Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem dzisiaj PS4 i mam taki sam problem jak miał pan @UP, czyli gdy chce się połączyć z PSN, to cały czas mam "czekaj", ponadto, na stronie playstation nie mogę nic zrobić, cały czas mam taki komunikat:

http://zapodaj.net/479f46be942d6.png.html (Nie mogę zamieścic zdjęcia, więc daje link.). Macie na to jakąś radę? Czy jest to wina z mojej strony?

 

Poczytaj dokładnie wątek od początku - coś masz nie tak z ustawieniami sieci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, napotkaliscie u siebie dziwny problem z ladowaniem sie listy znajomych. Mam ich powyzej 100 i jesli najade szybko na dol listy to znajomi nawet sie nie zaladuja po chwili, jesli wyjde z friendlisty i najade na kafelki z grami to tez sie nie zaladuja, nie idzie zadnej apki wlaczyc, zobaczyc znajomych, powiadomien, nic. Problem znika po odpieciu kabla i podpieciu ponownie. Konsola na kablu, na wifi moim albo znajomego reaguje w identyczny sposob. Czy to wina takiej ilosci friendsow czy o oc tu chodzi, irytuje strasznie takie zachowanie.

 

Dodam, ze na ps3  nie ma z tym najmniejszego problemu.

 

To jest jakis problem z softem i ta nieszczesna ladujaca sie wiecznie lista znajomych i to raczej nie ma zwiazku z jej iloscia tylko jakims innym bugiem niewiadomego pochodzenia. ;)

Czasem trzeba poczekac pare sekund, czasem pare minut, ew. paredziesiat, chyba nie ma na to reguly. No nic moze rozwiaza ten problem z paczem 69.1337 ;p

Edytowane przez Tangul
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka JA również mam problem z radiówką i routerem: podłączony laptop dwa tablety i telefony.

Na powyższych urządzeniach wszystko śmiga jedynie ps4 biedaczka nie daje rady.A jak już się połączy z psn i gram np w BF4 to lagi dają się we znaki po minucie aż samo mnie wywali.

IP mam prawdopodobnie zmienne bo gdy próbuje wpisać w DMZ za każdym razem konsola pokazuje inną wartość. Nie próbowałem z UpnP bo go nie znalazłem jak również nie wiem gdzie mam wpisać porty od sony i je odblokować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, napotkaliscie u siebie dziwny problem z ladowaniem sie listy znajomych. Mam ich powyzej 100 i jesli najade szybko na dol listy to znajomi nawet sie nie zaladuja po chwili, jesli wyjde z friendlisty i najade na kafelki z grami to tez sie nie zaladuja, nie idzie zadnej apki wlaczyc, zobaczyc znajomych, powiadomien, nic. Problem znika po odpieciu kabla i podpieciu ponownie. Konsola na kablu, na wifi moim albo znajomego reaguje w identyczny sposob. Czy to wina takiej ilosci friendsow czy o oc tu chodzi, irytuje strasznie takie zachowanie.

Dodam, ze na ps3 nie ma z tym najmniejszego problemu.

To jest jakis problem z softem i ta nieszczesna ladujaca sie wiecznie lista znajomych i to raczej nie ma zwiazku z jej iloscia tylko jakims innym bugiem niewiadomego pochodzenia. ;)

Czasem trzeba poczekac pare sekund, czasem pare minut, ew. paredziesiat, chyba nie ma na to reguly. No nic moze rozwiaza ten problem z paczem 69.1337 ;p

Tak, problem znany.

PS3 nie ma aż takiego problemu. W końcu po cis limit 100 osób ustawiali.

Problem wygląda bardziej na stronę sieci PSN lub beznadziejne podtrzymywanie połączenia niż na winę konsoli.

Tutaj bym nawiązał do problemów ze sklepem.

Siemka JA również mam problem z radiówką i routerem: podłączony laptop dwa tablety i telefony.

Na powyższych urządzeniach wszystko śmiga jedynie ps4 biedaczka nie daje rady.A jak już się połączy z psn i gram np w BF4 to lagi dają się we znaki po minucie aż samo mnie wywali.

IP mam prawdopodobnie zmienne bo gdy próbuje wpisać w DMZ za każdym razem konsola pokazuje inną wartość. Nie próbowałem z UpnP bo go nie znalazłem jak również nie wiem gdzie mam wpisać porty od sony i je odblokować.

UPnP zazwyczaj jest razem z ustawieniem firewall routera.

Zmienne IP zewnętrzne a zmienne IP lokalne to dwie różne rzeczy.

Sprawdź u usługodawcy czy masz otwarte porty/publiczne IP (ustawione po jego stronie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości dzisiaj po powrocie z serwisu mojej konsoli odkryłem coś co mnie naprawdę szokowało.

Działający player online na stronach łącznie z tym, że konsola obsługę 720p plus full screen bez zająknięcia. Dzisiaj właśnie zasiadłem i wciągnąłem sobie 5 epów Naruto na vk. Czyżby nie dopatrzenie sony w zablokowaniu wtyczki hmmm. Co ciekawsze 90% reklam się nie wyświetla z magiczny napisem plugin broken a filmy działają miłe zaskoczenie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, w zasadzie cały czas nie mogę się połączyć z PS STORE, klikam i mam puste okno i czekam czekam i nic. Bywało tak kiedyś ale po kilku próbach wchodził a teraz w ogóle nie mogę. Wszystko muszę na kompie na ps store załatwiać. Zacząłęm się zastanawiać czy coś mi się schrzaniło czy to jednak wina ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, w zasadzie cały czas nie mogę się połączyć z PS STORE, klikam i mam puste okno i czekam czekam i nic. Bywało tak kiedyś ale po kilku próbach wchodził a teraz w ogóle nie mogę. Wszystko muszę na kompie na ps store załatwiać. Zacząłęm się zastanawiać czy coś mi się schrzaniło czy to jednak wina ich.

Sprawdzałeś czy działa po restarcie konsoli oraz po zmianie DNS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami mi się zdarza naprawiać system. Po tym zdarzaniu zdarzyło się, że wersja gry cyfrowej zniknęła. Zastanawiam się nad zakupem Fify 15, jest napisane, że grę można raz pobrać na swoje konto. Czy jak ja raz pobiorę a następnie zniknie za jakiś czas to czy będę mogł ją pobrać jeszcze raz na to samo konto?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Będę musiał dopłacić 100 i kupić w PS STORE. Oj strata kasy (nie chce wersji analogowej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam taki problem:

kiedy gram, a konsola jest podłączona do sieci, gra mi strasznie przycina, kiedy jest odłączona od sieci (wystarczy się wylogować z PSN) gra chodzi płynnie.

Co może być przyczyną? Internet mam z Netii. Ze strony Netii nie wiedzą co może być przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam taki problem:

kiedy gram, a konsola jest podłączona do sieci, gra mi strasznie przycina, kiedy jest odłączona od sieci (wystarczy się wylogować z PSN) gra chodzi płynnie.

Co może być przyczyną? Internet mam z Netii. Ze strony Netii nie wiedzą co może być przyczyną.

Sprawdź czy to samo nasz u kogoś innego.

Kabel czy Wi-Fi? Próbowałeś zmieniać sposób połączenia?

Robiłeś reset routera i modemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem reset, zmieniałem z kabla na wi-fi i nadal przycina.

Wystarczy wypisać się z PSN i uruchomić grę ponownie, wtedy działa już płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób kopię zapasową save i przeinstaluj soft w konsoli.

Nie chcę Cię martwić ale możliwe że karta sieciowa jest uwalona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej wątpliwe, konsola jest nowa (3 dni) - szkoda, że mam tylko jedną grę. Poza tym, jak ściągałem aktualizację do FIFY do gry online to ściągało się płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myslalem ze to problem z fifa 15 - znany problem,wylacz UPnP w ustawieniach routera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej wątpliwe, konsola jest nowa (3 dni) - szkoda, że mam tylko jedną grę. Poza tym, jak ściągałem aktualizację do FIFY do gry online to ściągało się płynnie.

...nie pisałeś że to jest problem z jedną grą i to z Fifą.

...

...

Ściągałeś jakieś dema? Przetestuj na innych grach.

Kolega @DeX napisał ci prawdopodobnie rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylaczenie tego raczej pomoze,a jesli chcesz na innych grach przetestowac to masz gry multi f2p,np war thunder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Poszukuję dobrego routera do ok. 200 zł. Posiadam łącze 10Mbps (teoretycznie, gdyż speedtest pokazuje zazwyczaj download 7Mbps) z Netii na słabej i mało wydajnej linii TP. Zdarza się, że po deszczu nie ma internetu. Obecnie używam TP-LINK TD-W8901G, chcę go zmienić, gdyż dowiedziałem się, że ten model sprawuje się dobrze tylko przy liniach wysokiej jakości. Z internetu korzystają 2 laptopy, pecet, 2 smartfony i oczywiście PS4. Wiem, że większe znaczenie ma tutaj linia, ale chciałbym, żeby łącze było stabilne, podobno niektóre routery automatycznie obniżają prędkość na korzyść stabilności.

 

Z góry dziękuję za propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie pisałeś że to jest problem z jedną grą i to z Fifą.

...

...

Ściągałeś jakieś dema? Przetestuj na innych grach.

Kolega @DeX napisał ci prawdopodobnie rozwiązanie.

w UFC nie mam żadnego problemu, wszystko działa bez zarzutów, Wymieniłem nawet FIFE w sklepie, ale nic nie pomogło. Mam net i router z Netii, ciężko znaleźć uPNP, muszę zadzwonić na infolinię, mam nadzieję, że to rozwiąże problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz router i jak to wszystko wyglada, ale u mnie to jest banalnie proste- 192.168.0.1 w przegladarce, podaje login admin haslo admin, i dalej gdzies w zaawansowanych jest UPnP, odznaczam to i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu się udało uPnP wyłączone i wszystko działa jak należy

DZIĘKI ZA POMOC.

Jak w Polsce sobie sam nie pomożesz (czyt. dzięki Wam i temu forum) to nikt inny ci nie pomoże (czyt. technicy z Netii)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu się udało uPnP wyłączone i wszystko działa jak należy

DZIĘKI ZA POMOC.

Jak w Polsce sobie sam nie pomożesz (czyt. dzięki Wam i temu forum) to nikt inny ci nie pomoże (czyt. technicy z Netii)

Tutaj albo pomogą albo strolują.

...A na dobrą sprawę co ich to obchodzi?

To nie jest problem ani Netii ani Sony tylko problem samej gry czyli wsparcie techniczne EA.

...i w sumie skąd pracownik pierwszej linii wsparcia technicznego który na szybko został przyuczony do zawodu ma mieć takie informacje?

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×