzuca..... 

Testowanie na nas graczach bedzie trwalo nadal. (nie zeby MS tego nie robil - bo wszyscy pamietamy ogloszenie XO i pozniejsze 180 stopni). 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu wiekszosc hejterow pro tak sie interesuje tematem, wchodzi na fora, neogafy, reddity, ekscytuja sie kazdym swiezo zaslyszanym czy przeczytanym newsem czy plotka i dluga no forum... dziwi mnie to bo wychodze z zalozenia ze jak cos mnie nie interesuje to leje na to i nie szukam informacji na ten temat...

 

Jesli chodzi o to czy kupic czy nie kupic to kwestia indywidualna... nikt nigdy nie robil gownoburzy jak wychodzila wersja slim konsoli a jak wychodzi konsola podrasowana ktora ulepszy grafe czy fpsy, i ktorej cena jest taka jak ps4 na premiere to nagle tsunami hejtu sie przez forum przelewa. Ile osob sobie zmienialo ps3 fat na slim? Dlaczego nie mozna sobie zmienic PS4 na PS4 Pro? O hooj w ogole chodzi?

  • Like 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smieje sie z polactwa a sam wykazuje sie niebotyczna krotkowzrocznoscia. Typowe.

 

Ktos moze miec calkowicie wy*ebane na PROraka, ale jesli choc troche interesuje sie grami i tym w jakim kierunku zmierza branza, to oczywiscie ze trzeba sledzic kazdy news nt tej konsoli, jest to ogromne wydarzenie w branzy i calkowita zmiana biznes planu na rynku konsol od wielu wielu lat, kazdy chyba chce wiedziec w jakim kierunku to wszystko idzie, i poki co wszystko wskazuje na to ze idzie to w bardzo zlym kierunku.

 

A jesli zastanawiasz sie dlaczego w przypadku PRO jest dyskusja a w przypadku PS3 -> PS3 slim dyskusji nie bylo, no to nie wiem co mam ci powiedziec... musisz po prostu zaczac patrzec szerzej na wszystko, lepszej rady ci nie dam. A w tym konkretnym przypadku, moze dyskusje wywoluje fakt ze gry beda inaczej wygladac i dzialac? Gry beda otrzymywaly rozne tryby np na klatki, grafike czy pseudo 4k? Nie wszystkie gry, ale jakies.

 

Ja tu widze spory potencjal na dyskusje, nawet jesli nie mam zamiaru wydac pieniedzy na te plastikowa spyerdoline.
 

33 minut temu, bany1987 napisał:

nazekactwem (...) obzygal

 

PS. Jak juz obrazac, to chociaz poprawnie.

 

Edytowane przez One Post Man
  • Like 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×