Skocz do zawartości
Patricko

Kierownica do PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Na konsole tylko T300 w chwili obecnej daje rade. Zresztą masz recke z profesjonalnego simowego serwisu i nawet oni mówią, że obecnie T300 to najlepszy wydatek.

Do tego jest oficjalnie wspierana więc zawsze będzie działać na PS4. Tego nie można powiedzieć o T500 bo ona nie jest oficjalnie wspierana i może działać, ale nie musi. Oczywiście powinna śmigać w każdej grze, ale nigdy nic nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche o T300 poczytalem i jest bardzo awaryjna, co druga oddawana jest do serwisu podobno magnesy nie daja rade :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche o T300 poczytalem i jest bardzo awaryjna, co druga oddawana jest do serwisu podobno magnesy nie daja rade :/

 

mozesz podac jakies zrodla tych doniesien? Wiem ze paru uzytkownikow forum ma i sobie chwali.

Nie ukrywam ze i ja przychylam sie do zakupu T300 i jakiegos stojaka pod nia, ale badzmy szczerzy od kierownicy za ponad 300eur oczekuje trwalosci i bezawaryjnego dzialania - moja DFP wytrzymala  9 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://simracing.pl/forum/f197/thrustmaster-t500-rs-13061/    musisz zejsc na dol gdzie sa komentarze i na ktores stronie 65-70 ktos pisal, sam teraz sie zastanawiam T300 czy T500 ? a moze to brednie ?


http://simracing.pl/forum/f197/thrustmaster-t500-rs-13061/    musisz zejsc na dol gdzie sa komentarze i na ktores stronie 65-70 ktos pisal, sam teraz sie zastanawiam T300 czy T500 ? a moze to brednie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam T300 od października, używana jest klika razy w tygodniu po kilka godzin w Driveclub i GT6. Żadnych problemów nie stwierdziłem, czyli co? Mam fart, skoro taka awaryjna jest? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,mi nie chce sie wierzyc ze sa takie awaryjne, nie wydaliby bubla wart tyle kasiory. Ja raczej tez zdecyduje sie na T300 ze wzgledu na kompatybilnosc z PS4, a zawsze mozna dokupic pedaly z T500 i shifter w niedalekiej przyszlosci ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też będę kupował na premierę PCars koło i będzie to T300, chyba że jakimś cudem pojawi się bezpośredni konkurent dla DFGT od Thrusta.

A tak btw, te pedały w T300 są aluminiowe, czy to tylko plastik imitujący aluminium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W zestawie znajdują się także pedały, których stopki zostały wykonane z metalu, ramiona niestety są plastikowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kika osób szuka t300. Ja własnie kliknąłem wersję gte za €295 (wliczając €15,90 za przesyłkę). Niemiecki ebay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy T300 posiada jakiś przełącznik zmieniający kąt kierownicy, czy kąt dostosowywuje się do gry, tak jak to było w DFGT i ręcznie nie da się zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Da się zmienić, bodajże lewy (d-pad) i przycisk mode na bazie. Tak samo to funkcjonuje w T500.

Edytowane przez KSSG_Alex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wypas, nienawidzę 900 stopni. Ale jakby ktoś potwierdził na 100 procent to byłoby fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Potwierdzam filmem :) od 7:20 Patricko plus do tego 1080 stopni a nie 900.

 

 

Ja mam największe wątpliwości co do pedałów, samo koło zdecydowanie mnie przekonuje. Pytanie do tych co mają jak się spisują te pedały? bo na razie z dostępnością pedałów T3PA raczej ciężko.

Edytowane przez KOWI
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daliśmy rady na DFGT to gorzej być nie może :)

Z czasem się dokupi kiedyś te od T500 i będzie wypas zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie, czasem można trafić naprawdę tanio te od t500, na tym simracing, który został wklejony kilka postów wyżej już kilka razy widziałem w cenach 100-200 zł i to przeważnie idealny stan lub nówki. Wiadomo t300 okazała się super kierownicą tak jak TX z xone i teraz już będzie trudniej kupić takie pedały, ale czasem można trafić. Moim zdaniem t3pa za około 500 zł : http://allegro.pl/thrustmaster-t3pa-add-on-trzy-regulowane-pedaly-i5040906412.html, to przesada, bo nawet jeśli są dobre, to całe(oprócz nakładek) łącznie z ramionami są z tworzywa sztucznego. A większość i tak nie będzie potrzebny pedał sprzęgła. Ja bym raczej pomyślałm o zmodyfikowaniu tych standardowych. Czyi głównie zrobić coś z pedałem hamulca bo pewnie jest niewiele twardszy od tych pedałów z logitech. Tu: 

 taka bardziej zawansowana przeróbka tych z t300 i powiem szczerze, że sam wygląd jest świetny a działanie pewnie jeszcze lepsze. 

Co do regulacji kąta kierownicy, to myślę, że np. w project cars będzie możliwa regulacja z poziomu gry. Edytowane przez piotras3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie lubie sobie pomachac drazkiem wiec sprzeglo wymagane niestety jest :(

Na poczatek starcza zwykle pedaly pozniej sie dokupi odopiedni osprzet. Wychaczyc teraz tylko w dobrej cenie i jazda.

No i jeszcze g27 trzeba bedzie sprzedac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja DFGT już poszła na allegro w 2 dni. Także nie zostało mi nic innego jak zebrać fundusze i kupić T300, ale to dopiero po premierze PCars bo jeszcze gra się crapem okaże i lipa będzie

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie lubie sobie pomachac drazkiem wiec sprzeglo wymagane niestety jest :sad:

Na poczatek starcza zwykle pedaly pozniej sie dokupi odopiedni osprzet. Wychaczyc teraz tylko w dobrej cenie i jazda.

No i jeszcze g27 trzeba bedzie sprzedac.

 

No wlasnie nie bede ukrywal ze granie to dla mnie glownie rozrywka nie sport ale lubie sobie urozmaicac to jakims dodatkowym kontrolerem - w tym wypadku kierownica. 

Jak kupilem DPF to pozniej zgrzewalem sie na G25 i pozniej na G27 jak juz odrobinke z ceny zeszly ale jakos nigdy nie kupilem, bo DFP dzialalo. 

 

T300RS - 345 eur

T3PA - 100 eur

TH8A - 120 eur (chwilowo niedostepny)

 

No nie ukrywam ze zdecydowanie bede to kupowal "na raty" bo prawie 600eur wywalic tak od razu to jednak lekka przesada. 

A do tego musze jakis stojak doliczyc bo o ile "zabawkowa" DFP przy biurku daje rade tak, wolalbym siedziec dalej od konsoli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie lubie sobie pomachac drazkiem wiec sprzeglo wymagane niestety jest :sad:

Na poczatek starcza zwykle pedaly pozniej sie dokupi odopiedni osprzet. Wychaczyc teraz tylko w dobrej cenie i jazda.

No i jeszcze g27 trzeba bedzie sprzedac.

Też lubię i jak miałem g27, to kiedy jeździłem dla zabawy zawsze uwzględniałem to czy auto miało manualną skrzynie i tak jeździłem.  Thrustmaster ma drogą skrzynie, ale raczej jest warta tej ceny w porównaniu do pedałów. Cena jakiś czas temu trochę podskoczyła i są trudności z dostępnością, dodatkowo chyba th8rs nie jest już produkowany tylko ten th8a.  Reedcoon zawsze miał te drążki w cenie około 500 zł, to teraz mają za 1100 zł i to nawet nie dostępne. 

Co do pedałów, to trafiłem jeszcze na coś takiego na porównywarce cen z europy, ale nie znam tego sklepu: http://esklep.spidernet.pl/28niesklasyfikowana-t3pa-pedaly-t300tx-p-1332630.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im bliżej premiery pCARS tym mam więcej wątpliwości jaką kierownicę kupić. 

Jak zdobędę pedały od T500rs to kupię T300. Jednakże gdy moje polowanie zakończy się fiaskiem w dniu premiery pCARS kupuję T500. Te pedały z t300 to jest jakiś kiepski (plastikowy) żart. Gdyby kiera ta kosztowała z 500 zł mniej to ten żart można by było wybaczyć.

ps. Mattaman widzę że już mnie uprzedził na simracing z ogłoszeniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeżeli chodzi o pedały wyjść jest kilka. Po dokupieniu przejściówki (20$) można użyć tych z G25/27. Można oczywiście też dokupić T3PA lub te z T500. Ja jeżeli nie uda mi się nabyć tych ostatnich mam jeszcze jeden pomysł.

Własnie jestem po totalnym demontażu standardowych pedałów i w łatwy sposób można utwardzić hamulec wymieniając sprężynę (fabryczna jest stosunkowo miękka). Generalnie pedały w środku, wyglądają podobnie do tych z DFGT z tą różnicą, że tu są dwie takie sprężyny na pedał, jak w DFGT (tam po jednej sztuce) i dodatkowo pedał hamulca ma jeszcz jedną spręzynę jak widać na zdjęciu poniżej.


ad09c82013bedc8b631bd31f375df6c9.jpg

Idea jest taka aby tą sprężyne, przeżucić pod pedał gazu, a w jej miejsce pod hamulec, wstawić coś twardszego. Wtedy całość będzie już całkiem, całkiem ;)

Edytowane przez mataman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za przejściówka i gdzie ja ewentualnie kupić ? Właśnie słyszałem gdzieś, że są takie rzeczy, ale nijak nie mogę znaleźć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki,mataman. A może jeszcze wiesz, czy jest taki adapter do shiftera? Wydaje mi się, że jest inny wtyk, jakby odwrotny...

Edytowane przez MrPunkier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×