Skocz do zawartości
Patricko

Kierownica do PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wymieniłem tylko sprężyne, ale teraz już mam t3pa i jeździ się znacznie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a możesz podać jakiś nr. wymiary czy coś w tym stylu abym sobie mógł coś podobnego zamówić w necie? Bo własnie chcę zrobić coś z gumy na styl brake moda w t500, ale przydałaby się też twardsza sprężyna.

Ja rozebralem pedały, poszedłem do sklepu metalowego i koleś mi przyniósł dwie sprężyny o większej twardości a podobnych / identycznych wymiarach... i tyle ;)

Ps.

Jestem poza domem, ale jak wrócę to zobaczę czy mam druga sprężyne i napisze wymiary

Edytowane przez pela222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężyna oryginalna ma ok : 42mm długości; 19mm średnica (mierzona na zewnątrz) 16mm średnica (mierzona wew)

1430071804242494216636.jpg

Jak kupisz sztywniejsza (grubszy drut) to oczywiście te wymiary średnicy będą inne ale zarówno na wymiarze wew jak zew jest pole do zmian.

No żeby był komplet: gumka ma 9mm grubości, 20mm średnicy w podstawie i lekko się zwęża.

1430071402854_1434266248.jpg

Ps.

Zdjęcia wykonano dzięki życzliwości mojej córki, która użyczyła sprzętu pomiarowego.;)

Edytowane przez pela222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie kupna pedalow pod t300rs moze ktos napisac jak sie sprawdzaja t3pa bo zbyt porzadnie nie wygladaja widzialem recenzje t3pa pro i wydaja mi sie lepsze ale u nas chyba sa jeszcze nie dostepne jezeli jest inaczej to niech ktos mnie poprawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężyna oryginalna ma ok : 42mm długości; 19mm średnica (mierzona na zewnątrz) 16mm średnica (mierzona wew)

1430071804242494216636.jpg

Jak kupisz sztywniejsza (grubszy drut) to oczywiście te wymiary średnicy będą inne ale zarówno na wymiarze wew jak zew jest pole do zmian.

No żeby był komplet: gumka ma 9mm grubości, 20mm średnicy w podstawie i lekko się zwęża.

1430071402854_1434266248.jpg

Ps.

Zdjęcia wykonano dzięki życzliwości mojej córki, która użyczyła sprzętu pomiarowego. ;)

Dzięki Pela, to mi sporo ułatwi. 

Niagar, moim zdaniem jak nie potrzebujesz sprzęgła, to lepiej olać t3pa bo główne różnice to trzeci pedał i brake mod, który można porównywalny zrobić samemu. Co do t3pa pro, to na pewno sporo lepsze, bo to te same co w zestawie z t500rs czyli cała metalowa konstrukcja tylko z innym brake modem. Dla mnie warte byłyby tej ceny(chyba 149 euro) gdyby miały load cell, a tak to trochę drogo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie kupna pedalow pod t300rs moze ktos napisac jak sie sprawdzaja t3pa bo zbyt porzadnie nie wygladaja widzialem recenzje t3pa pro i wydaja mi sie lepsze ale u nas chyba sa jeszcze nie dostepne jezeli jest inaczej to niech ktos mnie poprawi

T3PA sprawdzają się bardzo dobrze, brake mod jest rewelacyjny i bardzo pomaga przy wyłączonym ABS w takim pCARS.

Różnica między nimi a wersją pro to przede wszystkim plastikowa obudowa i brak możliwości odwrócenia. W środku cała konstrukcja jest metalowa.

Pro miały być dostępne pod koniec kwietnia.

Edytowane przez mataman
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za odpowiedzi poczekam z 2 tygodnie jak nie bedzie pro to biore zwykle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stojak wraz z T300RS po złożeniu jaką ma maksymalną wysokość, zastanawiam się czy wejdzie pod łóżko....

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czym się różni kierownica t300gte od t300rs?

 

Moglo Tobie umknac ale juz bylo.

 

 I jeszcze jedno czym się rożni T300RS od T300 GTE tylko kołem licencjonowanym logiem Ferrari?

 

 

Tak jak napisałeś różnią się tylko kierownica.

 

Polecam  obie wyszukac w google, zobaczyc co moze lepiej Tobie pasowac. Mnie bardziej z wygladu pasuje RS.

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mataman za podpowiedź z tą promocją na amazonie - chyba się skuszę, muszę jeszcze tylko obczaić jak to wygląda z płatnością, wysyłką i gwarancją bo nigdy nie kupowałem nic w niemieckim sklepie. Do tej pory wahałem się z wyborem a premiera pCARS coraz bliżej. Po wyjściu T3PA Pro wszystko stało się jasne- biorę T300 z w/w pedałami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mataman za podpowiedź z tą promocją na amazonie - chyba się skuszę, muszę jeszcze tylko obczaić jak to wygląda z płatnością, wysyłką i gwarancją bo nigdy nie kupowałem nic w niemieckim sklepie. Do tej pory wahałem się z wyborem a premiera pCARS coraz bliżej. Po wyjściu T3PA Pro wszystko stało się jasne- biorę T300 z w/w pedałami.

Ja mam konto na Amazon.co.uk i używałem wielokrotnie.

Polecam jeszcze taki serwis: http://www.curiua.com/- prównuje ceny danego produktu na wszystkich stronach amazon :)

Zakładając że polityka Amazon jest jednakową wszędzie (a chyba tak jest) to Amazon jak coś jest uszkodzone to wysyłasz na ich koszt spowrotem i masz zwrot na konto pełnej kwoty. Ja płace PayPal. Co do zwrotów w ciągu chyba 30 dni to masz taką opcję (przycisk) zwrot. Potem kilka opcji o powód zwrotu. m. in. Towar uszkodzony, towar inny niż w opisie, znalazłeś gdzieś indziej taniej, zmieniłeś zdanie, etc. Dla niektórych opcji ty pokrywasz koszty, dla innych jak np. Towar uszkodzony koszt zwrotnej przesyłki pokrywa Amazon. W następnym kroku masz już do wydrukowania etykietę z kodem do naklejania na paczkę. ;) ot i wszystko.

Gwarancja na Thrustmaster jest europejska. Ja moja gte kupiłem wyjątkowo na eBay.de... No i jak dostałem uszkodzone pedały to nie miałem tego luksusu co na Amazon... Nim się odezwał sklep to już miałem dogadamy z thrustmaster wysłanie nowych pedałow ;). Stare leżą u mnie w domu bo nawet ich nie chcieli ;)

@piotras

Pewnie jak cie znam to już to widziałeś ale może innym się przyda ;) trochę bardziej wyszukane modyfikacje pedałow stockowych od t300 / tx

https://www.gtplanet.net/forum/threads/diy-thrustmaster-t300-10-brake-mod.324479/page-3

Jest tam link do takiego mod

http://www.isrtv.com/thrustmaster/thrustmaster-tx-or-t300-rc-shock-brake-mod/

Ciekawa alternatywa dla tych co nie planują upgrade do t3pa wide/t3pa pro ;)

Edytowane przez pela222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić dedykowany stojak do T300RS.

Cena normalna T300RS/TX to: 410zł wraz z wysyłką na terenie Polski

Jak kupię dwa to będzie taniej ☺

Więc jak ktoś chce taniej to pisać priv.

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli za dwie śruby mocujące kierownicę chcesz dopłacić ponad 100zł? Bo tylko tym szczegółem rózni sie ten "dedykowany" od wersji do DFGT..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli za dwie śruby mocujące kierownicę chcesz dopłacić ponad 100zł? Bo tylko tym szczegółem rózni sie ten "dedykowany" od wersji do DFGT..

Nie jestem zorientowany w temacie ale na stronie producenta piszą coś o uchwycie pod shifter thrustmaster... Wiec może stąd różnica?.. Zgaduje, że stąd wynika różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pela, zgadza się widziałem już tego moda ze sprężynami i wygląda, to super. Trafiłem kilka dni temu na taki, który nie wygląda za ciekawie, ale mi się spodobał bo chyba fajnie pracuje.

Edytowane przez piotras3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już twoja produkcja czy pierwowzoru? Co to za dziwne 'coś'? Z czego to jest wyjęte? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To filmik na jaki trafiłem, sam na razie nic nie zrobiłem. Ale bardzo mi się spodobało działanie, tylko ja bym dał to coś(nie wiem czym to jest) niżej aby "pracowało" od samego początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak można, potrzebne jest odpowiednie mocowanie. Ja kupiłem do t3pa za 23zł z supportu WSP. Do pedałów od T500 lub t3pa pro jest inne, ogólnie dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×