Skocz do zawartości
ONE

Co ostatnio czytałeś(aś), co czytasz? Czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Chris Kyle opisuje w książce swoje doświadczenie zdobyte w US Navy SEALs. Jest tam pełno opisów z różnych akcji w jakich brał udział. Wspomina też o GROMie i polskiej wódce ;) Są też teksty jego żony, opisujące jak zmieniał się ich związek oraz jak martwiła się o swojego męża który był tak daleko od niej. Jako, że ja lubię takie tematy to fajnie mi sie czytało, dobrze dowiedzieć sie jak to jest z punktu widzenia snajpera. I wiadomo, każdy ma swój gust i zdanie, oraz "znawcy wojska" wyłapują różne błędy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zagłębiłem się w "Gre Anioła". Fajna nawet  :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philip K. Dick - Czy androidy marza o elektrycznych owcach? Przeczytana. Jestem w trakcie: Pat Cadigan - Wgrzesznicy. Polecam. Nurt cyberpunkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uniwersum Metro 2033: Do światła Andrieja Diakowa. Jutro zaczynam W ciemność ("kolejną część")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naszło mnie na kolejną ciężką epicką sagę fantasy i zabrałem się (w końcu) za Malazan Book of the Fallen Stevena Eriksona. Pierwszy tom, Gardens of the Moon - na początku brakowało mi trochę kontekstu i ciężko szło, ale przebrnąłem i wessało jak bagno. Angielski zdecydowanie trudniejszy, niż w The Demon Cycle Petera V. Bretta czy nawet w ASoIaF, przez to muszę być przy czytaniu mocno skupionym i czytanie do snu niestety odpada, ale co tam. Lektura pierwszoligowa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malazjańska księga lepsza od "GRY O TRON?

Kpisz?

Powiedzmy tak, obie serie są porównywalne, ja wole bardziej GOT. Malazjańskiej nie mogę przetrawić.

Z książek:

 Paul Hoffman: Lewa ręka Boga. Bardzo fajna, dość lekka  fantastyka.

Lynch Scott: Cykl  Niecni dżentelmeni: fajna  fantastyka łotrzykowska.

Andrzej Ziemiński: Pomnik cesarzowej Achai 

 
Niełatwy ale wciągający steampunk:
W dziwnej sprawie Skaczącego JackaAutor: Mark Hodder
Cykl: Burton i Swinburne (tom 1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktos lubi wgłebiać się w kwestie psychologiczne istoty ludzkiej, a przy tym miła mu historia II Wojny Światowej, to mogę polecić książkę Waldemara Łysiaka pod tytułem "Cena". Świetne studium psychologiczne, wojenne realia, a do tego dramaturgiczna forma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mole ;) Ostatnio miewam ochotę na przeczytanie jakiejś dobrej powieści, i szukam czegoś dobrego dla "początkującego", czegoś, co się czyta lekko i nie jest za długie. Nigdy za książkami nie przepadałem. Poleciłby ktoś coś na dobry początek? :) Chcę żeby książka miała klimat, była ciekawa i taka najlepiej mroczna, ale nie musi, chcę po prostu coś dobrego przeczytać Jak już mówiłem, nie chcę by to było coś długiego, bo nie chcę się od razu zrazić i rzucić książki w kąt. Czekam na propozycję. :)

Edytowane przez MichalEEEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj “Ojca Chrzestnego", paru moich nieczytających znajomych bardzo sobie chwaliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak sie wkreci, to nie rzuci ksizka w kat :)

Sam wielkim fanem czytania nie jestem, po przerwie w ksiazkach na pierwszy ogien poszedl wlasnie Ojciec Chrzestny, wciagnal strasznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj “Ojca Chrzestnego", paru moich nieczytających znajomych bardzo sobie chwaliło.

Film znam chyba już na pamięć, więc nie wiem czy za bardzo się wkręcę. Niemniej jednak już zdecydowałem się na książkę; będzie to Wiedźmin :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mole ;) Ostatnio miewam ochotę na przeczytanie jakiejś dobrej powieści, i szukam czegoś dobrego dla "początkującego", czegoś, co się czyta lekko i nie jest za długie. Nigdy za książkami nie przepadałem. Poleciłby ktoś coś na dobry początek? :) Chcę żeby książka miała klimat, była ciekawa i taka najlepiej mroczna, ale nie musi, chcę po prostu coś dobrego przeczytać Jak już mówiłem, nie chcę by to było coś długiego, bo nie chcę się od razu zrazić i rzucić książki w kąt. Czekam na propozycję. :)

Millennium S. Larssona - co prawda nie jest to krótka trylogia, jednak jeżeli Cię wciągnie, to przeczytasz w dwa dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem osobą , która w ogóle nie czyta książek , a tą przeczytałem w tydzień , mimo że siedziałem bardzo dużo w pracy i miałem mało wolnego czasu , wciąga i fajnie się czyta , polecam . 

 

pan-mercedes-3d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem: Ja Ibra,Kobra Forsytha i Uczeń Hjortha i Rosenfeldta.Teraz jadę z Czwartym protokołem Forsytha.

Edytowane przez neuro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neuro, co możesz powiedzieć o "Ja, Ibra"?? Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo już przeczytałem autobiografi sportowców i nie tylko ale ta jest najlepsza.Polecam każdemu kto jeszcze nie czytał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką jeszcze polecasz stricte piłkarską lub o managerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kowal-Prawdziwa Historia bardzo fajni się czyta,autobiografia Alexa Fegusona też spoko i Gracz Przemka Rudzkiego nie czytałem ale podobno bardzo spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOMO!!!!!!!!!!!!!

Mówiłeś,że jesteś fanem Metro 2033

Ostatnio przeczytałem Dziedzictwo Przodków z universum Metra.Książka jest SUPER!!!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Anglik na wsi" Sadlera i całkiem przyjemne czytadło pomimo mieszanych opinii czytelników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×