Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, kill napisał:

Całe szczęście, że napisałeś swój błyskotliwy i merytoryczny post. To znacznie ukwieciło tę dyskusję.

 

 

 

Zastanawialiście się nad tym, czy w telewizorach z HDR, ta opcja jest dostępna przy ustawieniach typu GRA? Ma ktoś może jakiś nowszy model z tym ficzerem i mógłby sprawdzić?

 

Polecam ten artykuł.

 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-the-best-4k-screens-for-hdr-gaming

 

Really makes you thing. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak za rok czy dwa będzie wyglądała różnica między grami na PS4 a PS4 pro. Obstawiam, że będzie wyraźny rozjazd, a najzabawniejsze jest to, że nowe tytuły będą sprzedawane w tej samej cenie, czyli przykładowo 249 zł, oferując zupełnie co innego na każdym z modeli. Gracz nie będzie miał wyboru. Zawsze będzie musiał kupić grę z opisem 'PS4 Pro enhanced'. W ten sposób Sony niejako zachęca do przesiadki, bo przecież każdy posiadacz zwykłego PS4 nie będzie mógł w pełni wykorzystać posiadanej gry, zawsze będzie ta świadomość, że wydał pieniądze, a pełny produkt może użytkować jedynie na PS4 Pro. Wcześniej, kiedy następowała zmiana generacji, był wybór. Ta sama gra na PS3 była wyraźnie gorsza, ale jednocześnie tańsza, co było uczciwym podejściem do klienta. Oczywiście teraz nie mamy do czynienia ze zmianą generacji (niby), Sony obiecuje, że każda gra będzie działać na obu konsolach. Tylko przez jak długi czas będą hamować nową konsolę i utrzymywać przy życiu starą? To się nie uda na dłuższą metę. Widać tutaj, jak bardzo zbliży to konsole do rynku PC, gdzie również każdy z graczy płaci pełną cenę za gry, a tylko garstka cieszy się full detalami, wysoką rozdziałką i stabilnym FPS. Ktoś tutaj wcześniej ładnie i mądrze napisał, że to przełomowy moment w historii konsol i ja się z taką opinią jak najbardziej zgadzam.

Edytowane przez Bartek_Red

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minut temu, kill napisał:

Całe szczęście, że napisałeś swój błyskotliwy i merytoryczny post. To znacznie ukwieciło tę dyskusję.

 

 

 

Zastanawialiście się nad tym, czy w telewizorach z HDR, ta opcja jest dostępna przy ustawieniach typu GRA? Ma ktoś może jakiś nowszy model z tym ficzerem i mógłby sprawdzić?

 

Niektore telewizory pozwalaja na takie luksusy, jednak te drozsze. Te z nizszej polki niestety nie pozwalaja i input lag jest bardzo mocno zauwazalny.

 

Trzymaj: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-the-best-4k-screens-for-hdr-gaming Widze ze Natsu juz podlinkowal :)

 

25 minut temu, Natsu napisał:

Really makes you thing. 

 

Think, thinkkkkkkk.

Edytowane przez One Post Man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos czulem z tym HDR to sciema troche jest.

Owszem moze w filmach to robi roznice przy wlasciwym (niskim) oswietleniu pokoju i wypasionym Premium UHD-HDR odbiorniku.

 

Innymi slowy poki PS4 bedzie trzymac w miare te 30fps (a niektore gry jak to bylo do tej pory stosujac sztuczki beda mialy 60fps - lub blisko tej wartosci), jako posiadacz TV full HD nie widze powodu abym mial sie przesiadac poki co na Pro.

Zostane amatorem :24_stuck_out_tongue::24_stuck_out_tongue:

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, One Post Man napisał:

 

Niektore telewizory pozwalaja na takie luksusy, jednak te drozsze. Te z nizszej polki niestety nie pozwalaja i input lag jest bardzo mocno zauwazalny.

 

Malo tego - nowe, high-endowe telewizory 4K coraz czesciej sa wyposazane w matryce 120Hz, wlasnie po to zeby zminimalizowac input-lag nierozlacznie zwiazany z HDR. Ale to tylko jeszcze bardziej utwierdza w przekonaniu ze na 4K jest jeszcze troche za wczesnie, bo nie dosc ze nie ma odpowiedniej konsoli to i telewizorow nadajacych sie pod gaming jak na lekarstrwo.

 

 

10 godzin temu, Natsu napisał:

So in what way does this fucking piece of shit compete with pc? 

>No 1080p/60 fps STANDARD
>No backwards compatibility 
>No free multiplayer
>No native performance boost from upgraded hardware for games without dev input
>can't turn off shitty graphics settings

 

The ONLY way this garbage somewhat competes is with the 4k meme that very FEW pc autists even use or care about, while still missing all of the RELEVANT reasons people game on pc in the first place.

 

Smutne ale prawdziwe. Ja sam widzac specyfikacje PS4 doskonale wiedzialem co sie swieci i postanowilem przyinwestowalem w peceta, mam te ~6.2TF od 3ech lat i mam natywne 1080p, framebuffer jak i kazdy jeden efekt graficzny, zadna gra nie spadla jeszcze ponizej 60FPS (najbardziej wymagajace gry chodza w 70-80, a niektore jak Doom, Forza 6 czy BF1 podchodza nawet pod 200), tekstury ostre jak zyleta, AA w kazdej grze, przede wszystkim NORMALNE sterowanie grajac na padzie, online nawet nie ma co komentowac bo wszyscy wiemy jaki jest PSN (nawet LTE na komorkach jest od niego 10x lepsze), itd. itd., i szczerze? Absolutnie NIC mnie nie zachwycilo na prezentacji PS Pro, bo ja to juz mam, od 3ech lat, a za 2 lata jak wyjdzie XB Scoripo to moj komp dalej bedzie rownie mocny, jak nie mocniejszy, gdzie za te 2-3 lata wymienie tylko GPU na GF 11xx i bede mial natywne 4K i >60FPS, i nie bede musial sie modlic czy prosic dewelopera zeby mi zpatchowal gre i pozwolil wykorzystac w pelni sprzet, albo kupowac jeszcze raz ta sama gre w wersji Remastered, czy wrecz placic za patche lol, oni serio mysleli ze to przejdzie?!? xD

 

Sony zj****o po calosci IMO - tak jak sie niestety obawialem sami nie wiedzieli co do konca ma robic ta konsola, i dlatego np. w TR beda az 3 rozne tryby pracy do wyboru - bo deweloperzy nie wiedza na co przeznaczyc dodatkowa moc, a na wszystko jest jej po prostu za malo. Gdzie wlasnie przypadek TR daje naprawde sporo do myslenia - z jednej strony mowia ze upscaling do 4K jest calkowicie darmowy, ale z drugiej najbardziej bogaty graficznie tryb bedzie w 1080p@30FPS, wiec pytanie czemu ten tryb nie moze byc po prostu upscalowany do 4K? Staly framerate, dopieszczona grafika, "4K", rozwiazanie idealne zdawaloby sie, a tymczasem trzeba wybierac miedzy 4K, ~60FPS, a najlepsza grafika, takze cos tu bardzo mocno smierdzi... Niestety ale konsole coraz bardziej zatracaja swoja nature i coraz bardziej staja sie tak naprawde pecetami - czasy gdzie wkladalo sie plytke i po prostu gralo bezpowrotnie minely, PS3/X360 wprowadzily instalacje gier oraz patche/DLC, PS4/XB1 pozwalaja juz wlaczac/wylaczac opcje jak Chromatic Aberration, Depth of Field, Motion Blur, zmieniac Field of View, ustawiac blokade framerate'u. etc. a teraz PS4 Pro (i byc moze tez Scorpio) pozwala wybrac miedzy 4K a FHD, 30 a 60FPS, i ogolny poziom grafiki, i nie zdziwie sie wcale jak nastepna iteracja bedzie miala rownie rozbudowane menu opcji graficznych co gry na PC, a przynajmniej pozwalala wybrac miedzy Medium/High/Ultra. Tylko przy tym wszystkim to nigdy nie bedzie "to", zawsze cos bedzie niedomagac, czegos bedzie brakowac, i nic nigdy nie bedzie zrobione do konca tak jak powinno - rozdzielczosc, framerate, grafika, tekstury, AA, you name it. A im bardziej konsole probuja sie upodobnic do PC tym bardziej przegrywaja, bo za 400$ po prostu nie da sie zrobic sprzetu sprostajacego obecnie obowiazujacym standardom na rynku. 

 

Sony po porazce PS3 przyjelo postawe bardzo zachowawcza - 600$ okazalo sie wrecz odstraszaczem dla konsumentow, wiec teraz postanowili zejsc jak najnizej z cena, tak bardzo ze na doslownie ostatnia chwile zrezygnowali z PS Eye byle tylko zaoszczedzic sprzedawac PS4 po 399$, ale lampa na padzie swieci po dzis dzien. Nie mogli dodac po czasie cross-game chatu bo zabraklo RAMu, to w PS4 na starcie zablokowali 3,5GB na przyszle zastosowania, gdzie przez te 3 lata nie dodali NIC do funkcjonalnosci OSu, za to tekstury w grach kuleja bo brakuje pamieci. Pad byl malo ergonomiczny go tylko poszerzyli, a triggery czy analogi jak byly tragiczne tak dalej sa. Podobnie po spoznionym starcie PS3 teraz za wszelka cena chca wypuscic nowa konsole jako pierwsi, jak najszybciej, mimo ze jest ona teraz IMO calkowicie zbedna. 

 

Teraz kolej na ruch ze strony MS (na ktory przyjdzie nam czekac az 1,5 roku) ale Sony dalo im bardzo wyrazne wytyczne jak NIE nalezy robic kolejnej konsoli, kwestia tego czy MS wyciagnie wnioski - obecna generacje wygrali by z palem w d*** gdyby tak samo jak Sony zrezygnowali z Kinecta i sprzedawali konsole po 399$, bo ludzie przeboleliby bez mrugnieca okiem 900p zamiast 1080p, doswiadczenie z poprzedniej generacji z duzo lepszym padem i bezapelacyjnie lepszym online zrobilyby swoje, ale szli w zaparte i "dzieki" cenie 499$ maja teraz 2x mniejszy udzial w rynku, przez co nawet gry reklamowane pod Xboxa i tak duzo lepiej sprzedaja sie na PS4. Czas pokaze, jesli MS zrobi "po prostu" mocna konsole zamiast sredniego konsolo-peceta to IMO ma szanse odzyskac korone oraz przywrocic konsole na dobry tor, a jesli nie i bedza grali na zasadach Sony to jeszcze wiecej graczy bedzie wracac do PC.

Edytowane przez Żywy
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a szczerze to odsetek tv Full HD z funkcją HDR jest śmiesznie mały, więc po co pro... Ja dziękuję postoje... A na 4k napewno się nie szarpne... (mi PS4 starcza, jest i tak mocno FOR DE PLAJERS że już lepszej nie potrzebuje)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

więc po co pro...

Będziesz gęgać jak Twoja stara fatka będzie robiła pokaz slajdów, bo twórcy oleją gry na ps4 i będą robić dobrze tylko na pro. :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, wili23 napisał:

Będziesz gęgać jak Twoja stara fatka będzie robiła pokaz slajdów, bo twórcy oleją gry na ps4 i będą robić dobrze tylko na pro. :24_stuck_out_tongue:

 

może masz rację ale wszystko zależy od tego ilu będzie użytkowników konsoli Pro, nikt nie zrobi gry dla miliona osób jak można dla 30 milionów, dopiero przyszłość pokaże jak będzie, więc nie ma co skreślać zwykłej konsol.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będziesz gęgać jak Twoja stara fatka będzie robiła pokaz slajdów, bo twórcy oleją gry na ps4 i będą robić dobrze tylko na pro. :24_stuck_out_tongue:

IE będę bo powoli BARDZO powoli będę się kierował ku M$ Scorpio

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do HDR, to prawdziwe HDR mają dopiero TV z tego roku. Większość firm zawarła jakieś UHD Alliance i zaczęły stosować ten standard jak należy.

Radzę się jeszcze zainteresować Double Vision, ale to już dużo bardziej wymagająca technologia, może na PS5 dopiero.

Poza tym HDR w grach jakoś wielkiej różnicy chyba nie będzie robić. Szczególnie przy większej zadymie, nawet na tych podrasowanych trailerach nie widziałem jakiegoś szału i różnicy. No nic, zobaczymy jak konsola wyjdzie.

Bardziej mnie interesuje wsparcie dla tego pseudo 4K i ogólnie jak gry będą się sprawować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mikael666 napisał:

Zapomniałeś tylko powiedzieć, że za tego PC-ta wydałeś 3-krotność (co najmniej) zapowiadanego PS4 Pro... i tu jest ten problem.

 

Owszem, ale warto bylo, bo od poczatku tej generacji mam to o co do tej pory blagaja gracze konsolowie (FullHD i 60FPS), i bede mial przez kolejne lata, i teraz nie placze ze mnie Sony "dyma" wypuszczajac tak szybko nowy sprzet . Poza tym na grach i PSN rocznie oszczedzam setki zl, plus teraz nie musze wymieniac konsoli za 2k (i tak samo zapewne nie bede musial przy premierze Scorpio), wiec nie wiem jak tam moje wydatki na granie przez te ostatnie 3 lata, ale wydaje mi sie ze tak naprawde juz w tym momencie wyszedlem finansowo na tym lepiej niz gdybym zainwestowal w PS4 na premiere, a z roku na rok ten bilans bedzie sie tylko poglebial.

 

Tak jak napisalem wczesniej - probuja zrobic z konsol pecety i tylko z nimi przegrywaja, bo nie bylo by tak naprawde nic zlego zeby upodobnic konsole do PC, tylko to trzeba zrobic DOBRZE, a zeby to zrobic dobrze to potrzeba odpowiedniej mocy obliczeniowej, ktorej nie ma, dlatego mamy juz trzecia z rzedu konsole ktora niedomaga - PS3 nie radzilo sobie z 720p, PS4 nie radzi sobie z FHD, a teraz Pro nie radzi sobie z 4K. I dlatego rynek konsol jest juz praktycznie nasycony - te ~40MLN PS4 i ~20MLN XB1 utrzymuje sie od dluzszego czasu i nie chce za bardzo rosnac, a wlasciwie coraz wiecej graczy wraca do pecetow. Andrew House sam pare dni temu otwarcie przyznal to to wlasnie PC zmusilo ich do stworzenia PS Pro, zeby zatrzymac jak najwiecej graczy przy konsolach: http://www.pcgamer.com/sony-says-the-pc-and-not-the-xbox-pushed-it-to-create-the-ps4-pro/

 

Cytuj

Sony Interactive Entertainment chief Andrew House said something very interesting: He told the Guardian that it wasn't competing consoles like the Xbox One S or looming Scorpio that drove the decision to release an upgraded version of the PS4. It was the PC.

 

“I saw some data that really influenced me,” House said. “It suggested that there’s a dip mid-console life cycle where the players who want the very best graphical experience will start to migrate to PC, because that’s obviously where it’s to be had. We wanted to keep those people within our ecosystem by giving them the very best and very highest [performance quality]. So the net result of those thoughts was PlayStation 4 Pro—and, by and large, a graphical approach to game improvement.”

 

Czy im sie to uda? Zobaczymy, ale patrzac po komentarzach na forach smiem watpic - ci co juz maja zwykle PS4 i HDTV nie maja zbytnio powodow do przesiadki, ci co do tej pory nie nabyli PS4 znaczy ze nie byli nim w ogole zainteresowani i teraz tez nie rzuca sie na Slima/Pro, natomiast odestek graczy z TV 4K HDR ktorzy mogli by wykorzystac mozlwosci PS Pro jest znikomy. A dla typowego Janusza ktory w ogole nie jest w temacie tym ciezej bedzie opchnac nowe PS, bo dla niego nie bedzie roznicy w sklepie miedzy oryginalem, Slimem, a Pro, PS4 to PS4, dlatego siegnie po najtanszy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Żywy

Jako ze siedzisz w PieCach.

 

Wlasnie dokonalem kalkulacji i to co powiedzial pan House - moim zdaniem nie ma  sensu - z punktu widzenia finansowego. I moze wlasnie sklonic ludzi (szczeglnie z rodowodem z PeCetowym) do powtoru na łono macierzy.

 

Przyklad (bazujacy na cenach w euro oraz cenach sugerowanych dla uproszczenia).

PS4 - 399eur, PS+ placony od premiery 3 lata - 49eur za rok daje 147eur.

I teraz jesli potencjalny gracz ma wydac kolejne 399eur na PS4 Pro to lacznie daje nam to 798+147=945eur.

Owszem rozlozone na 3 lata (zakladajac kupno na przemiere).

 

I teraz z tego co o tyle o ile orientuje sie w rynku PC to bez monitora (np zakladajac ze TV bedzie robil za wyswietlacz) wydaje mi sie ze w listopadzie 2013 (premiera PS4) wydajac owe 945eur mozna bylo zmontowac sprzet ktory:

- pozwoli na granie w full HD @30fps z lepszymi ustawieniami graficznymi nizli PS4 (moze z wyjatkiem zwalonego portu Batmana:AK)

- pozwoli na granie w full HD @60fps z ustawieniami graficznymi przynajmniej na poziomie PS4.

- gdybanie - pozwoli na to co wymienione w punktach powyzej przez jeszcze przynajmniej 1,5roku (pozniej ew upgrade)

- watpliwosc - czas do pierwszego upgrade sprzetu zeby zachowac plynnosc i jakosc oraz koszt takiego upgrade (zakladam karta grafiki)

- oczywistosc - PC nie pozwoli na granie w EXy od Sony.

 

Tak wiec  jest jeden minus i jedna watpliwosc, ale jesli potwierdzisz ze 945eur wystarczylo w 2013 roku, to zakladajac ze ktos chce miec najnowszy sprzet jesli chodzi o konsole wychodzimy na zero jesli chodzi o finanse, majac prawdopodobnie lepszy frame rate oraz przynajmniej taki sam poziom detali na PC.

 

Zakladam ze przy 3 letnim okresie wydawania konsol, doliczajac abo za online, granie na PC wyjdzie cenowo podobnie lub nieco taniej.

 

(i tak moze pro oferuje jakas PRO-teze dla 4K ale ja jako gracz wole plynne fullHD poki nie zmienie wyswietlacza na 4K).

 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do HDR, to prawdziwe HDR mają dopiero TV z tego roku. Większość firm zawarła jakieś UHD Alliance i zaczęły stosować ten standard jak należy.

Radzę się jeszcze zainteresować Double Vision, ale to już dużo bardziej wymagająca technologia, może na PS5 dopiero.

Poza tym HDR w grach jakoś wielkiej różnicy chyba nie będzie robić. Szczególnie przy większej zadymie, nawet na tych podrasowanych trailerach nie widziałem jakiegoś szału i różnicy. No nic, zobaczymy jak konsola wyjdzie.

Bardziej mnie interesuje wsparcie dla tego pseudo 4K i ogólnie jak gry będą się sprawować.

*Dolby Vision. Ciężko jest z marketingiem 4K i HDR, bo to jest coś co trzeba zobaczyć na własne oczy. Podrasowane trailery nic nie pokażą na naszych zwykłych Full HD SDR. Wiem bankowo, że o tym wiesz, ale i tak sobie tapnąłem tego posta :-D

Na necie o HDR pisze się jak rewolucji, że przy 4K to nic niezwykłego. Ot ostrzejszy obraz i tyle, a HDR to kind of magic.

Czytam te posty na forum i widzę, że połowa użytkowników tutaj ma szklaną kulę jak wybitny Michael Patcher, nasz wybitny jasnowidz branży gier. Każdy (prawie) tylko pisze o "Moja prawda jest najmojsza". Z co 5-10ty post jest naprawdę warty przeczytania.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tylko garstka z najnowszymi TV będzie w stanie skorzystać z tego HDR :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten plastik jest jak rozgrzana smola na ulicy, boisz sie ze zbyt mocny nacisk spowoduje widoczne wgniecenie xD

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak piprza o HDR, 4k, a zapominają o najważniejszym, ze gry mogą płynniej chodzić. Nie wiem jak dla was, ale dla mnie już jest powodem do wymiany grubasa. :1_grinning:

http://vignette2.wikia.nocookie.net/walkingdead/images/3/3f/Shut-up-and-take-my-money.jpg/revision/latest/scale-to-width-down/1024?cb=20140829235648

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wili23 napisał:

a zapominają o najważniejszym, ze gry mogą płynniej chodzić

 

Jedynymi osobami, które o tym zapomniały są twórcy owych gier

 

Ich psim obowiązkiem jest to, by chodziły płynnie. Nie na Pro tylko na PS4 i to od 3 lat. 

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozatym to oferta głównie do ludzi grających mocno i dużo single, bo multiplayer i tak wszyscy będą mieli w takiej samej formie, płynności etc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan

Tak, w 2013 za 900-1000€ dalo sie spokojnie zlozyc kompa z i5, 970, 8GB RAM i dyskiem 1TB. I taki sprzet starczy na kolejne pare lat (liczac od teraz) do grania w FullHD. Czyli finansowo juz wychodzi rowno, tylko teraz dochodzi jeszcze kwestia cen gier - na PC jest to prawie/ponad 100zl taniej za kazdy tutyl, i to w dniu premiery, bo o przecenach ze Steam/Uplay/Origin/GOG nawet nie ma co wspominac, wiec w zalezosci od tego jak duzo gier ktos kupowal przez te 3 lata mozna bylo zaoszczedzic niemala fortune, plus drugie tyle dojdzie do czasu premiery PS5 czy jak to nazwa. Jedyny minus to tak jak mowisz - brak exow, ale ile naprawde wartych ogrania gier ma Sony w tej generacji? Jeden UC4? Nawet nie skomentuje. To juz nie te Sony z czasow PS3 ktore mialo mase swietnych tytulow na wylacznosc w kazdym jednym gatunku, teraz nie maja praktycznie nic, a to co ma dopiero wyjsc stoi pod ogromnym znakiem zapytania.

 

 

 

3 minuty temu, wili23 napisał:

Wszyscy tak piprza o HDR, 4k, a zapominają o najważniejszym, ze gry mogą płynniej chodzić. Nie wiem jak dla was, ale dla mnie już jest powodem do wymiany grubasa. :1_grinning:

 

Stale 30FPS zamiast 28-30 za 399€, tyle wygrac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony wydało gówniane ps4 tylko dlatego aby zarabiać na tej konsoli już od premiery(na ps2/3 na konsoli tracili a zarabiali na grach i akcesoriach)

Teraz powinni wymieniać te gówniane ps4 na pro za max 200$, może wtedy wyszli by z tego z twarzą ?

A tak to mamy kolejną nędzną konsolę która za 3 lata będzie ledwo 1080 odpalać w 30 klatkach w bardziej wymagających tytułach.

Ogólnie dymają jak mogą, konsola, abonament plus, gry w cenach z dupy, podobnie akcesoria .

Blokowanie większości słuchawek usb(kupujcie nasze pękające płaskie dzwiękowo z baterią na 6h za 400zł !)

A teraz w slimce nawet optyka nie będzie a cena z dupy :)

Serio żygam już tym sony, nigdy nie lubiłem xboxa ale serio rozważam kupno tej konsoli, ew. złożę PC i będę co 2 lata zmieniał grafę(sprzedanie starej/kupno nowej dokładając z 500zł)

A najbardziej bym chciał żeby nintendo skasowało sony/x ew. wkroczył nowy gracz .

Śmiałem się też z grania w chmurze ale nt. moment wydaje się to wcale nie takie głupie .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Żywy napisał:

@MagEllan

tylko teraz dochodzi jeszcze kwestia cen gier - na PC jest to prawie/ponad 100zl taniej za kazdy tutyl, i to w dniu premiery, bo o przecenach ze Steam/Uplay/Origin/GOG nawet nie ma co wspominac

 

Tylko, że gry na peceta są przypisane do konta i nie można ich odsprzedać, więc wole rozwiązanie konsolowe, czyli kupuje grę, przechodzę i sprzedaje z maksymalną stratą 20-30zł a czasami nawet można zarobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×