Skocz do zawartości
Patricko

Gran Turismo 5

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie jadę sobie 24 godzinny wyścig na Nurburgring, czyli ostatni wyścig w A-spec. Niedługo premiera GT6 i pomyślałem sobie, że może w końcu pojadę.

Największym problemem był dobór auta. Nie miałem ochoty się nudzić w x1, męczyć w aucie klasy LMP (które po Nurburgringu nie powinno pomykać) ani też nie chciałem przegrać. Po wielu próbach wybrałem Honde Weider i muszę polecić te auto każdemu, kto chce ten wyścig pojechać.

Prowadzi się fantastycznie, ma fajny widok z kokpitu i wiele informacji na kierownicy: kiedy zmienić bieg, ostatnie okrążenie i najważniejsze, czyli ilość paliwa w baku. Stuningowany na maxa daje też radę.

Najsilniejszy przeciwnik jedzie w Audi R10 i traci do mnie na 60 okrążeniu 1 minutę. To mała przewaga, ale na początku jechałem dosyć kiepsko i dodatkowo dzieciak mi odpausował grę jak się posilałem i straciłem parę minut. Teraz jadę podobnym tempem jak najsilniejsze AI tylko zjeżdżam do pitów co 6 okrążeń a on co 4. Wszystkie asysty mam na off (łącznie z ABSem) i żeby było ciekawiej, to za każde nieczyste okrążenie (uderzenie w bandę) robię sobie przymusowy zjazd do PITu i karne 10 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przepraszam jeśli temat nie w tym miejscu, ale rzadko korzystam z forum, bo najczęściej problemy googluje.

 

Niestety tym razem wujek nie potrafił pomóc. 

Po dość długiej przerwie (wcześniej wszystko było ok) nadeszła ochota żeby pograć GT5. Wsadzam płytkę jak lustro, uruchamiam grę, wszystko ok. Filmik, prezentacja. Pojawia się menu, Wybieram szybka gra, ładuje się, ładuje się, ładuję itd. przez dobre 15 minut. Resetuje konsole, próbuję jeszcze raz i to samo. Wybieram świat gt, opcje - to samo. Co się stało?! Miał ktoś tak? Gram bez połączenia z internetem. Gra ogólnie się nie zawiesza bo przycisk PS na padzie pozwala wyłączyć grę. Potrafi mi ktoś pomóc?

Ja też tak kiedyś miałem, spokojnie, mi się ten problem rozwiązał po aktualizacji :). Czekaj do kolejnego update'u, a na 99% pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Panowie mam pytanie , czy w tej grze mozna samemu jezdzic , czy tylko wydaje sie polecenia kierowcom ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moze i bez komentarza , gre dostalem niedawno i poki co to tylko wydaje polecenia kierowcom co mowiac szczerze jest troche nudne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie, szybkie pytanko: jeśli nie jestem jakiś wymiataczem wyścigowym, lubię się pościgać i zamierzam grać na padzie - GT 5 to dobra opcja? Jak wygląda tryb kariery, jest rozbudowany? Pytam, bo grę i tak zamierzałem kiedyś kupić, ale coś mnie naszła ochota na wyścigi i nie wiem czy nie przyspieszyć zakupu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie, szybkie pytanko: jeśli nie jestem jakiś wymiataczem wyścigowym, lubię się pościgać i zamierzam grać na padzie - GT 5 to dobra opcja? Jak wygląda tryb kariery, jest rozbudowany? Pytam, bo grę i tak zamierzałem kiedyś kupić, ale coś mnie naszła ochota na wyścigi i nie wiem czy nie przyspieszyć zakupu ;)

 

GT5 Academy Edt. mozna wyrwac w stosunkowo dobrej cenie, byc moze po 6 grudnia jak wyjdzie GT6 to cena jeszcze troszke spadnie. 

 

Zadalem podobne pytanie mniej wiecej w lutym tego roku. Roznica jest taka ze gram na kierownicy. 

GT5 oferuje tobie kariere od zera do bohatera, tryb kariery - jest rozbudowany ale bez przesady nie jest to samochodowe RPG :P masz rozne klasy wycigow i w nich chyba po 12 czy 16 eventow. Ale tryb kariery to nie wszystko, bo gra oferuje rowniez oddzielne wyzwania oraz eventy sezonowe, wiec na brak wyscigow i wyzwan nie mozna narzekac, dodatkowo Licencje w ktorych wykonujesz okreslone zadania na czas.  

 

Pamietaj ze GT5 to nie jest scigialka to gra w ktorej chodzi o czyste prowadzenie i opanowanie pojazdu na drodze. Jesli chcesz sie mierzyc z wlasnymi zdolnosciami prowadzenia roznych wozow (od Yaris po Zonde i wielu wielu innych) to moze to byc gra dla Ciebie. 

 

Co do gry na padzie polecam abys przejrzal ten watek bo znajdziesz tu pare wypowiedzi na ten temat. 

Ja na padzie gralem 2 razy, po przesiadce z kierownicy bylo hmmm dziwnie ale po 3 okrazeniach danym wozem juz troche przywyklem i byl fun (z kolega na split screenie), niemniej nie ukrywam ze kierownica bardziej mi pasuje jako kontroler do tej gry. 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam jak 6 trochę stanieje i dopiero zakupię. Dzięki za pomoc, wkrótce dołączę do społeczności wyścigowej Gran Turismo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pewnym patchu tak. W online zależy jak się ustawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mówiąc szczerze zawiodłem się na GT5. Miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze.

- 50 różnych edycji tego samego auta [GTR, Skyline]

- brak zniszczeń z prawdziwego zdarzenia [jak na możliwości PS3]

- aktualizacji jest tyle że gdyby połączyć je wszystkie razem to spokojnie mamy nową grę średnich lotów na PS3 [chyba że jesteśmy idiotami i kupiliśmy 2 raz w specjalnej edycji]

- w zasadzie GT zawsze trzeba było zdobyć licencje aby jechać w danym wyścigu, tutaj PD uznało że teraz gracze to nooby i nie będą w stanie tego przejść.

- B-Spec to jakieś nieporozumienie. [więcej tu pisać nie trzeba]

- menu główne tej gry to też jakaś kpina. Jeśli graliście w GT od czasów PSX to będziecie wiedzieć o co mi chodzi.

- auta standard to kolejny żart. 

 

Nie wiem jak wy ale ja nie jestem już tak podjarany GT6 po tym co zobaczyłem w GT5, tym bardziej że samo PD powiedziało że na dużo zmian i ulepszeń nie ma co liczyć.

Edytowane przez Samurai-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 100% podzielam twoją opinie na temat 5 części poniekąd sławnej serii. Myślę że warto dać Poly jeszcze jedną, ostatnią być może szanse,a nuż Kaz pojmie, że brak realnego konkurenta na konsole Play Station, wcale nie upoważnia go do wydawania byle czego na szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i to mało istotne ale ta muzyczka w tle menu jest rozbrajająca jak z taniego romansu szkoda, że jeszcze nie ma nuty chopina w menu mam GT 5 i nie jestem zadowolony z tej gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i to mało istotne ale ta muzyczka w tle menu jest rozbrajająca jak z taniego romansu szkoda, że jeszcze nie ma nuty chopina w menu mam GT 5 i nie jestem zadowolony z tej gry

 

Sorry, muzyka sie tobie nie podoba masz opcje od tego.

Pozatym jesli juz napisales opinie: "mam GT 5 i nie jestem zadowolony z tej gry"

To warto by podac jakies arrgumenty ja popierajace.

 

Owszem GT5 ma swoje wady - zgadzam sie np z czescia tego co napisal Samurai-PL. Ale ma tez sporo zalet.

Dla mnie najwieksza i niekwestionowa jest przyjemnosc z jazdy w tej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słabo się jeździ według mnie oczywiście są lepsze gry wyścigowe no i podpinam się pod to co napisał kolega Samurai-PL, że brakuje zniszczeń w aucie jak w coś przywalimy, nie zbyt realna jest ta gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT5 Spec 2.0 :biggrin: ....... jak do tej pory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam wolę NFS ale to moje skromne zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×