Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

@liquiD

Kabel mini jack w wersji cyfrowej, dekoder creative ma 2 wejścia mini jack, jedno analogowe, a drugie cyfrowe (optyczne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@liquiD

Kabel mini jack w wersji cyfrowej, dekoder creative ma 2 wejścia mini jack, jedno analogowe, a drugie cyfrowe (optyczne)

To zmienia postać rzeczy ;D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki dekoder DDTS-30 lub DDTS-100 Creative podłączam do PS3 do wyjścia optycznego, a do dekodera zwykłe słuchawki na jacka i mam w nich dźwięk 5.1 ?

Czy mogę do niego (DDTS-100) podłączyć też głośniki z kina domowego 5.1? (2 przednie, 2 satelity i subwoofer) ?

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak... mam ten dekoder ddts-30 creative na optyku polaczony z PS3, teraz szukam dobrych sluchawek oczywiscie glownie do gry, jezeli chodzi o cene to tak okolo 300.

Mam trzy typy ;

Sennheiser HD 515 GAME http://sklep.rms.pl/index.php?p1754,slucha...game-hd515-game

Everglide s-500 http://h4g.pl/product_info.php/manufacture...products_id/428

Creative Aurvana Live http://www.luxlux.pl/artykul/4459/sluchawk...ve_aurvana_live

moze ktos korzystal z nich ma jakies porownanie, moze ktos poleci inne sluchawki godne uwagi, mikrofon nie ma

znaczenia chodzi mi o same sluchawki, moga byc otwarte jak i zamkniete, chetnie tez bym poczytal jakis test hd-515

bo nic nie moge znalezc o nich..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creative Aurvana Live !

Tylko i wyłącznie . Mają środek od denonów AH-D1001. Słuchawki porównywane do senków i akg za 600-800zł. Do 500 zł nic lepszego na 100% nie znajdziesz. Sam mam i polecam (kupiłem po przesłuchaniu wszystkich lepszych słuchawek do 500zł)

PS. Na audiofilskich forach piszą, że nie czują dużego dyskomforu w stosunku do ich normalnych słuchawek xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CAL z pewnoscia sa dobre ale nie wiem jak wypadaja w porownaniu do np; Everglide s-500 ktore w tescie wypadly bardzo dobrze http://twojepc.pl/artykuly.php?id=everglid...ddc3102d8794aa9

Sluchawki chce podpiac po optyku przez dekoder ddts-30 od sluchawek creative hq2300. Martwi mnie ze nie ma regulacji basu bo cos jest cienki, co prawda w tej chwili mam sluchawki douszne, ale czy jak podepne cos lepszego

to basy w grach beda zadawalajace?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CAL z pewnoscia sa dobre ale nie wiem jak wypadaja w porownaniu do np; Everglide s-500 ktore w tescie wypadly bardzo dobrze http://twojepc.pl/artykuly.php?id=everglid...ddc3102d8794aa9

Sluchawki chce podpiac po optyku przez dekoder ddts-30 od sluchawek creative hq2300. Martwi mnie ze nie ma regulacji basu bo cos jest cienki, co prawda w tej chwili mam sluchawki douszne, ale czy jak podepne cos lepszego

to basy w grach beda zadawalajace?

Jak szukasz słuchawek to nie szukaj na forach i stronach komputerowych, tylko muzycznych (np. mp3store). W tym teście nie ma napisane w stosunku do czego dzwięk z tych słuchawek jest dobry . Świetnym przykładem są fora Np. o csie gdzie ludzie wychwalają SS5H, pisząc, że mają najlepszy dźwięk jaki słyszeli .

Jakie masz te słuchawki douszne ? Jak podepniesz coś lepszego bas powinien być lepszy.

Najlepiej pójdź do Saturna i sam porównaj .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liquID a ty tych CAL uzywasz z PS3 czy moze do muzyki bo wlasnie zalezy mi zeby w miare dobrze bylo czuc przestrzen, no i basik zeby jaki taki byl w grach, poniewaz ps3 jak i moj dekoder i sluchawki nie posiadaja regulacji basu a na moich MDR-A44 http://www0.dealtime.com/xPF-Sony-Sony-MDRA44L z basem tak cienko jak by go nie bylo.

Pisze tutaj poniewaz sadze ze niejeden uzytkownik Ps3 ma podpiete sluchawki w taki czy inny sposob i moze cos powie w tym temacie, a pytanie o sluchawki do gry na audiofilofskich forach troche mija sie z celem poniewaz jak juz pisalem zalezy mi glownie na grze PS3 i wydaje mi sie ze to raczej tutaj powinienem szukac odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zaopatrzyłem się dzisiaj w telewizor 32' od Samsunga, a każdy chyba wie jak słaby to ma dźwięk. Zastanawiam się więc nad jakimiś głośniczkami, ale jestem totalnie zielony w tej kwestii, jak to jest ze sprzętem odtwarzającym dźwięk w HD itp. Nie zależy mi na kombajnie odtwarzającym DVD, radio, więc kino domowe odpada, po prostu same głośniki.

Co byście mi polecali w granicy cenowej 200-300 zł i jak powinienem to podłączać? Pod Ps3, czy mogę także w wejścia z tyłu TV? [chyba się da, nawet nie sprawdzałem, co on tam dokładnie ma...]

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...] jestem totalnie zielony w tej kwestii, jak to jest ze sprzętem odtwarzającym dźwięk w HD [...]

Co byście mi polecali w granicy cenowej 200-300 zł?

No w tej granicy to chyba nic...

Chcesz podłaczyc głośniczki komputerowe do TV? To Ci nie poprawi dźwięku względem tego co daje TV. A innego zestawu nie podepniesz bez tych zbędnych duperszwancy typu amplituner..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi to być dźwięk koniecznie w HD, bo mam rozumieć, że taki sprzęt to już kosztuje krocie, ale coś przyzwoitego, bo dźwięk z głośników TV brzmi okropnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja ich używam do kompa, ps3 i słuchania muzyki we flacach. Tyle, że u mnie za dekoder robi biedne x-fi platinium i z dźwiękiem przestrzennym wszystko jest ok. Jeżeli miałbyś problemy z dźwiękiem przestrzennym na tych cal! to oznaczałoby to winę tego dekodera ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś może mi powiedzieć gdzie mozna kupić te słuchawki creative hq2300 lub sam dekoder od nich? Obdzwoniłem sporo sklepów i ni ma. One nawet nie występują w ofercie na stronie Creativa oddział na polskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szopek te sluchawki hq2300 sa juz dawno wycofane ze sprzedazy mozesz ewentualnie poszukac moze ktos ma uzywane na sprzedaz, ja kupilem sam dekoder od tych sluchawek gosc od ktoego go kupilem mial pare sztuk na sprzedaz wiec moze jeszcze cos bedzie miec jak chcesz to pisz na PW to dam ci namiary na tego goscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś w stanie polecić jakieś głośniki 2.1 do ps3? bo generalnie mam mały pokój w którym stoi czarnulka i więcej niż 2.1 nie potrzebuję, a chciałbym uzyskać w miarę dobry dźwięk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie znalazłem takie cudo w internecie mianowicie klik . Czy ta karta zewnętrzna byłaby w stanie porozdzielać sygnał optyczny z PS3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego opisu co podlinkowales to ja nawet nei wiem komu mogloby sie takie urzadzenie przydac (do czego to w ogole sluzy? :| ). Jako zem spiacy to nie chcialo mi sie szukac po necie co to za ustrojstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 mam podłączone do monitora, dźwięk jest tragiczny, więc szukam jakichś dobrych głośników 2.1/2.0 do PS3.

Znalazłem Creativy T20 (podobno bardzo czysty dźwięk, za to słabiutkie basy) i Logitech X-230 (słabe satelitki, subwoofer i możliwość rozbudowania zestawu do 5.1) i bardziej skłaniam się w stronę Creativów.

Czy to dobry wybór? Co proponujecie? Budżet nie powinien przekroczyć 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie i prosbe do wszystkich audiofili. Posiadam oczywiscie PS3 i zestaw 5.1 Pioneera. Dosc leciwy, ale power ma nieprzecietny, jest to wersja combo. Amplituner + odtwarzacz w jednym. MA wyjscie optyczne pod ktore jest podpieta PS3, wszystko pieknie, ale.... niedlugo czeka mnie zmiana komputera na nowy, co mnie b. cieszy. I chcialbym ogladac filmy w HD na moim TVku - poprzez kabel pc hdmi. Co mnie interesuje to czy bede mogl polaczyc kino domowe z karta dzwiekowa komputera, tak zeby wycisnac co sie da z filmu ? B. mi na tym zalezy. Bo mija sie z celem ogladaniem filmu w 1080p, a obok dzwiek z dwoch kompowych pierdzikow :).. moge pozniej zamiesc skan instrukcji mojego Pionka i odpowiednie wyjscia. Moze ktos kto sie zna bedzie mogl ocenic czy takie polaczenie jest mozliwe, jak tak to jakim kablem i jaka karte dzwiekowa polecacie. Bede b. wdzieczny za wszelkiego rodzaju uwagi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz mial nowy komputer to zacznij sie martwic, bo narazie nie podales najwazniejszego, czyli specyfikacji komputera. Poza tym nawet jak bedziesz wiedzial jaki sprzet bedzie na pokladzie, to nie wiadomo w jaki sposob bedzie mozliwosc wypuszczenia obrazu/dzwieku, bo czasem niby teoretycznej mozliwosci, sterowniki potrafia robic numery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Qgar, a moglbys daj jakiegos hinta albo rady co nowy komp miec powinnien? Generalnie karta graficzna mnie wali, gram tylko an konsolach. Bede sie bardziej skupial na procku, pamieci i KARCIE DZWIEKOWEJ - i tu błagalna prośba. Czy sa jakies karty ktore byscie polecali? Jakie parametry musze miec takie karty dzwiekowe? bo jestem totalna lamą w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę tego komentował ... Wystarczająco się w temacie o słuchawkach rozpisałem.

Jeżeli kartę dźwiękową chcesz tylko do filmów (muzyki w małym stopniu) to polecam płytę główną ze złączem optical i dts, ofc lepszym rozwiązaniem będzie jakiś asus xonar lub x-fi. Jeżeli zależy ci na muzyce to polecam jakąś kartę stereo ... (więcej info znajdziesz na jakimś forum audio np. mp3store...)

ps. Co do kompa to osobiście poczekałbym aż i7 potanieją :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki, jestescie najlepsi w kosmosie ! :) i tak bede kupowal w nowym roku, wiec wtedy bede jeszcze sie zwracal z prosba. A chodzi mi o dzwiek z filmow hd, idacych z kompa ale przez moje kino domowe. Glosnikow w kompie nawet miec nie musze. Ten moj pioneer ma swietna jakosc dzwieku i moim marzeniem jest zeby plynal z nich dzwiek nie tylko z konsoli ale i kompa. Komputery i tak sa smiesznie tanie, wporownaniu do tego co bylo kiedys. ok robi sie offtop :) jeszcze raz dzieki <piwo>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×