Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na szczęście gigant Sony już myśli o wypuszczeniu konsoli PS5 pod koniec roku 2018.Jeszcze poczekam warto.

( Wysłane z satelity Falcon 9 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli aż takiej tragedii nie ma jak na przedsprzedaż.  1800 zł jest na pewno przez większość czekajacych na pro akceptowalne i już pewnie poszły zamówienia.  Ja jeszcze czekam na ile wycenią nowy headset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mikael666 napisał:

@Żywy

 

mógłbyś mieć rację gdyby nie to, że patrząc na to co teraz wyprawia głównie Sony (ms przynajmniej każdą konsolę kolejną stara się ulepszyć); to dostaniemy PS5, które będzie na nowych podzespołach, ale będzie TAK SŁABE, że za 2 lata będzie trzeba zrobić nową wersję :)

 

W 2018 dostaniemy 8 mocnych rdzeni, 12-16GB RAM i 6-8TF GPU, to nie ma prawa byc slabe (no chyba ze Sony uzna, ze polowe rdzeni i pamieci nalezy zablokowac dla OSu ;D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już się zaczął spadek cen. Tylko Euro i Avans zostały przy 1999.99 zł. Reszta po 1799 a w Sferisie i Komputroniku po 1769.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku PS5 nie będzie konkurować ze Scorpio. PS5 to będzie następna generacja i jeszcze daleko do niej. Nie ma co dywagować na ten temat.

Sony zrobiło dobry ruch, bo Scorpio i tak nie odtworzy gier w natywnym 4K z 60 klatkami w tle. Indorów nie biorę nawet pod uwagę. Zapewne kilka exów będzie mieć 4k i 30fps, a na Pro przecież Horizon Dawn też będzie w 4k? A co potem to się okaże...

Sytuacja z multiplatformami będzie tak jak teraz, czyli bez żadnej różnicy na obu konsolach.

Sony wszystko ma dobrze przemyślane, wydają konsole przed okresem świątecznym, a do tego zanim wyjdzie Scorpio to kto miał kupić to kupił.

Liczy się tylko hajs panie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patricko nie pitol, bo Scorpio będzie zacnym sprzętem, natomiast fakt wypuszczenie tak szybko PRO to idealny ruch, wstrzela się przed świętami więc i sprzedaż będzie....

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikael666

Konsola nowej generacji? O 40% mocniejsza od PRO. Panie co tam się na niej będzie działo.

2 minuty temu, mikael666 napisał:

One S będzie do odtwarzania UHD

Pro dla tych, którzy nie mają co robić z pieniędzmi.

 

A Scorpio dla tych co mają co robić z pieniędzmi?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

Patricko nie pitol, bo Scorpio będzie zacnym sprzętem, natomiast fakt wypuszczenie tak szybko PRO to idealny ruch, wstrzela się przed świętami więc i sprzedaż będzie....

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

1,8 teraplofa  mocy więcej myślisz ze sprawi iż ta konsola bedzie jakimś kombajnem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że sonoklapy już psy wieszaja, Scorpio że względu na moc będzie jedyna ciekawa alternatywa w okresie w którym się pojawi...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 3 PC na ustawieniach Uber (od których obecne konsole razem z Pro by wybuchły jak Galaxy Note 7), przy rozdzielczości 4K, na karcie graficznej GTX 1070 wyciąga średnio 42 klatki. A to jest na tą chwilę najbardziej porównywalna moc do zapowiadanej w Scorpio.

Więc nie wiem czemu tak deprecjonujecie tę konsolę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem w ostatnich postach żadnych oznak fanbojostwa (co za zjebane słowo...). Ale jak się nie ma argumentów do dyskusji to trzeba obrażać, na nic innego nie stać. Dziwne, że robią to tylko Ci co stoją z MS (sic!).

Kill, ale z 4k i 30fps sobie Scorpio poradzi, tego nikt nie neguje. Za rok to raczej będzie przymus, a nie elitarna cecha :) Tyle, że niektóre exy na PS4 Pro też pewnie pójdą w takich parametrach, więc różnice będą już na zasadzie ilości detali, itd. Exy mają to do siebie, że są wypicowane do ostatniej klatki, więc na obu konsolach będą robić wrażenie. O 60 klatkach można zapomnieć, to możliwość tylko dla sprzętu z najwyższej półki obecne. Pytanie czy następna generacja w ogóle będzie w stanie pociągnąć 4k i 60 fps + hdry.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie drażni, że mówi się o Pro, że to konsola 4K, a jak się okazało, to bullshit. Custom 4K, czyli 2xHD, a puste pixele wypełnione sztuczkami z AA. I za jakiś czas będą się pysznić, że gry 4K w 60 k/s tylko na najpotężniejszej konsoli na rynku! Kup PS4 Pro już dziś.

Hehe, skąd ja to znam. Teraz taka moda chyba jak w naszym Rządzie. Psy szczekają, a karawana jedzie dalej. I co im zrobisz? Nic. Możesz jedynie zagłosować portfelem.

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kill

Wystarczy poczytać komentarze na zagranicznych stronach, a szczególnie US. Ludzie są zachwyceni i na negatywny odbiór nie ma co narzekać. Zobaczymy, trzeba czekać do premiery, sam jestem ciekaw jak się sytuacja rozwinie i pierwsze gry czy patche będą wyglądać.

@mikael666

Szczególnie, że praktycznie nie wypowiadam się w tym temacie... Nie wiem gdzie napisałem, że Pro dominuje a X ssie. Wręcz przeciwnie, uważam że tego typu wynalazki są zbędne, ale granie na konsolach się zmienia i trzeba obserwować jak to się potoczy. Problem w tym, że niektórzy widzą w sprzęcie MS jakiegoś mesjasza, a skończy się jak zwykle.

I tak na koniec... Niczego tak nie lubię jak przypisywania mi słów, których nigdy niż wypowiedziałem... Lepiej odpuść sobie drażnienie takimi tekstami jak wyżej, a interpretacje to zostaw już dla siebie.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie drazni fakt jechania po pro i wychwalanie microsoftu i scorpio na temat ktorego sa tylko jakies tam przecieki. Wyjdzie to sie zobaczy co bedzie ale jesli moc z przeciekow sie sprawdzi to o nowej jakosc i konsoli wgniatajacej pro w zieme mozemy zapomniec. Co dobre wcale nie bedzie bo wtedy pol generacje sie zadomowia na dobre w swiecie konsol.

Edytowane przez princ18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem to jest z ludźmi, bo nie można już nic napisać bo od razu wojenka, która nikogo normalnego nie interesuje. Bo przecież nie jarasz się tym czy tamtym, tylko starasz się nawiązać normalną dyskusje.

Temat Pro tak samo mnie interesuje jak i Scorpio, bo jeśli konsole się rzeczywiście przyjmą, to wersję premium konsol staną się normalnością.

Najbardziej to chciałbym, żeby w końcu zaczęły wychodzić gry, które można kupić w dniu premiery, bez obaw że to bubel i trzeba czekać pół roku na patche... To jest największą bolączką obecnych czasów.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kill

 

No fakt zapomnialem o tym ze na e3 mowili o mocy scorpio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 9/13/2016 o 12:11, darkowal710 napisał:

 

To tutaj nie trzeba byc analitykem ani insiderem, ani szpiegiem przemyslowym. 

 

1. Cerny powiedzial ze prace nad NEO/PRO rozpoczeli po premierze PS4 (wychodzi w 3 lata od premiery PS4)

2. MS bedzie mial Scorpio co moze spowodowac ze Sony bedzie chcialo przyspieszyc wydanie kolejnej iteracji konsol. Czyli sytuacja sie odwroci teraz jest PS4PRO tuz, tuz i Scorpio zapowiedzane ale kiedy dokladnie bedzie nie wiadomo mowi sie o 2017r. A przed premiera Scorpio Sony powie ale my juz pracujemy nad kolejna konsola bedzie jeszcze mocniejsza 

3. Skoro Sony ma swiadomosc ze MS wyda Scorpio to pewnie juz zaczynaja dyskutowac a moze nawet i projektuja nastepna konsole. 

 

Jak pisalem przy plotkach o neo taki cykl wydawniczy to koniec konsol jakie znalismy wczesniej. 

 

Do tego ktos pisal ze niedlugo szybciej beda sie zmieniac generacje nizli gry na nie wychodzic.... bo nie oszukujmy sie proces tworzenia gier sie wydluzyl... 

 

Czy to bedzie 2018 czy 2019 to sie okaze ja niemniej jestem przekonany ze mimo iz ktos z Sony mowil nie chcemy zrobic z tego kopii rynku mobilnego to na tym sie skonczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Zen nie popcha tego całego Scorpio to o 30fpsach w 4k będzie można tylko sobie pogadać. Co z tego, że będzie >6TFLOPa, jeśli nad całością będzie odpowiednik  i3? Noo, chyba, że wszystko na Low..

Edytowane przez m0rph
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DigitalMan_PL napisał:

Widzę że sonoklapy już psy wieszaja, Scorpio że względu na moc będzie jedyna ciekawa alternatywa w okresie w którym się pojawi...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

Panowie wybaczcie, nikogo nie chciałem obrażać :24_stuck_out_tongue: (więc nie odbierajcie tego tak :P)

Stoję pomiędzy PS4 a One... Każda konsola ma świetne exy... Ale PRO w porównaniu do Scorpio będzie półśrodkiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Patricko napisał:

 

W żadnym wypadku PS5 nie będzie konkurować ze Scorpio. PS5 to będzie następna generacja i jeszcze daleko do niej. Nie ma co dywagować na ten temat.

Ale dlaczego nie ma co dywagowac?

Sorry skoro Cerny mowi ze PRO zaczeli sie zajmowac po wydaniu PS4 to zgadnij kiedy zajma sie PS5?

Jesli sony zostanie przy x86 a raczej na to sie zapowiada (latwiej robic iteracje nizli budowac platforme od zera) i jesli PS5 nie bedzie mialo wstecznej to przeciez bedzie smiech. 

A znajac Sony wcale bym sie nie zdzwil - tymbardziej ze chca zarabiac na streamingu o czym swiadczy chocby otwarcie sie ja rynek PC tam gdzie PS NOW jest dostepne. 

Kolejna konsola powinna po prostu miec gry ktorych nie odpalimy na starszych ale starsze na nowszej dzialac powinny. 

Szczerze wierze ze czy scorpio czy inny viper od MS pojdzie tym torem.

 

Pytanie czy ludzie sie rzuca na PS4PRO czy to oleja.... bo to bedzie dawalo wytyczne Sony jak czesto moga pozwolic sobie na takie niby-to pol generacji. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o to, że Sony nie wypuści czegoś takiego jak PS5, żeby tylko konkurować ze Scorpio. Mają Pro i na nim pojadą już do tego 2018 czy na kiedy tam planują kolejną generację.

Trzeba też pamiętać, że NX jest tuż za rogiem, a nikt o nim nie mówi. Jeśli Nintendo nie da dupy jak przy Wii U, a konsola będzie bogata w super exy to zdecydowanie bardziej widziałbym u siebie Nintendo jako drugi system. Ale skąd na to czas brać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Patricko napisał:

Bardziej chodziło mi o to, że Sony nie wypuści czegoś takiego jak PS5, żeby tylko konkurować ze Scorpio. Mają Pro i na nim pojadą już do tego 2018 czy na kiedy tam planują kolejną generację.

Trzeba też pamiętać, że NX jest tuż za rogiem, a nikt o nim nie mówi. Jeśli Nintendo nie da dupy jak przy Wii U, a konsola będzie bogata w super exy to zdecydowanie bardziej widziałbym u siebie Nintendo jako drugi system. Ale skąd na to czas brać...

 

Pisalem o tym juz chyba jak nie tutaj to gdzie indziej. 

Sytuacja jest arcyciekawa. 

 

E3 - MS wyjezdza z ogloszniem Scorpio ktore ma sie pojawic (daty premiery brak); Sony milczy

 

wrzesnien - Sony robi marna w mojej (ale nie tylko, jak wynika z dyskusji tutaj) konfe, oglaszaja, nie widac poza owym upscale i checkboard rendering dla 4K za wiele benefitow, owszem HDR ale tutaj to trzeba miec tez i dobry sprzet. Dla graczy FullHD jakos malo przekonujaca, gamingowe media mowia jak ktos chce kupowac konsole i grac to lepiej brac PRO, jak ktos juz ma to hmmm yyyy eeee no jesli macie 4K TV to mozecie rozwazyc, przy HD to chyba raczej nie no chyba ze chcecie. 

 

MS teraz ma czas wyciagac wnioski z tego co Sony zrobilo slabo (konfa i ogloszenie konsoli) oraz z tego co Sony bedzie robic dobrze - aby po prostu zrobic swoja promocje lepiej. Moim zdaniem to oni maja pilke - moga to rezegrac dobrze lub nie. Jak bedzie czas pokaze. 

 

Sony moim zdaniem bedzie dazylo do tego zeby zrobic to co MS zrobil teraz, czyli zapowiedziec ze pracuja nad PS-next przed premiera scorpio majac nadzieje ze czesc osob sie wstrzyma zamiast kupowac sprzet konkurencji czy sie nan przesiadac. 

 

Wtedy beda w pozycji w ktorej jest teraz MS moga patrzec i przygotowywac strategie marketingowa uczac sie od konkurencji. 

 

A Nina? jest gdzies w wlasnym swiecie - czy moze namieszac? moze... ale poki co dosc malo i niej wiadomo. 

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×