Skocz do zawartości
kill

Ostatnio obejrzany film.

Rekomendowane odpowiedzi

Kapitan Phillips - naprawdę dobre kino :) do tego Tom dalej w formie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dallas Buyers Club - średni film według mnie, jedynie podobały mi się role McConaughey i Leto

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Boy in the Striped Pyjamas 5/5

Mocny filmy, który dobitnie pokazuje bezsensowność i idiotyzm nienawiści do drugiego człowieka na przykładzie holocaustu. Głównym bohaterem jest Bruno, 8-letni syn komendanta obozu. Po awansie przeprowadza się wraz z całą rodziną w pobliże tegoż obozu. Film pokazuje jak to wszystko co się wtedy działo jest rozumiane, a wlaściwie nie jest rozumiane, przez dziecko. Bruno zaprzyjaźnia się z chłopcem, który przebywa w obozie. Strasznie widoczny jest dysonans między patrzeniem na otaczającą rzeczywistość obu chłopców, Bruno myśli, że za płotem jest farma, ludzie w piżamach i nie może pojąć dlaczego Paweł, Żyd, który pracuje u nich w domu, zrezygnował z bycia lekarzem na rzecz obierania ziemniaków.

Nie mówiąc nic więcej, zdecydowanie polecam.

 

Przy okazji, co polecicie w podobnym klimacie? W ciemności, Pianist, Schindler's List już są na mojej liście. Coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie jest piękne 

Heh, właśnie oglądam, jestem już w połowie i film zajebisty :) dzięki wielkie!

Przypuszczam, że nadejdzie w końcu wątek rasowy, ale biorąc pod uwagę dotychczasową konwencję filmu, nie będzie to raczej bardzo dramatyczne.

 

Szukam jakiegoś wyciskacza łez, prawdziwego dramatu o holocauście. Jest coś jeszcze, czy darować sobie poszukiwania i wziąć się za coś z wcześniej wymienionych przeze mnie tytułów?

 

Edit:

Właśnie skończyłem, cofam wszystko. Fenomenalny film. Stokrotne dzięki raz jeszcze za polecenie!

Edytowane przez Sushi
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie lepiej napiszcie jak tam wypada nowe 300: Początek Imperium. Bym się chętnie bujnął do kina na to, ale nie wiem czy w ogóle warto... 

Jednak z tego co słyszałem, podobno jest dobrze...

Edytowane przez MichalEEEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sushi śmiało się bierz za te pozycje ze swojej listy, same klasyki. Zacząłbym od Schindler List, genialny film, co prawda dosyć długi i trochę cięższy w odbiorze niż dwa poprzednie przez Ciebie oglądane, jednak film genialny a końcowa scena potrafi wycisnąć łzy z oczu. Pianistę też trzeba obejrzeć, w końcu film rodaka. W ciemności nie oglądałem więc się nie wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sushi śmiało się bierz za te pozycje ze swojej listy, same klasyki. Zacząłbym od Schindler List, genialny film, co prawda dosyć długi i trochę cięższy w odbiorze niż dwa poprzednie przez Ciebie oglądane, jednak film genialny a końcowa scena potrafi wycisnąć łzy z oczu. Pianistę też trzeba obejrzeć, w końcu film rodaka. W ciemności nie oglądałem więc się nie wypowiem.

K***!

Napisałem długie wypociny o tym dlaczego nie lubię długich filmów i o tym, że There Will Be Blood było kiepskie (trzymając się tematu: 3/5, dobra gra Lewisa, ale jak dla mnie flaki podobne do Lincolna, nuda...) i mi się wszystko skasowało!

Mowiąc krócej: długie filmy są ble, ale Schindler's List i Pianistę z pewnością prędzej czy później obejrzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że tylko ja oglądałem ten film. Mega chory film, nie wiem co nas kierowało by go objerzeć. :biggrin:

 

 

Sam nie wiem co nas kierowało ;) Może chęć zobaczenia czegoś nowego, innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem co nas kierowało ;) Może chęć zobaczenia czegoś nowego, innego.

 

Ahh te niemowlaki:)

 

 

 

 

Wracając do tematu filmów, szukam jakiegoś filmu z typu:

 

Totalne wypiździajewo, antarktyda itp itd. pare domków na krzyż i ludzie co tam próbują przeżyć, coś na zasadzie THING ale nie musi być z obcymi.

 

Pozdro600:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu filmów, szukam jakiegoś filmu z typu:

 

Totalne wypiździajewo, antarktyda itp itd. pare domków na krzyż i ludzie co tam próbują przeżyć, coś na zasadzie THING ale nie musi być z obcymi.

 

Pozdro600:)

 

Pewnie "30 dni mroku" widziałeś ;)

Edytowane przez Cień
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie "30 dni mroku" widziałeś ;)

 

 

Sugerujesz sie moim nickiem ?:) hehhehe

 

Swoją drogą bardzo mało takich filmów widziałem, ale ostatnio mnie naszła właśnie na takie coś ochota.

 

Dziękuję za bardzo szybką odpowiedź. Już wiem co obejrzę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thor: Dark World...3/10...o ile ostatnio filmy o superbohaterach wpadły w swoje lepsze czasy...tak nowy Thor to taki powrót do SpiderMan'a 3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oldboy zemsta jest cierpliwa 3/5  Pare chwil oblesnych, ale ogolnie film calkiem, calkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś oryginał OldBoya czy hamerykańską podróbkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamerykanska przerobke ale chyba z ciekawosci zobacze oryginał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grawitacja - wiele nominacji sporo Oscarow a jakos zupelnie mnie nie porwal, przewidywalny, amerykanski do bolu. 

 

chyba stary Apollo 13 wywowal u mnie wiecej emocji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamerykanska przerobke ale chyba z ciekawosci zobacze oryginał :)

 

Ogólnie polecam całą oryginalną trylogię zemsty Park Chan'a.

 

"Pan Zemsta", "Pani zemsta", "Oldboy", jak dla mnie bardzo dobre filmy.

 

@up Ale spójrz na to tak ;D masz pierwszy film który dzieje się w kosmosie i nie ma tam dźwięku wybuchu ;D 

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grawitacja - wiele nominacji sporo Oscarow a jakos zupelnie mnie nie porwal, przewidywalny, amerykanski do bolu. 

 

Bo ten film w kinie się ogląda. Choć koniec rozbawił mnie do łez aż ludzie w kinie się na mnie gapili. Tylko brakowało samochodu który chciał ją potrącić.

 

Ostatni Thor o dziwo jeszcze głupszy niż pierwsza część. Dałem radę do 43 minuty i spasowałem. Nie przemawia do mnie wizja młotkowego superbohatera.

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up znowu robią filmy o superbohaterach na siłę żeby wprowdzić jakiś element który będzie w Avengersach albo Obrońcach Galaktyki...najlepszym przykładem jest to że na końcu Thora pojawia się "kolekcjoner" który dostaje klejnot nieskończoności.

 

Czyli już wiadomo że w kolejnych filmach pewnie w dodatkowych scenach zdobędzie reszte a później skończy się tak że Thanos zdobędzie rękawice,wsadzi klejnoty i hej ho przeciwnik dla Avengersów.

 

300: Rise Of the Empire...solidne 3/10. Gdzie 3 pkt film dostaje chyba tylko za piosenkę Ozzyego na końcu...nie polecam, film słaby.

 

Don Jon - film wg. mnie warty uwagi 7/10 z dobrą rolą Gordona-Levitt. 

 

 

Guilty Trip - 8/10 - porządne kino przy którym można się odstresować. Seth Rogen bardzo fajnie zagrał syna Barbary Streisand.

 

 

Wild Target - 9/10 - bardzo fajna angielska komedia. Oczywiście nie jest to zwykła głupia komedia ale na prawdę sensowna.

 

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździec Znikąd 7,5/10 - Na prawdę nie wiem czemu taka ogromna krytyka, bardzo mi się podobał. Były śmieszne akcenty, wartka akcja, bohaterowie o różnych charakterach. Nie zauważyłem żadnych odniesień do "Piratów", nawet w tej scenie z drabiną. Muzyka świetna i tyle, ja polecam. Ogromny plus, że jest z dubbingiem. :D Cywilizacja :P

 

Najlepsze najgorsze wakacje 6,5/10 - choć nie lubię melodramatów to obejrzałem ze względu na dupkowatą rolę Carella i Sama. Całkiem niezły, do tego ładna koleżanka. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Worlds End...8/10 - totalnie wypasiony film z genialną obsadą ;D idealny na wyloozowanie w piątkowy wieczór ;D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Requiem Dla Snu - realizacyjnie film dziwny ale jak wciągnie to deprecha murowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rush - 10/10

 

Zaciekawila mnie historia Laudy i Hunta. Idealnie wszystko zostalo odwzorowane a aktorzy dobrze dobrani. Film pokazuje jak zmienila sie F1, prawdziwe maszyny, manualna skrzynia. Teraz wszystko idzie na latwizne (lecz z szacunkiem, bo predkosci jakie osiagaja bolidami nie sa male) a niedlugo beda jezdzic hybrydami. Wyscigi ktore odbywaly sie kiedys moglbym ogladac, bo dzisiejsza F1 jest dla mnie za nudna.

 

Zastanawiam sie jak wiekszosc ludzi ktora obejrzala film, dlaczego film nie zostal nominowany do oscara?

Dzwiek tych maszyn.. az mialem gesia skorke.

 

POLECAM!

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×