Skocz do zawartości
kill

Ostatnio obejrzany film.

Rekomendowane odpowiedzi

Duzo wątków jest nie rozwiązanych, bo ten film to z założenia początek trylogii na podstawie książek Stiega Larssona. Jest też dostępna całkiem niezła wersja szwedzka, w której zekranizowano już wszystkie 3 tomy powieści. Mi osobiście podobała się duzo bardziej niż wersja amerykańska.

Chodzi o tą trylogię Millennium z 2009 r. ? Muszę kiedyś obejrzeć, też słyszałem opinie że lepsze od amerykańskiej wersji. Tak przy okazji, wie ktoś czy Fincher planuje reżyserować pozostałe części tej trylogii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że przynajmniej drugą cześć Fincher ma w planach na 2014:

http://www.filmweb.pl/film/Girl+Who+Played+with+Fire%2C+The-2014-643865

Tu masz info o wersji szwedzkiej:

http://www.filmweb.pl/film/Millennium%3A+M%C4%99%C5%BCczy%C5%BAni%2C+kt%C3%B3rzy+nienawidz%C4%85+kobiet-2009-465857

A która wersja lepsza to najlepiej ocenić samemu. Zresztą zobacz komentarze na Filmwebie pod wersją szwedzką. Widać, że zdania są równo podzielone. Plusem szwedzkiej jest to, że możesz obejrzeć już całość. Na kompletną wersje Finczera jak widać trzeba jeszcze sporo czasu poczekać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem już wszystkie filmy nominowane do oscarów i polecam Django, Poradnik zdrowego myślenia, Życie Pi i Wróg numer jeden :) aaa i Operacja Argo :) na Lincolnie można zasnąć i się nie obudzić taki to "wspaniały film"... oprócz kapitalnego Daniela Day Lewisa to nic w nim nie ma. amerykańskie bicie piany i tyle.. nie weim skąd te 12 nominacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kill Bill vol.1" - rewelacja! - uwielbiam ten film tak samo jak częśc drugą 9/10

"Ostatni Król Szkocji" - świetny film! polecam :) 8/10

"Nieśmiertelni" - akcja dobra,ale sama fabuła.... DNO :) pełno niejasności w fabule,kompletnie nie zapadające w pamięć postacie i Stallone z tonami botoksu w twarzy ;) 3/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięć Dni Wojny - uff... prawda o Smoleńsku, ciężkie kino... i prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Django 8/10

Konwencja westernu ostudziła groteskowe zapędy Tarantino, uczucia nie są już tak teatralne, a przyjaźń jest ukazana równie emocjonalnie, co w patetycznych amerykańskich filmidłach. Czy oznacza to że Tarantino zatracił styl? Nie, Quantin kreuje nowy styl, mniej zimny i bezduszny, ale nadal pełny ironicznych dialogów i obnażający hollywoodzkie bohaterskie archetypy. Popisowe role Waltza, DiCaprio i Foxxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mission impossible: ghost protocol 7/10

Dość dobry film, akurat lubię toma i jeremego. Brakuje mi jednak rhymes'a.

Dla niej wszystko 9/10 (amerykańska wersja)

Bardzo dobry film, co prawda akcja trochę długo się rozkręca ale jest to solidny film.

Rzeczywiście jamie foxx tak dobrze zagra w django?

Jakoś tego aktora nie lubię, ale film zobaczę dla dicaprio i samuela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak dla mnie jego rola życia, ale duża w tym zasługa Tarantino, który wykreował madafake, że Blondie z "Dobry, zły i brzydki" się chowa. Zapomniałem napisać o Samuelu, który gra tak karykaturalnie, a przy tym genialnie, że ręce same składają się do oklasków. Szkoda, że ścieżka dźwiękowa nie jest aż takim arcydziełem jak w innych filmach QT.

EDIT: Obejrzałem "Poradnik pozytywnego myślenia" i naprawdę udany film. Zaraz ktoś tu będzie się pluć, że lovestory i przewidywalny, ale zachwyciły mnie wielowarstwowe postacie, problemy rodzinne i De Niro, który po nieudanym romansie z gównianym kinem chyba wraca na dobrą drogę.

Edytowane przez plan_b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Django - polecam, świetny film, bałem się, że tak długi film może mnie wynudzić, ale szybko mi zleciał i fajnie się oglądało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@zuba, do roli w "Ray" wystarczył odpowiedni wygląd i dobry warsztat. Natomiast postaci Django oddał kawał duszy. Wykazał się czymś czego nie da się wyuczyć- najczystszą formą talentu. Sam Tarantino był pod wrażeniem wyczucia z jakim Foxx balansował na granicy kiczu i umiejętności wpasowania się w tą, bądź co bądź, trudną konwencję.

Dziś obejrzałem "Ill Manors" w reżyserii Bena Drew, znanego jako Plan B- rapera i aktora. Jak na reżyserski debiut film wypada zaskakująco dobrze. To kolejny dramat w którym na skutek jednego wydarzenia drogi bohaterów się przecinają. Ale w przeciwieństwie do takich filmów jak "Babel", to nie oryginalna fabuła jest główną zaletą filmu. Ben Drew dorastał w tej części Londynu gdzie po ulicach nie spacerują turyści, w tej części o której władze i rząd woleliby nie wiedzieć. Reżyser daje do zrozumienia, że miejsce to wciąga jak bagno. Brak tu perspektyw, każdy kto się tu wychowuje z góry jest na przegranej pozycji, a wszystko co może osiągnąć to "szacun" wśród szkolnego gangu. Świetnie pokazana bezradność młodzieży, solidnie nakreślony dramat obyczajowy, bardzo aktualny i wyrazisty, oceniłbym 8/10 (1 punkcik dodaję za niesamowitą muzykę skomponowaną przez samego reżysera, kawał szczerego i ciężkiego rapu)

Edytowane przez plan_b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradnik pozytywnego myślenia - film mnie nie zachwycił, ot zwykła komedia romantyczna, nie rozumiem tych nominacji do Oscarów, może ktoś mnie oświeci co w tym filmie takiego ambitnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Undisputed I, II, III dla mnie mega, uwielbiam filmy tego typu 10/10 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Here Comes The Boom - Genialny film ;D 8/10 bardzo miło się ogląda i daje wiele zabawy :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Batman: Begins - pierwszy film z Batmanem, który obejrzałem z trylogii Nolana, ogólnie film spoko, mam nadzieję, że kolejne części są równie dobre

Amour - strasznie przygnębiający film i świetnie zagrany

Argo - po nieprzychylnych opiniach, które usłyszałem przed obejrzeniem, spodziewałem się słabego filmu, ale w trakcie oglądania spodobał mi się i byłem ciekawy jak potoczy się fabuła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwac smarta - 7/10

Fajna komedia, trochę akcji, trochę smiechu :)

Jumper 9/10

Osobiście dla mnie ten film jest rewelacyjny. Chciałbym aby wyszla 2 część ale to chyba niemozliwe :)

Poleccie mi jakiś film w stylu heavy rain, że do końca nie wiadomo jak się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdążyć przed północą (1988) 7/10

Czegóż nie ma w tym filmie: pościgi, złośliwe i irytujące riposty, improwizowany dialog, no i oczywiście zwroty akcji, jakże by inaczej ;)

(cytat z filmweb http://www.filmweb.p...numer dwa"-6504)

Po prostu komedia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paranormal Activity 4

Moim zdaniem najgorszy z całej serii. Niewiele się, dosłownie akcji takich jakich najbardziej lubimy w tym filmie to jest jak na lekarstwo. Wydaje mi się, że film chyba tylko i wyłącznie powstał dla zarobku, Generalnie jak ktoś jest fanem, albo oglądał 3 poprzednie części to może się skusić, ale tylko dlatego żeby dobić do obejrzenia całej serii. A jak ktoś nie oglądał nigdy ani jednej częsci to odradzam, bo będziesz czekał na jakiś starszny moment i się nie doczkasz bo Cię ubiegną napisy kocowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że ścieżka dźwiękowa nie jest aż takim arcydziełem jak w innych filmach QT.

arcydziełem może nie jest ale jest świetna. męczę OST od ponad tygodnia i ma zajebisty klimat. aż idę do kina dziś znowu na ten film :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i Celt się pożegnał z postem... Proponuję jednak pozwolić na odchodzenie od tematu, bo inaczej wątek ten będzie służyć tylko i wyłącznie do nabijania postów, a tak wymienialiśmy spostrzeżenia i integrowaliśmy się :)

Żeby nie offtopować, oglądnąłem "1408". Nie jestem fanem horrorów, ale w pokoju panowało fajne klaustrofobiczne uczucie, był klimacik :D. Końcówka spieprzona koncertowo moim zdaniem, te całe czary mary i spoiler! bohaterskie zniszczenie pokoju jakieś naciągane mi się wydają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

no Celt pożegnał się z postem a post administratora wisi nadal, choć ponoć-jak zapowiadał pan Pablos- WSZYSTKIE posty, które łamią warunki (czyli jakikolwiek komentarz zawierają) będą natychmiast kasowane. Po prostu beka :biggrin:

Pisze mi jakiś mod bym na priva pytał (kogo? o co? hej, ty chesz bym na privie donosił na administratora? Ja pier-papier, toż to Bareja :biggrin: ) , ja po prostu szydzę z absurdalnej sytuacji- tutaj nawet Admin się pogubił- bo skąd niby Ćwir (skądinąd spoko typ, znany z kącika sportowego) ma wiedzieć, ze na forum zabrania mu się rozmawiać z ludźmi.

_________________

Aby nie dostać ostrzeżenia za oftop :) ; widziałem ostatnio Django i przyznaję mu ocenę 5/6. Co ciekawe, ten film jest tak skonstruowany, że można by wyciąć zagrania charakterystyczne dla Quentina a został by wciąż świetny film (już jako klasyczny spagethi western)

Edytowane przez Celt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O mam pomysł, żeby nie offtopować będę dodawać do każdego posta ocenę filmu, który widziałem może nie ostatnio, ale nie pisałem o nim na forum. W sumie kto mi może udowodnić który film obejrzałem ostatnio a który 10 lat temu?

Lost Highway 10/10. Lynch w najlepszym wydaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ostatni taniec pana t, simpy zqjebiste... koreanska wersja pulp fiction w swiecie tamtejszej mafii naprawde niszowe ale zajebiste kino... doatkowo bardziej polece, gdyz ogladalem ostatnio ale chyba z 20 raz "zycie piekne jest" zawsze ogladajac plakcze jak dziecko... piekne kino o ojcu ktory probuje pokazac dziecku ze oboz koncentracyny to zabawa...

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Celt pożegnał się z postem a post administratora wisi nadal, choć ponoć-jak zapowiadał pan Pablos- WSZYSTKIE posty, które łamią warunki (czyli jakikolwiek komentarz zawierają) będą natychmiast kasowane. Po prostu beka :biggrin:

Pisze mi jakiś mod bym na priva pytał (kogo? o co? hej, ty chesz bym na privie donosił na administratora? Ja pier-papier, toż to Bareja :biggrin: ) , ja po prostu szydzę z absurdalnej sytuacji- tutaj nawet Admin się pogubił- bo skąd niby Ćwir (skądinąd spoko typ, znany z kącika sportowego) ma wiedzieć, ze na forum zabrania mu się rozmawiać z ludźmi.

nie nie. to ja zamotałem bo jakoś nigdy wcześniej w tym temacie się na info z pierwszego posta nie natknąłem. po prostu odpisałem na posta odruchowo bo akurat w temacie siedzę. skoro takie było założenie to miejsce na debaty o filmach jest gdzie indziej. koniec offtopa z mojej strony :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×