Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem Death Note, mój pierwszy anime od czasu oglądania w dzieciństwie Dragon Ball. Powiem, że wkręciłem się masakrycznie. Już samo to, że odłożyłem nowiutkiego Xboxa na 3 dni o czymś świadczy. Tak jak uważałem, że to "głupie bajeczki" tak się bije w pierś i odwołuje te słowa. Ta "bajka" jest lepsza od 90% seriali, które są produkowane hurtowo na świecie. Super muzyka, fabuła, postacie. Był pewien przestój w kilku odcinkach, ale potem znowu nabrało tempa aż do ostatniej sekundy. Co do końcówki, bo wiele osób ona rozczarowała.

Wiedziałem, że może pójść w obie strony. Albo Kira wygra albo przegra. Oba zakończenia by mnie usatysfakcjonowały, ale muszę przyznać, że chyba zwycięstwo Yakamiego bardziej ;)

Podsumowując od jutra zaczynam zachwalane tutaj Code Geass :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anime to świetna rzecz, a hejterzy to nikt inny jak gimby, które bardzo chcą się wyróżnić powtarzając oklepane frazesy, albo jacyś starcy o umyśle gimba, bo takich też nie brakuje.
 
Co do anime, to dla mnie Code Geass stoi nawet wyżej niż Death Note, bo w CG jest genialne zakończenie serii. Uważam, że to chyba najlepsze zakończenie jakie widziałem w anime.
Co jakiś czas regularnie sobie odświeżam tą serię, bo jest naprawdę genialna. Do tego jest remaster w HD, więc warto od razu się tą wersję zainteresować :)
Jest jeszcze OVA w postaci 4 filmów jeśli mnie pamięć nie myli, ale już nieco inna fabuła i inni bohaterowie, ale wciąż genialnie się ogląda, ale to dopiero po daniu głównym zalecam.

Nie daj się zwieść cukierkowej oprawie w tym anime, sama fabuła jest dość mroczna i jeśli ogarniesz co i jak to będziesz się świetnie bawił.
 
Z innych genialnych anime, które koniecznie musisz zobaczyć, to na pewno Hellsing Ultimate, zwykłego Hellsinga też możesz obadać, ale dopiero Ultimate zrywa czapkę z głowy.
Do tego klasyka w postaci Cowboy Bebop, to jest po prostu filar każdego fana anime :) Również jest remaster, aż chyba sam sobie obejrzę znowu.
 
Jeśli uwielbiasz motoryzację to Initial D i Wangan, tyle że ID jest już starym anime, a Wangan mocno skupia się na technikaliach niż na samych wyścigach, ale i tak świetne.

A takie trochę odjechane anime o pojazdach (bo ciężko to samochodami nazwać) to Redline, w jednej klatce jest więcej szczegółów i napracowania niż w niejednej całej serii :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem Death Note, mój pierwszy anime od czasu oglądania w dzieciństwie Dragon Ball. Powiem, że wkręciłem się masakrycznie. Już samo to, że odłożyłem nowiutkiego Xboxa na 3 dni o czymś świadczy. Tak jak uważałem, że to "głupie bajeczki" tak się bije w pierś i odwołuje te słowa. Ta "bajka" jest lepsza od 90% seriali, które są produkowane hurtowo na świecie. Super muzyka, fabuła, postacie. Był pewien przestój w kilku odcinkach, ale potem znowu nabrało tempa aż do ostatniej sekundy. Co do końcówki, bo wiele osób ona rozczarowała.

Wiedziałem, że może pójść w obie strony. Albo Kira wygra albo przegra. Oba zakończenia by mnie usatysfakcjonowały, ale muszę przyznać, że chyba zwycięstwo Yakamiego bardziej ;)

Podsumowując od jutra zaczynam zachwalane tutaj Code Geass :biggrin:

To zobacz sobie jeszcze Psycho-Pass 1/2, Another i Experiment Lain...
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anime to świetna rzecz, a hejterzy to nikt inny jak gimby, które bardzo chcą się wyróżnić powtarzając oklepane frazesy, albo jacyś starcy o umyśle gimba, bo takich też nie brakuje.

 

Co do anime, to dla mnie Code Geass stoi nawet wyżej niż Death Note, bo w CG jest genialne zakończenie serii. Uważam, że to chyba najlepsze zakończenie jakie widziałem w anime.

Co jakiś czas regularnie sobie odświeżam tą serię, bo jest naprawdę genialna. Do tego jest remaster w HD, więc warto od razu się tą wersję zainteresować :)

Jest jeszcze OVA w postaci 4 filmów jeśli mnie pamięć nie myli, ale już nieco inna fabuła i inni bohaterowie, ale wciąż genialnie się ogląda, ale to dopiero po daniu głównym zalecam.

Nie daj się zwieść cukierkowej oprawie w tym anime, sama fabuła jest dość mroczna i jeśli ogarniesz co i jak to będziesz się świetnie bawił.

 

Z innych genialnych anime, które koniecznie musisz zobaczyć, to na pewno Hellsing Ultimate, zwykłego Hellsinga też możesz obadać, ale dopiero Ultimate zrywa czapkę z głowy.

Do tego klasyka w postaci Cowboy Bebop, to jest po prostu filar każdego fana anime :) Również jest remaster, aż chyba sam sobie obejrzę znowu.

 

Jeśli uwielbiasz motoryzację to Initial D i Wangan, tyle że ID jest już starym anime, a Wangan mocno skupia się na technikaliach niż na samych wyścigach, ale i tak świetne.

A takie trochę odjechane anime o pojazdach (bo ciężko to samochodami nazwać) to Redline, w jednej klatce jest więcej szczegółów i napracowania niż w niejednej całej serii :)

Ja wiele lat miałem podejście jak wspomniane przez Ciebie "gimby", aż pewnego razu zobaczyłem właśnie Cowboy Bebop... wsiąkłem bez reszty i wtedy się zaczęło.

Co do Death Note - rewelacja, ale jednak mogło się ciut wcześniej skończyć, a tak pozostało wrażenie zrypanej końcówki.

Niemniej jednak polecam każdemu kto nie widział.

No i Bebopa koniecznie. Ja trafiłem jako pierwszy odcinek ten z grzybkami :D

Wtedy zacząłem szukać całej serii.

Z pełnometrażówek podobał mi się jeszcze Vampire Hunter D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Code Geass ukończone. Cóż mogę powiedzieć, ręce same złożyły się do oklasków. Zakończenie to miód dla zmysłów. Dla niego samego warto poświęcić ten czas. Ale zacznę od początku. Pierwszy kontakt z anime może odrzucić, tymbardziej po skończeniu Death Note. Tam wszystko mroczne, tu kolorowe, tam dwie główne postacie tu całe mnóstwo. Historia przedstawiona w CG z każdym odcinkiem nakręca się coraz bardziej, odkrywa przed nami nowe tajemnice i historie. Każdy detal począwszy od historii, przez politykę świata przedstawionego, aż po kaźdego bohatera z osobna łączy się w świetną całość. Najwspanialsze w całym anime jest brak jednobarwnych postaci, każdy ma swoją dobrą i złą stronę. Jedyne do czego mógłbym sie przyczepić to średnio podobająca mi się muzyka. Poza tym wszystko jest na swoim miejscu, a koncówka dopełnia geniusz Code Geass. Ode mnie 10/10.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w Code Geass jest to...że nie znajdzie się już lepszego anime w podobnej tematyce :)

To jest małe arcydzieło i niestety nie udało mi się znaleźć równie dobrego anime.

 

Mimo wszystko obejrzyj to co Ci wyżej napisałem jeszcze, szczególnie Cowboy Bebop. To są już starsze anime, ale klimatem zabijają wszystkie dzisiejsze popłuczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chciałby ktoś dołączyć do mojej społeczności o anime i mandze? :). Przydało by się trochę rozruszać tą społeczność ;). Na razie wrzucam tam tylko moje oceny danego anime jak skończę jakiś sezon bądź serie :].

 

Nazwa społeczności:

"Anime&Manga Poland"

 

Opcja znalezienia:

Przez mój profil PSN bądź przez profil członków bądź zaproszenie mnie do znajomych :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i One Punch Man za mną. Po tym całym hajpie i podjarką w necie spodziewałem się jakiegoś mega hitu, a dostałem po prostu komediowe anime i tyle :)

Tak naprawdę to nawet fabuła się nie rusza przez te 12 odcinków, od gość sobie zabija potworki i awansuje w rankingu, a na końcu boss.

Niby każde anime opiera się na tym samym, ale tutaj nie wiem czy specjalnie ma to być takie prześmiewcze i krótkie czy po prostu za wysoko sobie poprzeczkę podnieśli.

 

Oczywiście nie zrozumcie mnie źle, bardzo fajne anime na wieczorek, góra dwa. Można się trochę pośmiać, itd.

Jednak bardziej obejrzeć i zapomnieć, bo chyba temu tylko i wyłącznie ma służyć :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy specjalnie ma to być takie prześmiewcze i krótkie czy po prostu za wysoko sobie poprzeczkę podnieśli.

 

Jesli musisz pytac no to nie zrouzmiales o co chodzi :pardon:

 

Swoja droga to nie jest koniec historii, to jest dopiero poczatek :biggrin:

Ja z kolei nadrobilem niedawno cala serie JoJo Bizzare Adventure i bardzo mi sie podobalo, swietni bohaterowie, humor, akcja, piekny balans miedzy tym wszystkim. Jak ktos nie ogladal to koniecznie musi sprawdzic.

 

Iggggyyyyyy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, prześmiewcze momenty, które nabijają się z całej reszty animców, gdzie pieprzą przez kilka odcinków o dupie marynie.

Do tego szybkie walki, a nie również przez kilka odcinków oddzielane głupimi gadkami czy nawet fillerami.

Tu jest tyle do rozumienia, że tylko marginalny procent społeczności jest w stanie to pojąć.. Jak szukanie drugiego dna w pokemonach.

 

Tak jak mówię, fajne, ale do obejrzenia i tyle. Nie ma co rozpamiętywać. Może kolejny sezon będzie lepszy.

Tym bardziej, że od połowy albo trochę później mocno zbastowali z humorem, początkowe odcinki były super, ale potem jakoś zwolnili tempo fajnych żartów i gagów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdemu kto nie widział, polecam Death Parade. Anime o życiu,śmierci i kłamstwach które rozpatruje ostateczny arbiter przed odesłaniem ludzi do piekła/nieba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że słabe ale jak polecasz to może sprawdzę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdemu kto nie widział, polecam Death Parade. Anime o życiu,śmierci i kłamstwach które rozpatruje ostateczny arbiter przed odesłaniem ludzi do piekła/nieba.

Dzięki, obejrzy się...

Plastic Memories i Steins;Gate - ktoś oglądał? Warte zobaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, obejrzy się...

Plastic Memories i Steins;Gate - ktoś oglądał? Warte zobaczenia?

Plastic Memory to kopia Chobits. IMO słaba kopia.

 

Steins;Gate jest dobre, a jeżeli lubisz motywy związane z podróżą w czasie to jest bardzo dobre anime.

 

Co do Death Parade - według mnie jest to anime, które na siłę próbuję mieć jakieś przesłanie, ale tak naprawdę go nie ma. Jest kompletnie nieczytelne przez kompletną nijakość bohaterów czy braku ich motywacji.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem oglądanie One Punch Man. Dla mnie osobiście jest świetne, mimo że na początku nie podeszło mi za bardzo, jednak przede wszystkim humor i kreacja głównego bohatera rozwaliła mnie na łopatki i nieraz cieszyłem michę, widząc twarz Saitamy. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem Code Geass i muszę przyznać że absolutnie fenomenalna produkcja , warta polecenia każdemu.

Mam tylko jedno pytanie odnośnie zakończenia.

Czy Lelouch przeżył? Bo na to wskazywała by ostatnia scena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lelouch umarł, nawet sami autorzy anime to mówili. Też mnie to boli, ale tak sobie zdecydowali. Było wiele teorii, że niby po pełnym przejęciu Geassa od ojca był nieśmiertelny, albo że postać na tym sianie to on. Jednak ta postać to bardziej przypomina głównego bohatera z filmów OVA. W necie można poczytać sporo wersji, ale fakt jest taki, że R3 nie powstało i już raczej nie powstanie. Może to i lepiej...

Ostatnia scena to była furtka dla nich, gdyby chcieli robić R3, ale zrobili tylko OVA 4 filmy, które bardzo polecam. Świetna kreska i fabuła jak zwykle top. Dzieje się mniej więcej w czasie R1 jeśli dobrze pamiętam.

Ogólnie Code Geass to najlepsze anime w swoim rodzaju. Oglądałem wiele innych, ale żadne się nie zbliżyło poziomem do CG. Szkoda, że takie produkcje powstają raz na kilkadziesiąt lat, ale dobrze że w ogóle. CG sobie regularnie odświeżam, bo warto :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś to interesowało, to znalazłem świetną stronkę z masą anime do oglądania online.

Jak na razie znalazłem większość tych najpopularniejszych i nawet wszystkie sezony Initiala są.

Kiedyś szukałem odcinków One Piece od samego początku, a tutaj mogę sobie spokojnie oglądać.

 

Strona: https://htvanime.com/

 

Polecam :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś poleci coś ciekawego z nowości? Póki co, znalazłem tylko w miarę (przynajmniej po dwóch odcinkach) interesujące The Lost Village/Mayoiga i nawet ciekawe Ajin: Demi-Human...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu, nie spieszyli się... Ciekawe kiedy Bleach znowu ruszy dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 10.04.2016 o 07:27, kloose napisał:

Ktoś poleci coś ciekawego z nowości? Póki co, znalazłem tylko w miarę (przynajmniej po dwóch odcinkach) interesujące The Lost Village/Mayoiga i nawet ciekawe Ajin: Demi-Human...

dobiero sie wkrecam w tematyke i duzo przede mna. Skonczylem 1 sezon Ajin i kreska i aspekty wizualne maja spora glebie i pasuje mi ten mroczny klimat bez elementow komediowych, ktore wczesniej kojarzylem z anime.
Zabieram sie za death note

Edytowane przez bany4KHDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 29.11.2016 o 14:14, Patricko napisał:

W końcu, nie spieszyli się... Ciekawe kiedy Bleach znowu ruszy dalej...

Bleach już tak długo stoi ze nie zdziwię się jak za kilka lat zrobią to co z Fullmetal Alchemist i  najzwyczajniej zrobią całość od nowa w całości bez fillerow które tworzyli z powodu braku materiału z mangi :)

 

Zwłaszcza że teraz zamiast kontynuacji to wola robić film live action , co umówmy się Japonce nigdy nic dobrego w tym stylu nie nakręcili. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×