Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem maila od komputronika że mają już dostępne Goldy, cena nieznieniona - 361 zł z wysyłką. Czekam na kuriera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem maila od komputronika że mają już dostępne Goldy, cena nieznieniona - 361 zł z wysyłką. Czekam na kuriera :)

Też już zamówiłem. Jutro mają być w sklepie więc może w czwartek podeślę i swoją opinię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoje pytanie odnosnie wyboru sluchawek SOny / phillips.. Pilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecił by mi ktoś jakiś headset do 100zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od jakiegoś roku PS3 super slim.Wczoraj doszły do mnie kolumny Solo9c,posiadają one wejscie i wyjście HDMi do którego podłączyłem konsole.Po kilku godzinach testowania kolumn (filmy i muzyka) w obu kolumnach zaczał buczeć jeden z głosników.Z poczatku myślałem,że Solo9c posiadają jakąś wadę fabryczna ale jak podłączyłem pod te same wejście/wyjście tymi samymi kablami laptopa buczenie w kolumnach nie występuje.


Czy możliwe,że HDMI w konsoli po nagrzaniu sie jej powoduje jakieś zakłócenia w kolumnach?Konsola jak podłaczę ja tylko do TV nie powoduje takich objawów?Tak samo jak podłacze ja do solo9c kablem optycznym wszystko gra jak trzeba.


Czy jest to jakas wada HDMi i mam konsole słac do serwisu?


Proszę o pomoc i radę.


Z góry dziękuje i pozdrawiam.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to wada konsoli albo urządzenia się po prostu "gryzą".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się spytać jaką przejściówke musze mieć żeby podłączyć ps3 do zwykłego ekranu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji, PS3 możesz podłączyć albo do monitora, albo do telewizora. Do zwykłego ekranu się nie da.

A wszystkie kable połączeniowe, oprócz HDMI są w pudełku z PS3, więc do każdego rodzaju TV i monitora da się podłączyć.

 

Pozdrawiam :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a co to jest "zwykły ekran"?

Jeżeli chodzi o rzutnik to tak jak napisał kolega - masz kable z PS3. Rzutnik musi mieć albo cinche albo DVI/HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran czyli monitor?

Jeżeli monitor ma DVI (przejściówka HDMI > DVI) lub HDMI to podepniesz pod niego PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chat w grach na PS3 jest koszmarny. Słaba jakość, po wyjściu z mapy/założonej gry automatycznie rozłącza itp. Jeżeli grasz / rozmawiasz z tymi samymi ludźmi to TS czy cokolwiek na PC jest lepszym rozwiązaniem.

Serio aż tak tragicznie? Z kumplem chcemy pograć sobie w multi, tylko, że u niego będzie problem z skorzystania z twojej rady, gdyż urządzenia są w innych pokojach.  :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z apką youtube na Ps3. Od wczoraj apka pokazała że ma opcję zmiany głośności, niestety robi to z własnej woli i jak jej się podoba. Co jest powodem frustracji? Na padzie nie ma żadnego przycisku odpowiedzialnego za zmianę głośności, są za to 3 odpowiadające za poprzedni filmik (L1, strzałka w lewo, analog w lewo) oraz 3 za kolejny (R1, itd.) W efekcie czego po obejrzeniu około 3-4 filmików piosenek czy czegokolwiek kończę z dzwiękiem wyciszonym do zera. Da się coś na to poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś z was mógłby polecić jakiś soundbar do ok 1-1,1k zł bez osobnego suba (brak miejsca).

 

Nie oczekuję gruszek na wierzbie, w tv są głośniki 2x10W ale wiadomo jakie to granie z nich. Pokój mały ok 4,5x3,5 merta.

 

Nie wiem kompletnie czym się kierować przy wyborze sprzętu poza ceną, czyli jaka firma, jakie wejścia możliwości. 

Nie jestem audiofilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dupy może nie urywa, ale recenzje (1) (2) pochlebne, cena atrakcyjna i wygląd też niczego sobie, oczywiście jeśli Ci nie przeszkadza brak usb :)

 

Philips HTL5120

redcon

morele

 

Ps. mały??, mój pokój dla gracza to całe 6,5 m2 :) i jakoś dałem radę zmieścić marantz-a z zestawem 2.1 :P

Edytowane przez Laptok
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super, ale ściana na której wisi telewizor ma 87cm (jest to ściana z drzwiami balkonowymi i oknem), czyli ew. max 85cm szerokości bym miał na sprzęt a ten Philips ma 101 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli yamaszki także odpadają :/ w takim razie pozostaje brytyjski wynalazek Roth Audio SubZero - recenzja Cena ok 900 zl

Edytowane przez Laptok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a coś takiego jak LG LAP340, tylko że na jednych stronach jest że ma 70cm a na innych 100cm szerokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg manual-a Dimensions (W x H x D) 700 mm x 38.5 mm x 320 mm (27.6" x 1.5" x 12.6"), tylko że to już nie soundbar, tylko soundplate :P (recenzja). Ja osobiście nie gustuję w tego typu zabawkach, ale jak dla mnie wypada dość blado, jeśli chodzi o stosunek jakość/cena.

 

Ps. jeśli koniecznie chcesz wydać > 1000 i pasuje Ci "plate" to zerknij na coś z wyższej półki "firmowej" np. Cambridge Audio Minx TV - jeśli się potargujesz to do 1200 powinni zejść (klik) (klik) ;)   

... aaaa zapomniałem, że nie jesteś audiofilem ;) w takim razie możesz spokojnie zostać przy LG

Edytowane przez Laptok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, sorki za to długie zawracanie głowy, zdecydowałem się w końcu na dwa produkty co do których się waham:

1. Yamaha YAS-101 - 89cm dł. (2 za dużo przeboleję) ma 2 wej. optyczne bez HDMI i BT.

2. Samsung F-450 - 90,6 cm (jw.) 1x HDMI IN i OUT i 1x Optical (zewnętrzny Sub bezprzewodowy), posiada BT i USB.

 

Od siebie YAS-101 (oprócz DD i DTS jak w samsungu) ma również DPL i DPL II. Bardziej się kieruję w stronę yamahy. Tylko podłączenie lepiej było by dla tych sprzętów:

1. PS3->HDMI->TV->optyk->YAS-101 --------------- czy PS3->optyk->YAS-101 + TV->optyk->YAS-101

2. PS3->HDMI->TV->optyk->F450 --------------- czy czy PS3->HDMI->F450->HDMI->TV + TV->optyk->F450

 

Oprócz TV(kablówka analogowa + cyfrowa naziemna) jest tylko PS3.

 

Pozdrawiam obeznanych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...pamiętaj że TV po optyku przekaże już zmiksowany dźwięk stereo więc jakiekolwiek połączenie konsola > optyk > TV > ampli/soundbar odpada.

 

Jeżeli Ampli/Sound Bar ma HDMI ARC i TV również, to ja bym brał tą opcję już bez optyka ;)

Mniej kabli i obsługa wszystkiego jednym pilotem (HDMI-CEC).

Włączasz PS3 i od razu automatycznie odpalasz Ampli/Soundbar i TV ;)

 

Jeżeli nie ma, to konsola optykiem do Ampli/Soundbara a z TV jako źródło już jak tam chcesz, ale najlepiej jest HDMI ARC bo masz wszystko automatycznie w RAW (PCM) czyli bez utraty jakości i to Ampli/Soundbar już sam miksuje według tego co dostaje/co mu ustawisz.

 

Jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi, ale mam tak od kilku miesięcy i jest dobrze :D

PS3 / PS4 / UPC / TV > HDMI ARC > Amplituner > HDMI ARC > TV z tym że od ampli do TV idzie tylko jeden kabel (co jest oczywiste bo o to w końcu chodzi w systemie Audio Return Chanel).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale mój tv to słaby model Samsunga 32" EH5020 więc szału nie ma :) jak również ARC po hdmi. więc zostanę chyba przy tym połączeniu:

PS3->optyk/HDMI->soundbar + TV->optyk->soundbar

 

Tak będzie chyba najwydajniej tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To połączenei powinno być OK, ale pamiętaj że za najprawdopodobniej za każdym razem będziesz musiał w TV przestawiać dźwięk na zewnętrzny.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie planuje rozbudowac troche kacik giercowy. Chce zainwestowac w projektor i naglosnienie. Projektor upatrzony ale ciagle szukam jakiegos ampka. Troche buszujac po necie na razie przekonany jestem do onkyo tx sr304. Co o nim myslicie? Ktos bylby w stanie doradzic mi jakie kolumny do niego dobrac? Jaka moc szczegolnie, bo generalnie to ja sie w ogole nie znam. Czytam w jednym miejscu ze ma koncowki 100W a w drugim ze ludzie podlaczaja do tego sprzetu kolumny co maja 50W.

 

No i rozumiem ze z zwiazku ze posiada dekodery DD, DTS nie bedzie problemu zeby wyciagnac z ps3 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie planuje rozbudowac troche kacik giercowy. Chce zainwestowac w projektor i naglosnienie. Projektor upatrzony ale ciagle szukam jakiegos ampka. Troche buszujac po necie na razie przekonany jestem do onkyo tx sr304. Co o nim myslicie? Ktos bylby w stanie doradzic mi jakie kolumny do niego dobrac? Jaka moc szczegolnie, bo generalnie to ja sie w ogole nie znam. Czytam w jednym miejscu ze ma koncowki 100W a w drugim ze ludzie podlaczaja do tego sprzetu kolumny co maja 50W.

 

No i rozumiem ze z zwiazku ze posiada dekodery DD, DTS nie bedzie problemu zeby wyciagnac z ps3 5.1.

 

W pierwszej kolejności podaj budżet oraz to czy sprzęt ma być nowy/używany ?

 

Ja mam u siebie zestaw KD składający się z Yamahy RX-V363 + zestaw 5 kolumn firmy KODA + Subwoofer KODA SD1000 v2 + projektor BenQ W500.

Wszystko kupowane parę ładnych lat temu i w skrócie : Daje to rade a sprzęt jest w sumie budżetowy.

 

Teraz jest taki plus że nie trzeba wydawać 5-7K  aby coś tam grało. Za znacznie niższe pieniążki złożymy KD które sprosta naszym wymaganiom.

 

Jeżeli masz fundusze to mogę Ci polecić śmiało kolumny (Zestaw 5.0) firmy JAMO. Dźwięk jest naprawdę sugestywny ;) Jeżeli nie to KODA znacznie tańsza ale trzymająca poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×