Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie wszystko shounen ale mogę polecić:

- Armitage III OVA oraz kontynuację Armitage IIII Dual Matrix (Poly Matrix to streszczenie OVA)

- Ghost in the Shell (filmy i serie TV)

- Twelve Kingdoms

- Mugen no Ryvius

- Blood: the Last Vampire

- Gantz

- Hellsing

- Trinity Blood

- Berserk

- Black Lagoon

- Moonlight Mile

- Evangelion

- Darker than Black

- Ergo Proxy

- Elfen Lied

 

Kolejność oglądania dowolna.

Więcej tytułów nie pamiętam, poza tym są to jedyne produkcje do których jeszcze powracam po tylu latach. 

 

Z tej listy bezapelacyjnie najlepsze są IMHO: Ghost In The Shell (obejrzyj najpierw TV-Series, a potem filmy pełnometrażowe) oraz Black Lagoon. Dodałbym jeszcze obowiązkowo Cowboy Bebop (wiem, że to nie Shounen), a z stricte-shounenowych kliamatów to Bleach był spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już trochę doświadczenia w tej kwestii. Bleacha oglądałem. Evangelion, darker than black, ergo proxy i elfen lied również, ale sam bym ich raczej nie polecił. Berserk, Ghost in the shell i Cowboy Bebop też oglądałem, i też bym polecił. Z tej listy zainteresowało mnie Mugen no Ryvius i za to się wezmę, dzięki. Bardzo chętnie obejrzałbym coś gdzie historia głównego bohatera jest opisana od początku do końca, czyli od czasów dzieciństwa, aż to śmierci lub starości. Najgorsze co może dla mnie być w anime to akcje typu: zabili go i uciekł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze raz polecę ci The Twelve Kingdoms. Anime jest naprawdę świetne. Już dawno nie widziałem tak dobrze stworzonej serii TV, aczkolwiek nie ma się czemu dziwić bo samo anime powstało na podstawie powieści Fuyumi Ono.

A jeśli podobało Ci się GitS to musisz obejrzeć Armitage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam polecę Xama - anime mało znane i mające swoje lata, ale co tu dużo mówić - perełka:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyszedł Space Battleship Yamato 2199 ostatni Volume. Możne teraz obejrzeć cały serial. Tą serie stawiam na równi z Code Geass, Death Note i innymi prawdziwie zajebistymi seriami, kto nie obejrzy ten DUPA  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja coś polecę. Bardzo sympatyczny tasiemiec - Space Brothers (Uchuu Kyoudai). To anime uważam za najlepszą niespodziankę zeszłego roku. Kilka miesięcy temu był mały przestój w tłumaczeniu ale teraz widzę, że znów coś ruszyło. Przez co pojawiają się nowe odcinki w naszym języku. Space Brothers porusza temat dwóch braci którzy postanowili w dzieciństwie, że zostaną w przyszłości astronautami. Każdy odcinek to duża dawka pozytywnych emocji i nie tylko, i za to szczególnie uwielbiam to anime.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem, a właściwie to taki speed run był, nowy film z serii DB czyli Battle of Gods no i niestety,ale to niesamowite ścierwo jest. Jedyny dobry moment to końcówka filmu i fragment w którym vegeta się wkurza. Tragiczny film zrobili... po raz kolejny

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem właśnie oglądać Basilisk i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Dobry wkręt.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich fanów anime, polecam abyście obejrzeli Mirai Nikki. Seria nie jest długa bo 20 coś odcinków ale fabuła jak i kreska jest na prawdę dobra. Szybko się ogląda bo jest tak ciekawe, ze pochłonięcie serii zajmuje raptem nawet 2 dni. 

 

Troche anime w życiu obejrzałem i oto co moge polecic:

- Death Note

- Naruto obydwie serie

- Bleach

- Dragon Ball

- Inuyasha obydwie serie

- Full Metal Alchemist

- Samurai Szanpo (Czy cos w podobie tytul)

- Mirai Niki

- higurashi no naku koro ni kai

- umineko

Jak przypomni mi się coś jeszcze to dopiszę :)

 

Oglądał ktoś dalsze serie higurashi i może je polecić ? Bo nie wiem czy warto oglądać a wybór jest duży :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich fanów anime, polecam abyście obejrzeli Mirai Nikki.

Matko jedyna, weź nie szerz ignorancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlpszymi Anime dla mnie już chyba zawsze będą Akira i Ghost in the Shell. Do dzisiaj nie obejrzałem nic co mogło by tym dwóm tytulom podskoczyc.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakończyłem "Kyoukai no Kanata" (Beyond the Boundary) od studia Kyoto Animation, które jest moim ulubionym studiem jeśli chodzi o anime. Z jednej strony, szkoda że Kyoto Animation nie wydaję za często swoich pozycji, jednak jak już za coś się zabiorą, od razu mnie kupują - może tylko poza "Free!", które adresowane raczej jest do damskiej widowni. Wracając do "Kyoukai no Kanata", wystawiłem temu anime solidną ósemkę.

 

Jednak to co ostatnio zdecydowanie mnie pochłoneło to "Nana". Genialna fabuła przy akompaniamencie bardzo dobrej muzyki. Wręcz całe anime opiera się wokół muzyki oraz rozterkach dwóch kobiet. Obie kobiety noszą imię Nana i obie w tym samym czasie przywędrowały do Tokio. Pierwsza Nana osiedliła się w Tokio w poszukiwaniu pracy i w pogoni za chłopakiem który wcześniej przywędrował do Tokio. Zaś druga Nana to wokalistka muzyczna o której za dużo jeszcze nie wiem, ponieważ jestem dopiero na 13 odcinku, jednak sądzę, że również przybyła za chłopakiem ale też za sławą jako wokalistka. "Nana" składa się z 47 odcinków, więc będzie co oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim zapoznać się z serią Shingeki No Kyojin, animacja a przede wszystkim soundtrack stoi na wysokim poziomie, krwawe, czasem przygnębiające, ale przede wszystkim cały czas coś się dzieje. Napisałbym, że to moja ulubiona produkcja, ale niestety Berserka nic nie pobije, tym bardziej, że wyszły 3 filmy pełnometrażowe tego anime, które był skazane na sukces od samego początku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steins;Gate, to jest genialne, lepszego anime nie oglądałem, masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecicie cos podobnego do bleacha, basilisk itp. Generalnie miecze i te sprawy:) dawno nic nie oglafalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecicie cos podobnego do bleacha, basilisk itp. Generalnie miecze i te sprawy:) dawno nic nie oglafalem

 

Może Samurai Champloo - miecze w wydaniu japońskim, jeśli tak to mogę nazwać. Tytuł w tej pozycji nie odzwierciedla w pełni serii, ponieważ, są samurajowie ale w wydaniu nowoczesnym, do tego dochodzi kultura hip-hop i szczypta komedii. Samurai Champloo ma u mnie 10/10 więc polecam. :)

Jeśli już o samurajach to znalazłem jeszcze jeden tytuł z tą kulturą - Afro Samurai. Tutaj jest już bardziej mrocznie i trochę brutalniej niż tytuł powyżej.

Z tego co może jeszcze zaciekawić (szczególnie graczy) to anime Devil May Cry. Miecze są, kreatury nie z tej ziemii również. :)

 

Powyższe anime to nie długie serie. Jeśli chodzi o tasiemce to pewnie też by coś się znalazło, ale te powyższe jako pierwsze wpadły mi w oko przeglądając własną listę anime. :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fairy Tail i Hunter x Hunter są fajne...jedno to typowy nawalacz ala Bleach itp itd a drugie jest anime z cyklu "fuck anime logic"...

W HxH główni bohaterowie są słabi i nie staja sie nagle silni zeby pokonac przeciwnika, tak szczerze mowiac to nigdy nie pokonali nikogo silniejszego od siebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze obejrzec tego samuraja faktycznie moze byc ciekawy jak czytalem opisy.

 

Trace fairy tail obejrzane i czekam z niecierpliwoscia ale troche szkoda ze cala sensowna akcja na prawde sie zaczela podczas smoczego turnieju. Wczesniej byl schemat typu: idziemy na misje->bijemy wroga->dajemy mu ujsc z zyciem zeby mial kto nas pozniej znowu zaczepic. Ale mam duzo sympatii do tej serii ze wzgledu na fajny humor wiec nie ma co narzekac. Ponoc manga lepsza...

 

Devil may cry na pewno zobacze tez bo faktycznie krotkie jest a moze byc niezla akcja. Fabularnie jakos z grami powiazana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Devil may cry na pewno zobacze tez bo faktycznie krotkie jest a moze byc niezla akcja. Fabularnie jakos z grami powiazana?

 

Z grami z serii Devil May Cry nie miałem styczności, ale sądzę, że powiązania oprócz bohaterów wystepujących w anime raczej nie ma. Jest Dante, rysowany w starym stylu oraz z tego co wyczytałem są również inne postacie z serii gier DMC. :).

Velans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde...zacząłem po raz kolejny oglądać Code Geass...masakra. To anime jest nieśmiertelne :) Wciąż te same emocje, wciąż wciąga jak bagno.

Obok Initiala D, Code Geass jest dla mnie najlepszym anime jakie kiedykolwiek oglądałem.  Fabuła, zawirowania, itd. są zrobione po prostu na najwyższym poziomie.

Za każdym razem jak oglądam, zawsze trafi się jakiś smaczek, który wcześniej przeoczyłem, albo po prostu zapomniałem.

 

Jak ktoś nie oglądał CG to koniecznie musi to nadrobić, bo to jest zdecydowany top anime wszechczasów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejjjjj....w trakcie oglądania Code Geass, jak zwykle chciałem poczytać w necie coś o R3, który pewnie nigdy nie wyjdzie.

Ale odkryłem, że wydali serię filmów OVA pt. Code Geass Akito the Exiled.

Są to 4 filmy trwające po godzinie. Na razie wyszły 2 odcinki, a kiedy kolejne to nie wiadomo, a w każdym razie nie spieszą się :)

 

Akcja dzieje się pomiędzy 1, a 2 serią Code Geass'a, w zupełnie innym miejscu, itd.

Jeszcze nie miałem okazji oglądać, ale ludzie się zachwycają i anime zbiera same 8 i 9, co jest dla mnie świetnym wynikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A polecicie coś podobnego do Fairy Tail? Bo obecnie to tylko Naruto oglądam, FT i Tytani mają przerwę :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×