Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałbym to na żywo zobaczyć, ale kurde serio ten filmik nie powala ok jest różnica, ale czy grając faktycznie ma ona aż tak wielkie znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

 

Edytowane przez marko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MagEllan napisał:

Musiałbym to na żywo zobaczyć, ale kurde serio ten filmik nie powala ok jest różnica, ale czy grając faktycznie ma ona aż tak wielkie znaczenie?

Wierz mi, jeśli posiadasz dobry telewizor z dobrym HDR to różnica jest bardzo duża. Ja musiałem zasłaniać oczy, jak oglądałem film, gdzie wstawało słońce. Tak były promienie słoneczne, jak w rzeczywistości. Wg mnie HDR to może być największa rewolucja na rynku TV od lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, czeskimaster napisał:

 

 

Edytowane przez marko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dddd 2.jpg

Edytowane przez marko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie różnica. Już kilka lat temu HDR pojawiło się przy zdjęciach (specjalne akcję do photoshopa itd) i efekt był mega.

Mam tel. MI5 i mam opcje robienia fot z HDR i w porównaniu ze zwykłymi są mega ostre, kolory żywsze itd

Więc na pewno na plus, ale czy to bedzie taki wypas w gamingu to musiałbym zobaczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wojcik_dan napisał:

Dla mnie najważniejsza rzecz to 60klatek w 1080p w każdej grze a reszta to dodatek.

To możemy się rozczarować. Coś mi się wydaje, że skończy się na 4k i HDR w grach i tylko niektóre tytuły będą mieć coś ulepszone, ale już wydane tytuły raczej zostaną w obecnym stanie. Ciekawe, czy ktoś na forum CDProjekt pytał o PRO, czy planują wydanie patcha z poprawkami grafiki. Coś cicho od prezentacji PRO. Jakiś czas temu sprzedałem konsolę w oczekiwaniu na PRO, ale coś mi się wydaje, że się w listopadzie rozczaruję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem teraz ten film z HDR jeszcze raz i bieżnik na oponie jest normalnie widoczny ostry, nie wiem czemu taki ciemny wyszedł na zdjęciu , było to robione telefonem komórkowym , ogólnie kolory z HDR są super zwłaszcza odbicia słoneczne robią ogromne wrażenie a ten tv raczej ma słabe parametry podświetlania HDR 

Edytowane przez marko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wnt napisał:

To możemy się rozczarować. Coś mi się wydaje, że skończy się na 4k i HDR w grach i tylko niektóre tytuły będą mieć coś ulepszone, ale już wydane tytuły raczej zostaną w obecnym stanie. Ciekawe, czy ktoś na forum CDProjekt pytał o PRO, czy planują wydanie patcha z poprawkami grafiki. Coś cicho od prezentacji PRO. Jakiś czas temu sprzedałem konsolę w oczekiwaniu na PRO, ale coś mi się wydaje, że się w listopadzie rozczaruję.

Wiesz co na tych tytułach co już są to mi nie zależy. Ważne by wszystkie nowe tak hulały ale pewnie masz rację, że się rozczarujemy. Z drugiej strony nic nie poradzę, że jestem technologicznym freakiem i lubię nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wojcik_dan napisał:

Wiesz co na tych tytułach co już są to mi nie zależy. Ważne by wszystkie nowe tak hulały ale pewnie masz rację, że się rozczarujemy. Z drugiej strony nic nie poradzę, że jestem technologicznym freakiem i lubię nowości.

No jedynie, jak ktoś ma parcie na nowe tytuły to może coś zyskać. Wg mnie posiadacze PS4 będą poszkodowani, bo będą optymalizować gry pod wersję PRO, a w PS4 skończy się na 20-30 fps :)

 

Sorry, ale nie wierzę w cuda. Już przy starcie PS4 były duże wałki robione. Taki Black Flag z grafiką z PS3 chodził w 900p, potem przerobili to zdaje się patchem na 1080p, ale tylko na PS4, XO zostało na 900p. Wtedy już wiedziałem, że ta moc PS4 to pic na wodę fotomontaż. Popatrzcie na downgrade'y Witcher 3, Unity, etc.

 

Ta generacja to remaster generation. Nawet im się nie chce grafiki polepszyć, zwiększają tylko rozdzielczość i wydają grę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja po pokazaniu Pro byłem już przekonany, że trzeba na pc się przesiąść ale wygoda konsol jest nie do pobicia. 65"kanapa i pad w ręku. Przed monitorem tego nie widzę. Pc można do tv ale wtedy to tylko i tak max 60 klatek. Xbox rezygnuje z ex-ów i od października wszystkie gry można odpalić również na pc i to mi dało też do myślenia czy nie pora już na pc tym bardziej, że pogoniłem X1 by kupić S i teraz się waham czy tej kwoty nie przeznaczyć na kartę do pc ale nie mogę się przemóc jak sobie pomyślę, że pc będę musiał do salonu przenosić a w FPS myszkę to nie wiem gdzie ogarnę. Chyba do czasów scorpio dam jeszcze szansę konsolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka na PC to nie rozwiązanie dla mnie. Wyższe koszty, do tego i tak trzeba byłoby kupić pada. Dongle, żeby pad działal bezprzewodowo też kosztuje. Do tego obudowa komputera nie pasuje mi do wystroju salonu. Konsola prezentuje się odpowiednio.

 

Z technikali? Proszę bardzo. Częsty microstuttering w grach. Ostatnio robiłem 3 komputery znajomym i mieli problemy z wysokim HPC i dźwięk rwał w trakcie odtwarzania. Ja na swoim laptopie do tej pory nie mogę sobie z tym poradzić. Mam 100 fps a nagle zarwie na sekundę i spadnie do 60 fps, przy okazji mikrocięcia, etc.

 

TEGO NA KONSOLACH NIE MA :-)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marko napisał:

tak Philips 49 PUS6561  4K HDR  Daje jeszcze jedno foto, ale to na żywo robi wrażenie, na tych zdjęciach to tak średnio wyszło . Chodź ten tv ma HDR raczej średnich lotów w porównaniu do tv z wyższej półki 

dddd 3.jpg

 

Niedługo na tych porównaniach to 4K będzie wyglądać tak:

 

l36qM4N.jpg

 

Przecież to jest śmieszne robić zdjęcie ekranu TV...

 

Ja mam w aparacie cyfrowym HDR i zawsze to wyłączam bo zdjęcia wychodzą nienaturalne.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minut temu, kill napisał:

 

Niedługo na tych porównaniach to 4K będzie wyglądać tak:

 

 

Przecież to jest śmieszne robić zdjęcie ekranu TV...

 

 

Ok jak ci to przeszkadza to pokasowałem wszystkie te porównania i zdjęcia w postach , sory ale nie widziałem innego sposobu aby na szybko pokazać różnicę, a zapisać stop klatki się nie da .  Nie wszystkie zdjęcia udało mi się skasować z postów, resztę możesz usunąć za mnie jak tylko dasz radę ;) 

Edytowane przez marko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, marko napisał:

Ok jak ci to przeszkadza to pokasowałem wszystkie te porównania i zdjęcia w postach , sory ale nie widziałem innego sposobu aby na szybko pokazać różnicę, a zapisać stop klatki się nie da .  Nie wszystkie zdjęcia udało mi się skasować z postów, resztę możesz usunąć za mnie jak tylko dasz radę ;) 

 

Nie to, że przeszkadzało, ale sam widziałeś jakie ziarno było na tych zdjęciach.

Mas PS4, co nie? To może już lepiej, jak Ci się chce, porobić próbki na screenshotach z gry. To będzie bardziej adekwatne i przy okazji dowiemy się, czy nowa opcja dodana w FW coś w ogóle daje, czy jest tylko kolejną custom ściemą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kill napisał:

 

Nie to, że przeszkadzało, ale sam widziałeś jakie ziarno było na tych zdjęciach.

Mas PS4, co nie? To może już lepiej, jak Ci się chce, porobić próbki na screenshotach z gry. To będzie bardziej adekwatne i przy okazji dowiemy się, czy nowa opcja dodana w FW coś w ogóle daje, czy jest tylko kolejną custom ściemą ;)

Parę stron wcześniej było o tym pisane że na PS4 nie da się odtworzyć obrazu HDR bo nie posiada HDMi 2.0 Jesen użytkownik tego forum nawet dzwonił w tej sprawie do sapport-u Sony Więc raczej nie dam rady tak zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie dyskutujemy o tym że tylko niektóre firmy spatchują gry pod Pro.

A nie jest tak, że nawet gry nie-patchowane będą miały więcej fps na Pro ?, wydaj się że tak bo hardware jest mocniejszy, gdy np w takim Wieśku framerate spada do 25 fps to wynika to bezpośrednio ze sprzętu, a nie z projektu gry, nikt przecież nie zaprojektował że ma być 25fps lecz przyczyną jest brak mocy dla wygenerowania grafiki w danym momencie gry.

Więc gry nie-patchowane na Pro będą miały taką samą grafikę, takie same efekty, ale fps będzie więcej.

Dobrze myślę ?

Edytowane przez walczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×