Skocz do zawartości
ONE

Pro Evolution Soccer 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Kopacz FIFA znokautowała PESa. Konami nic nie wprowadziło do nowego PESa. Ciekawe jak możesz mówić o grafice skoro nie ma żadnych gameplay'i w dobrej jakości, a nowych animacji nie widać.

Niby jakim cudem FIFA nokautuje PESa? Który element jest lepszy? Pytam, bo chcę pewne kwestie zrozumieć. Co was takiego w nowej FIFce rajcuje?

Poprawa jest znacząca. Choćby wygląd piłkarzy. PES 2010 już teraz ma lepiej oddane twarze od tego co pokazało EA.

Reven---> ciekawy materiał, ale niestety nie jest obiektywny. W sumie, żaden nie będzie. Ewentualnie taki, który porówna konkretne elementy obu gier, wszystkie inne są pozbawione sensu. "Recenzent" krytykuje grę po obejrzeniu krótkiego fragmentu kodu, do tego meczu na niskim poziomie trudności. Co do reakcji bramkarza, to niestety, ale PESowe "ciamajdy" są bliższe rzeczywistości, niż supermani w FIFie. Nienaturalna wrzutka? Sprytne, krótkie podcięcie zewnętrzną częścią stopy zdarzają się w piłce nożnej. Poczekajmy do wydania dem obu gier i wtedy porównujmy, albo najlepiej nie róbmy tego, skupmy się za to na graniu w nasze ulubione tytuły. Moim faworytem jest PES, gdyż jest solidniejszy i bardziej równy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=jVLfytC6m1c

Nie mówię, że popieram, ale uważam, że warto obejrzeć.

Link z komentarzy na głównej stronie.

w sumie rozsądnie koleś wytyka błędy, bo KONAMI od dwóch lat robi fuszerkę. W 2008 roku dali wczesną betę, w 2009 dali LM, co będzie w 2010 ? A mieli gameplay niemal idealny w PES5/6 - wystarczyło wrzucić go w lepszej jakości grafikę, dorzucić zaawansowane modele i oświetlenie, licencje i FIFA wciąż byłaby w tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no PES gora hehe najlepsze jest to zajebiscie z animowane dosrodkowanie SUPERMENA Messiego ktory wchodzi w obroncow jak w maslo, ta animacja wola o pomstwe do nieba, czy wy tego nie widzicie, dosrodkowanie na druga strone z falsza z podniesionej nogi, do tego gol henrego, ktory nie dotyka pilki przy strzale jest to pokazane w tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=jVLfytC6m1c co podal kolega wyzej warty zobaczenia i jest tu ukazana ta cala symulacja PESa next gen :) . Niestety sa jesze fanboje, ktorzy sikaja gdy uslysza nazwe PES, niestety badzmy realistami Japonce nie potrafia zrobic gry pilkarskiej na miano 2010 roku, powiedzcie mi gdzie jest ten Motion Capture Messiego i innych prezentowany na wczesniejszych filmikach, a teraz sie pytam gdzie sa te animacje w grze gdzie te zapowiedzi KONAMI o rewolucyjnych zmianach no poprostu kpina z ludzi ktorzy wydadza na ta gre ciezko zarobione pieniadze( tez mialem w planie kupno w tym roku FIFY 10 i PESa10, ale pozostane przy FIFE POZDRAWIAM wszystkich maniakow gier sportowych

Edytowane przez ALOL997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ciekawa tendencje. Znaczna wiekszosc tych ktorzy tu bezwarunkowo jada po pesie i wychwalaja fife pod niebiosa, to mlode gnojki jeszcze w wieku nastoletnim, czasem we wczesnych dwudziestych. I tak samo jest w moim otoczeniu wsrod moich ziomkow oraz na liscie znajomych z PSN. Ci starsi zdecydowanie wola grac w PESa, kilku mlodych uparlo sie zeby grac w fife "bo ma lepsza graficzke". Nie mowie ze nie ma wyjatkow ale regula jakas jest. Jak myslicie, dlaczego? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię. Równie dobrze ja mogę powiedzieć, że większość moich znajomych (mających blisko 30 lat) woli grać w FIFę, bo ta gra naprawdę bardziej przypomina prawdziwy mecz, niż dwie ostatnie odsłony PESa. Każda obiektywnie oceniająca osoba twierdzi, że dwie ostatnie kopanki od KONAMI to po prostu pomyłki. Przecież nie mogą być przypadkiem oceny we wszystkich magazynach poświęconych konsolom.

FIFA08 rewelacją też nie była, ale za to edycja 09 pokazała, że KONAMI naprawdę się cofnęło jeżeli chodzi o jakość PESa. Nie wiem, jak niektórzy mogą mówić, że animacje w Pro Evo są realistyczne - zawodnicy (nawet na nowych gameplayach z 2010) biegają z kijami w dupie, większość zagrań wygląda identycznie i mało realistycznie. Jest wprawdzie progres w stosunku do edycji 2009, ale to nadal za mało, żeby konkurować z FIFą.

Edytowane przez rav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię. Równie dobrze ja mogę powiedzieć, że większość moich znajomych (mających blisko 30 lat) woli grać w FIFę, bo ta gra naprawdę bardziej przypomina prawdziwy mecz, niż dwie ostatnie odsłony PESa. Każda obiektywnie oceniająca osoba twierdzi, że dwie ostatnie kopanki od KONAMI to po prostu pomyłki. Przecież nie mogą być przypadkiem oceny we wszystkich magazynach poświęconych konsolom.

FIFA08 rewelacją też nie była, ale za to edycja 09 pokazała, że KONAMI naprawdę się cofnęło jeżeli chodzi o jakość PESa. Nie wiem, jak niektórzy mogą mówić, że animacje w Pro Evo są realistyczne - zawodnicy (nawet na nowych gameplayach z 2010) biegają z kijami w dupie, większość zagrań wygląda identycznie i mało realistycznie. Jest wprawdzie progres w stosunku do edycji 2009, ale to nadal za mało, żeby konkurować z FIFą.

Fifa bardzej przypomina prawdziwy mecz W TELEWIZJI. Bo jesli chodzi o samo granie, podawanie, DRYBLOWANIE, strzelanie to jest to jakies arcade dla malo wymagajacych. Wy tu caly czas o animacjach i kijkach w dupie. Jak gram 20 mecz pod rzad z ziomkiem co siedzi obok to "animacje" sa ostatnia rzecza na ktora zwracam uwage. Ma sie miodnie grac i tak wlasnie jest.

Poza tym tylko PES 2008 byl niedopracowany (a i tak lepszy od fify). 2009, z wyjatkiem online, ma tylko kilka wkurzajacych elementow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to nie rusza, jak chcą to niech sobie narzekają na peesa, ja i tak go kupie. I wszyscy fani tej serii też. Żadne biadolenie nas nie zdemotywuje. A do tych wszystkich którzy piszą w tym temacie o tym jaka to Fifa jest zajebista i w ogóle: To jest temat o peesie, jak sie chcecie podniecac fifą to w odpowiednim temacie. Nie lubicie peesa to omijajcie ten temat z daleka. Ja nie czytuje i nie wypowiadam się w tematach które mnie nie interesuą.

Dorośnijcie wreszcie, nie jesteśmy na podwórku, i przechwałki czyje lepsze są nie na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam te gamplay'e i oglądam... i widzicie tam 360 stopniowy system ruchu? Czasem wydaje mi się, że piłkarz delikatnie skręca na wolnym biegu, ale sam już nie jestem tego pewien. Konami chyba oficjalnie nie ogłosiło, że mają to wprowadzić prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba potwierziło na GamesComie.

Edytowane przez Reven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fifa bardzej przypomina prawdziwy mecz W TELEWIZJI. Bo jesli chodzi o samo granie, podawanie, DRYBLOWANIE, strzelanie to jest to jakies arcade dla malo wymagajacych. Wy tu caly czas o animacjach i kijkach w dupie. Jak gram 20 mecz pod rzad z ziomkiem co siedzi obok to "animacje" sa ostatnia rzecza na ktora zwracam uwage. Ma sie miodnie grac i tak wlasnie jest.

Poza tym tylko PES 2008 byl niedopracowany (a i tak lepszy od fify). 2009, z wyjatkiem online, ma tylko kilka wkurzajacych elementow.

Zgadzam sie z tym, jak i Twoim wcześniejszym wpisem.

Jeśli ktoś uważa, ze to co robią ludziki w produkcie EA jest zbliżone do rzeczywistości, to chyba nie mają zielonego pojęcia o piłce nożnej. To co pokazują to jest jakiś efekciarski free style. Każdy piłkarz po 15 minutach takich cyrków ległby na murawie i umierał.

Moja skromna obserwacj, coraz częściej "kibice" piłkarscy rajcują się tzw. "gwiazdami" pokroju Krystyny, bo są efekciarscy, bo kiwają. Najbradziej interesują ich kiwki, itp. nie zdają sobie jednak sprawy, ze to jest dodatek (często zbędny, wręcz nieporządany) nie mający często większego wpływu na grę. Szybkie, celne i składne podania, dobra gra bez piłki to jest klucz do sukcesu. Poczekamy na sezon La Liga i zobaczymy co kiwacze odstawią, uważam, ze nie pokarzą wiele, bo tam znowu jest pełno "gwiazd", ale piłkarzy jakoś nie widać... Podobnie jest z graczami podziwiającymi tandetnie efekciarską FIFkę, która śmieje się z nas pustymi ławkami trenerskimi, pływaniem w trakcie biegu, tymi samymi animacjami piłkarzy (przed meczem kilku skacza tak samo i macha łapami jak jacyć mnisi z Shao Lin), nie ma wręczania trofeów, spalone to czysta kpina, a pojęcie chamskiego wślizgu na czerwień i rzut kjarny nie istnieje w praktyce. Imho FIFA jest efekciarską arkadówką symulującą realację TV i wszystko. Bardzo fajnie gra sie w sieci, ale singiel w tej grze nie istnieje. Nabijesz trofea, wrzucasz grę na Allegro i kupujesz nową część. BEZNADZIEJA, ale ludzie na to lecą. Sama rozgrywka FFIFy od 99 roku stoi w miejscu, czy sie to komuś podoba czy nie. PES też się zbytnio nie zmienia, ale rozgrywkę ma znacznie lepszą, a singiel przykuwa na lata.

Oglądam te gamplay'e i oglądam... i widzicie tam 360 stopniowy system ruchu? Czasem wydaje mi się, że piłkarz delikatnie skręca na wolnym biegu, ale sam już nie jestem tego pewien. Konami chyba oficjalnie nie ogłosiło, że mają to wprowadzić prawda?

Potwierdziło. Nie widzisz? Hm... Ciekawe, a w FIFce widzisz? Są filmiki z rozgrywki i wyglądają identycnie jak zeszłoroczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie chodzi, że fifie widzę, a w Pro Evo widzę, ale nie wierzę :biggrin: Skoro nie tylko ja to widzę i Konami potwierdziło wprowadzenie systemu to gitara gra. "Król może być tylko jeden"... cisnę pograć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są dwa wyjścia:

1. Rzeczywiście tak jest i KONAMI olało te targi i opinię ludzi oglądających z nich materiały wychodząc z założenia, że i tak się gra sprzeda jak zwykle.

2. KONAMI wstawiło swoją najlepszą wersję, zobaczyło reakcje. Teraz próbują mydlić oczy, że gra na półkach będzie nieporównywalnie lepsza i liczą, że spora część osób kupi grę bez sprawdzania, czy tak jest faktycznie.

Tak czy inaczej, nie jest to dobre zagranie ze strony firmy, tak samo jak pierwsze demo Pacific Rift nie wyszło opinii o jej twórcach na zdrowie, jak i zapewne sprzedaży samej gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja, jak co roku, dam sie swiadomie wydymac Konami i kupie gre w dniu premiery i potem znow caly rok sie bede w nia zagrywal z kumplami, siedzac do 4 nad ranem i palac blanty. Damn you Konami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w grze z innymi osobami przy jednej konsoli ta gra jest bezkonkurencyjna. Ale nie każdy ma takie możliwości, aby grać z kimś siedzącym obok 100% czasu, a wtedy zauważa się takie rzeczy jak słabe AI komputera, lagi zabijające multiplayer online...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tego systemu 360 stopni...

Przykładowy gameplay... ni kuta nie widzę żeby piłkarze płynnie zmieniali kierunki biegu :/ Czyli może jednak mi się wydawało, że na innych filmikach widziałem ten system w Pro Evo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nienaturalna wrzutka? Sprytne, krótkie podcięcie zewnętrzną częścią stopy zdarzają się w piłce nożnej.

prosze, powiedz, ze napisales to z ironią...(w odniesieniu do tej wrzutki messiego z filmiku)

przeczytałem sobie kilka ostatnich stron i strasznie zabawne jest jak "HC" pesowcy próbują bronić Pesa, a ich najlepszym argumentem jest: fifa ssie bo zawsze ssała, a pes jest zajebisty, bo grałem zawsze w niego z kumplami i tak bede robił zawsze!". ja moge grac w micromachines z kumplami i miec z tego 100razy wieksza frajde niz z grania w gran turismo, ale to nie oznacza, ze MM jest lepszą ścigałką niz GT. piłkarsko fifa(od wersji 09) po prostu zmiata Pesa, i kazdy, kto choc troche zna sie na pilce, gra w nia sam i oglada mecze, to zauwazy. z Pesa zrobił sie arcade, zeby sobie popykac od tak, a Fifa stała sie prawdziwa, najbardziej realna piłką nożną. grałem w każda cześc serii konami, od ISSa, przez Pesy, WE i wersje USA. dziwiło mnie zawsze jak japonczycy moga robic tak dobra pilke nozna, ale tak naprawde to Pes nie byl az taki dobry, tylko nie mial konkurencji, ktora by pokazała jak to ma wygladac. sentyment do serii sentymentem, ale niestety Pes sie skonczyl. mnie to, mimo ze rozegrałem w ta serie tysiace meczów, ni ziębi ni grzeje, bo to tylko gra, nie czuje do niej zadnych wyzszych uczuc, gram w to co lepsze. a patrzac na gameplaye Fifa 10 bedzie nie tylko lepsza od Pesa tak jak 09, ale bedzie o WIELE lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze, powiedz, ze napisales to z ironią...(w odniesieniu do tej wrzutki messiego z filmiku)

przeczytałem sobie kilka ostatnich stron i strasznie zabawne jest jak "HC" pesowcy próbują bronić Pesa, a ich najlepszym argumentem jest: fifa ssie bo zawsze ssała, a pes jest zajebisty, bo grałem zawsze w niego z kumplami i tak bede robił zawsze!". ja moge grac w micromachines z kumplami i miec z tego 100razy wieksza frajde niz z grania w gran turismo, ale to nie oznacza, ze MM jest lepszą ścigałką niz GT. piłkarsko fifa(od wersji 09) po prostu zmiata Pesa, i kazdy, kto choc troche zna sie na pilce, gra w nia sam i oglada mecze, to zauwazy. z Pesa zrobił sie arcade, zeby sobie popykac od tak, a Fifa stała sie prawdziwa, najbardziej realna piłką nożną. grałem w każda cześc serii konami, od ISSa, przez Pesy, WE i wersje USA. dziwiło mnie zawsze jak japonczycy moga robic tak dobra pilke nozna, ale tak naprawde to Pes nie byl az taki dobry, tylko nie mial konkurencji, ktora by pokazała jak to ma wygladac. sentyment do serii sentymentem, ale niestety Pes sie skonczyl. mnie to, mimo ze rozegrałem w ta serie tysiace meczów, ni ziębi ni grzeje, bo to tylko gra, nie czuje do niej zadnych wyzszych uczuc, gram w to co lepsze. a patrzac na gameplaye Fifa 10 bedzie nie tylko lepsza od Pesa tak jak 09, ale bedzie o WIELE lepsza.

bla bla bla... kazdy kto sie zna na pilce ... bla bla bla... gralem w kazda czesc pesa... bla bla bla... pes sie skonczyl na pes6.. bla bla bla... rozegralem tysiace meczow.. bla bla bla.. fifa miazdzy pesa... bla bla bla... konami nas oszukuje.. bla bla bla bleeeeeeeeee

idz kolejny amatorze fify popisz sobie w temacie o fifie i nie smiec tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cwir Ty myslisz, ze jestes teraz zajebisty? ze odpisales mi bla bla bla, a pewnie nawet nie wiesz jak rozwinąć skrót WE? kreujesz sie na takiego starszaka, ktory ma dojrzałych kumpli. ja tez juz nie jestem pierwszej młodosci(rocznikowo, bo psychicznie to zawsze młody:D ). nie zagrałes nawet 1/10 meczow w Pesa tyle co ja. a najlepsze jest to ze nie masz zadnych argumentow. potrafisz tylko napisac kilkukrotnie bla bla bla, wiem, pewnie dzieki temu zaistniejesz w oczach pesowcow-hardcorowców. gratulacje. uwielbiam rzeczowe dyskusje z takimi "dorosłymi" jak Ty. i nie wysilaj sie na odpowiedz. zignoruj mnie. pozostan HC pesowcem 4life. jestes spoko, sory, ze probowalem podwazyc Twoj nieomylny punkt widzenia. mam nadzieje, ze mi wybaczysz. sorry znawco, ze zwatpiłem. PES FOREVER

Edytowane przez tjery14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tjery ja się z tobą zgadzam co do cwira. Taki internetowy kozak ^_^ Koleś nie ma żadnych argumentów, a jak chcesz pogadać na priv to Cię zbluzga :rofl: Szkoda poświęcać czas na takich cwaniaków.

Co do PESa to Konami sobie robi jaja. W Japonii niby mają lepszą wersję Pro Evo? Jak jej nie pokażą na TGS to ws tym roku znów PES będzie stracony :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naprawdę chcecie żebym pozamiatał w tym temacie to kontynuujcie rozważania na temat wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. W temacie o Fifie też było kilku cwaniaków ;) Nie lubię tego robić, ale taka robota...

Proszę trzymać się tematu. A jak ktoś musi koniecznie innym udowodnić za wszelką cenę, że to w co obecnie gra jest lepsze to zapraszam do Offtopiku, założyć sobie temat i hulaj dusza. Albo bloga pisać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cwir Ty myslisz, ze jestes teraz zajebisty? ze odpisales mi bla bla bla, a pewnie nawet nie wiesz jak rozwinąć skrót WE? kreujesz sie na takiego starszaka, ktory ma dojrzałych kumpli. ja tez juz nie jestem pierwszej młodosci(rocznikowo, bo psychicznie to zawsze młody:D ). nie zagrałes nawet 1/10 meczow w Pesa tyle co ja. a najlepsze jest to ze nie masz zadnych argumentow. potrafisz tylko napisac kilkukrotnie bla bla bla, wiem, pewnie dzieki temu zaistniejesz w oczach pesowcow-hardcorowców. gratulacje. uwielbiam rzeczowe dyskusje z takimi "dorosłymi" jak Ty. i nie wysilaj sie na odpowiedz. zignoruj mnie. pozostan HC pesowcem 4life. jestes spoko, sory, ze probowalem podwazyc Twoj nieomylny punkt widzenia. mam nadzieje, ze mi wybaczysz. sorry znawco, ze zwatpiłem. PES FOREVER

Odpisalem Ci bla bla bla bo nie chce mi sie po raz setny tej samej dyskusji prowadzic czlowieku. Napisales to samo co kazdy fifok co tu sie szarpie w temacie co jakis czas. Co dla mnie wlasnie tak brzmi: bla bla bla. Myslisz ze jestes jakims orginalnym specem od pilki noznej? Myslisz ze tylko ty grasz w pilke i ogladasz mecze? Skad ty mozesz wiedziec ile ja meczow zagralem w pesa? I co to za tekst "a pewnie nawet nie wiesz jak rozwinąć skrót WE??"?? Chcesz w oczach innych glupka ze mnie zrobic? :). To jakas nowa technika dyskusji? :) Widzisz, piszesz ze mam nieomylny punkt widzenia a sam jedziesz "faktami". Tylko ze dla Ciebie to sa fakty, dla mnie subiektywne brednie. I vice versa. Z jednym sie z toba zgodze - psychicznie jestes mlody. Wiec jak poprzednio, wypad do tematu o fifie i nie spamuj tu juz.

tjery ja się z tobą zgadzam co do cwira. Taki internetowy kozak ^_^ Koleś nie ma żadnych argumentów, a jak chcesz pogadać na priv to Cię zbluzga :rofl: Szkoda poświęcać czas na takich cwaniaków.

Co do PESa to Konami sobie robi jaja. W Japonii niby mają lepszą wersję Pro Evo? Jak jej nie pokażą na TGS to ws tym roku znów PES będzie stracony :(

A ty chloptasiu co? Jaj nie masz samemu od siebie napisac co o mnie myslisz? Musiales czekac tydzien az ktos sie odezwie zeby sie podpiac i po nim powtarzac? Czy to kolejny nastukany post do twojej ogromnej kolekcji?

Sorry kill, wiecej dyskutowal nie bede. I optuje za zakazem wspominania o fife w tym temacie, jak rok temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daruj sobie odsyłanie mnie do tematu o Fifie. Pes po tym co zobaczyłem na gameplayach jest słaby, więc pisze o tym w temacie o Pesie.

-najbardziej kłują w oczy archaiczne animacje, szczegolnie animacje biegu i prowadzenia piłki są żałosne

-piłka wciąż wydaje sie byc przyklejona do nogi, odskakuje za kazdym razem na taka sama odleglosc

-podania po ziemi, wszystkie bardzo mocne i celne, bez wzgledu na ustawienie podajacego i przyjmujacego

-praktycznie brak walki o górną piłke

-mimo, iz konami mowilo ze wprowadzi kontrole 360, to tego nie zupełnie nie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie z innej beczki ale tez o PES. Od razu oświadczam że, nie jestem znawcą piłki nożnej w piłkę nożną gram raczej kiepsko (co nie zmienia faktu ze lubię :D ) oraz, że mecze oglądam niestety rzadko. Zaznaczam również że w pełną FIfę 09 na PS3 nie grałem tylko w demo. Więc teraz o PES. Dużo słyszę opinii że PES jest cudowny, że ma wspaniały Gameplay a Fifa to grafika i bajery. Zagrałem w PESa 09 grało się nawet fajnie, ale tylko dlatego że grałem z kimś. w Single już niestety nie było tak fajnie. Zastanawia mnie czemu w akcjach sam na sam nie mogłem strzelić gola chociaż wcale się nie napecałem. Jakiś czas potem usłyszałem że PES to gra w której kiwasz się z bramkarzem i to w polu karnym:) wcale mnie to nie zdziwiło.

Potem słyszałem że PES 09 nie ma najmniejszych szans z Fifą 09. To samo o roczniku 2010. Mimo tych opinii dużo osób nadal upiera się że PES ma cudowny gameplay a Fifa to pod tym względem dno.

Może mi ktoś wytłumaczyć czemu tyle osób zachwala gameplay w PES chociaż zdecydowanie więcej osób skłania się ku Fifom 09 i 10 i to nie tylko "fifoki" ale również byli maniacy PESa? Czyli co w tym gameplay jest tak wspaniałego, że zmiata gameplay Fify.

O i poproszą o w miarę obiektywną odpowiedź, a nie że PES jest cudny bo fajnie się gra z kimś albo "zobacz se na youtubie jak wygląda Fifa a jak PES".

PS Ciekawe kiedy zaczną się ustawki między fanami PESa a Fify :D :P.

Edytowane przez mkalman94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może również dodam swoje spostrzeżenia.

Oczywiście to moje osobiste zdanie i nie każdy musi się ze mną zgadzać. Znam piłeczke Konami tak jak wielu tutaj jeszcze za czasów PSX i ISS Pro. Eh te krzaczki i genialny japoński komentarz. Pamietam granie do nocy, browarki i "domowe" turnieje z kumplami i naprawde mocno kibicowałem Konami że odzyskają należyte miejsce po nieudanych poprzednich częściach. "Demo" jakim była część 2008 i zjedzonej przez konkurencje części 2009 która niestety ale muszę się zgodzić zalatywała arcade.

Niestety zawiodłem się. Przynajmniej po analizie obecnych trailerów i gameplayów płakać się chce.

Animacja jest po prostu tragiczna. Piłkarze biegają jakby mieli worek kartofli w gaciach, większość ruchów jak podania, strzały pamietam jeszcze za czasów Playstation 2, dryblingu 360 stopni rzeczywiście nie widać, dośrodkowania zewnętrzną częścią stopy traktuje jako jakiś żart, na tym samym gameplayu piłka po strzal;e napastnika odbija się od bramkarz jak od posągu zero reakcji, modele postaci, murawa i grafika ogólnie to dalje poprzednia generacja i co jak co ale kupuijąc konsole nowej generacji wymagam grafiki nowej generacji choć rozumiem ludzi którym słaba grafika w niczym nie przeszkadza (jak mi np nie przeszkadza w Tekkenie 5).

Konami zarzeka sięze u siebie mają lepszą wersje pozbawioną błędów. Ja wychodzę z takiego założenia że trailery i gameplaya są tak montowane żeby przykuć uwagę potencjalnego nabywcy, pokazać to co najlepsze a ukryć to co nie do końca ludziom się spodoba. Innymi słowy jeśli stworzyłem jakąś grę to pokaże co w niej jest najlepszego a nie jakiś gameplay beta który zniechęci gracza.

Ja wiem że dopiero chwycenie za pada przy demie zreflektuje to jaka naprawde jest ta część PESa, na pewno nie przekreśle jej szans tym bardziej że konkurencja też się nie wysiliła w tym roku ale to napisze w termacie Fify. Niestety na chwile obecną uważam że Konami po raz kolejny olało graczy wiedząc że gra i tak się sprzeda bo to przecież Pro Evo

I bardzo uprzejmie proszę kolegę z kilku postów wyżej żeby nie napinał się tak jak ktoś napisze coś złęgo na temat PESa. Żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo oceniać grę tak jak ją widzi i to nie oznacza od razu że jest fanbojem i trzeba go zbluzgać jak szmatę. Oto chodzi żeby podyskutować co nam się podoba/ nie podoba. Podoba ci się gra spoko napisz o tym komuś się coś nie podoba to ma prawo o tym napisać i nikt cie nie zmusza żebyś się z nim zgodził. To jest chyba temat o "PES 2010" a nie "dlaczego uwielbiam PESa 2010".

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×