Skocz do zawartości
ONE

Co ostatnio czytałeś(aś), co czytasz? Czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

"Najgorszy" Waldemara Łysiaka. Aż wstyd, że dopiero niedawno się wziąłem za tą pozycję. Polecam każdemu, kto chce zaznajomić się z prozą i poglądami Łysiaka. Książka wyjątkowo lekka językowo jak na pozycję tego autora. Chociaż najbardziej lubię jego sagi napoleońskie i i wszystkie części "kłamców", a powieści już mniej, to tą wyjątkowo szybko się czyta. No i jak zawsze w przypadku Łysiaka - rozświetla nieco w głowie na tle dzisiejszych mainstreamowych mediów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam. Jestem w połowie i spokojnie mogę napisać, że to najlepsza lektura jaką miałem w rękach od kilku miesięcy. Po bardzo słabej Ręce Mistrza, przeciętnym Panu Mercedesie, Przebudzenie wessało mnie na dzień dobry na 5 godzin.

 

Tak mam praktycznie z kazda ksiazka króla, no moze Dr Sen byl troche slabszy ;) tak czy inaczej idąc za Twoja opinia ksiazka juz zamowiona i tyle czekac :))

Szykuje się też do przeczytania Bastionu, ale nie wiem czy tematyka do konca mi bedzie lezec. 

 

co do Pana Mercedesa to w zasadzie kryminał i mnie też średnie przypadł do gustu. Opinie o tej książce są raczej na podobnym poziomie - sredniak zapychacz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami potrafi przynudzać, ale akurat w Revival już po kilkunastu stronach jesteśmy wessani. Skończyłem wczoraj czytać. Druga połowa jest jeszcze lepsza, pełna zwrotów akcji i poczucia narastającego, nieuniknionego finału, który miażdży :)

Polecam. Moim zdaniem bardzo dobra powieść. Taka soczysta, postacie wykwintnie sportretowane, klimatyczna, świetnie napisana a przede wszystkim oryginalna w swojej fabule. Niczego tak nie znoszę jak czytania w kółko oklepanych historii, a tu w końcu trafiłem na dość świeży pomysł. Może dlatego też tak mi się dobrze czytało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to musze czekac jeszcze do pon/wto, napalilem sie. Szczerze wolałbym by tak jak w przypadku "kopuły" czy tez dallas była dłuższa, bym nie skonczyl jej w 3 wieczory, ale postaram sobie ją odpowiednio dawkowac :D

dzieki za opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was zmęczył "TO" Kinga? Zaciąłem się na około 350 stronie. Ciężko się czyta. Może to tłumaczenie, ale ogólnie jakieś moje słabe podejście. Książka sama w sobie mała, a czcionka mikro. Męczę ją już chyba 4 rok i nie mogę skończyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy sie za "TO" nie zabieralem, zaczelo mnie interesowac dopiero po wzmiance o niej w Dallas '63.  Jakos ten temat malo mnie ciekawi ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"TO" jest ścisłą czołówką książek Kinga. Bardzo gorąco polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh czytałem "To" w zimie, dotarłem do jakieś 800 strony i się zaciąłem.... Trochę szkoda bo książka wyjątkowa jednak trochę zbyt długa jednak. Teraz ciężko byłoby do niej wrócić i chyba u mnie już przepadła na zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

177971-352x500.jpg

 

 

Ale wypociny. 3 dychy jak krew w piach :P

Znowu się nabrałem na reklamę na okładce. Blabla wielki thriller przetłumaczony na gazylion języków, filmowa adaptacja wkrótce, blabla.

Nie kupować!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj takie książki są najgorsze. To jak z filmami nominowanymi do Oscarów w ostatnich latach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

95843db00d3c3b008d4f3889a9ff612d.jpg

 

Polecam fanom MJ'a oraz literatury sportowej i biografii słynnych ludzi. Obecnie nie jestem jescze nawet w połowie. Ksiązka bardzo szczczegółowo opisuje życie Michaela. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W połowie grudnia przeczytałem I tom Pana Lodowego Ogrodu . Bardzo dobre Fantasy z nutką sci-fi, już nie mogę się doczekać aż dorwę II tom.

pan-lodowego-ogrodu-tom-1-b-iext8577137.

 

Teraz kończę Policję od Jo Nesbo, początek trochę mdły ale później już idzie z górki i bardzo fajnie się czyta. Na pewno przeczytam któreś z wcześniejszych tomów o Harrym Hole.

policja-b-iext23380310.jpg

Edytowane przez Malibu19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nesbo to klasa sama w sobie. Od pewnego czasu lecę od początku z przygodami Harry'ego Hole i o ile pierwsze książki opisujące jego przygody dość średnie to gdzieś od 3, 4 każdą z nich czyta się z wielką przyjemnością. Nie jest to może Chandler, ale coś z Marlowe w Hole jednak jest (albo tak mi się wydaje ;) ).

Edytowane przez Solid_POL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakiś thriller, horror dla żółtodzioba książkowego, może coś z zombie i apokalipsą w tle ale nie koniecznie ? :)

Edytowane przez piachu00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droga - Cormac McCarthy. Realna, brutalna apokalipsa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakiś thriller, horror dla żółtodzioba książkowego, może coś z zombie i apokalipsą w tle ale nie koniecznie ? :)

Szybko i lekko czyta się "Poza Sezonem" Jacka Ketchuma, polecam! To krótka książka i nie zniechęci Cię pierdyliardem stron. Jak chcesz zombie to może na przykład "Komórka" S.Kinga.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droga - Cormac McCarthy. Realna, brutalna apokalipsa.

 

Tak, "Droga" to świetna książka, także polecam (jak i w ogóle całą twórczość Cormaca McCarthy'ego). No i oczywiście film o tym samym tytule z Viggo Mortensenem w roli głównej, będący adaptacją wcześniej wspomnianej książki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwone Gardło - Jo Nesbo, świetny cykl dostałem jako prezent pierwszy tom bodajże "Człowiek nietoperz" i spodobały mi się przygody Harrego Hola, a przygodę z tym autorem zacząłem z tytułem "Łowcy głów" polecam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie udało mi się kupić Pana Lodowego Ogrodu tom 2 (nowe wydanie) więc zacząłem czytać serię przygód Antropologa Davida Huntera.

ebook-zapisane-w-kosciach-mobi.jpg

 

Drugi tom wciągnął mnie niesamowicie, akcja non stop (do ost stron :)), napięcie, bardzo fajnie wykreowane postacie. Gorąco polecam ten kryminał. Dziś może zacznę 3 tom jeśli będę miał czas.

Postanowienie noworoczne 52 książki w roku, zobaczymy czy się uda  ;) .

Edytowane przez Malibu19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Pana LO, to mam wszystkie tomy (ebooki), jak cos to priv, ale od razu ostrzegam, ze 2 tom to ostatni, ktory trzyma poziom. Im dalej w las, tym coraz wieksze zmeczenie i uczucie "skoku na kase"

Ps. 52, czyli jedna na tydz, pieknie, moj max, jeszcze za czasow szkolnych to 12 w ciagu wakacji :) teraz gora 3-5 na rok. Obecnie katuje klasyka, Lolita Nabokova

Edytowane przez Laptok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dzięki chciałbym mieć wszystkie tomu na półce :). 

Jak na razie 2 książki już przeczytane więc trzymam tempo ale zobaczymy jak to będzie  ;)

 

Jak nie znajdę nigdzie Pana Lodowego Ogrodu to zabieram się za Marsjanina, kręci mnie nieziemsko aby w końcu zacząć ją czytać.

wYnhf2d.jpg?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×