Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

Na projektor planuje przeznaczyc ~3k (planuje wziasc Optome HD131X), na amplituter uzywany planowalem przeznaczyc ok 500 zl (powiem Ci ze teraz mnie zainteresowales ta Twoja Yamaha), a na glosniki planowalem sie zmiescic w 1k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na projektor planuje przeznaczyc ~3k (planuje wziasc Optome HD131X), na amplituter uzywany planowalem przeznaczyc ok 500 zl (powiem Ci ze teraz mnie zainteresowales ta Twoja Yamaha), a na glosniki planowalem sie zmiescic w 1k.

 

Jeżeli chodzi o mój aplituner to jest z niego BARDZO zadowolony ;) dźwięk w DTSie w takich produkcjach filmowych jak Transformers 1 (dokładnie to 1h 05min filmu) urywa łeb.

Jedyny mankament tego aplitunera to brak obsługi dźwięku HD po HDMI.

Tutaj na pomoc przychodzą 2 gniazda wejściowe z SPDiF. Reszta naprawdę ok. Ten ampli jest w zasięgu 500 zł na alledrogo także można rozważyć jego zakup.

 

Co do głośników za 1k to powiem że będzie to ciężki orzech do zgryzienia ale jakbyś znalazł zestaw używanych kolumn JAMO S606 HCS3 do 1K to byłoby pięknie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal każdemu polecam budżetowy zestaw http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/yamaha-htr-2866b-prism-audio-onyx-100-czarny.bhtml

Chodzi na nim PS3, PS4, dekoder i filmy z PC/DLNA/USB na TV.

Jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal każdemu polecam budżetowy zestaw http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/yamaha-htr-2866b-prism-audio-onyx-100-czarny.bhtml

Chodzi na nim PS3, PS4, dekoder i filmy z PC/DLNA/USB na TV.

Jestem bardzo zadowolony.

 

Zestaw całkiem ok. Jego niewątpliwym atutem jest zapewne cena + gwarancja producenta na sprzęt. Minusem zestaw -  kolumny Prism. Ich jakość pozostawia trochę do życzenia (przymierzałem się do ich zakupu parę lat temu i dałem sobie siana ze względu na stosunek cena/jakość).

 

W przypadku używanego sprzętu nie ma gwarancji więc niejednokrotnie może się okazać to problemem w późniejszym użytkowaniu (mowa o sytuacji gdzie sprzęt wyzionie ducha po np miesiącu używania).

 

Temat rzeka ale dla każdego znajdzie się coś dobrego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jest osobno amplituner ale wychodzi drożej niż w zestawie który traktuję jako startowy ;-)

Jak na pierwszy zestaw i tak chciałem skakać z radości słysząc znaczną poprawę doznań audio podczas grania.

Dokładnie, temat rzeka i każdy ma inne preferencje.

Jak miałem brać logitechy to wziąłem zestaw audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bardzo dzieki, mam przed soba miesiac planowania i cos napewno wybiore, obawiam sie tylko rzeki mozliwosci za pare tygodni i bedzie przede mna ciezki orzech do zgryzienia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 3 dni zauwazylem dziwny problem na konsoli , gdy zalaczam to w ogole dzwieku nie mam dopiero jak wejde w ustawienia dzwieku nastepnie ustawienia wejscia audio -> hdmi -> automatycznie to dzwiek powraca na konsoli

co jest nie tak? nic nie kombinowalem w ustawieniach konsole mam ponad 3 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, może soft się sypie?

Pierwsze co bym spróbował to Recovery menu:

 

- Odbudowa bazy danych / Rebuild Database (bez utraty danych).

 

Jak nie pomoże to bardziej drastycznie

 

format a lepiej reinstalacja systemu (tak, stracisz wszystkie profile i ich dane więc zrób kopię zapasową - w takim wypadku kupowanie slotów ma bardzo krótkie nóżki).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki po odbudowie bazy danych wszystko wrocilo do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na wstępie zaznaczam, że nie jestem pewien czy umieściłem ten temat w odpowiednim dziale, także nie zjedzcie mnie za to. Jestem zielony w tych sprawach, także mam pytanie do użytkowników którzy są trochę obeznani w temacie: czy da się podłączyć konsolę PlayStaton3 z monitorem (który ma wbudowane głośniki, złącza: D-Sub, DVI, HDMI) odbierać na nim obraz&dźwięk jednocześnie mając podłączony komputer do głośników i odbierać na nich dźwięk?

Schemat. Taki efekt chciałbym uzyskać:

80664892575137728249.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W PS3 masz kabel który oryginalnie dostałeś z konsolą. Kup przejściówkę Chinch > mini jack i wtedy wpinasz czy do monitora czy do PC jako linia/mikrofon.

W konsoli w ustawieniach audio zaznacz żeby dźwięk był puszczany w wiele miejsc na raz.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że monitor ma HDMI?

Jeśli tak, to PS3 z monitorem łączysz HDMI.

Potem z monitora leci już sam dźwięk do kompa - albo wyjściem słuchawkowym z monitora, albo jakoś inaczej (SCART - minijack, RC - minijack, lub coś innego, w zależności od tego jakie masz wyjścia w monitorze).

 

To rozwiązanie wydaje się o tyle lepsze, że obraz i dźwięk z konsoli lecieć będzie po HDMI, czyli powinien być lepszy niż po drugim kablu (co oni tam dają, chyba RCA + przejściówka SCART?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że monitor ma HDMI?

Jeśli tak, to PS3 z monitorem łączysz HDMI.

Potem z monitora leci już sam dźwięk do kompa - albo wyjściem słuchawkowym z monitora, albo jakoś inaczej (SCART - minijack, RC - minijack, lub coś innego, w zależności od tego jakie masz wyjścia w monitorze).

 

To rozwiązanie wydaje się o tyle lepsze, że obraz i dźwięk z konsoli lecieć będzie po HDMI, czyli powinien być lepszy niż po drugim kablu (co oni tam dają, chyba RCA + przejściówka SCART?).

Co z tego, że dźwięk z konsoli poleci po HDMI jak i tak "wąskim gardłem" będzie monitor, który zrobi z tego sygnał analogowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że dźwięk z konsoli poleci po HDMI jak i tak "wąskim gardłem" będzie monitor, który zrobi z tego sygnał analogowy...

To, że dźwięk poleci po HDMI nie ma większego znaczenia i jestem tego świadomy, ale razem z dźwiękiem poleci też obraz - tutaj już różnica chyba będzie, nie?

 

Mam podobne ustawienie u siebie, z tym, że zamiast PC mam wzmacniacz i w życiu bym nie wpadł na pomysł pchania tego po RCA, skoro można HDMI i wtedy chociaż obraz nie cierpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o obrazie, bo to sprawa oczywista. Chodzi tylko o dźwięk - w tym wypadku nie ma znaczenia czy pójdzie po HDMI (i przez monitor do PC) czy poprzez wyjście analogowe z konsoli... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk może lecieć i po HDMI i po RCA. PS3 daje opcję puszczania przez kilka wyjść na raz - wystarczy ją włączyć w opcjach.

Ja też mam po HDMI do amplitunera puszczone i moge z niego po wyjściu słuchawkowym puścic do PC (Jack > Mini Jack), ale jak nie miałem jeszcze ampli i chcieliśmy zorbic z kumplami jakąś sesję multi/co-op, to dźwięk leciał do laptopa po RCA > Mini jack jako linia/mikrofon a z PC już przez Sony Pulse Elite.

W rezultacie dostaję i dźwięk z gry i skype/TS czy inną formę komunikacji na raz ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo, widzicie, to się okazuje, że mogę to lepiej ustawić.

 

Jeśli dobrze rozumiem, to obraz leci po HDMI do TV, pod PS3 podpinam ten drugi kabel, który był w zestawie, podpinam RCA do wzmacniacza i w ustawieniach daję wyjście dźwięku na RCA, tak?

 

To teraz powiedzcie jeszcze proszę czy to jakoś polepszy jakość niż puszczenie dźwięku tak jak pisałem, czyli całość po HDMI do TV, potem z TV do wzmaka kablem SCART-RCA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i polepszyć i pogorszyć. Kwestia tego, co z dźwiękiem odebranym po HDMI, robi Twój telewizor ;)

Ten wzmacniacz ma tylko analogowe wejścia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia dźwięku > Odtwarzanie dźwięku przez kilka wyjść (włącz).

Wtedy Dźwięk idzie i po HDMI i po RCA.

TV zazwyczaj nie wypuszczają dalej dźwięku przestrzennego, tylko PCM Stereo więc może być lipa.

Nie wiem jaki masz wzmacniacz i TV ale prze RCA masz prawy i lewy kanał więc w praktyce czy puścisz po RCA czy z TV jest to bez różnicy.

Ja mam puszczone po HDMI całość bo w ampli mam 4 wejścia HDMI i jedno wyjście HDMI RAC. Do tego kupiłem ostatnio w Lidlu pilota ich uniwersalnego z możliwością uczenia się z oryginalnego pilota i jest bajka bo z 4 pilotów zrobiłem hybrydę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może i polepszyć i pogorszyć. Kwestia tego, co z dźwiękiem odebranym po HDMI, robi Twój telewizor ;)

Ten wzmacniacz ma tylko analogowe wejścia?

Jestem właśnie na etapie kupowania wzmacniacza, będzie to raczej coś tylko z RCA. Dopiero wtedy będę kompletować okablowanie. Zresztą wspaniały TV marki Samsung kupiony dwa lata temu nie ma żadnych wyjść typowo audio za wyjątkiem słuchawkowego, więc będę to puszczać przez SCART. W tym momencie mam wzmacniacz bez pilota, więc musi lecieć po słuchawkach.

 

 

Jak już jesteśmy przy tym temacie, to może coś mi doradzicie, bo w dziale offtopic nikt się nie zgłosił:

 

Szukam wzmacniacza, do którego podpięte będą następujące sprzęty:

- kolumny JBL Control One

- gramofon Pro-Ject Debut III

- TV (model bez znaczenia)

 

Chodzi o sprzęt, który w przyszłości będzie nadawał się do dalszej rozbudowy, dokupienia dodatkowych kolumn, podpięcia TV jakimś sensownym złączem (mój obecny TV nie ma żadnego wyjścia typowo audio, poleci po kablu eurozłącze-cinche).

Dodatkowe wymogi to: kolor czarny, obsługa z pilota i wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy.

 

W chwili obecnej na oku mam: Yamaha A-S300 (dzięki Vulcan!), Pioneer A-30. Szukam czegoś w podobnym przedziale cenowym (1000 zł). Planuje kupić używkę, więc im więcej potencjalnych modeli, tym większa szansa, że uda mi się coś dorwać i przy okazji zaoszczędzić kilka stówek.

 

Prosiłbym o konkretne modele, w temacie jestem zielony i posty typu "weź coś od HK" średnio pomogą ;)

Edytowane przez Sushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie na etapie kupowania wzmacniacza, będzie to raczej coś tylko z RCA. Dopiero wtedy będę kompletować okablowanie. Zresztą wspaniały TV marki Samsung kupiony dwa lata temu nie ma żadnych wyjść typowo audio za wyjątkiem słuchawkowego, więc będę to puszczać przez SCART. W tym momencie mam wzmacniacz bez pilota, więc musi lecieć po słuchawkach.

To puść to bezpośrednio z konsoli do wzmacniacza. TV nie ma po co w to mieszać ;)

A nie zastanawiałeś się nad kupnem jakiegoś używanego wzmacniacza z HDMI/optykiem?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to:

http://www.euro.com.pl/amplitunery/yamaha-htr-2866-czarny.bhtml

Jestem bardzo zadowolony.

Z rzeczy (dla mnie istotnych)

Wszystkie obecnie używane kodeki audio 

4 HDMI

1 HDMI RAC

2 Optyki

Reszta standardowa jak w każdym Ampli.

 

- Głośno się włącza/wyłącza ale szybko się przyzwyczaiłem.

 

Obecnie mam podpięte:

PS3 / PS4 / Dekoder UPC - HDMI - Ampli - HDMI RAC - TV

 

Dzięki HDMI RAC dźwięk z TV wraca mi z TV do ampli - czyli puszczając coś z dysku na TV lub używając innych funkcji SMART dźwięk idzie przestrzenny wykorzystując HDMI ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To puść to bezpośrednio z konsoli do wzmacniacza. TV nie ma po co w to mieszać ;)

A nie zastanawiałeś się nad kupnem jakiegoś używanego wzmacniacza z HDMI/optykiem?

 

[...]

Prosiłbym o konkretne modele, w temacie jestem zielony i posty typu "weź coś od HK" średnio pomogą ;)

 

;)

 

Masz jakieś konkretne propozycje, bo nie mam pojęcia czego szukać. Spędziłem masę godzin na googlowaniu potencjalnych wzmacniaczy i za wyjątkiem tych dwóch modeli wiele nie znalazłem - Cambridge Audio Topaz AM10.

Nie ukrywam, że sprzęt ma przede wszystkim grać z gramofonu, a TV i dźwięk z konsoli to jedynie dodatek. Koniecznym wymogiem dla mnie jest wbudowany przedwzmacniacz - nie wiem jak to się ksztaltuje, ale może być ciężko znaleźć coś z preampem i wejściami HDMI w rozsądnej cenie.

Ja mam to:

http://www.euro.com.pl/amplitunery/yamaha-htr-2866-czarny.bhtml

Jestem bardzo zadowolony.

Z rzeczy (dla mnie istotnych)

Wszystkie obecnie używane kodeki audio 

4 HDMI

1 HDMI RAC

2 Optyki

Reszta standardowa jak w każdym Ampli.

 

- Głośno się włącza/wyłącza ale szybko się przyzwyczaiłem.

 

Obecnie mam podpięte:

PS3 / PS4 / Dekoder UPC - HDMI - Ampli - HDMI RAC - TV

 

Dzięki HDMI RAC dźwięk z TV wraca mi z TV do ampli - czyli puszczając coś z dysku na TV lub używając innych funkcji SMART dźwięk idzie przestrzenny wykorzystując HDMI ;)

No właśnie, tylko to jest sprzęt pod kino domowe, a nie do muzyki. Zakładając, że udałoby mi się wyrwać używkę za 600-700zł, to dochodzi kolejne 100-200 na preamp.

W tym momencie mam mały pokój (6x4) i kupno kina domowego wykluczam, nie miałbym i tak gdzie poustawiać głośników. Zresztą wyczytałem, że jeśli chce się mieć przyzwoity sprzęt i do filmu i do muzyki, to najlepszą opcją jest kupno wzmacniacza stereo i drugiego KD. Tego w przyszłości nie wykluczam, ale na razie chcę mieć wzmacniacz stereo, do którego podłączę przy okazji TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co wiedziałem to powiedziałem, niech dalej się wypowiadają już "znawcy".

@Sushi, mam nadzieję że nie zwariujesz od tego czytania i nie wydasz majątku na wymarzony sprzęt. Ja prawie zwariowałem przez kilka miesięcy szukając czegoś pod kino domowe/konsolę.

Brałem "minimum" ale to jak gra mi wystarczy na lata.

Filmy / Gry chodzą świetnie w dźwięku przestrzennym, muzyka w stereo jak dla mnie też. Zwłaszcza jak sobie przy muzyce wrzucę zdublowane stereo (przód i tył), ale każdy ma inne uszy i wymagania ;)

 

Pozdro i powodzenia!

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×