Skocz do zawartości
ONE

Co ostatnio czytałeś(aś), co czytasz? Czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja polecam Mario Puzo. Facet pisze w bardzo fajny sposób. Wciągający. Jak już się zacznie to nie ma bata żeby nie skończyć. Ojciec Chrzestny, Sycylijczyk, Omera. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up: Ojciec Chrzestny to klasyka klasyk, też polecam autora. A sam się wziąłem za nową powieść Kinga "Doktor Sen". Po jakichś 150 stronach wygląda na to, że książka prezentuje poziom typowy dla Kinga w najwyższej formie. Dziś lub jutro odbieram też nowego wiedźmina, więc do końca tygodnia mam co robić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inferno Dana Browna- na razie jestem w 1/4 książki. Ciężko mi ocenić tytuł. Nie jest to poziom Kodu Leonarda da Vinci czy Aniołów i Demonów. W sumie podobna do Zaginionego Symbolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przerzuciłem ostatnią stronę "Sezonu burz". Ortodoksyjni fani poczują niedosyt. Książka jest inna od poprzedniczek ale im bliżej końca tym bardziej wraca stary klimat. Czyta się szybko i przyjemnie. Wciągnąłem na raz, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Steve Jobs" autorstwa Walter'a Isaacson'a. Polecam, bardzo ciekawa pozycja. Ukazuje Jobs'a z różnych perspektyw.

Ponadto chcę wreszcie skończyć "Zaginiony sumbol" Dan Brown'a i zabrać się za "Inferno" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie jaką pierwszą książkę Dana Browna ? Albo może ktoś poleci jakiś dobry kryminał/thriller ? Niestety moja wiedzy z tego gatunku jest niestety uboga :( Czytałem Millenium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie jaką pierwszą książkę Dana Browna ? 

 

Kod Leonarda da Vinci, ew. Anioły i Demony. Osobiście uważam, że to przereklamowany autor, ale warto samemu sobie wyrobić opinię. :)

 

Ja ostatnio skończyłem "Doktor Sen" (umiarkowanie polecam, chyba, ze ktoś spodziewa się horroru w starym stylu Kinga, wtedy nie polecam), a teraz powoli zaczynam nowego wiedźmina - jeszcze 4 godziny w robocie, to trochę zdążę przeczytać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie jaką pierwszą książkę Dana Browna ? Albo może ktoś poleci jakiś dobry kryminał/thriller ? Niestety moja wiedzy z tego gatunku jest niestety uboga :sad: Czytałem Millenium.

 

Na początek polecam Cyfrową Twierdzę :) Z resztą to jego pierwsza powieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ołowiany Świt- Gołkowskiego Michała, świetna książka, polecam szczególnie tym ktorzy grali w serie Stalker, książkę się wtedy czyta wspaniale. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie Inferno D.Brown , w kolejce Gra Endara i Robokalipsa  , i nowy Wiedźmin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jestem kibolem" - polecam, szczególnie osobom które są zainteresowane tematyką kibiców piłkarskich, ale nie tylko. Dla mniej wtajemniczonych książka opisuje życie kibica z różnych stron, relacje z wyjazdów, prezentacje ekip kibicowskich a także stereotypowe myślenie przeciętnego polaka i argumenty przeciw takiemu myśleniu. Polecam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Prawdziwy gangster" - wspomnienia Jona Robertsa. Coś dla fanów GTA. Jak dla mnie, mocna rzecz.

"Szamo" - Grzegorza Szamotulskiego anegdoty głównie o polskiej piłce. Kilka razy się popłakałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy wiedzmin..dziś odebralem preordera

Polecasz nowego Wiedźmina ? Ja jestem w trakcie sagi, jednak już jestem ciekaw jak wygląda najnowsza część :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecasz nowego Wiedźmina ? Ja jestem w trakcie sagi, jednak już jestem ciekaw jak wygląda najnowsza część :)

 

Do sagi nawet nie ma startu, jak dla mnie to takie 7/10.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wielka szkoda :( A akcja w nowym wiedźminie toczy się przed czy po wątku z sagi ? Ciekawość tak mnie ciągnie, że z chęcią przeczytałbym a jeszcze nia skończyłem sagi ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wielka szkoda :( A akcja w nowym wiedźminie toczy się przed czy po wątku z sagi ? Ciekawość tak mnie ciągnie, że z chęcią przeczytałbym a jeszcze nia skończyłem sagi ;p

Przed. W zasadzie jedyne co jest wspólne dla Sezonu Burz i sagi to dwie postacie, więc kolejność czytania raczej nie ma znacznia, ale... saga po prostu jest dużo lepsza, więc polecam najpierw ja przeczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie myślę, że na święta sięgnę po tę pozycję lub poproszę kogoś tak przez przypadek o to na prezent ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed. W zasadzie jedyne co jest wspólne dla Sezonu Burz i sagi to dwie postacie, więc kolejność czytania raczej nie ma znacznia, ale... saga po prostu jest dużo lepsza, więc polecam najpierw ja przeczytać.

W zasadzie to 3 postaci, bo jeszcze pewna kobitka przemyka się niby to epizodycznie, ale wiadomo jaki jest tego skutek. Nie będę spoilował tym, co nie czytali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to 3 postaci, bo jeszcze pewna kobitka przemyka się niby to epizodycznie, ale wiadomo jaki jest tego skutek. Nie będę spoilował tym, co nie czytali :)

Jakby się uprzeć to i więcej niż 3;)

Myślę za co się wziąć teraz, wczoraj szybko powtórzyłem sobie biografię Wojtka Kowalczyka (polecam) i jestem w kropce co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może biografie Szamo o ile jej wcześniej nie czytałeś :) Z tego co wiem zbiera pozytywne opinie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wyznaję" - monumentalna powieść dla fanów instrumentów smyczkowych ;) Nie podchodzić bez min. 2 dni wolnego, bo będziecie zmuszeni kombinować L4.

Co do "Szamo", ciężko się czyta. Przeszkadzają łzy w oczach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wyznaję" - monumentalna powieść dla fanów instrumentów smyczkowych ;) Nie podchodzić bez min. 2 dni wolnego, bo będziecie zmuszeni kombinować L4.

Co do "Szamo", ciężko się czyta. Przeszkadzają łzy w oczach :biggrin:

z ciekawości te łzy to ze wzruszenia czy ze śmiechu :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze śmiechu. Jest kilka historii, przez które ciężko było mi przebrnąć. Nie obeszło się bez chusteczek i dziwnych spojrzeń żony ;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Sapkowski niestety bardzo przeciętny. Niespójne, posklejane  wątki. Taki nieprzemyślany miszmasz. Fragmentami doskonała lektura i świetny epilog, ale to trochę za mało. Generalnie bardzo średnio, chociaż sam styl i artyzm na normalnym poziomie AS'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×