Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

no to widzę że za tą cenę się opłaca ?

poczekam jeszcze na twoje doświadczenia z headsetem czy naprawdę ma tak czysty dzwięk :)

czekam

hej, dziś wieczorem postaram się ustawić z chłopakami pod BF3 i tam pogadać przez HS. Wczoraj może z 5 min rozmawiałem z Cyganem, zanim włączyliśmy się do gry - Cygan słyszał mnie bezproblemowo, ja miałem raz czy dwa jakieś przycięcia ale zwalam to na mój net (tylko 1mb/s w play online).

Edytowane przez azrael88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio słuchawki Sharkoon Xtatic Digital 5.1 i mam pewien problem. W menu PS3 podczas przełączania ikon słychać jakieś trzaski. Tak jakby za każdy razem słuchawki się włączały i wyłączały. Próbowałem namieszać coś w ustawieniach PS3 ale nic to nie dało. Zresetowałem też SCU do ustawień fabrycznych. Jeśli chodzi o gry to wszystko działa tip-top, ale irytują mnie trochę te trzaski w menu. Mam jeszcze pytanie odnośnie ustawień kanałów dla 5.1. Nie znam się na tym, więc jeśli ktoś ma takie słuchawki lub podobne, albo doświadczenie w ustawianiu dźwięku to byłbym wdzięczny za jakieś rady. Jak ustawić głośność kanałów i opóźnienia żeby uzyskać jak najlepszy efekt w grach?

http://www.sharkoon.com/?q=en/content/x-tatic-digital

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie słuchawek Sharkoon Xtatic Digital 5.1.

Czy da się ich używać również jako headset?

Druga sprawa jak wygląda podłączenie słuchawek do PS3.

Mam teraz podłączone do ps3 za pomocą optyka kino domowe.

Wiem że te słuchawki łącza się również za pomocą optyka i czy istnieją jakieś kontrolery (coś w stylu że podłączam kino i słuchawki do kontrolera a kontroler do ps3) umożliwiające rozdzielenie/wybranie źródła sygnału?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, słuchawki działają jako Headset. Mają odłączany mikrofon, jeśli Ci przeszkadza gdy go nie używasz. Jeśli chodzi o podłączenie to nie wiem, bo ja mam podłączone optykiem tylko słuchawki, ale podejrzewam, że taki rozdzielacz można znaleźć na allegro lub w innym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić głośniki za 300-400zł. Nie muszą być koniecznie jakieś mega zarąbiste, wystarczy mi, żeby spełniały dwa warunki:

- były czarne

- mógłbym je podłączyć do PS3 i PC na raz bez żadnego problemu ze zmienianiem kabli. Widziałem już takie głosniki, które mialy po prostu dwa wyjścia.

Czy mógłby ktoś polecić coś w tym stylu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azrael88

mam kila pytań odnośnie oficjalnego headsetu:

1) na filmikach na yt widziałem, że nadajnik HS'a ma wbudowaną diodę niebieską, która świeci na niebiesko.

Jak oceniasz jasność tego światła w ciemnym pomieszczeniu?

gram głównie w nocy, po ciemku i mocne światła mnie drażnią, konsolę mam przed oczami praktycznie bo pod tv bezpośrednio. Wiadomo, ps3 ma tylko usb z przodu co uniemożliwia podłączenie na tył czegokolwiek.

Czy przysłonięcie nadajnika (tylko przodu, żeby to światło nie rozpraszało) czymś (małe pudełko, tekstura etc) powoduje pogorszenie jakości dźwięku?

2) wykonanie wnętrza słuchawek: jak z jakością wewnętrznej części słuchawek, od strony ucha? na filmach czy zdjęciach wygląda to średnio...

Czy masz jakieś porównanie do innych słuychawek? np do sony RF865RK/DS6500 bądż podobnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, dziś wieczorem postaram się ustawić z chłopakami pod BF3 i tam pogadać przez HS. Wczoraj może z 5 min rozmawiałem z Cyganem, zanim włączyliśmy się do gry - Cygan słyszał mnie bezproblemowo, ja miałem raz czy dwa jakieś przycięcia ale zwalam to na mój net (tylko 1mb/s w play online).

hmm ok to poczekam na pełniejszą reckę ;) bo właśnie mam dylemat czy te słuchawki czy inny sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ok to poczekam na pełniejszą reckę ;) bo właśnie mam dylemat czy te słuchawki czy inny sprzęt

BednarPL: póki co nic więcej niż tutaj:

http://www.ps3site.pl/forum/topic/64745-sony-wireless-stereo-headset/

nie napiszę. Jedynie za jakiś czas mogę zrobić update recenzji po wygrzaniu przetworników. No i ewentualnie jak coś się posypie.

Edytowane przez azrael88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może jakiś sklep gdzie mogę kupić słuchawki Sharkoon X-Tatic Digital 5.1?

Szukam, szukam i znalazłem je praktycznie tylko na http://www.redcoon.p...%C5%82uchawkowe

Nie znajdziesz nigdzie indziej, jest jeszcze tylko allegro - tam jakiś sklep ze 2-3 tygodnie temu miał kilka egzemplarzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nastepujacy problem. PS3 mam podlaczone do monitoru iiyama 24". Lacze je za pomoca kabla hdmi przez co w glosnikach monitoru normalnie jest dzwiek. Posiadam sluchawki do komputera i w monitorze jest wyjscie ktore to obsluguje. Niestety ja odpale PS3 i po prostu wrzuce sluchawki w to miejsce to nic sie nie dzieje, dzwiek dalej w monitorze a w sluchawkach cisza. Dlatego pytanie jak mam to ustawic? Probowalem cos szukac w funkcjach monitora i nic takiego nie znalazlem. Bo z tego co zauwazylem takich sluchawek nie da sie po prostu do ps3 podlaczyc :/ prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyślij pytanie do sprzedawcy, albo ewentualnie spróbuj się skontaktować z osobą która już te słuchawki kupiła. Może akurat ktoś kupił je pod PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no okkk, jakbym miał jeszcze jakis konwerter za ponad 200 zł to pewnie dało by się je podłaczyć. Ale i tak szukam i szukam jakis słuchaweczek do 300 zł i oprócz Trittona ax180 nic nie znalazłem, biorę pod uwagę tylko allegro... ktoś może byc coś poradził ?? W ogole czy w dark souls da sie komunikować głosowo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nastepujacy problem. PS3 mam podlaczone do monitoru iiyama 24". Lacze je za pomoca kabla hdmi przez co w glosnikach monitoru normalnie jest dzwiek. Posiadam sluchawki do komputera i w monitorze jest wyjscie ktore to obsluguje. Niestety ja odpale PS3 i po prostu wrzuce sluchawki w to miejsce to nic sie nie dzieje, dzwiek dalej w monitorze a w sluchawkach cisza. Dlatego pytanie jak mam to ustawic? Probowalem cos szukac w funkcjach monitora i nic takiego nie znalazlem. Bo z tego co zauwazylem takich sluchawek nie da sie po prostu do ps3 podlaczyc :/ prosze o pomoc

a mi jest ktos w stanie pomoc? bo w dalszym ciagu nie potrafie tego zrobic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam głośniki 5.1 Logitech X-530 z trzema wtyczkami jack 3.5 oraz monitor BenQ z wejściem DVI-D. Korzystać zamierzam z PS3 oraz PC na jednym stanowisku. Niedawno rozwiązałem problem z przełączaniem obrazu - użycie HDMI switcha. Dalej kombinuje jak bezproblemowo przełączać dźwięk między konsolą a komputerem, co zaowocowało TYM z kategorii "zrób to sam"(skrzętnie pozbieram materiały, a czas na sporządzenie tego to dopiero gdzieś na święta znajdę pewnie). Także zastanawiam się jak to będzie wyglądać połączenie głośników do konsoli. Otóż w czeluściach internetu odnalazłem pewną przejściówkę Logitech 5.1 Game Console Adapter, 3x mini jack->2x rca, wszystko gniazda. Zamierzam ją dokupić (zestaw audio ma już swoje lata, ale bardzo dobrze służy) i myślę jak będzie działać - dźwięk rozdzielony będzie na wszystkie głośniki (bez efektu surround jednak, ale zawsze coś) czy tylko prawy oraz lewy? W przypadku drugiej opcji starczy mnie po prostu zwykły adapter 1x jack 3.5 -> 2x rca z podłączonymi głośnikami bocznymi, będący dziesięciokrotnie tańszy.

Słyszałem coś o przejściówkach dołączanych do niektórych słuchawek oferujących dźwięk przestrzenny, również dla konsol, dokładnie spełniających moją chęć posiadania pełnego 5.1 przy użyciu posiadanego sprzętu. Mógłby ktoś napisać co nieco o nich, jakie koszty, gdzie zdobyć? Nie stać mnie na amplituner, więc (znacznie) tańszych alternatyw potrzebuje.

Pozdrawiam i dziękuję.

@up Skośny

Właśnie w monitorze powinno to być, sprawdź instrukcje, być może jest jakaś kombinacja przycisków aby to zrobić albo wejście słuchawkowe jest niesprawne(zdarza się). Zawsze możesz podłączyć te słuchawki przez przejście minijack(gniazdo)->2x RCA(gniazda) - jakieś 5zł góra i do konsoli przez AV.

Edytowane przez Gol_Galad
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam tez na odpowiedz na informatycznym forum wiec zobaczymy. gniazdo jest sto procent sprawne a instrukcji niestety nie mam bo wyrzucalem pudelka wszystkie :/ no jedynie co to najwyzej ta przejsciowke zakupie. chociaz jest jakis pomysl, dzieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zamierzam kupić PS3. Lecz nie zawsze będę mieć możliwośćgrania na TV. Więc będę podłączać do monitora (Samsung SyncMaster T220). Mojapytanie brzmi czy dobrze rozumuje przekazywanie dźwięku z konsoli.

Monitor ma HDCP wiec do obrazu przejsciówka HDMI-DVI. Dźwiękbędę dzielić dwuetapowo. Raz głośniki raz słuchawki(bez możliwości regulacjidźwieku). Najpierw kupię kabel AV-MULTI np.http://allegro.pl/nowy-kabel-av-do-konsol-ps2-ps3-sony-playstation-2-i1846711494.htmlnastępnie przejsciowke jack- 2x chinch nphttp://allegro.pl/mini-jack-2x-chinch-rca-rozdzielacz-adapter-gold-i1846128801.html.Kabel AV do konsoli potem czerwony do czerwonego a bialy do bialego (zoltysobie dynda i odpoczywa) a to do kompa (niebieska wtyczka). Potem ustawienia wkonsoli i smiga ?

A mozna zrobic cos takiego:

Obraz: HDMI-DVI

Dźwięk: AV-MULTI nphttp://allegro.pl/nowy-kabel-av-do-konsol-ps2-ps3-sony-playstation-2-i1846711494.htmla potem przejsciowka jack nphttp://allegro.pl/adapter-przejscie-gniazda-jack-3-5-2x-rca-chinch-i1838311043.htmli do tego bezposrednio sluchawki?

Trzecia opcja to karta dzwiekowa na usb? Cos ktos wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zgrozo, nie mam w sobie motywacji do analizowania Twojego pomysłu jednak;

Monitor i obraz to mniejszy problem i nie będę się tu rozwijał. Podłączasz z wyjścia HDMI z konsoli odpowiednim kablem z odpowiednimi przejściówkami do odpowiedniego monitora który to ogarnie. Koniec!

Dźwięk też banał; w zestawie z konsola dostaniesz kabel zakończony trzema wtyczkami RCA, biała i czerwona odpowiadają za dźwięk, kup sobie na allegro czy w sklepie, albo zrób sam przejściówkę z RCA>JACK (patrz poniżej), do gniazda jack podłączysz sobie słuchawki lub głośniki i sprawa załatwiona

P4196a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na głośnikach sterować głośnością pokrętłem z napisem VOL

Na słuchawkach POTENCJOMETREM na kablu, jeśli takowego nie posiadają to zastosować się do instrukcji poniżej;

Instrukcja

1. Zwinąć słuchawki i kabel aby zajmowały możliwie mało miejsca,

2. Otworzyć szafkę pod zlewem i cisnąć słuchawkami do pojemnika na śmieci zwanego potocznie koszem,

3. Jechać do sklepu i zakupić słuchawki z możliwością regulacji dźwięku,

Na tym instrukcję zakończono :whistling:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

prosilbym o pomoc bo kurde kupilem sobie glosniki do ps3 a nie potrafie ich podlaczyc tzn nie wiem jak i wiem ze sa tu ludzie ogarnieci w tym temacie wiec przedstawiam moj problem :

kupilem glosniki Głośniki 5.1 Manta REKUEL Kino Domowe MM1560 :

83010661.jpg

33113258.jpg

i chce je podlaczyc do ps3 lub tv samsung :

87862613.jpg

a dostalem kable do podlaczenia do dvd a ja nie wiem jak glosniki podlaczyc najlepiej do tv lub ps3 nie wiem czy potrzebny mi jest ten kabel :

20026654.jpg

i czy w ogole jest potrzebny ;/ ??!! Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×