Skocz do zawartości
DigitalMan_PL

TV pod XboxOne X

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Gregor_TSK napisał:

@Grecki

Dobra, nie chce mi się ciągnąć tematu.

Niech będzie, że xe90 jest najlepszy ever (bo ty go masz) i wszyscy będą zadowoleni emoji4.png

 

Wcale tak nie uważam, ale po prostu po przekroczeniu pewnego pułapu lepiej dopłacić do OLEDa. 

 

Na obronę XE93 napiszę, że na stronie Sony Central jest aktualnie dostępny rabat, który obniża jego cenę w koszyku do 7200 zł, co jest już jak najbardziej zachęcające. Jednocześnie XE90 kosztuje 5983 (a mówiłem w maju, że stanieje poniżej 6 tysięcy i to szybko). 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w tych wszystkich telewizorach odstrasza to, co tak naprawde powinno byc zacheta, czyli HDR - tylko w ostatnich 2-3 miesiacach doszly HDR10+, HLG oraz Technicolor, a jeszcze nie wiadomo co dojdzie w nastepnych miesiacach, do tego HDMI 2.1 na horyzoncie... A to wszystko sprawia, ze dzisiejszy TV nawet za parenascie-kilkadziesiat tysiecy za rok moze byc juz przestarzalym rupieciem... Do tego tak jak napisal Grecky, ceny OLEDow vs LCD (z ktorych juz sie nie da nic wiecej wycisnac) zaczynaja sie zacierac, a to jest niewatpliwie najblizsza przyszlosc odbiornikow TV, gdzie juz teraz raczkujaca technologia deklasuje ta rozwijana od prawie dwoch dekad, wiec IMO kupno teraz LCDka za grybe tysiace to strzal w kolano.

 

Ale zeby myslec o kupnie nowego TV to tak jak wspomnialem, najpierw musi sie zakonczyc wojna formatow HDR, z ktorych najbardziej zaawansowanym i przyszlosciowym jest Dolby Vision, ktory poki co z racji wysrubowanych wymagan traktowany jest po macoszemu, aczkolwiek na niedawnej konferencji Apple widac, ze bedzie on szeroko wspierany przez jedna z najwiekszych firm na rynku, wiec jest nadzieja ze wygryzie on pozostale, slabsze standardy.

Edytowane przez Żywy
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie na pokładzie (tj. w domu :) ) Sony XE9005 :) ależ na Netflixie w 4k z HDR to wygląda :1_grinning: 9choć materiałów z HDR jest mało, ale 4k jest :D)...

 

Teraz tylko czekać na XboxOne X :D...

 

A co do kupna TV, pamiętajcie to nie jest inwestycja tutaj zawsze stracisz i za jakiś czas będzie to "już przestarzały model" (nie mówię, że zły, tylko zawsze będzie coś lepszego za XX czasu :P) a poza tym TV nie kupujesz 1 i do śmierci ;) Ja swojego "starego" Philipsa z Ambilight po 2,5 roku zmieniłem, choć TV jest świetny to chciałem coś nowszego itp. :24_stuck_out_tongue:

 

Dlatego nie ma sensu zakładać, że dobry TV na lata, bo to się nie da :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze to nie inwestycja, szczególnie nie na lata, ale ja podzielam zdanie Żywego, ze Oledy jeszcze zbyt nowe i przecenione a płacenie za martwa technologie jaka jest LCD nie ma sensu jak się ma przyzwoity tv.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony polecam Pana 65DX902 Posiadam od zeszlego roku I narazie nie mam zamiaru zamienić na nic

Obraz 4K HDR robi robotę

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mający tv 4k jak w xboxie macie ustawiony bit color na 8 czy 10? Ja nie jestem pewny czy mam 10, niby znalazłem na necie ze mój tv ma 8 ale w xboxie pokazuje ze obsługuje 10 i teraz nie wiem czy problemy z grami w hdr wynikają z złe ustawionego bit color czy co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Banan91PL napisał:

Panowie mający tv 4k jak w xboxie macie ustawiony bit color na 8 czy 10? Ja nie jestem pewny czy mam 10, niby znalazłem na necie ze mój tv ma 8 ale w xboxie pokazuje ze obsługuje 10 i teraz nie wiem czy problemy z grami w hdr wynikają z złe ustawionego bit color czy co

 

Chyba najprostszy sposób to odpalenie na 8 a później na 10 i sam zaobserwujesz czy masz jakieś problemy na 10, jeżeli tak to wiesz, że musisz grać na 8 i tyle :24_stuck_out_tongue:

 

Prosty sposób empiryczny :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, DigitalMan_PL napisał:

 

Chyba najprostszy sposób to odpalenie na 8 a później na 10 i sam zaobserwujesz czy masz jakieś problemy na 10, jeżeli tak to wiesz, że musisz grać na 8 i tyle :24_stuck_out_tongue:

 

Prosty sposób empiryczny :24_stuck_out_tongue:

No prawda ja w pracy siedzę dlatego pisze różne teorie  ale tez jestem ciekaw czy jest pogorszenie jakości między 8 a 10. Podobno gry obsługują i tak tylko 8 kiedyś tak czytałem 

Edytowane przez Banan91PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś mi się pokazuje. Te demo z biedronkami też nie obsługuje hdr. Jak to ustawić. Tv 9005

DSC_0062.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie coś mi się pokazuje. Te demo z biedronkami też nie obsługuje hdr. Jak to ustawić. Tv 9005
DSC_0062.thumb.JPG.dfbc6144e051b54f8ad3c6f796f3436b.JPG
Sprawdź czy masz włączone HDR 10 i czy masz najnowsze firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na zwykłym ps4 hdr działa cud malina. 
Są 2 tryby HDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, pablos_PRO napisał:

Takie coś mi się pokazuje. Te demo z biedronkami też nie obsługuje hdr. Jak to ustawić. Tv 9005

DSC_0062.JPG

 

Po 1: wepnij hdmi w port 2 lub 3

Po 2: ustaw ulepszony tryb wyświetlania w opcjach tv

Po 3: ustaw 10 bitów w opcjach XOX

Edytowane przez Grecky
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć XOX potrafi obsługiwać nawet 12 bitów, tylko jeszcze żaden tv tego nie posiada.

Z hdr tez na razie jest różnie, a najczęściej poniżej ceny w okolicach 18k jest słabo.

Dlatego ja się wstrzymuję z kupnem nowego tv, chociaż mam leciwego Samsunga, bo ostatni model na rok 2013.

Myślę, że za góra rok OLEDy już osiągną zadowalające ceny i hdr nie schodzący poniżej 1000-1500 nitów, wtedy będzie sens rozglądać się za nowym tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




Z hdr tez na razie jest różnie, a najczęściej poniżej ceny w okolicach 18k jest słabo.




Skąd wytrzasnąłeś tą kwotę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę, ale ostatnio szukałem tv np. Samsunga, który obsłużyłby 1000 - 1500 nitów i jedyny model jaki znalazłem oscylował właśnie wokół tej ceny.

Poza tym z testów i recenzji w PPE, na hdtv.com.pl i kilku innych.

Jeśli jest inaczej, to mnie oświeć :)

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Sithman napisał:

Może się mylę, ale ostatnio szukałem tv np. Samsunga, który obsłużyłby 1000 - 1500 nitów i jedyny model jaki znalazłem oscylował właśnie wokół tej ceny.

Poza tym z testów i recenzji w PPE, na hdtv.com.pl i kilku innych.

Jeśli jest inaczej, to mnie oświeć :)

 

Samsungowe Qledy to marketingowa ściema na maxa i nimi sie nie sugeruj. Taki Sony XE93 świeci już w okolicach 1000 nitów i kosztuje 6999 za 55 cali. Poza tym OLED LG B7 też oscyluje w granicach 600-700 nitów (nieskonczony kontrast potęguje efekt HDR) i mozna go dostac np. w MM za 7699. Z 1500 nitów będzie gorzej, ale nawet topowy Panasonic DX900 z 2016 roku jest aktualnie sporo tańszy niż wspomniane 18 tysi.

Edytowane przez Grecky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten trzeci suwak dźwiękowy  w demie biedronce udało się komuś ustawić w xe90 czy do tego potrzeba jakiegoś zestawu audio? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne potrzebujesz ampa z atmosem.

Może się mylę, ale ostatnio szukałem tv np. Samsunga, który obsłużyłby 1000 - 1500 nitów i jedyny model jaki znalazłem oscylował właśnie wokół tej ceny.
Poza tym z testów i recenzji w PPE, na hdtv.com.pl i kilku innych.
Jeśli jest inaczej, to mnie oświeć

Jedyny samsung który oscyluje w tych wartościach to zeszłoroczny Ks9500 i nie kosztuje tyle. Seria Qled do dupy się nadaje.

Najlepsze tv na rynku w tym momencie to Sony xe93, zd9
Panasonic dx900
LG B7
Żaden nie kosztuje 18tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze miałem siedziec cicho... Ale też dorzucę swoje

 

Gdy czytałem posta o 1000 nitow i cenie 18k, czułem się jak bym był w alternatywnej rzeczywistości...

 

Tak to jest jak ktoś chce zabrać głos, ale hooya wie.

 

Zgadzam się z Wami że w granicach 6k można wyłapać świetny sprzęt... Modeli jest od groma i w tym roku jedna zasada:

Samsungi tegoroczne to scierwa, bo przeca trzeba pokazać jaki QLED jest świetny...

Polecam zassac prezentacje Philipsa Wheels in motion (z 2015/2016 roku jest chyba)... I o zgrozo starsze modele to ogarniaja a nowe np. Philips PUS7502 (kosztujacy ok. 4-4,5k) robi piksele miejscami i nie ogarnia prezentacji!!

(co jak co ale skoro TV Philips wykłada się na ich własnej prezentacji to już źle :24_stuck_out_tongue:)...

 

EDIT: Żeby nie wiało fanbojstwem, miałem Philipsa 2,5 roku i był i jest to świetny sprzęt, natomiast w tych nowych modelach coś jest nie tak...

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2017 o 12:57, Grecky napisał:

Philipsy to gówno

 

Pozdrawiam :)

 

Ja podłączam to samo co teraz, więc Sony XE90. 

 

Nikogo nie interesuje zawartość twojego łba, skoro masz tam nasrane. Podłącz się pod spływ ścieków, ulżysz wielu. Jeśli 9002 porównujesz z kałem we własnym łbie to twój sonacz przy nim...psychiatrę pozdrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Tomi915 napisał:

 

Nikogo nie interesuje zawartość twojego łba, skoro masz tam nasrane. Podłącz się pod spływ ścieków, ulżysz wielu. Jeśli 9002 porównujesz z kałem we własnym łbie to twój sonacz przy nim...psychiatrę pozdrów.

 

Ten jaki typ. Odgrzebał post z sierpnia, w którym pisałem o LCD Philipsa, by raz jeszcze zaznaczyć jaki jego OLED jest wspaniały :yao: :yao: :yao:   Weź sznur i sprawdź wytrzymałość swojego karku z 3 piętra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e-series_sdr_hdr_2017.jpg

 

Jeśli tutaj widać różnice to po co przepłacać?  :smart:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×