Skocz do zawartości
Patricko

Gran Turismo 5

Rekomendowane odpowiedzi

W SS można na każdą poza tą z kokpitu... a szkoda... chociaż z drugiej strony praktycznie nie byłoby widać drogi :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj na oficjalnej stronie GT, jest info iż banują konta na których wykryto nielegalne używanie zmienionych danych gry online. ocb? co ludziska zmieniali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie chodzi o hybrydy? Mam w garażu jedną, ale w online jej nie używałem.

Nie sprawdzę na YT bo neta mam tu tragicznego.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z multi w gt ? Dużo ludzi jeszcze gra ? Zastanawiam się nad kupnem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwerów jest codziennie od groma - ja wczoraj wszedłem na 10 i było 15 polaków! :biggrin: (Serwery zagraniczne - Niemcy, Uk, Belgia, Francja)

Edytowane przez Adameq2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gra jest bardziej nastawiona na multi czy singla ? Kariera nie nudzi ? Grasz na kierownicy czy na padzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam nadzieje ze wszystkich tych oszustow zbanuja,oszuta w grze mowie stanowczo nie.Tak naprawde grupa idiotow troche namieszala i psula zabawe,nie wiem kto bedzie banowany i jak to bedzie wygladac,mysle ze to bylo nie uniknione i dobrze ze polyphony sie wzielo za to.Gra jest rozbudowana w singlu a pewne wyzwania sa naprawde trudne ale dopiero na multi gra pokazuje swoje atuty i jest naprawde swietna zabawa.Najnowsze info na temat banow http://eu.gran-turismo.com/pl/news/d60870.html

Edytowane przez PAWEL_VIP
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bany poszły dla tych, co używali tych hybryd w zawodach online i sezonówkach.

Jak ktoś tam sobie ma w garażu i jeździ co najwyżej w offline, to nic mu się nie stanie, sam jestem przykładem.

Poza tym te hybrydy to i tak jedno wielkie G, bo tym się w ogóle jeździć nie da.

To jest chyba raczej tylko pokazanie, co można zrobić jak się grę złamie.

Co nie zmienia faktu, że hack to hack i trzeba z tym walczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hackowanie i używanie takich mechanizmów w JAKIEJKOLWIEK grze to wyraz maksymalnego zdziecinnienia i tyle w temacie! może dać radość tylko siedmiolatkowi...noooo,może 12-latek też się będzie tym jarał!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z względu na to, że zaczynam swoją przygodą z serią Gran Turismo chciałem uprzejmie poprosić starych wyjadaczy o kilka rad, które pozwolą mi się jako żółtodziobowi ograrnąć w świecie motoryzacji stworzonym przez Polyphony. Być może później ten temat będzie służył pomocą innym początkującym graczom.

Po pierwsze mam pytanie dotyczące gry na padzie. Chciałbym się dowiedzieć, czy dualshock chociaż dobrze spełnia swoją rolę w tej grze. Nie mam kasy na kierownicę, więc nie ma mowy o jej zakupie w tym momencie. Wiem, że nie będę w stanie kręcić najlepszych czasów (jak już w ogóle nauczę się jeździć w GT5!), ale chciałbym przynajmniej zagrać w karierę tak, żeby sprawiało mi to przyjemność i sterowaniem padem nie uniemożliwiało względnie prawidłowego prowdzenia samochodu.

Druga sprawa to kwestia przełożeń. Zacząć od automaty czy od razu przerzucić się na manuala?

Trzecia to kwesia B-spec. Mogę sobie to odpuścić na początku, czy do zasady powinno się grać w ten tryb równolegle z A-spec?

Wszelkie porady dotyczące tego jak zacząć i na co zwracać uwagę na samym początku mile widziane.

Liczą na pomoc, bo po pierwszych wyścigach arcade jestem zmiażdżony modelem jazdy. Nie mam żadnego doświadczenia w symulatorach, ale jestem kierowcą i teraz wiem, jak bardzo GT różni się od arcadowych gier wyścigowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzecia to kwesia B-spec. Mogę sobie to odpuścić na początku, czy do zasady powinno się grać w ten tryb równolegle z A-spec?

Wypowiem sie tylko w tej jednej kwestii - chcialbym zaznaczyc dwie rzeczy: GT5 katuje przez miesiac, moja opinia jest wysoce subiektywna.

Zarowno w A-spec jak i B-spec za ozlocenie eventu czy tez danej klasy (poczatkujaca, amatorska itd) dostajemy wozy lub kupony podarunkowe. Ja do B-spec nie chcialem usiasc, kiedys chyba zmeczony 6h sesja (aspec + licencje), odpalilem bspec. Nie jest szczegolnie pasjonujace, ale wpada kaska a i z czasem jak kierowcy sie podszkola to i wozy, niektore z nich calkiem dobrze moga spisac sie w niektorych wyscigach aspec. Listy wozow ktore mozna wygrac za poszczegolne wyzwania szybko znajdziesz w necie. tak wiec ja zaczalem Bspec w momencie kiedy bylem fizycznie zmeczony (gram na kierownicy), a jednoczesnie mialem niedosyt i nie chcialem rozstawac sie ze Swiatem GT. W chwili obecnej zostaly mi tylko proby wytrzymalosciowe w Bspec i chce po prostu ten tryb skonczyc, zaliczyc zapomniec i skupic sie na wszystkich elementach gdzie to ja zasiadam za kierownica.

Jesli Twoi kierowcy w Bspecu sie podszkola to z racji nudy panujacej w tym trybie dawac im bryke z wyrazna przewaga nad reszta stawki, odpalac wyscig, wylaczyc TV i wrocic jak wyscig sie skonczy. Jest tez pare wyzwan sezonowych z Bspec ale tam juz trzeba miec doswiadczonych kierowcow - plus jest taki ze z bonusem za logowanie 200% w parenascie minut mozna duzo kredytow zyskac, te oczywiscie mozna inwestowac wedle uznania.

pozdro

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze mam pytanie dotyczące gry na padzie. Chciałbym się dowiedzieć, czy dualshock chociaż dobrze spełnia swoją rolę w tej grze. Nie mam kasy na kierownicę, więc nie ma mowy o jej zakupie w tym momencie.

Da się grać, ale nie można mówić o przyjemności porównywalnej z odczuciami jazdy na kierownicy. Jak piszesz, nie ma mowy o zakupie kółka, więc nie ma o czym dyskutować.

Liczą na pomoc, bo po pierwszych wyścigach arcade jestem zmiażdżony modelem jazdy.

Jestem bardzo ciekawy, co powiesz o fizyce jazdy jak już wgryziesz się w online :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grabeg

Na początku przeszedłem całą karierę na padzie a potem zakupiłem kierownicę. Na padzie jak najbardziej da się grać i gra jest też świetna. Da radę też kręcić porównywalne czasy, co na kierownicy. Online też daje radę wygrywać. Karierę da się przejść całą, ale do takiego np. wyścigu 24h, to się zabrałem dopiero na kierownicy. Na początku na kierownicy kręci się nawet wolniejsze okrążenia zanim się przyzwyczai. Gra jest robiona pod kierownicę, ale i na padzie jest to dla mnie najlepsza ścigałka.

Najlepiej od razu ustawić skrzynię manualną. Z początku jest trudno i się człowiek myli, ale szybko da się przyzwyczaić i radość z gry jest większa. Z resztą kariera z początku jest tak łatwa, że nie trzeba jechać idealnie. Trudne są tylko pojedyncze wyścigi w późniejszych klasach.

B-spec można sobie odpuścić zupełnie. Przydaje się jedynie do odblokowania paru rzadkich aut, którymi łatwiej się wygrywa te parę niezrozumiale trudnych wyścigów, ale da się i bez tego. Mi B-spec nawet podszedł i go przeszedłem.

Nie ma recepty jak zacząć. Jeźdź po prostu tak by było to dla ciebie frajdą. Dla mnie największą frajdę miałem, jak wyłączyłem wszystkie asysty i dobierając odpowiednio słabe auta próbowałem wygrywać czysto wyścigi. Nie śpiesz się. Czytaj opisy aut, próbuj trochę czasówek, maluj auta na fajne kolory itp. Jak masz duży problem z wygraniem, to kup lepsze auto, lub pomiń i wróć to tego wyścigu później.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wymieniałem kilka dni temu dysk w swojej konsoli. Po wgraniu wszystkiego z powrotem wszystkie trofea są tak jak były, ale jak włączam np grę Gran Turismo 5 pierwszy raz po wymianie dysku. Trofea zaczęły wpadać drugi raz na moje konto. Problem w tym że nie wszystkie mi wpadły w tych co miałem wcześniej. W spisie moich trophy widnieją te które zdobyłem wcześniej (79%) a w grze GT5 nie wszystkie "wskoczyły" mi drugi raz. W profilu w grze jest ich zaledwie 40% Nie wiem których mi teraz w grze brakuje skoro w spisie w meny ps3 mam te moje 79% a w grze ich widocznie nie ma skoro w profilu jest 40% Nie wiem jak to wpłynie na platynę. Na fb pojawiły się posty o zdobyciu tych 40% które mi wskoczyły. W GTA4 też miałem podobną sytuację, innych gier jeszcze nie uruchamiałem po wymianie dysku. Da się jakoś w grze zaktualizować listę z tą z menu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam, przygodę z Gran Turismo rozpocząłem już 2 miesiące temu jednak dopiero teraz natknąłem się na pierwszy poważny problem. Rozgrywałem Grand Tour w zawodach specjalnych i dotarłem do 4 z 5 wyścigów. Próbowałem ukończyć ten wyścig chociaż na brąz(2:10) ale w najlepszym wypadku brakowało mi 4 sekund. Zirytowany kilkoma godzinami nieudolnych prób postanowiłem zobaczyć jak robią to eksperci na YouTube. Okazało się, że do pomyślnego ukoñczenia tego wyścigu niezbędny jest drift i tu właśnie tkwi mój problem, nie wiem jak go wykonać. Nie mam pojęcia jakiej kombinacji klawiszy użyć, aby mi to wyszło(gram na padzie). W związku z tym czy mógłby mi ktoś wyjaśnić jak to zrobić? Byłbym bardzo wdzięczny.

Edytowane przez Gar3th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytania 3:

1. Czy GT5 Academy Edition zawartość dodatkową ma na płycie czy w postaci kodów do pobrania z PSS. Bo zastanawiam się nad zakupem i nie wiem czy opłaca się oszczędzić te parę zł na używkę?

2. Ile obecnie będę musiał pobrać GB poprawki do gry?

3. Czy mój stary zapis gry (z edycji premierowej) będzie działał z tą opisaną powyżej oraz czy zadziała w grze bez pobrania tych danych poprawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak są dokładnie 2 kody, jeden na dodatki a drugi na możliwość uczestnictwa w dodatkowych zawodach (ten drugi już nieaktualny bo zawody trwały od 01.01. do 31.01)

2. Pobierać będziesz musiał kilka nowszych, ale gra już jest połatana tym największym patchem co wyszedł (2GB)

3. Będzie działał, jak masz zainstalowaną grę to w ogóle nie musisz jej odinstalowywać, nic się nie zmieni.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziwna sprawa. Nie wiem o co chodzi. Pojawił się komunikat o samochodzie na urodziny, a potem następny, że mam za dużo przedmiotów i upominku nie otrzymałem. Dziś ten sam komunikat pojawił się po komunikacie o kartach muzeum za zalogowanie. Czy ktoś z Was się z tym spotkał i co zrobić żeby usunąć przedmioty.

Usunąłem część klaksonów i lakierów, ale nadal jest to samo. 

Edytowane przez andre3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gran Turismo 5 przebiło 10 milionów sprzedanych kopii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż niedawno kupiłem Gran Turisom 5 i mam problem z włączeniem uszkodzeń wizualnych w samochodach. Patrzyłem w menu>opcje i znalazłem uszkodzenia w szybkim wyścigu, czy jest możliwość ustawienia na pozostałe tryby rozgrywki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż niedawno kupiłem Gran Turisom 5 i mam problem z włączeniem uszkodzeń wizualnych w samochodach. Patrzyłem w menu>opcje i znalazłem uszkodzenia w szybkim wyścigu, czy jest możliwość ustawienia na pozostałe tryby rozgrywki ?

Obstawiam, że masz uszkodzenia wizualne w innych trybach rozgrywki, tylko ciężko je zauważyć. Ogólnie każde auto ciężko jest uszkodzić, ale niektóre ciężko nawet zarysować. Zależy od modelu. Daj sobie z nimi spokój, bo te uszkodzenia wizualne są śmiechu warte.

Co do uszkodzeń mechanicznych, to można je sobie ustawić w online, treningu i trybie arcade. W A-spec nie ma takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×