Skocz do zawartości
ONE

Pro Evolution Soccer 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie rozumiem Was ludzie. Serio :P

Czemu 90% osób wybiera na ps3 Fife a nie Pesa. Pomijam fanów fify bo wiadomo że fani zawsze będą grali w swój tytuł i do nich nic nie mam. Natomiast chodzi mi o resztę graczy. Tych którzy są neutralni czy tych którzy są fanami Pesa a zmieniają obóz należący do elektroników.

Na samym początku pragnę zaznaczyć że od zawsze byłem fanem Pesa ale...

Kiedy miesiąc temu zakupiłem PS3 to oczywiście postanowiłem kupić PES'a 2010. Za nim jednak to nastąpiło poczytałem recenzje w necie zarówno Pesa jak i Fify. Okazało się że wszyscy jak jeden mąż wskazywali na Fife że na konsole jest lepsza od PESa.

Niestety nie miałem wtedy jeszcze zakupionego routera więc nie mogłem sobie ściągnąć dem obu gier.

Postanowiłem więc kupić Fife, no bo skoro wszyscy w koło trąbią że PES wymięka, to posłuchałem głosu ludu.

Kiedy odpaliłem gierkę wszystko mi się podobało. Rzeczywiście w porównaniu z wersją pecetową, ta wersja na konsole była lepsza. Bardzo dużo animacji ruchu, sporo opcji zabawy itp. Jednak moje zdowolenie ulotniło się w momencie kiedy zauważyłem, że znów występują te same błędy które w moich oczach od zawsze dyskwalifikowały ten tytuł. A mianowicie chodzi mi o beznadziejne strzały, które nie dość że są wolne, to jeszcze piłka lecąca w stronę bramki jak i bramkarze wydają się być oskryptowani. W PESie łaciata zachowywała się zawsze jakby żyła własnym życiem. Nie umiem tego dokładniej wam wytłumaczyć. Po prostu w Fifie mam wrażenie że każdy strzał jest już z góry przewidziany przez twórców. Ci z Was co grali w Pesa wiedzą o co mi chodzi.

Drugim błędem przez który odechciewa mi się grać w ten tytuł jest kiwanie. Nie chodzi mi jednak o zaawansowany drybling pomocniczy + gałka, tylko o zwykłe wymijanie zawodnika. Nie ma różnicy czy gram Wisłą czy Barceloną, nawet Messim nie moge w zwykły sposób przejść zawodnika. Nieważne że zwinność może mieć na maxa, i tak nie ominie się przeciwnika chyba że zastosujemy zaawansowany drybling czy absurdalne 2 pomocnicze i kierunek. Dla porównania w Pesie wystarczy wcisnąć R2 + kierunek i jeżeli mamy dobrego zawodnika to bez problemu ominiemy zawodnika. Ba, takim Messim nie musimy nawet wciskać R2 :). Natomiast jakimś przeciętnym zawodnikiem nigdy w życiu nie dokonamy tej sztuki. I to jest fajne, że w Pesie jest położony duży nacisk na umiejętności miedzy zawodnikami.

W fifie taką Wisłą można bez problemu wygrać z Realem ponieważ w grze elektrowników nie ma widocznej różnicy między zawodnikami.

Fakt fifa jest lepsza pod względem animacji zawodników których wydaje się że jest niezliczona ilośc. Mamy także o wiele więcej drużyn i trybów gry.

W końcu ściągnąłem sobie jakiś czas temu demo PES'a i byłem w szoku, jak najbardziej pozytywnym. Nie mogłem się nadziwić jakim cudem Fifa króluje na konsolach.

Nie napisałem tego wszystkiego żeby kogoś wkurzyć. Chciałem się tylko podzielić z Wami moją opinią na temat tych dwóch gier

Pozdrawiam

Masz inny topic na podzielenie się swoimi przemyśleniami, ale skoro piszesz to tutaj to Ci odpowiem. Dlaczego ludzie odchodzą od pesa? moeże nie chcą być olewani przez seabassa i KCET który wydając serię na wszystko co popadnie rozmienia się na drobne. Ponoć pes2011 będzie istną rewolucją - i jak będzie naprawdę DUŻO lepszy to pewnie kupię. A na razie Rest In Peace PES!

Co do strzałów to nie zauważyłem by były beznadziejne, po prostu trzeba się nauczyć strzelać. A jak ktoś grał w pesa to będzie dla niego trudne zadanie, bo strzały w fifie to inna para kaloszy. Skoro nie jesteś w stanie minąć innego zawodnika to nie używając modyfikatorów to proponuje potrenować - mi to się udaję tylko trzeba było treningu. Co do "widocznej różnicy między zawodnikami" - owszem jest i to strasznie widoczna, A w meczach online jeszcze bardziej. Jak grasz z konsola to proponuje zwiększyć poziom trudności.

No ale pewnie Ty lubisz bardzo wyraziste różnice i pewnie zawsze grasz realem lub barceloną (uuu pojechało ironią - sorki).

PS. FIFA 10 na PS3, PES 2010 na PC - gram częściej na ps3 w grę elektroników bo DLA MNIE (słowo klucz^^) deklasuje dziecko KCETa. Z drugiej strony doskonale rozumiem zarówno Ciebie czy Szejka, jak bym zaczynał od pesa 4 czy 5 to też bym się tak pewnie zachowywał. Ale zaczynałem dużo wcześniej od ISS na szaraka. Pozdro

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym poruszyć pewien temat, bo nie mogę zostawić go od tak.

Otóż zarejestrowałem się na forum www.leaguepes2010.fora.pl w celu wziącia udziału w turnieju online. Pewnie większość z Was podobnie jak i ja wykonała taki krok w celu wspólnej zabawy.

Niestety, już na samym początku przyszło mi grać z jednym z administratorów tego forum, niejakim Lwieserce1. Umówiłem się z kolesiem na wczorajszy, niedzielny wieczór w celu rozegrania meczu ligowego. Spędziłem ponad 3 godziny czekając na niego. Wysyłałem mu w międzyczasie wiadomości na GG oraz wiadomości na pw. Zero odzewu. Po około godzinie 23 dostaje wiadomość na PS, że czekał na mnie i że mnie nie ma...

Tak na marginesie, koleś był gospodarzem więc to w jego interesie jest kontaktowanie się z przeciwnikiem, było na odwrót.

W dniu dzisiejszym dostaje wiadomość, że mecz przegrałem walkowerem... Myślę sobie o co kaman..? Zacząłem pisać i przedstawiać swoje argumenty, które w 100% przemawiają na moją korzyść. Niestety, Lwieserce1 jako, że jest administratorem forum pousuwał moje posty i tak zmanipulował tym wątkiem, że wyszło że on ma rację. Myślę, że najgorszym ze wszystkich s*********ństw jest wykorzystywanie możliwości jaką się ma będąc moderatorem forum i wycinaniem niepasujących postów.

Nie zdecydowałem się napisać ten post, żeby się pożalić. Nie pozwolę sobie na publiczne wyzywanie mnie od dzieciaków, bo jestem facetem po trzydziestce i nazywanie mnie kłamcą oraz manipulowaniem moimi postami. Chcę tylko żebyście wiedzieli z jaką szują macie do czynienia.

Pozdrawiam wszystkim prawdziwych PES fanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...No ale pewnie Ty lubisz bardzo wyraziste różnice i pewnie zawsze grasz realem lub barceloną (uuu pojechało ironią - sorki)...

w online często nie ma innego wyjścia, bo co z tego, że się ustawi np. Ajax i spyta o grę słabszymi teamami, jak w odpowiedzi rywal wybiera Real/Barcę. Trzeba wybrać wolną z tej dwójki drużynę, bo inaczej mecz praktycznie od razu można spisać na straty...

Messi i Ronaldo są zdecydowanie przepakowani :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie właśnie w pesie denerwuje to jest CHORE!! :/ :( :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz inny topic na podzielenie się swoimi przemyśleniami, ale skoro piszesz to tutaj to Ci odpowiem. Dlaczego ludzie odchodzą od pesa? moeże nie chcą być olewani przez seabassa i KCET który wydając serię na wszystko co popadnie rozmienia się na drobne. Ponoć pes2011 będzie istną rewolucją - i jak będzie naprawdę DUŻO lepszy to pewnie kupię. A na razie Rest In Peace PES!

Co do strzałów to nie zauważyłem by były beznadziejne, po prostu trzeba się nauczyć strzelać. A jak ktoś grał w pesa to będzie dla niego trudne zadanie, bo strzały w fifie to inna para kaloszy. Skoro nie jesteś w stanie minąć innego zawodnika to nie używając modyfikatorów to proponuje potrenować - mi to się udaję tylko trzeba było treningu. Co do "widocznej różnicy między zawodnikami" - owszem jest i to strasznie widoczna, A w meczach online jeszcze bardziej. Jak grasz z konsola to proponuje zwiększyć poziom trudności.

No ale pewnie Ty lubisz bardzo wyraziste różnice i pewnie zawsze grasz realem lub barceloną (uuu pojechało ironią - sorki).

PS. FIFA 10 na PS3, PES 2010 na PC - gram częściej na ps3 w grę elektroników bo DLA MNIE (słowo klucz^^) deklasuje dziecko KCETa. Z drugiej strony doskonale rozumiem zarówno Ciebie czy Szejka, jak bym zaczynał od pesa 4 czy 5 to też bym się tak pewnie zachowywał. Ale zaczynałem dużo wcześniej od ISS na szaraka. Pozdro

I tu się koleś zdziwisz bo nie gram ani realem ani barceloną ani argentyną. I co łyso? Jeśli chcesz wiedzieć to w pesa online gram zazwyczaj Celtikiem albo Arsenalem no chyba że ktoś bierze real czy barse to ja wtedy wybieram np. Juventus. Jeśli chodzi o reprezentacje to gram Niemcami.

Nie atakuj więc mnie bo ja w swoim poście zaznaczyłem że nie atakuje nikogo, że wyrażam tylko swoją opinię. Wiem że co roku PES wygląda podobnie ponieważ jak nie miałem jeszcze konsoli to grałem na pc w poprzednie części. Mnie to jednak nie zraża i gra mi się bardzo przyjemnie. Jasne fajnie by było gdyby za rok wprowadzili jakieś znaczące zmiany.

Aha i jeszcze jedno, w Pesa też zaczynałem od pierwszej części na psxa

Pozdrawiam

Edytowane przez Wakabayashi22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tam... Pchylin, też masz plusa :thumbsup:

CFC vs INTER- MIAZGA!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się koleś zdziwisz bo nie gram ani realem ani barceloną ani argentyną. I co łyso? Jeśli chcesz wiedzieć to w pesa online gram zazwyczaj Celtikiem albo Arsenalem no chyba że ktoś bierze real czy barse to ja wtedy wybieram np. Juventus. Jeśli chodzi o reprezentacje to gram Niemcami.

Nie atakuj więc mnie bo ja w swoim poście zaznaczyłem że nie atakuje nikogo, że wyrażam tylko swoją opinię. Wiem że co roku PES wygląda podobnie ponieważ jak nie miałem jeszcze konsoli to grałem na pc w poprzednie części. Mnie to jednak nie zraża i gra mi się bardzo przyjemnie. Jasne fajnie by było gdyby za rok wprowadzili jakieś znaczące zmiany.

Aha i jeszcze jedno, w Pesa też zaczynałem od pierwszej części na psxa

Pozdrawiam

Ja Cię nie atakuje, ale skoro tak twierdzisz to proponuje przeczytać to co napisałem w nawiasie w poprzednim poście:biggrin:

Real, Barca - jeden czort chcecie wygrywać proponuje Inter. Zawsze był przepakowany i pewnie nic się w tym temacie nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to inter tylko w pes6 jest/byl przepakowany (ibrahimovic i adriano w ataku :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to inter tylko w pes6 jest/byl przepakowany (ibrahimovic i adriano w ataku :))

w poprzednich edycjach również i to bez tych panów w ataku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra taka sobie jak dla mnie fifa 10 jest lepsza

gra taka sobie jak dla mnie fifa 10 jest lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra taka sobie jak dla mnie fifa 10 jest lepsza

gra taka sobie jak dla mnie fifa 10 jest lepsza

Ja i Ty czerpiemy przyjemność z grania w Fifę, ale ludzie tu czerpią ją z grania w PESa - i tak to zostawmy, wszystko w temacie.

Jak chcesz przedstawić swoje argumenty to jest inny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i Ty czerpiemy przyjemność z grania w Fifę, ale ludzie tu czerpią ją z grania w PESa - i tak to zostawmy, wszystko w temacie.

Jak chcesz przedstawić swoje argumenty to jest inny temat.

Zgadzam się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to inter tylko w pes6 jest/byl przepakowany (ibrahimovic i adriano w ataku :))

wczoraj zagrałem mecz online Interem i zdecydowanie nie jest to ten Inter z PES6 z przedzierającym się Zlatanem i atomowym uderzeniem Adriano ;) W środku pola ze Sneijderem jest nieźle, ale brakuje kogoś, kto zrównoważyłby Messiego/Ronaldo jeśli gra się z Barceloną/Realem, takiego gracza którego praktycznie nie da się zatrzymać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zagrałem mecz online Interem i zdecydowanie nie jest to ten Inter z PES6 z przedzierającym się Zlatanem i atomowym uderzeniem Adriano ;) W środku pola ze Sneijderem jest nieźle, ale brakuje kogoś, kto zrównoważyłby Messiego/Ronaldo jeśli gra się z Barceloną/Realem, takiego gracza którego praktycznie nie da się zatrzymać...

Zgadzam się z tym ja też gram Interem i jakoś nie widzę tego przepakowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy w trakcie gry jest jakaś kombinacja klawiszy, która uniemożliwia grę samemu?

Chodzi mi o to, że czasami zdarza się, że w pewnym momencie moi zawodnicy grają sami, nie mam wpływu na ich podania, grę, itp. Czy jest jakaś kombinacja klawiszy, którą wciskam przez przypadek?

Jest to wkurzające, bo nie mam wpływu na to co dzieje się na boisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy w trakcie gry jest jakaś kombinacja klawiszy, która uniemożliwia grę samemu?

Chodzi mi o to, że czasami zdarza się, że w pewnym momencie moi zawodnicy grają sami, nie mam wpływu na ich podania, grę, itp. Czy jest jakaś kombinacja klawiszy, którą wciskam przez przypadek?

Jest to wkurzające, bo nie mam wpływu na to co dzieje się na boisku.

Jak ustawiasz Playerów przed meczem, to klikasz kwadrat i zmieniasz Assistend na Semi-assistand. wtedy ty masz wiekszą kontrole nad wszystkim

Mam pytanie , strzelilem bramke z 39m z wolnego i nie wskoczylo mi to trofeum za bramke z ponad 35m :/ wiece moze o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawiasz Playerów przed meczem, to klikasz kwadrat i zmieniasz Assistend na Semi-assistand. wtedy ty masz wiekszą kontrole nad wszystkim

Mam pytanie , strzelilem bramke z 39m z wolnego i nie wskoczylo mi to trofeum za bramke z ponad 35m :/ wiece moze o co chodzi ?

Zdaje mi się, że bramkę musisz strzelić z akcji a nie ze stałego fragmentu gry. Mi to trofeum wpadło właśnie wtedy gdy strzeliłem gola w akcji. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Jeszcze pytanko: gdzie sprawdza się z ilu metrów zdobyta została bramka?

Edytowane przez idziko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się, że bramkę musisz strzelić z akcji a nie ze stałego fragmentu gry. Mi to trofeum wpadło właśnie wtedy gdy strzeliłem gola w akcji. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Jeszcze pytanko: gdzie sprawdza się z ilu metrów zdobyta została bramka?

nie da sie chyba sprawdzic z ilu metrów , przy wolnym mi pisało to zzapamietalem , to byl wolny z wysunięcia wiec też powinno to trofeum wskoczyc :/ chetnie bym bramke pokazał ale niewiem jak przerobic na plik avi

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da sie chyba sprawdzic z ilu metrów , przy wolnym mi pisało to zzapamietalem , to byl wolny z wysunięcia wiec też powinno to trofeum wskoczyc :/ chetnie bym bramke pokazał ale niewiem jak przerobic na plik avi 

bramka nie może być strzelona ze stałego fragmentu gry, a nawet "wysunięcie" jest liczone jako wolny. Musi to być zwykły strzał z gry, z odpowiedniej odległości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zakładce track record( galery) możesz zobaczyć z ilu metrów strzeliłeś bramkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podstawowego patcha 1.03 i piekielnie mnie denerwuje zbyt wolna reakcja zawodników na wydawane im polecenia. Można coś z tym zrobić? To jest tragedia, klikam a on nic :/

Edytowane przez dariusz720

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podstawowego patcha 1.03 i piekielnie mnie denerwuje zbyt wolna reakcja zawodników na wydawane im polecenia. Można coś z tym zrobić? To jest tragedia, klikam a on nic :/

jeśli chodzi ci o gre online to jest to wina twojego połaczenia z drugim graczem a nie wina patcha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko czy w PES 2010 online są jakieś ligi. Chodzi mi oto że np. jest 30 zespołów i grają o punkty lub system pucharowy. Jak tak może jest jakaś liga polaków czy jakieś poleskie team, bo grając nie spotkałem żadnego polaka;/. A szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lig jako takich w grze nie ma, ale jest za to w internecie trochę stron organizujących turnieje różnego typu w PESa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×