Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

Poczytaj kilka stron wstecz... A nie na odpierdol klepniesz pytanie... Cholerny leniwiec ...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Sorki ,ale czytam ten temat od miesiąca chyba i po prostu chciałbym konkretną odpowiedź,jeśli to jest problem napisać model,a łatwiej napisać to co napisałeś to spoko...ja gdybym wiedział co jest najlepsze to bym napisał model i taka moja pomoc by była no ale trudno...dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorki ,ale czytam ten temat od miesiąca chyba i po prostu chciałbym konkretną odpowiedź,jeśli to jest problem napisać model,a łatwiej napisać to co napisałeś to spoko...ja gdybym wiedział co jest najlepsze to bym napisał model i taka moja pomoc by była no ale trudno...dzięki.
Jeżeli możesz sobie pozwolić za gotówkę na TV 4k, to rozważ wpłacę ie tych 4k na pierwszą wpłatę a resztę na raty i jedziesz na XE9005 /XE9305

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł,nawet o tym nie pomyślałem.Tyle,że moim problemem jest remont domu i przeprowadzka,rat już trochę jest,więc nie chciałbym pchać się w kolejne,a uzbierać na to co wymieniłeś to musiałbym być bez tv jakiś czas więc chyba odpada niestety.Ale dzięki za sugestie.Raczej muszę coś znaleźć za te 4 tys...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawy pomysł,nawet o tym nie pomyślałem.Tyle,że moim problemem jest remont domu i przeprowadzka,rat już trochę jest,więc nie chciałbym pchać się w kolejne,a uzbierać na to co wymieniłeś to musiałbym być bez tv jakiś czas więc chyba odpada niestety.Ale dzięki za sugestie.Raczej muszę coś znaleźć za te 4 tys...
Nie to że jestem monotematyczny ale bierz Sony seria 8 coś z KD... Myślę że coś w tej cenie znajdziesz...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze testy za mną, jestem w ciężkim szoku. Myślałem, że po 50W829 nie będzie efektu wow, ale srogo się myliłem. Zdecydowałem się na zakup 65ki - istny kolos. W sklepie nie wydawał się tak duży, w domu to już inna sprawa. Podświetlenie bardzo jasne, wygaszanie działa rewelacyjnie - czerń jak smoła. Mam lokalne wygaszanie na średni (tak zaleca hdtvpolska). Ściągam aktualizację ze stronki Sony, tv jej nie wykrywa. Potestuję więcej dziś w nocy, to jutro napiszę coś sensowniejszego. Kowal, jak wyłączę całkiem lokalne wygaszanie, to mam delikatny clouding, nierównomierność podświetlenia. Mniejszy niż na moim poprzedni tv. Nawet bez lokalnego wygaszania by mi to specjalnie nie przeszkadzało. Nie wyłączaj po prostu u siebie tej opcji i tyle, po co miałbyś użytkować tv bez lokalnego wygaszenia, które daje rewelacyjną czerń, bardzo chwaloną w Twoim modelu. Ja już przy W829 się bawiłem i odsyłałem tv 3 razy. Pierwszy i tak był najlepszy. Drugi rozwalił się przy odsyłaniu (kurier przebił go czymś na wylot, przez miesiąc zamrożone 4000 pln w reklamacji). Trzeci był w miarę ok i już go zostawiłem. Tak jak piszesz, matryca to loteria.

 

Panowie jak macie ustawione swoje podświetlenie? Domyślnie miałem 35 i chciało mi wypalić oczy. Dałem na 25 i nadal jasno :)

Macie jakieś wskazówki odnośnie tego modelu? co wyłączyć w menu programisty aby wszystko fajnie hulało? Parę stron temu wrzuciliście filmik z poradnikiem gdzie koleś pokazuje jak przyspieszyć androida. Będę wdzięczny za podobne pro tipy.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie produkują już 60 cali? Przecież pomiędzy 55 a 65 jest spora różnica, a o cenie to już nie wspomnę, dobre kilka tysięcy...

 

Ja szukałem 60 calowego 4K z matrycą VA (najlepiej 120Hz) i chyba nie znajdę, więc zmuszony jestem do zakupu 55 cali MU7000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Bykovsky napisał:

o cenie to już nie wspomnę, dobre kilka tysięcy...

 

Sam sobie odpowiedziałeś

Edytowane przez Grecky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się dziwię czemu nie ma 60 tek. Może to jakieś nieokonomiczne, nie wiem? 

Ogólnie świrują z tymi rozmiarami, poprzednia linia u Sony miała rozmiary 50cali, teraz ma 49.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.11.2017 o 20:41, wesoly_kowal napisał:

Coluding na 55XE9305 na wyłączonym lokalnym wygaszaniu oraz na "małym"...

Bez

https://zapodaj.net/2bdb760eeb28e.jpg.html

z małym

https://zapodaj.net/a4990618c72e8.jpg.html

Rzeczywiście duży clouding, u mnie na tym modelu TV nawet połowy z tego nie mam, oddawać nie ma co, ważne, że nie ma uszkodzonych pixeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post, na wstępie wypadałoby się przywitać (hello) i krótko zwrócić uwagę, że sam nie raz na forach tematycznych goniłem nekromantów tematów, trolli, leni nie czytających poprzednich stron itp. dlatego proszę o wyrozumiałość względem moich pytań. Uwierzcie, że ciężko połączyć szukanie sprzętu (którym wcześniej się za bardzo nie interesowało), remont, robotę i pomniejsze obowiązki.

 

Do tematu, nie marnując czasu. Po latach siedzenia na PC czas przerzucić się na konsolę. Zakupiona będzie PS4 Pro, a do tego nowy telewizor. Obecnie mam Sony 40W705C, jednak przez brak nóżki (taki wymóg do salonu, musi stać) stary zostanie prawdopodobnie w sypialni. Trochę boli mnie jego soft - po Sony spodziewałem się więcej możliwości, szybszego działania. Nieźle trzeba też się napocić przy wydobywaniu kolorów i ich dostrajaniu pomiędzy wejściami.

 

Oprócz podłączonej konsoli do telewizora dobrze byłoby mieć możliwość strumieniowania obrazu po WiFi. Jednak nie ukrywajmy, telewizor przede wszystkim pod konsolę, więc liczy się jakość tego co wyświetli matryca oraz IL. Znalazłem Philipsy w dobrej cenie, reklamujące się posiadaniem 4K, dodatkowy bajer w postaci podświetlenia z tyłu... jednak wolę zasięgnąć waszej opinii. Społeczność for tematycznych jednak lepiej ogarnia, czasami trafią się tacy co nowym doradzą.

 

Telewizor stojący, 2-2.5m między sofą a telewizorem, budżet 3000PLN (sam telewizor). Wiem, mały budżet, szczególnie czytając kilka postów wstecz czuję się jak bidak :1_grinning: ale na początek wystarczy, jak się utrzymam przy konsoli to zaszaleję z dalszą inwestycją :1_grinning: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupujesz Pro to warto kupić telewizor z 4K i HDR. Przy odległości grania 2,5m to wybór 50cali będzie ok. Co do telewizorów, jak pewnie czytasz wszyscy polecają soniacza xe 90, tyle że ta łajza jest strasznie droga. Ale zastanów się czy nie poszukać większych funduszy, bo wiele osób tu na forum przyżydziło, brali tanie telewizory gdzie hdr tylko udawał że jest i potem żałowali wyboru. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49" Sony XE90 to 4,5kPLN... Trochę dużo jak na start z przygodą z PS4 (czy to Pro, czy Slim). Chciałbym mieć taki telewizor w salonie, ale na chwilę obecną przy tv siadam tylko dwa-trzy razy na tydzień, czasem jest walka o pilota z narzeczoną, więc tego grania tygodniowo nie byłoby na start więcej jak 10h tygodniowo. Znając siebie, wolę wydać teraz mniej i mieć 90% satysfakcji, a za pół roku wydać 5x taki budżet i poszaleć ;) Ale jak nic nie zmieni się w organizacji wolnego czasu, to wolę na konsolę i TV stracić w sumie 5k, niż 7k :1_grinning: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49" Sony XE90 to 4,5kPLN... Trochę dużo jak na start z przygodą z PS4 (czy to Pro, czy Slim). Chciałbym mieć taki telewizor w salonie, ale na chwilę obecną przy tv siadam tylko dwa-trzy razy na tydzień, czasem jest walka o pilota z narzeczoną, więc tego grania tygodniowo nie byłoby na start więcej jak 10h tygodniowo. Znając siebie, wolę wydać teraz mniej i mieć 90% satysfakcji, a za pół roku wydać 5x taki budżet i poszaleć Ale jak nic nie zmieni się w organizacji wolnego czasu, to wolę na konsolę i TV stracić w sumie 5k, niż 7k :1_grinning: 
I słusznie trzeba mierzyć siły na zamiary... Choć ja bym na twoim miejscu, przycebulił na konsoli i brał najtańszego slima a do TV dokłada łatwo, niż pchał się w PRO...


Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

I słusznie trzeba mierzyć siły na zamiary... Choć ja bym na twoim miejscu, przycebulił na konsoli i brał najtańszego slima a do TV dokłada łatwo, niż pchał się w PRO...


Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

 

Jeszcze po drodze mamy black-friday (chwyt marketingowy, ale nigdy nie wiadomo...) i od dzisiaj mają pojawiać się jakieś informacje odnośnie promocji PS4 Pro na ich fanpage'u (kontratak do xboxa, ale może coś się ugra). Mimo wszystko chciałbym zrobić rozeznanie w temacie telewizorów, aby przy zobaczeniu okazji wiedzieć czy się rzucać, czy nie :1_grinning: A jak przy tych okresowych promocjach nie będzie szału, to na spokojnie na przełomie list/grudnia zrobić zakup. Byleby było to kontrolowane - pierwsze odpalenie gry/filmu i brak satysfakcji skończy się tylko rezygnacją z przyszłościowych dalszych inwestycji w sprzęt. Tak miałem jak odpaliłem GTX1080 i nie poczułem różnicy wow, mimo że kompa co chwila dostosowywałem do nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem w potrzebie. Gram obecnie na Ps4 Facie na 24 calowym telewizorze FULL HD. Przymierzam się powoli do kupna nowego TV i PS4 PRO. Jako, ze jestem biednym studentem, mam nieduży budżet na cala inwestycje.  Na dobry początek  chciałbym kupić większy TV (przynajmniej 40cali) a później zastanowić się nad PS4 PRO. Na TV miałbym ok. 2000zl, co kupić w tej cenie, Full HD, czy bawić się w HDR 4K (https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-40re450.bhtml)

W grę wchodzi ewentualnie kupno czegoś używanego, bo "skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada moze ktoś z was użytkuje Samsunga UE65MU6172 (lub mniej cali)
Szukam opinii jak się  sprawuje z konsolą ps4 bo w internecie nic nie znalazlem ;u

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno dość ważne pytanie - czy warto dopłacać do matrycy VA 120 Hz kilka stów więcej?

Przykładowo 4K HDR: wolałbym 60/65 cali ale tu niestety 60 Hz, a może dopłacić do 120 Hz ale już 55 cali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno dość ważne pytanie - czy warto dopłacać do matrycy VA 120 Hz kilka stów więcej?
Przykładowo 4K HDR: wolałbym 60/65 cali ale tu niestety 60 Hz, a może dopłacić do 120 Hz ale już 55 cali?
Jak chcesz brać 60Hz to weź mante za 1200 i masz to samo (dobitnie pisze), nie bądź polaczkiem który chce pokazać sąsiadowi 65" i hooy że największe gówno, ale 65... Bierz 120 i VA... Zamiecie sprawę :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem się wczoraj bawić w ustawienia konkretnych profili w swoim XE9005. Posiłkowałem się głównie poradnikiem AV Forums (filmik na yt). W każdym z profili sugerują wyłączenie Czujnika Światła. Jak macie u siebie, włączony czy wyłączony??
Dodatkowo w trybach filmowych wyłączają opcje, które mocno poprawiają obraz i jego płynność (łagodna gradacja, itd). Ludzie w komentarzach jadą ich, że wyłączają opcje, które robią całą robotę. Myślałem nad kalibracją z hdtv polska, ale to jednak spory wydatek. Myślicie, że ich kalibracja aż tak mocno dopali obraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Tomisior napisał:

Próbowałem się wczoraj bawić w ustawienia konkretnych profili w swoim XE9005. Posiłkowałem się głównie poradnikiem AV Forums (filmik na yt). W każdym z profili sugerują wyłączenie Czujnika Światła. Jak macie u siebie, włączony czy wyłączony??
Dodatkowo w trybach filmowych wyłączają opcje, które mocno poprawiają obraz i jego płynność (łagodna gradacja, itd). Ludzie w komentarzach jadą ich, że wyłączają opcje, które robią całą robotę. Myślałem nad kalibracją z hdtv polska, ale to jednak spory wydatek. Myślicie, że ich kalibracja aż tak mocno dopali obraz?

 

Jak chcesz w miarę prawidłowo ustawić TV to wyłączenie czujnika światła to podstawa, jak i reszta innych ulepszaczy ma być wyłączona, ja mam włączony tylko Motionflow, i to też nie zawsze, głownie majstruje nim przy oglądaniu sportu. A podświetlenie matrycy ustawiasz regulujesz sobie SAM ustawiając jasność.

 

Oczywiście mówimy o modelu XE9005.

 

 

Edytowane przez TeraJacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja nie "dopala" obrazu tylko czyni go bardziej realnym. Od dopalania jest tryb dynamiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada, może się wypowiedzieć na temat SAMSUNG UE49MU7042?

W nim też były problemy jak MU7000?

Edytowane przez szurubur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Tomisior napisał:

Próbowałem się wczoraj bawić w ustawienia konkretnych profili w swoim XE9005. Posiłkowałem się głównie poradnikiem AV Forums (filmik na yt). W każdym z profili sugerują wyłączenie Czujnika Światła. Jak macie u siebie, włączony czy wyłączony??
Dodatkowo w trybach filmowych wyłączają opcje, które mocno poprawiają obraz i jego płynność (łagodna gradacja, itd). Ludzie w komentarzach jadą ich, że wyłączają opcje, które robią całą robotę. Myślałem nad kalibracją z hdtv polska, ale to jednak spory wydatek. Myślicie, że ich kalibracja aż tak mocno dopali obraz?

Kalibracje przez email? :rofl: Ustaw TV tak jak ci sie podoba a nie jak pisza na forach. Co do tych dodatkowych trybow „uplynniajacych” ja ich niecierpie. Wole prawdziwy kinowy feeling w 24 klatkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×