Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, MagEllan napisał:

 

Tak ale spojrz po nastrojach tutaj w tym watku - jest pare moze nascie osob ktore chca zmienic konsole reszta przyjmuje postawe wyczekujaca. 

Ale to nie my uzytkownicy tego forum decydujemy jak sprzet sie sprzeda a cala globalna spolecznosc graczy.

 

I niestety moze byc jak wielu przewiduje sprzeda sie swietnie.... I gdzies mam zapewnienia sony ze nie chca isc droga mobile bo moim zdaniem wszystkie znaki na niebie i ziemi jak i moje fusy zarowno z kawy jak i herbaty zdaja sie mowic - co 3 lata nowy sprzet, stare pojecie generacji albo odejdzie w zapomnienie albo bedzie po nim taka sposcizna ze po 6 latach po prostu beda wychodzic nowe gry ktore na starszym sprzecie nie pojda. 

 

 

Będzie tak jak piszesz Mag, ludzie narzekają ale i tak tą konsolę kupią. I nawet jeżeli nowe konsole zaczną wychodzić co 3 lata, a również przychylam się do takiej przepowiedni, to ludzie i tak będą te konsole kupować co 3 lata. Co roku  w okolicach premiery Iphona przelewa się przez internet fala hejtu na jego temat. Że nic nowego, liczy się tylko hajs itp. I co roku na ten telefon trzeba się zapisywać bo rozchodzi się jak świeże bułeczki. Przypominam, że jest to telefon, który kosztuje dwa razy tyle co konsola a wychodzi 3 razy częściej. Skoro jest mnóstwo ludzi, którzy są w stanie wydawać  co roku prawie 800$ na nowy telefon to dlaczego nie mieliby się znaleźć tacy, którzy co 3 lata wydadzą niecałe 400 na nową konsolę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sLk

Jedyne porownanie do mobile to czestrzy cykl wydawniczy konsol (przewiduje co 3lata)

 

Z reszta sie nie do konca zgadzam i to dosc trafnie opisal @mikael666

Jedno co odroznia rynek mobilny od konsolowego jest wielkosc (w mln sprzedanych egzemplarzy) - Ludzie nie wymieniaja iphone/samsunga/innej sluchawki co roku czesciej co 2 czy 3 lata ale i tak nawet jesli podzielimy wielkosc rynku mobilnego przez 3 to ilosc tych ludzi co wymieniaja w danym roku telefon bedzie wieksza nizli rynek konsolowy (lub najroszym wypadku podobna). 

 

@mikael666

Zauwaz ze jesli ludzie sie rzuca (nie wiemy, gdybamy) to to pokaze producentom konsoli tak wydawanie co 3 lata ma sens. 

A potem pojda dalej w tym zeby "zachecic" ludzi do zmiany np co 3 lata bedzie nowa konsola na ktorej odpalisz starsze gry ale czesc z tych nowszych nie bedzie dzialac na poprzedniej iteracji. 

 

To jest biznes tu chodzi o kase - jak pisalem nie raz ineres klienta stoi czesto w opozycji do interesu korporacji. Przyklad - jako gracz chce gre wypchana trescia, wygladajaca ladnie, bez wiekszych bledow i dajaca fun - wydawca zas chce gre zrobic mniejszym kosztem, zarabiac na niej dluzej (DLC, sezon passy, online i platnosci). 

I podobnie moze stac sie z konsolami w imie zyskow firmy je produkujace beda chcialy doic graczy, popychac ich w kierunku cyfrakow  - bo przeciez o matko jedyno traco na fizycznych nosnikach - ktos kupi z drugiej reki lub jedna gre ogra wiecej niz jeden gracz - to juz po niektorych zagraniach devsow przyklad (mimo 80h zabawy i to calkiem dobrej) pluje na The Crew za to jak wydymalo graczy na dodatku Wild Run. Mam 2 konta na konsoli (moje i mojej kobiety) i co? nie dosc ze dodatek na plycie ale trzeba wklepac kod jednorazowy to jeszcze dodatek dziala tylko na koncie na ktorym byl wklepany.... jak druga osoba chce dodatek musi go odzielnie kupic. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikael666

Na żadną slimkę nikt się nigdy nie rzucał bo to zawsze ta sama konsola tylko biedniejsza wersja ( ograniczenie kosztów produkcji) przeważnie z jakimś mało znaczącym featuresem. 

Na ps4 początkowo tez były te same gry co na ps3 tyko działały inaczej. :) I podobnie będzie teraz, za rok może dwa gry na standardowego pleja będą tak odstawać, że ludzie chcąc nie chcąc kupią nową konsolę. Inna sprawa, że w tym czasie zapowiedziana już pewnie zostanie kolejna generacja 

Nie wiem co Cię dziwi w porównaniu do smartfonów, to i to jest elektroniką użytkową, która jak wiemy lubi się starzeć w dosyć szybkim tempie. Myślę, że bardziej dziwne jest porównanie konsol do samochodów, którego użyłeś pare stron wcześniej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Chazy_Chaz napisał:

szkoda ze trzeba bylo zostawić troche papierkow w zamian :1_grinning:

 

Godzinę temu, bany1987 napisał:

digi jak slimka?

 

Panicze Patykiem bym tego nie ruszył, wypier... w krzaki zaraz

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, DigitalMan_PL napisał:

 

 

Panicze Patykiem bym tego nie ruszył, wypier... w krzaki zaraz

 

Nie zrobisz tego, wata jesteś :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie mam zamiaru wydawać co 2-3 lata 2k na nowy sprzęt. Dla mnie to masa kasy. O wiele ważniejsze są TV, pralka i lodówka. Na to pieniądze muszą być. Z kolei latem okazało się że starsza córka choruje na padaczkę. Urlop spędziłem w szpitalach i u specjalistów. A prywatne wizyty kosztują. Do rezonansu magnetycznego ortodonta musiał jej zdjąć aparat. Założenie drugiego też kosztowało. Jeśli dodam do tego górę gier do ogrania z PS3 i rosnącą stertę na PS4 okaże się że nie potrzebuję kolejnego sprzętu. Poza tym cykl produkcyjny gry to 3-4 lata. Czasy wypasionych graficznie gier pokroju GoW 1-2, TLoU czy Uncharted bezpowrotnie minęły. Nowe konsole będą tworzone dla dewów by nie musieli siedzieć nad optymalizacją. Czego i tak już nie robią od kilku lat z braku czasu, umiejętności i środków.

Edytowane przez malpka
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mikael666 napisał:

@sLK

proszę nie wkładaj mi nie moich porównań do ust :)
Nie porównywałem konsol a stwierdzenie, że produkt B według jednego z użytkowników będzie przestarzały w przyrównaniu do produktu A;
Tyle, że oba produkty różnią się od siebie tym - że i jedno i drugie jest mocnym urządzeniem - a więc przesiadając się ze słabszego różnica jest widoczna w obu przypadkach, nawet jeśli produkt B nabędzie się rok później;

 

Co do porównania dlaczego uważam, że nie rozumiem porównywania konsol do rynku smartfonów - to myślałem, że udało mi się to wyjaśnić bardzo dobrze;

Spróbuję raz jeszcze :)

 

Smartfon:
- nosisz w spodniach

- dzwonisz z niego

- piszesz na nim wiadomości

- odpowiadasz na posty

- służy Ci do nawigacji

- czytasz na nim newsy ze świata

- do tego jego design jest charakterystyczny (przy znajomych masz szpan z nową wersją)

- w teorii jest wydajniejszy

- ma "nowe" rozwiązania

- pograsz na niej na kanapie

- zabierzesz go nawet do WC :)

 

Konsola:

- stoi na półce lub komodzie (lub innej płaskiej powierzchni)

- nie dzwonisz z niej - od tego masz telefon

- pisząc wiadomości z pewnością sięgasz po telefon (ja np też sięgam odpowiadając na wiadomości PS Msg)

- nie odpowiadasz na niej na posty

- nie czytasz newsów ze świata

- nie pochwalisz się nią "światu" możesz co najwyżej poopowiadać znajomym jako to nie jest fajna

- w teorii jest wydajniejsza

- ma "nowe" rozwiązania;

- pograsz na niej na kanapie

- w WC będzie Ci z nią niewygodnie :)

 

I teraz pytanie - którego z tych urządzeń korzystasz częściej i które z tych urządzeń Twoi znajomi częściej widzą u Ciebie w dłoni?
I drugie pytanie - dlaczego wymieniasz Smartfona?

I sprawdź czy masz ten sam powód, dla którego wymieniasz konsolę;

 

 

Myślę że porównanie konsol do smartfonów jest jak najbardziej trafne, tylko nie w kontekście do czego można użyć danego sprzętu tak jak wypisałeś powyżej , tylko w kontekście że konsole będą po prostu i tak wymieniane na nowe. Przeczytaj sobie jeszcze raz swoje podpunkty odnośnie telefonów i zastanów się którego z tych podpunktów nie będziesz wstanie spełnić na starszym z przed roku modelu telefonu ? a pomimo wszystko ludzie i tak kupią najnowszą wersję np iphona (na kótrym w 90 % będą korzystać jedynie z funkcji z których do tej pory korzystali w starszym modelu ) Ludzie po prostu chcą nowości i będą je kupować, niestety taki jest obecnie rynek.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro, sro

Kto na wódkę i granie na pro u mnie?

4a7ada1f81eff7390e551196ad0f9513.jpg

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mikael666 napisał:

@Lekki28

 

Rynek smartfonów rządzi się innymi prawami:

- większa konkurencja

- większy wybór

- mobilność

- szpan

 

Dlaczego moja żona chce nowy telefon? 
"Bo ten już jest stary - a ten jest nowy";

Dlaczego nie dopuszcza myśli aby wymienić konsolę na pro?
"A czym się różni?"

PS3 -> PS4 - wychodzą nowe gry - nie będą już robić gier na PS3 -> ok masz rację, wymień konsolę
PS4 -> PS4 Pro - wyższa rozdzielczość płynność gier - gra będzie ładniej wyglądać -> "a będą działać i tu i tu te same gry? bo jeśli tak to po co Ci nowa konsola? od grafiki masz PC"

Co to znaczy stary telefon ? Ludzie potrafią wymienić rocznego iphona na nowy model tylko dlatego że chcą mieć nowego. Cytując "Bo ten już jest stary - a ten jest nowy"; własnie z tego powodu ludzie wymienią konsole i . Nie mówię że jest to logiczne myślenie ale tak zrobią. PS4 -> PS4 Pro  Po co mają kupować PC skoro są przyzwyczajeni do konsoli chcę mieć "wyższa rozdzielczość płynność gier - gra będzie ładniej wyglądać -" kupuję nową konsolę w wersji pro proste. Porównując wychodzi nowy telefon który posiada nowe funkcje z których che korzystać nie mając możliwości na starszym telefonie to kupuje nowy model, chcę skorzystać z nowych funkcji dostępnych tylko w nowej konsoli to kupuję nową konsole , nie chcę bo uważam że są mi nie potrzebne to zostaje przy starej.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mikael666 napisał:

@sLK

proszę nie wkładaj mi nie moich porównań do ust :)
Nie porównywałem konsol a stwierdzenie, że produkt B według jednego z użytkowników będzie przestarzały w przyrównaniu do produktu A;
Tyle, że oba produkty różnią się od siebie tym - że i jedno i drugie jest mocnym urządzeniem - a więc przesiadając się ze słabszego różnica jest widoczna w obu przypadkach, nawet jeśli produkt B nabędzie się rok później;

 

Co do porównania dlaczego uważam, że nie rozumiem porównywania konsol do rynku smartfonów - to myślałem, że udało mi się to wyjaśnić bardzo dobrze;

Spróbuję raz jeszcze :)

 

Smartfon:
- nosisz w spodniach

- dzwonisz z niego

- piszesz na nim wiadomości

- odpowiadasz na posty

- służy Ci do nawigacji

- czytasz na nim newsy ze świata

- do tego jego design jest charakterystyczny (przy znajomych masz szpan z nową wersją)

- w teorii jest wydajniejszy

- ma "nowe" rozwiązania

- pograsz na niej na kanapie

- zabierzesz go nawet do WC :)

 

Konsola:

- stoi na półce lub komodzie (lub innej płaskiej powierzchni)

- nie dzwonisz z niej - od tego masz telefon

- pisząc wiadomości z pewnością sięgasz po telefon (ja np też sięgam odpowiadając na wiadomości PS Msg)

- nie odpowiadasz na niej na posty

- nie czytasz newsów ze świata

- nie pochwalisz się nią "światu" możesz co najwyżej poopowiadać znajomym jako to nie jest fajna

- w teorii jest wydajniejsza

- ma "nowe" rozwiązania;

- pograsz na niej na kanapie

- w WC będzie Ci z nią niewygodnie :)

 

I teraz pytanie - którego z tych urządzeń korzystasz częściej i które z tych urządzeń Twoi znajomi częściej widzą u Ciebie w dłoni?
I drugie pytanie - dlaczego wymieniasz Smartfona?

I sprawdź czy masz ten sam powód, dla którego wymieniasz konsolę;

 

 

Dzięki, że wyjaśniłeś mi w punktach różnice pomiędzy konsolą a telefonem, twoje porównanie pomoże mi w przyszłości rozróżnić te dwie rzeczy :wink: Teraz, zrób podobne porównanie dla telewizorów, laptopów, smartwatchy, słuchawek i pozostałej elektroniki użytkowej.  Zakładam, że rezultat będzie podobny, te rzeczy znaczaco różnią się od siebie. 

I możesz mi wierzyć, że zdaje sobie sprawę z różnic pomiędzy nimi. Nigdy nie próbowałem wkładać konsoli do kieszeni ani chodzić z nią do wc :wink:

porównując te dwie rzeczy chodziło mi o coś innego. Wszystkie urządzenia, które wymieniłem mają jedną wspólna cechę ( poza tym, że działają na prąd :) ) 

Kolejne usprawnione wersje są wypuszczane w różnych,  najczęściej powtarzalnych odstępach czasowych i chcąc nie chcąc znajdują się ludzie, którzy te usprawnione wersje kupują. I nie ma tu nic do rzeczy, że telefon trzymasz w kieszeni, konsole na szafce a słuchawki na głowie. Po prostu ludzie lubią nowinki technologiczne. Niestety rynek sterowany jest w taką stronę, żebyś po obejrzeniu reklamy jakiegoś gadżetu najpierw zapragnął go posiadać a dopiero potem się zastanowił do czego będzie Ci on potrzebny.  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi dlaczego miałbym kupić wypasioną konsole za 1000$+ zamiast PC? Bo słyszę wiele opinie że budżetowa konsola itp. Wydaje mi się że droga konsola się nie sprzeda bo czasy gdzie gry wyglądają lepiej na konsolach niż na pc dawno minęły. Jedyny zarzut do Pro będę miał jak nie pociągnie gier w 1080p i 60fps

1+3@tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lekki28 napisał:

Po co mają kupować PC skoro są przyzwyczajeni do konsoli chcę mieć "wyższa rozdzielczość płynność gier - gra będzie ładniej wyglądać -" kupuję nową konsolę w wersji pro proste.

 

Przecież do jasnej cholery gry powinny płynnie chodzić na gołej zwykłej PS4.

To tak jakbym w salonie przed kupnem samochodu usłyszał że ten model ściąga w lewo ale za dwa miesięcy wyjdzie lepszy i droższy model który będzie już jechał po prostej.

I tak zaraz po zakupie PS4 musiałem wydać 250zł na lepszy, większy i szybszy HD bo firmowy to jakaś komedia. A teraz, po roku od zakupu konsoli, słyszę że jeśli chcę grać w płynnym 30fps w Just Cause 3 czy No Men's Sky to muszę wydać kolejne 2k na nowy sprzęt. I tu czuję wydymany bez mydła.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Przecież do jasnej cholery gry powinny płynnie chodzić na gołej zwykłej PS4.

To tak jakbym w salonie przed kupnem samochodu usłyszał że ten model ściąga w lewo ale za dwa miesięcy wyjdzie lepszy i droższy model który będzie już jechał po prostej.

I tak zaraz po zakupie PS4 musiałem wydać 250zł na lepszy, większy i szybszy HD bo firmowy to jakaś komedia. A teraz, po roku od zakupu konsoli, słyszę że jeśli chcę grać w płynnym 30fps w Just Cause 3 czy No Men's Sky to muszę wydać kolejne 2k na nowy sprzęt. I tu czuję wydymany bez mydła.

A czego ty oczekujesz po 3letnim sprzęcie za 300$ z jaguarem na pokładzie.

1+3@tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRO nas sponiewiera jak czarna pantera :) nie no wiadomo ze rewelacji nie mozna oczekiwac po konsolach bo to jest budrzetowy sprzet do grania, pro to takie troche podrasowane ps4, jak ktos chce miec troche lepsze doznania z gry to placi 100 baksow wiecej, tyle w temacie, nad czym tu sie spuszczac panowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, mikael666 napisał:

I teraz pytanie - którego z tych urządzeń korzystasz częściej i które z tych urządzeń Twoi znajomi częściej widzą u Ciebie w dłoni?
I drugie pytanie - dlaczego wymieniasz Smartfona?

I sprawdź czy masz ten sam powód, dla którego wymieniasz konsolę;

 

 

W dloni? hmmm nie wiem znajomi nie patrza mi na rece :24_stuck_out_tongue: 

na pozostale 2 pytania sa dwie mozliwe odpowiedzi w moim wypadku:

bo urzadzenie padlo, lub padnie niedlugo lub bo mam na to ochote i taki kaprys (choc u mnie dziala to tez tak ze moge miec kaprys nie zmieniania sprzetu do tej pory uzywam S-E Xperia Arc od ponad 5ciu lat - smarphone z niej zaden ale do dzwonienia wystarczy, za smarphona robi to co mam jako sluzbowy). 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, bany1987 napisał:

A czego ty oczekujesz po 3letnim sprzęcie za 300$ z jaguarem na pokładzie.

1+3@tapatalk

Oczekuję tego że będą powstawały gry na możliwości PS4. Sorry ale Just Cause 3 nawet Pro nie pociągnie w 30fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, malpka napisał:

 

Przecież do jasnej cholery gry powinny płynnie chodzić na gołej zwykłej PS4.

To tak jakbym w salonie przed kupnem samochodu usłyszał że ten model ściąga w lewo ale za dwa miesięcy wyjdzie lepszy i droższy model który będzie już jechał po prostej.

I tak zaraz po zakupie PS4 musiałem wydać 250zł na lepszy, większy i szybszy HD bo firmowy to jakaś komedia. A teraz, po roku od zakupu konsoli, słyszę że jeśli chcę grać w płynnym 30fps w Just Cause 3 czy No Men's Sky to muszę wydać kolejne 2k na nowy sprzęt. I tu czuję wydymany bez mydła.

 

Co do samochodow to panie ale jak spojrzysz na niektore usprawnienia (poza silnikiem) to jednak kosmetyczne roznice sa na plus, a to lepiej rozplanowane guziki, a to poprawione liczniki i zamiast podzielonej deski na zegrary i wyswietlacz cyfrowy mamy all in one itd. 

 

Po drugie - nie jest powiedziane (poczytaj posty @Żywy) bo tu sie z nim zgadzam ze gry beda dzialac nagle super plynnie - tutaj waskim gardlem jest CPU ktore jest to samo co w PS4 tyle ze inna litografia i dzieki temu jest podkrecona predkosc zegara. To wlasnie dlatego prezentowany TR nawet w full HD nie uzystal stalych 60fpsow na PRO-tezie. 

 

Poki co pozostaje siedziec na PS4 amator edition i cieszyc sie z grania, liczyc ze nie spier....nicza niczego i ze gry na amatorze beda dzialac dalej blisko 30fps i wygladac przyzwoicie. Jesli to spierni...nicza i bedzie drastyczna roznica miedzy amator a Pro-teza no to chyba podziekuje za nowe gry i wroce do zaleglosci, tego co mam z bundli i innych takich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, malpka napisał:

Oczekuję tego że będą powstawały gry na możliwości PS4. Sorry ale Just Cause 3 nawet Pro nie pociągnie w 30fps.

wszystko w rekach producentow gier i optymalizacji, mozna spokojnie zrobic gre w 60fps tylko ze w wiekszosci przypadkow bedzie tak wygladala ze sie nie sprzeda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kill

Dla swiadomych, czytajacych o technikach renderowania, rodzielczosci bazowej (ten przed upscale) i innych takich elementach - owe "4K" nie bedzie mylacym sloganem

Dla calej reszty moim zdaniem jest. 

 

(o udalo sie krotko i na temat :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kill napisał:

http://www.pssite.com/news/52348/sony-uwaza-ze-obietnica-4k-na-ps4-pro-nie-jest-wcale-mylacym-sloganem.html

 

Warto przeczytać, bo już się chłopaki muszą tłumaczyć ze swojego custom 4K.

 

Teraz czekam na HDR :24_stuck_out_tongue:

Oj Oj kill przeciez o skalowaniu to juz chyba wszyscy wiedza... dadza TLOU i moze cos jeszcze w natywnym z tego co slyszalem zeby teza nie byla do konca bledna i piko belo

 

Odnosnie technik renderowania to widzialem filmik z digital fundare gdzie sie wypowiadal kolo ktory spedzil kilka godzin z grami na pro i mowil ze szalu nie ma w porownaniu do PC ale calosc jak na te paramtry odziwo dobrze daje rade ale zeby to ocenic trzeba miec dobry TV 4k z dobrym HDR dlatego sony powinno zadbac o promocje w supermarketach w postaci dobrego TV i podpietej konsoli zeby pokoazac potencjalnym klientom jak to wyglada

Edytowane przez bany1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MagEllan napisał:

 

Zeby byc szczerym brakuje calej masy wyjasnienien - a dostalismy papke marketingowa. 

 

Nie liczac nawet pixeli, nie patrzac czy chmurka w upscaled 4K HDR with checkborard rendering bedzie ciut lepsza czy nie - moje zdanie pozostaje jedno PS4-PRO to PRO-teza. 

 

Wcale bym sie nie dzwil jakby HDR dla PS4 byl tylko sciema... albo jakims softwareowym dodatkiem ktory ma robic jakas roznice ale pewnie bedzie ona tak znikoma ze nikogo to nie obejdzie. 

 

I nie wcale nie hejtuje Sony - to jest wyraz mojego nieustajacego rozczarowania tym co i w jaki sposob zostalo zaprezentowane. 

 

Pozyjemy zobaczymy predzej czy pozniej pojawia sie w necie testy i porownania. 

 

Możliwe, że będzie programowe HDR. HDR w grach jest już od dawna. Pierwszy raz można było zobaczyć tę technikę w Far Cry na PC jakieś 12 lat temu. Potem pojawiło się to w Half-Life 2.

 

 

Byłem dzisiaj w Media Markt kupić telefon i przy okazji zaglądnąłem na dział konsol. Fajnie się prezentuje ta nowa slimka, w realu o wiele lepiej niż na zdjęciach. Wg mnie to właśnie stary PS4 wygląda obecnie głupio, wersja lustrzana szczególnie, matowa trochę lepiej. Niestety Pro to już inna sprawa, ale w sumie ja mam inne oczekiwania od Pro, wygląd to sprawa trzeciorzędna.

Aaaa, dodam, że sklepy chcą się pozbyć starych modeli. W cenie 299 euro dostaniemy stare PS4 z Uncharted 4 za darmo. Za 299 euro można też kupić nową Slimkę, ale bez gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, kill napisał:

http://www.pssite.com/news/52348/sony-uwaza-ze-obietnica-4k-na-ps4-pro-nie-jest-wcale-mylacym-sloganem.html

 

Warto przeczytać, bo już się chłopaki muszą tłumaczyć ze swojego custom 4K.

 

Teraz czekam na HDR :24_stuck_out_tongue:

 

Ci sami ludzie przy obecnej generacji uważali, że slogan Full HD w 60fps również nie był mylący.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy bylo bo stare juz.... ale Jim Ryan w mojej opinii troche sie plącze:

http://www.telegraph.co.uk/technology/2016/09/08/playstation-4-pro-sonys-jim-ryan-on-removing-blu-ray-and-the-fut/

 

O braku UHD BD - "cena byla jednym z czynnikow ale PS4 Pro pozycjonujemy jako glownie sprzet dla graczy" acha a  to gracze nie ogladaja filmow? Inny portal wyliczyl ze dla Sony roznica w cenie jesli dodali by UHD BD to wyszlo by ich okolo 15$ na sztuce. 

 

O 4K i HRD

They’re new and there are many people that are unfamiliar with the terms or the concepts themselves. But that’s why we have marketing departments!

Acha....

 

A oto jak pozycjonuja konsole:

Slimka:

“There’s going to be the more value conscious consumer who has likely not yet bought into PlayStation”

 

PRO-teza

“Whereas the Pro is going to be very much aimed at the connoisseur gamer, the core gamer, who is more likely to be upgrading from an initially purchased PS4. But we have to acknowledge the risk. In our opinion it’s a risk worth taking.”

 

Koneser coz  za wysublimowane okreslenie, dobrze ze przynajmniej wczesniej jak i w tym zdaniu potwierdza ze sa swiadomi ryzyka...

 

No i ostanie jak powiedziec cos zeby nic nie powiedziec - czyli cykl wydawniczy

 

“We’ve only just announced the thing, we haven’t launched it yet. Technology trends would indicate that this is the way of the future. But this is something that hasn’t yet been done in console gaming.



"So to declare this as the new paradigm for console gaming and that this is going to be the way for generation after generation would be a foolish thing to do. But I think we can express interest and optimism that it could be the way forward.”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu różnica jest na tyle widoczna, aby zakupić pro. Matko kochana, te kolory, te reflUksy . Ale będzie grane, dziękuję Ci Sony za Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×