Skocz do zawartości
Patricko

Battlefield 1

Rekomendowane odpowiedzi

(Od razu proszę o wyrozumiałość starych bfowych wyjadaczy)

Pół życia spędzonego na fifie i kropla 17-nastki przelała beczkę cierpliwości (to co się odwala w tej edycji nie nadaje się nawet na strzępienie języka), więc bez żalu musiałem się przekwalifikować na inną opcję online. Padło na bf1 (tylko podbój). Pierwszy raz w życiu fps na konsole. Pad. Szok. Pierwsza mapa: 1-16, wynik: 1600 pkt o_O Rzeźnia. Dno osiągnąłem trzeba trenować i się odbić. 

Po 70h online (mało ale już coś), k:d nadal na lekkim minusie, nadal mam spore problemy z celowanie na padzie, ale kończę mapy z wynikiem 9-12k, jak? Ano mam w dupie k:d a podążam za drużyną, zdobywam, bronię, idę na pierwszy ogień i odwracam uwagę przeciwnika, niszczę po cichu pojazdy, szukam kamperów i wiecie co? świetnie się bawię. Nie wiem jak reagują na to inni, ale na tablicy wyników wygląda to mega dziwnie, kiedy dookoła wszyscy 30-8 a ja w środku między nimi... nie wiem jak to było w poprzednich wersjach, ale tutaj moja strategia gry pozwala uzyskiwać takie wyniki.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacun za podejście do tematu. No i właśnie ta gra poszła w stronę takich graczy jak Ty . Nie masz skilla aby się strzelać 1na1, ale łeb i pomysły jak ekipie pomóc w inny sposób . Kiedyś w bfie w tabeli dominowali killerzy ,  teraz , przez zmianę punktacji, dominują osoby aktywnie biorące udział w grze . Punkty lecą za przejmowanie flag, pomoc kolegom w teamie (apteka ammo) czy wykonywanie rozkazów . Czołgisci co robią ratio 60-0 turlają się w środku tabeli.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wczoraj pograłem operacje i stwierdzam ze brakuje jednej rzeczy w tym trybie, a mianowicie zapętlenie operacji. Gram ogólnie 90 % podbój ale ostatnio uruchomiłem operacje i po każdej trzeba na nowo wyszukiwać. Ja rozumiem ze tam rozgrywka trwa trochę dłużej ale chciałbym aby pomyśleli o takich pojebach jak ja co jak siada to siedzi te pare ładnych godzin - z wytrzeszczem na patrzałkach, zaśliniony, żądny krwi. :)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, danon napisał:

(Od razu proszę o wyrozumiałość starych bfowych wyjadaczy)

Pół życia spędzonego na fifie i kropla 17-nastki przelała beczkę cierpliwości (to co się odwala w tej edycji nie nadaje się nawet na strzępienie języka), więc bez żalu musiałem się przekwalifikować na inną opcję online. Padło na bf1 (tylko podbój). Pierwszy raz w życiu fps na konsole. Pad. Szok. Pierwsza mapa: 1-16, wynik: 1600 pkt o_O Rzeźnia. Dno osiągnąłem trzeba trenować i się odbić. 

Po 70h online (mało ale już coś), k:d nadal na lekkim minusie, nadal mam spore problemy z celowanie na padzie, ale kończę mapy z wynikiem 9-12k, jak? Ano mam w dupie k:d a podążam za drużyną, zdobywam, bronię, idę na pierwszy ogień i odwracam uwagę przeciwnika, niszczę po cichu pojazdy, szukam kamperów i wiecie co? świetnie się bawię. Nie wiem jak reagują na to inni, ale na tablicy wyników wygląda to mega dziwnie, kiedy dookoła wszyscy 30-8 a ja w środku między nimi... nie wiem jak to było w poprzednich wersjach, ale tutaj moja strategia gry pozwala uzyskiwać takie wyniki.

 

Właśnie jestem w tym samym momencie. Zamawiam BF1, żeby sobie zagrać online. To co w fifie 17 zrobili w fut to była zbyt dużo porażka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jesteśmy przy dodawaniu, to chętnie dołączę do ekipy, wysyłajcie zapki, bo z randomami szkoda strzępić ryja.

 

PSN ID: Bartek_Red

 

Gram pod team, k/d ratio mnie nie interesuje.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, princ18 napisał:

Kombinowal ktos cos z fovem w bf1?

zwiekszylem sporo, ogolnie taka zasada ze im bardziej zwiekszysz tym szerszy zakres widzenia ale mniejsze obiekty + obraz jest lekko znieksztalcony (efekt banki mydlanej czy tam rybiego oka - okoń powinien profesjonalnie wytłumaczyć)

Edytowane przez bany4KHDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FOV warto trochę zwiększyć, ale też bez przesady, żeby obiekty nie stały się za małe, ale to kwestia przyzwyczajenia, coś co będzie pasowało Tobie niekoniecznie musi pasować innym.

 

Można też pobawić się kolorem celownika, biały nie w każdej sytuacji zdaje egzamin, warto wybrać jakiś jaskrawy, ale na pewno taki żeby nie zlewał się z kolorem otoczenia. Ja sobie zmieniłem na pomarańczowy, część ustawia sobie jasny niebieski, seledynowy. To też kwestia dopasowania, ale wydaje mi się, że biały warto zmienić. Do tego zamienić kolory headhota, zwykłego trafienia i killa. To są takie małe szczegóły, ale ostatecznie dają przewagę jeżeli komuś będą pasowały i się przyzwyczai.


Do tego naważniejsze, motion blur - jak najniższa wartość - pozwala więcej dostrzec w ruchu.

 

Zmiana texture capacity, friendly soldier capacity na dużo mniejsze niż są standardowo - przepraszam, ale spoglądam na menu w języku angielskim, a nie mam odpalonej gry na konsoli.

 

ads field of view - na OFF jeżeli chcemy aby powiększenie dla soldier zoom było zauważalne, przy ON będzie podobno jak przy strzale z biodra.

 

aim assist auto rotation - OFF - po co ma nam przybliżać na najbliższy cel, jak my w tym czasie kierujemy ogień na kogoś dalej

soldier auto peek over - ON - wskaźnik podąża za celem, nie jest tak że podąża cały czas, ale jak celownik odnajdzie cel to wyczuwalne jest wspomaganie. Grałem na obu ustawieniach i duzej różnicy, opisywanej w internecie, nie widziałem. Może to lepiej działa dla konkretnego rodzaju broni. Wydaje mi się, że lepiej to włączyć, tak sugerują pro spece.

 

Dla każdego są to ustawienia indywidualne i niekoniecznie dopasują każdemu, ale w większości przypadków pomagają, ja sam często zmieniam przypisanie przycisków i trochę się tym bawię. Ale to dlatego, że gram CLAW i standardowe niekoniecznie jest dla mnie optymalne. 

 

Polecam pobawić się tymi ustawieniami i zobaczyć co bardziej pasuje. Zawsze można przecież wrócić do standardowych :)

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw . 

Protoplasta szafy grającej, czy co?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym kątem to musi być racja - nawet pociski z samolotu lub te granato-bomby, które ma myśliwiec się potrafią odbijać jeśli się mocno z góry atakuje (kąt jest większy).
BTW Okoń ma szacunek, bo 1. ma poczucie humoru; 2. jest na dużo wyższym poziomie niż przeciętny gimbaplayer w BFa; 3. ogarnia grę; 4. gra(ł) w Polu, czyli ma kilka wygranych na polskiej scenie (złote kalesony x2 - nieoficjalne mistrzostwo na PS3 w BF3 i kilka innych).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero zakupiłem grę, więc jej nie ogarniam ale jako że mam 49 lat to nie mogę być gimbaplayerem. Pozdrawiam. Sorry za OT.

Wysłane z mojego SM-J500FN za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem xx ostatnich postów i widzę że chyba na forum ktoś zaraz założy klub maturbatorow do zdjęcia Okoni-a... Oooo

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, dzięki Siemson za reklamę ,  ale zamknijmy już etap Okonia w tym dziale, on jest stary, brzydki i mu nie staje, poproszę o powrót do najlepszej gry wojennej jaka uraczyła ten ziemski padołek :)

Ps.

 Spotkał ktoś na jutubie polski poradnik jak i z czym latać ,  za uja mi to w tej części nie wychodzi.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale jak większość polskich jutuberów gra w BFa gorzej niż ja to ich poradniki raczej mało pomogą.
Jakiegoś Jackfragsa czy innych Levelcapów oglądaj lepiej :)
Poprzednie BFy ładniej rozkładali na części.

BTW czy wypadają Wam po patchu w ogóle części do broni ze zwykłych paczek?
Przy 2-3 godzinach grania z 5 zazwyczaj mam, ale w żadnej od patcha nie było części (zbieram sobie do noża). Od wczoraj złomuję wszystko i na te drugie pakiety zbieram, ale na razie przy dwóch próbach lipa. Dwa razy za to wpadła mi premia do PD (w obu przypadkach skórka legendarna była).

Edytowane przez The_Siemek
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z racji tego, że w temacie IWŚ orientuję się bardzo słabo to chciałem tutaj dopytać, może ktoś ma większe pojęcie. Czy myślicie, że w którymś dodatku możemy się spodziewać map zimowych? W czasie IWŚ dochodziło do jakichś pamiętnych starć właśnie w scenerii zimowej? Przyznam, że podstawowy pakiet map z BF1 jest prawie tak dobry jak z BC2, jedyne czego mi właśnie brakuje to chociaż jednej mapy zimowej. I nocnej, ale to już materiał na później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pobieżnie poczytałem to walki zimą głównie na terenie obecnej Polski i Słowacji się toczyły, czyli jest szansa, że jakieś motywy polskie się pojawią.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Limanową
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Bolimowem
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_nad_jeziorami_mazurskimi_(1915)  (tutaj nawet śnieżyca, więc świetny potencjał na efekty pogodowe)
Plus Czarnogóra (-25 C i śnieżyce)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Mojkovacem

Cywilizowane czasy - na Święta się nie strzelali ;)

Edytowane przez The_Siemek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daję płetwy uciąć że zimowa sceneria w bf1 zawita. W bf1 jest sporo mapek wizualnie podobnych do tych z Battlefronta, a tam zimowa mapka była. Znając ludzkie skłonności do leniuchowania, można się spodziewać że Dice zrobi akcję "kopiuj-wklej" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy beda spore spadki fps podczas sniezycy na vanilce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzam ze na suezie gdyby dodali jeszcze 2 punkty po bokach to mapa byłaby całkiem przyjemna. Teraz jest podobnie jak poprzednio na 3 punktach tylko przeciwnik/my zajmujemy po prostu 5 punktów i tam dochodzi do rzeźni. Bardzo sporadycznie uda się na tej mapie zachować równa walkę. Przerażający jest tylko fakt ze prawie wszyscy napierdzielaja się przy ostatnim punkcie zamiast ruszyć jakoś bokami przejmować kolejne flagi. Jak się uda np C przejąć to jest szansa się jeszcze wydostać z pułapki. Uważam ze nie ma sensu zasuwać na A/E bo to najbliżej respa przeciwnika. No musiałem się wygadać :)

ciekawe czy beda spore spadki fps podczas sniezycy na vanilce

Zapewne nie będzie tak jak teraz nie ma.

BTW czy wypadają Wam po patchu w ogóle części do broni ze zwykłych paczek?

Przy 2-3 godzinach grania z 5 zazwyczaj mam, ale w żadnej od patcha nie było części (zbieram sobie do noża). Od wczoraj złomuję wszystko i na te drugie pakiety zbieram, ale na razie przy dwóch próbach lipa. Dwa razy za to wpadła mi premia do PD (w obu przypadkach skórka legendarna była).

Nie nie wypadają. Mam wrażenie ze od kiedy pakiety można kupić za $$ przestało wypadac z taka częstotliwością jak było do tej pory - tu mowa o samych skórkach na które na szczęście mam kompletnie wyje....

Tego Bartka mam uzbieranego jeszcze przed patchem z normalnych nie kupowanych za złom skrzynek.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak Ci którzy są sojusznikami chętnie mu pomagają :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okoni please nie cytuj bo opcja ignore uzytkownika dziala spoko i wszystko psujesz. Moje oczy znowu krwawia a dlon sama leci na twarz robic facepalma. Co do punktacji to przeciez zawsze jest tak ze przejmowanie flag, rzucanie ammo/apteczek, spotowanie itd. zostaje nagradzane. W Hardline duzo nie gralem ale chyba od tej czesci wprowadzili ten bajer z asystami za zabicia i imo to w punktacji miesza najwiecej.

 

Jedynie czego tej grze brakuje to... wsparcie dla klanow. Gdzie jest ku*wa mozliwosc dodawania tagow i jak mogli totalnie to olac : / rozumiem kastrowac gre z broni/dodatkow/pojazdow bo I ws ale po co wywalili opcje dodawania przedrostka klanowego? powtarzam sie ale reaktywacja teamow z bf3 to by bylo cos zwlaszcza ze prywatne serwery juz sie pojawiaja. Gra sie sama o to prosi bo imo jest bardzo dobra a tu cisza w tej sprawie.

Polowka caly czas wisi w szafie mimo ze gdybym teraz w nia wskoczyl i sie spial to by sie rozprula w pol :24_stuck_out_tongue:

kutlz.jpg

 

forma chlopakow tez tam jakas jest ale watpie ze nawet polowa by sie zebrala

ambj12.jpg

ricill.jpg

 

ahhh, gralbym.

  • Like 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banan8K ma przerwę na weekend. Jak po weekendzie się nie poprawi to wiadomo...

 

PS.

Banan, jak w poniedziałek nie zejdzie ban to daj znać, bo forum ma problem ze zdejmowaniem bana... Albo to po prostu przeznaczenie. 

  • Like 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SkibaPL

O jakich asystach mówisz?

Jeśli o tym, że zalicza jako zabicie - to od BF4 jest (pamiętam, bo nie było wkur..., że ktoś zabił typa a Ty masz "asysta 99" albo i 100...)

A klany mogłyby wrócić, bo gierka nawet potencjał ma i fajnie byłoby sobie postrzelać w znanym gronie. W ogóle jakakolwiek obsługa grania w grupie przez nowego battleloga. 

 

Możesz sobie zrobić emblemat klanowy na BLu i ustawić - mam na czołgu loL i sobie jeżdżę :)

 

@Eloszki

Jedyny ratunek dla takich map to nieliniowe ułożenie flag. A tak jest jak na Metro/Lokerze. Sieka o środkowy i kto przegra ten wraca pod respa. Nawet jakby 7 punktów zrobili przy tym układzie to nic by to nie zmieniło.  Zwłaszcza, że flaga A jest w dolu w stosunku do B a E jest u góry, więc przy rejpie ostatniej flagi ci od strony A mają mniejsze szanse. 

 

PS. Otwieram piwo, wchodzę na forum, Bany jest zbanowany. Udany weekend zaczynamy :listek:

Edytowane przez The_Siemek
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×