Skocz do zawartości
Patricko

Kierownica do PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wygląda sprawa z kompatybilnością urzadzeń Fanateca z konsolą PS4? Są jakieś słuchy, ze bedzie wparcie dla PROJECT CARS i nastepnej odsłony GT?

A czytasz ten wątek czy tylko piszesz? Bo jak tylko piszesz to po co mam ci odpowiadać? Tym bardziej ze odpowiedz masz kilka postów wyżej
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytasz ten wątek czy tylko piszesz? Bo jak tylko piszesz to po co mam ci odpowiadać? Tym bardziej ze odpowiedz masz kilka postów wyżej

Umknęła mi informacja zawarta kilka postów wyżej. Jeszcze jedno pytanie. Czy do bazy T300/T500 można zainstalować pedały Clubsport Fanateca i będzie to kompatybilne z konsolą? Rozumiem, że pedały się montuje tak jak w G27 gdzieś do bazy kierownicy i nie jest to samodzielne. Oświeci mnie ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umknęła mi informacja zawarta kilka postów wyżej. Jeszcze jedno pytanie. Czy do bazy T300/T500 można zainstalować pedały Clubsport Fanateca i będzie to kompatybilne z konsolą? Rozumiem, że pedały się montuje tak jak w G27 gdzieś do bazy kierownicy i nie jest to samodzielne. Oświeci mnie ktoś?

Cpx adapter od www.basherboards.com

Problemy są dwa : 1) cena ok 60usd, 2)czas oczekiwania ok 3-4 miesiące. Ja na mój zrobiłem preorder 23/02/2015 i czekam... ;(

Myślę że od momentu gdzie możesz kupić pedały thrustmaster t3pa pro (te co do t500 ale z conical rubber mod) to chyba nie ma sensu zabawa z clubsportami (chyba że już masz te pedały)

Ps.Juz sprawdzięłem: działa wibracja ABS

Edytowane przez pela222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem kilka miesięcy temu G27 i planuje zestaw T300 + własnie te pedaly fanateca clubsport, bo te od Thrustmastera, które wymieniałeś nie są złe, ale jak i tak mam kupować nowe odzielnie(bo stockowe od T300 to żart) to wole dołozyć i kupić lepsze i miec na lata. Dzięki za infromacje, przemyśle sprawę z tym Cpx adapterem. Na forum simracing.pl piszą, ze jednak jest spora róznica jakościowa, jeśli chodzi o pedaly fanateca a thrustmastera, sam nie wiem co o tym sądzić, bo nie ma możliwości osobiście przetestować. Dzięki za informacje.

Edytowane przez cascader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie że nie ma różnicy. Sam nie miałem okazji testować ani jednych ani drugich. Mam pedały fanatec csr elite które kupiłem za 100eur... Teraz dojdzie adapter ok 50eur... Niby mam cell mod no ale tak jak napisałem trzeba czekać 3-4 miesiące.... Te t3pa pro miałbym od reki a z tym modem gumowym działa całość podobno cacy... Teraz jeżdżę na stockowych od t300...pierwsze wrażenie były koszmarne ale mała modyfikacja i jakoś tam się jeździ.. Nie ma tragedii ;)

Aha

Jak cie interesuje t300 gte to na niemieckim amazonie masz z przesyłka do Polski za 270eur... Została jedna sztuka w tej cenie.;)

Ja kupiłem moja t300 3 miesiące temu za 290 eur z Francji. Przyszła z uszkodzonym podałami. Skontaktowalem się z thrustmaster i przysłali mi nowe pedały (3 tygodnie czekania). Stare są chyba wart w produkcji mniej niż koszty wysyłki bo kazali mi je sobie zostawić ;)

Edytowane przez pela222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała prośba. Jak juz csr elite przetestujesz na ps4 poprzez adapterowe podłączenie np w Project Carsie to napisz kilka słów jak sie będzie to wszystko sprawować. I jeszcze jedno czym się rożni T300RS od T300 GTE tylko kołem licencjonowanym logiem Ferrari?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała prośba. Jak juz csr elite przetestujesz na ps4 poprzez adapterowe podłączenie np w Project Carsie to napisz kilka słów jak sie będzie to wszystko sprawować. I jeszcze jedno czym się rożni T300RS od T300 GTE tylko kołem licencjonowanym logiem Ferrari?

Co do cpx adapter to powiem co że spokojnie możesz się zapisać (wpłacasz 10 USD) a jak się rozmyślisz to albo poprosisz o zwrot albo sprawdzisz jakie są ceny na alledrogo / eBay bo teraz to jest bardzo chodliwy towar i dostaniesz więcej niż zapłacisz. Jak będzie w przyszłości nie wiem z cena.

Ja myślę że jeszcze z 2 miesiące będę czekał. Ale przypomnij się za 2 miesiące bo pewnie nie będę pamiętał... Ale musi być git. Adapter działa bez zarzutu (opinie). Same pedały używałem przez 1-2 tygodnie zanim sprzedałem kierownicę fanatec csr Forza. Trochę mało miałem czasu żeby coś wyczuć. Są mega wykonane. Hamulec na load cell to coś do czego trzeba się przyzwyczaić. Chodzi ciężko (duży opór) i początkowo wydawał się za twardy (poprzednie pedały jakie miałem to od g25).

T300 GTE i RS

Tak jak napisałeś różnią się tylko kierownica. Mi się bardziej podobała gte i dlatego ja kupiłem. Mapowanie przycisków może trochę nieszczęśliwe (x jest pod dpad) Czyli piszesz tak jakby jedna ręką ale to kwestia przyzwyczajenia.

Mnie to nie kręci ale do Gte masz naprzykład możliwość zalożenia innego kółka za pomocą tej przejściówki  

http://simracinghardware.com/product/thrustmaster-gte-wheel-adapter/

...tylko nie wiem jak sięgnąć łopatek jak załóżysz np 32cm koło :)

 

Zajrzyj tutaj masz dużo informacji

https://www.gtplanet.net/forum/threads/thrustmaster-t300rs-racing-wheel-thread.311143/

Edytowane przez pela222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło w T300 GTE chyba daje rade, choć wiadomo te 28 cm może być ciut za małe, wolałbym jednak 30 cm, ale raczej priorytetem dla mnie nie jest koło, a właśnie pedały i chyba zapisze sie na ten adapter :).Mam tylko nadzieje, ze adapterowe podłącznie nie powoduje dużych lagów i nie ogranicza atutów pedalów, Swego czasu podłączali  przez specjalny adapter  G27 i G25 do Xboxa360 i podobno feeling nie był zachwycający w Forzie ponieważ force feedback był słaby i gorzej kierownica "zbierała" nawierzchnie, no ale skoro opinie dobre to warto zaryzykować w tego cpx-a. Kiedyś jak mi odbije i będe chcial sobie cały sprzet fanateca zakupić to będę mial już pedały :) Masz CSR Elite z inversion kitem czy bez niego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety bez inversion... To jest duży atut tych pedałow ale ja niestety jeszcze tego nie kupiłem (następne 50 eur).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cascader mówisz o dwóch różnych rzeczach. Cpx pozwala aby baza kierownicy rozpoznała pedały fanateca, będą one wtedy działać wtedy jak te fabryczne.

Adapter G25/27 do x360 emulował pada i dlatego kierownica działała słabo.

Edytowane przez mataman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanko posiadam t300rs jak wiadomo ma ona tylko 2 pedaly chce dokupic do tego shifter th8a ale na nowe pedaly t3pa narazie nie styknie kasy czy jest sens kupowac shifter czy dozbierac i kupic za jednym razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanko posiadam t300rs jak wiadomo ma ona tylko 2 pedaly chce dokupic do tego shifter th8a ale na nowe pedaly t3pa narazie nie styknie kasy czy jest sens kupowac shifter czy dozbierac i kupic za jednym razem

Na moje to najpierw kup pedały i potem nazbieraj na shifter ;) powiem szczerze że nawet nie wiem czy idzie w jakiejś grze wajchowac biegi bez wcisniecia pedału sprzęgła? No ale chyba nie... Edytowane przez pela222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na odwrót znajdz gre ktora wymaga wcisniencia sprzegła do zmiany biegu. Jest to tylko wymagane w kilka autach drogowych w symulatorach na pc bo wysicgowe i tak maja sekwencje.

Edytowane przez C4Ctu5
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@C4Ctu5

Ja jeżdżę tylko GT6 i jak miałem kiedyś g25 i dla testów sprawdzałem (na codzień jeździłem i jeżdżę na lopatkach) to z tego co pamiętam było trzeba sprzęgło używać...tak przynajmniej pamiętam ... Jak piep....e głupoty to przepraszam ;)

Edytowane przez pela222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej mialem wlasnie dfp i tam wiadomo byly biegi i 2 pedaly gralem na ps3 bez problemow wiec bardziej racjonalne wydaje mi sie najpierw kupic skrzynie na ps4 glownie pod p.cars choc nie wiadomo jak to jeszcze bedzie z ta produkcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pela222 Na GT5 i DFP biegi sie zmieniały jak chcaiłem.

Kiedys trzeba bedzie zmienic kiere z DFP przy przesiadce na ps4 jak stanieje do trzy cyfrowej ceny na cos innego. Ciekawe czy nastepna kiera wytrzyma mi tyle co DFP czy 350k km przebiegu :D. Jezdze głownie w ligach online na pc wiec wiem ze statystyk przyblizony przebieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@C4Ctu5

Ja jeżdżę tylko GT6 i jak miałem kiedyś g25 i dla testów sprawdzałem (na codzień jeździłem i jeżdżę na lopatkach) to z tego co pamiętam było trzeba sprzęgło używać...tak przynajmniej pamiętam ... Jak piep....e głupoty to przepraszam ;)

 

Nie mialem G25 wiec nie pamietam jak tam bylo z shiftrem ale czy oprocz pelnej zmiany nie bylo mozliwosci ustawic tego jak sekwecji tyle ze zamiast lopatek miales jak w automatach drazek w gore, drazek w dol do zmiany biegow? 

 

 

Wczesniej mialem wlasnie dfp i tam wiadomo byly biegi i 2 pedaly gralem na ps3 bez problemow wiec bardziej racjonalne wydaje mi sie najpierw kupic skrzynie na ps4 glownie pod p.cars choc nie wiadomo jak to jeszcze bedzie z ta produkcja

 

Dalej mam DFP i powiem ze mimo iz technicznie nie powala to dobre kolko bylo i moje wytrzymalo spory przebieg - i dalej dziala. 

 

Co do Shiftera, jesli chodzi tobie o galke do sekwencji (drazek w gore, drazek w dol) to TH8A ma taka mozliwosc, zmienia sie nakladke i zamiast tego:

 

http://picscdn.redblue.de/doi/pixelboxx-mss-66400086/fee_786_587_png/THRUSTMASTER-TH8A-Shifter

 

otrzymujesz to:

 

http://picscdn.redblue.de/doi/pixelboxx-mss-66400106/fee_786_587_png/THRUSTMASTER-TH8A-Shifter

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@magellan

Dokladnie tak jak piszesz. Na sekwencji można było wbijać biegi bez sprzęgła. Ale na trybie h (o ile pamiętam) trzeba było operować sprzęgłem.

Kompletnie zapomniałem że th8a tez ma możliwości sekwencji... Założyłem ze jak ktoś chce wajchowac to tylko układ H;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jak to bedzie w p.cars czy w ukladzie H bedzie mozna uzywac th8a bez sprzegla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jak to bedzie w p.cars czy w ukladzie H bedzie mozna uzywac th8a bez sprzegla

Z project cars to nawet nie wiadomo kiedy będzie ;) żart ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mistrzowie kółka :)
Temat cały przeczytany i wciąż zastanawiam się nad T300RS.
Miałem Logitech G27 czy jakość wykonania jest na tym samym poziomie w T300RS.
Zobaczymy jak ten Project Cars i wtedy może nabędę ;)
A może wypuszczą nową kierownicę wraz z GT7 ale kiedy to będzie... :laugh:
Mogliby taki zestaw zrobić Project Cars + T300RS, to w lepszej cenie warto byłoby kupić.
Ps. Filmik zachęca
Koleś jakiś profi (nogi "między gaz")

https://youtu.be/wpNjKgq_9aM

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak kupuj T500 RS różnica w cenie mała też przesiadałem się z Logitecha G27 i spieszyć się bo dolar ma górkę i nie długo te sprzęty będą miały wyższe ceny jak już nie mają. T500RS szukać w pudle z logiem GT6 (niebieski karton)  nowszy model kierownicy z poprawionym chłodzeniem.  

w T300RS pedały słabizna do potęgi. 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do T300 pedały zawsze można dokupić (t3pa, t3pa pro), natomiast nie ma gwarancji że T500 będzie działało że wszystkimi grami w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A idąc twoim tropem myślenia to T300 też może nie działać we wszystkich grach.

 

Moim zdaniem na ps4 T500rs (i inne Thrustmastery) będzie działało ze wszystkimi grami przecież mają umowę teraz z Sony i Polphony i wspierają te kółka tak jak swojego czasu miał Logitech póki nie wycofał się okrakiem z produkcji kierownic. 

 

Pedały oddzielnie nie kosztują mało średnio się to kalkuluje wychodzi suma sumarum drożej od T500 rs.

Edytowane przez Gustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gustaw, @Mataman - kazdy z was ma po czesci racje. Niechaj majac wasze obie wypowiedzi ludzie wybiora co im bardziej pasuje. 

 

T500RS - nie jest zbyt czesto oficjalnie wymieniana, ale jak widac dziala. Jesli sie nie myle ta kierownica nie ma "magicznego chipu" o ktory byla wielka afera z kolami od Logitecha. Jak i nie jest officjalna kierownica do PS4 co potwierdzil sam Thrustmaser (zrzucajac to czy bedzie dzialac czy nie na devsow, oraz podajac informacje ze o ile kolo bedzie dzialac to moze nie dzialac w menu konsoli). 

 

T300RS - jest produktem ktory przeznaczony jest do PS4, z przyciskami odpowiednimi dla tych ktore sa na padzie PS4. 

 

W chwili obecnej obie kierownice o ile dobrze wszystkie wiadomosci i doniesienia zapamietalem dzialaja z grami na PS4 a przynajmniej grami takimi jak DriveClub i The Crew. 

 

Przyszlosci przewidywac nie zamierzam ani wrozyc z fusow (mam kawe z ekspresu i nie mam fusow ;) ) ale kazde kolo moze skonczyc tak jak skonczyly kola Logitecha czyli bez wsparcia (poza PC bo tam to sterowniki, gra obslugujaca kolo i jazda). Z tym ze bardziej prawdopodobne jest ze to kolo starsze jako pierwsze odejdzie. Co wcale nie oznacza ze to musi nastapic szybko (rownie dobrze moze byc wspierane przez ta generacje az do jej konca). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×