Skocz do zawartości
Emir

Assassin's Creed 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy i mam pytanie, ktore zadalem wczesniej: Jesli gra nie konczy sie na tym, jak dowiaduje sie ,ze wszyscy wokolo mnie to assassin'i, to co trzeba zrobic, zeby przejsc cala fabule? Z gory Dzieki  

PS. Oczywiscie mam AC2 po polsku, Kupione jeszcze uff... dawno po premierze tylko:)

Zanim będziesz mógł wybrać się do rzymu trzeba musisz zebrać wszystkie strony codexu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strony kodeksu masz zaznaczone wszystkie na mapie :) I nie tylko masz je wilii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do fabuły

Gdy w ostatniej misji ta bogini mówi nam, że ludzie zostali stworzeni do pracy dla bogów, jest to nawiązanie do poematu Atarhasis - który powstał w Mezopotamii. Bohaterami są dwie grupy bogów: starsi Anunnaki i młodsi Igigi. Starsi nakładali na młodszych wielkie prace. Kiedy Igigi się zbuntowali Anunnaki aby powstrzymać rewolucję stworzyli człowieka, by ten pracował za Igigi.

W ACII właśnie podoba mi się to, że wydarzenia "nie są wyssane z palca" tylko mają jakieś tło historyczne czy literackie. To bardzo dodaje grze grywalności :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam, że na tle większości wydawanych gier fabuła w AC2 prezentuje się naprawdę dobrze, jeśli poczytać dodatkowe materiały zawarte w grze i dobrze się wsłuchać w to co mówią postacie to całość naprawdę trzyma się kupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gra pękła w nieco ponad 20 godzin (wątek główny+strony kodeksu+groby Asasynów).

Końcówka jest naprawdę, naprawdę mocna; nigdy w życiu nie przypuszczałem, że w takiej serii jak Assassin's Creed znajdę nawiązania do tematyki, którą się interesuję Ta gra to prawdziwe arcydzieło, w moim prywatnym rankingu zajmuje absolutnie pierwsze miejsce (Uncharted 2 jest niebezpiecznie blisko, ale jednak ciut niżej ;) ). Po prostu brak mi słów.

Mam nadzieję, że twórcy nie spoczną na laurach i należycie wykorzystają potencjał drzemiący w fabule, bo tak naprawdę to dopiero teraz zaświeciło im zielone światło dla nowych wątków. Z niecierpliwością czekam na jakiekolwiek info odnośnie trzeciej części :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będą kolejne DLC do AS2? czy można ją śmiało sprzedawać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Grałem w pierwszą cześć na PC, nie zachwyciła mnie zbytnio po 2 h grania dałem spokój.

A tą kupiłem z PS jako dodatek. Na początku jakoś i do 2 się nie mogłem przekonać, ale po jakimś czasie wciągnęła mnie bardzo i aż szkoda że nie wymyślili grania sieciowego.

Fabuła moim zdaniem bardzo dobra, pomysł niezły po zakończeniu widać i czuć że będzie 3 część.

Tu się musze zgodzić z kolegą iż

Mam nadzieję, że twórcy nie spoczną na laurach i należycie wykorzystają potencjał drzemiący w fabule, bo tak naprawdę to dopiero teraz zaświeciło im zielone światło dla nowych wątków. Z niecierpliwością czekam na jakiekolwiek info odnośnie trzeciej części :)

Pozdrawiam

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wpadła 7 platynka. Większość trofeów wpada przy przechodzeniu wątku głównego. 

Jedyne, z czym miałem problemy, to zagadki towarzyszące znajdowanym glyphom (przy niektórych trzeba się naprawdę sporo namyśleć, ale warto ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawe jak mnie pojdzie dzis w nocy skonczylem z bad company 2 i zaczalem sie zmagac z assassinem 2 narazie poczatki mam nadzieje ze nie utkne czasem gdzie w srodku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema jak ma ktoś poradnik do ac 2 jak zdobyć platynę to niech da link tu na pw z góry dzięki pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ciągu najbliższych kilku dni postaram się coś takiego skrobnąć ;)

Na tą chwilę, powiedz mi z jakimi trofeami masz problem, a postaram się Ci pomóc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens zaczynać AC2 nie grając w pierwszą część? Fabuła jest ściśle powiązana czy to inna historia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens zaczynać AC2 nie grając w pierwszą część? Fabuła jest ściśle powiązana czy to inna historia?

To nie jest inna historia. Wszystko jest ze sobą powiązane także jeśli możesz to zdobądź pierwszą część, skończysz, a efekt jaki wywrze na tobie 'dwójka' będzie wiele większy (zobaczysz jaki postęp został zrobiony co do 'jedynki) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale czy np jak zacznę od 2 to dużo stracę z fabuły? Jedynka też pewnie prędzej czy później wpadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel tak zrobił.

W rezultacie przyszedł do mnie i się pytał "Co to te animusy, jakiś Altair itd" ? 

Raczej nie będziesz wiedział o co w tym wszystkim chodzi ;) Tak więc, zacznij od pierwszej części ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel tak zrobił.

W rezultacie przyszedł do mnie i się pytał "Co to te animusy, jakiś Altair itd" ?

Raczej nie będziesz wiedział o co w tym wszystkim chodzi ;) Tak więc, zacznij od pierwszej części ;)

I dlatego zapewne nigdy nie zagram w AC2. Jedynkę zacząłem na PC - pierwsze wrażenie gra zrobiła na mnie spore, głównie dzięki fabule i pomysłowi. Ale gameplay skutecznie mnie zniechęcił, tak nudnej i powtarzalnej gry nie widziałem od dawna (moim zdaniem oczywiście). Ergo, nawet jeśli AC2 jest znacznie lepszy od AC to nie widzę głębszego sensu zabierać się za niego bez wcześniejszego kontaktu z tym ostatnim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie zje.ałem maksymalnie, zostały mi 4 pióra do znalezienia i nie mam pojęcia gdzie mogą się one znajdować. Co prawda Szukałem z przewodnikiem w postaci map i odznaczałem tam gdzie były ale mój błąd polegał na tym ze znalazłem parę piór podczas przechodzenia misji zanim faktycznie zacząłem zbierać. Da rade gdzieś sprawdzić w których miejscach juz znalazłem ? albo ma ktoś solidne mapy z tymi piórami ? Pióra i cape Auditore i mam platynę (; poratujcie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wejść w zakładkę DNA w menu i sprawdzić ile mamy zebranych piórek w danym mieście (również dzielnicy - jeśli posiada). W ten sposób dowiesz się gdzie coś pominąłeś. Którego piórka dokładnie Ci brakuje... dowiesz się dopiero jak jeszcze raz przebiegniesz miasto ;) Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem zonk, zarówno w wenecji jak i we florencji, nie można wejść do wszystkich części miast, ... w wenecji, na placu św marka, jest taki filar z lwem, za nim jest woda, i dalej widać zabudowania, coś jak pałac albo kościół, kiedy chciałem się tam dostać napotkałem znajomą białą bariere, obszar niedostępny  :confused: .. we florencji, za mostem złotników jakaś 1/3 miasta również, czy ktoś wie może jak odblkować te lokacje? z góry mówie, ze grę skończyłem, tylko nie mam full piórek, 

pytam sie, bo wcześniej byłem pewny, ze mam dostęp do full lokacji, noo jednak lipa ... w celach turystycznych chciałem tam poszwędać, ... wiecie może czy te dodatkowe misje co się dokupuje, to odblokowywują? 

gra świetna, w 95% ... Animus -5% 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Pewnie DCL odblokują te lokacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP - dokładnie, u mnie to samo ;)

Inna sprawa, że wątek z Animusem to według mnie doskonałe urozmaicenie rozgrywki - tylko czekam, na AC ileśtam, w którym nareszcie przyjdzie nam pokierować Desmondem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widzę to skakanie po wieżowcach w Nowym Jorku :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP - dokładnie, u mnie to samo ;)

Inna sprawa, że wątek z Animusem to według mnie doskonałe urozmaicenie rozgrywki - tylko czekam, na AC ileśtam, w którym nareszcie przyjdzie nam pokierować Desmondem :)

no to se poczekasz, bo na szczęście AC3 będzie dalej Ezio ;) ...

dla mnie ten wątek z Desmondem jest do bani, co część niszczy zakończenia całkiem fajnej historii, .. podróż w epokę, to jest to, teraźniejszość, samochody, broń palna dresik i jeansy ;P ... z całym szacunkiem, ale jak zrobią coś takiego to będzie to harakiri całej serii, ... 

w sumie, w AC2 zaczeli już wprowadzać broń palną, jakby po AC3 która ma być bezpośrednią kontynuacją, w 4 akcja przeniosła się do epoki baroku, albo rokoko i taki Paryż ... peruki, lakierki, szpady, no i muszkiety, to było by całkiem przyjemnie, i taki pomost by był nawiązany do tej broni palnej, to było by najbardziej logiczne, ... skok w teraźniejszość za wcześnie, ... a w przyszłość najlepiej nigdy :biggrin:  

ta seria jak dotąd, to jedyna gra w której można wirtualnie zwiedzać miasta w rozkwicie z najpięknieszych eopk, no prawdziwa kultura, i niech tak zostanie  :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×