Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

mroczas87 nie napisales nic o ukierunkowaniu glosu czyli skad dany dzwiek dochodzi w tych typach sluchawek, i jak jest z komunikacja glosowa czyli czy dobrze beda mnie slyszec, wsppmniales o "przejsciach" o ktorych nie mam zielonego pojecia, i czym rozni sie dzwiek 5.1 emulowany od true - tak na chlopski rozum, czy dobrze bede odroznial z ktorej strony dochodzi dzwiek, jakies trzy lata temu kupilem soboe sluchawki A4TECH za 40zl do CS i bylem mega zadowolony, mam nadzieje ze te sharkoony, sony i trittony nie beda gorsze, chodzi mi glownie o to ukierunkowanie dzwieku

Troszke tam opisalem jak wyglada ukierunkowanie, ale napisze jeszcze raz. Zalozmy, ze masz 2 glosniki obok siebie, jeden lewy drugi prawy, wszystko w jednej sluchawce, jesli dzwiek nachodzi z lewej to masz w lewej, jesli z prawej to masz w prawej, aczkolwiek problem moze sie pojawic w momencie kiedy dzwiek jest idealnie posrodku, wiec beda graly oba glosniki po trochu. To jest sytuacja w glosnikach typu 5.1 z kilkoma oddzielnymi glosnikami, w tym przypadku MOZE byc troszeczke gorsze ukierunkowanie od glosnikow z emulacja, gdyz glosniki z emulacja posiadaja z reguly jeden duzy glosnik, ktory nie ma problemow typu: gdzie sie konczy jeden a zaczyna drugi.

Ciezko to opisac, powiem tylko tak: Tritty i sharkoony 5.1 maja fajnie rozlozone glosniki, przez co jeden naklada sie na drugi, wiec w teorii ten problem nie wystepuje. W praktyce spisuje sie to swietnie, przykladem moze tu byc LIMBO, trofeum gdzie musiales przejsc 1 etap po ciemku, sluchajac tylko skad nadjezdza przeszkoda itp. Przeszedlem go za pierwszym razem, i nawet napisalem do brzozy, ze bez tego ukierunkowania bym tego chyba nie zrobil. Po czym sprawdzilem na Ps3trophies i faktycznie to trofeum doprowadza ludzi do szalu.

Jesli przesiadziesz sie ze sluchawek za 40 zl na ktores z tych trzech to bedziesz w szoku:)

Aczkolwiek jesli chcesz uzywac je rowniez pod kompem, to bierz Sharkoony SR, Sharkoony 5.1 lub Trittony, bo Sony nie obsluza Ci kompa tak jak te co wymienilem.

Jak czegos nie rozumiesz to smialo pytaj.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke tam opisalem jak wyglada ukierunkowanie, ale napisze jeszcze raz. Zalozmy, ze masz 2 glosniki obok siebie, jeden lewy drugi prawy, wszystko w jednej sluchawce, jesli dzwiek nachodzi z lewej to masz w lewej, jesli z prawej to masz w prawej, aczkolwiek problem moze sie pojawic w momencie kiedy dzwiek jest idealnie posrodku, wiec beda graly oba glosniki po trochu. To jest sytuacja w glosnikach typu 5.1 z kilkoma oddzielnymi glosnikami, w tym przypadku MOZE byc troszeczke gorsze ukierunkowanie od glosnikow z emulacja, gdyz glosniki z emulacja posiadaja z reguly jeden duzy glosnik, ktory nie ma problemow typu: gdzie sie konczy jeden a zaczyna drugi.

Ciezko to opisac, powiem tylko tak: Tritty i sharkoony 5.1 maja fajnie rozlozone glosniki, przez co jeden naklada sie na drugi, wiec w teorii ten problem nie wystepuje. W praktyce spisuje sie to swietnie, przykladem moze tu byc LIMBO, trofeum gdzie musiales przejsc 1 etap po ciemku, sluchajac tylko skad nadjezdza przeszkoda itp. Przeszedlem go za pierwszym razem, i nawet napisalem do brzozy, ze bez tego ukierunkowania bym tego chyba nie zrobil. Po czym sprawdzilem na Ps3trophies i faktycznie to trofeum doprowadza ludzi do szalu.

Jesli przesiadziesz sie ze sluchawek za 40 zl na ktores z tych trzech to bedziesz w szoku:)

Aczkolwiek jesli chcesz uzywac je rowniez pod kompem, to bierz Sharkoony SR, Sharkoony 5.1 lub Trittony, bo Sony nie obsluza Ci kompa tak jak te co wymienilem.

Jak czegos nie rozumiesz to smialo pytaj.

wielkie dzięki, masz ode mnie wielkiego plusa, więc jednak się zdecyduje na te SR, są trochę tańsze, ładniejsze i jak mówisz trochę lepiej ukierunkowują dźwięki z gry, jak już ich kupię to postaram się napisać małą recenzje na tym forum o tych słuchawkach

ps. to LIMBO warte jest zakupu? bo grałem w demo i mnie wciągneło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o podpowiedź, sugestię.

Gry posiadające format DTS np. B3 idą mi w ampli jedynie w DD. Nie wiem co zmienić w ustawieniach. Zaznaczę, że np filmy DVD puszczone z konsoli śmigają bez problemu w DTS. Format wyjścia audio BD ustawiony na Bistream. W opcjach samej gry ustawiłem na kino domowe. Inne zresztą dostępne np hi-fi tez sprawdziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki, masz ode mnie wielkiego plusa, więc jednak się zdecyduje na te SR, są trochę tańsze, ładniejsze i jak mówisz trochę lepiej ukierunkowują dźwięki z gry, jak już ich kupię to postaram się napisać małą recenzje na tym forum o tych słuchawkach

ps. to LIMBO warte jest zakupu? bo grałem w demo i mnie wciągneło :)

Limbo zajebiste, ale krotkie, SR beda na 100% tansze, ale chyba nie bedziesz mial takiej duzej regulacji jak w Tactic 5.1, za to ukierunkowanie bedzie lepsze moim zdaniem, cos kosztem czegos. A czy ladniejsze?:D Inny kolor i to wszystko:) No i dekoder troche inaczej wyglada.

Dodam tylko, ze Tactic 5.1 to odpowiednik Trittona AX Pro, a SR to Tritt 720, wiec w teorii 5.1 jest wyzszym modelem, w praktyce nie wiem jak to w przypadku sharkoonow, ale AX Pro lepiej graja niz 720.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. kupilem sluchawki bezprzewodowe ps3 . podlaczylem i nie dzialaja. wie ktos co powinienem zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. kupilem sluchawki bezprzewodowe ps3 . podlaczylem i nie dzialaja. wie ktos co powinienem zrobic?

Jak podlaczyles te bezprzewodowe?? Opisz cos wiecej, model, co zrobiles, co dokladnie nie dziala. Z fusow nie wrozymy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o podpowiedź, sugestię.

Gry posiadające format DTS np. B3 idą mi w ampli jedynie w DD. Nie wiem co zmienić w ustawieniach.

mam to samo z B3. taki uncharted 3, gt5 normalnie w dts sie odpala

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, mam do was jeszcze jedno pytanie, ktore z tych sluchawek sa lepsze: sharkoon x-tatic sp czy tritton ax 180, bo jesli mi nie starczy funduszy na SR to bede zdany na ktores z tych dwoch par sluchawek

ps. gdzie mógł bym kupić najtaniej i najbezpieczniej x-tatic sp?

Edytowane przez bandyta14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam głośniki Tsunami CP 1100 bardzo dawno temu je kupowałem i mam je podłączone do kompa wejście mini jack. Czy jest jakiś sposób aby podłączyć te głośniki do ps3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój telewizor nie posiada wyjścia na słuchawki, czy jest możliwość kupienia jakiejś przejściówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpiąć je tak jak się podpina głośniki. Tylko nie pytaj jak. Pokaż, że umiesz szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest to mój pierwszy post: witam wszystkich serdecznie:) Chciałbym Was prosić o pomoc:)

Mam małą zagwozdkę a zarazem problem z doborem/podłączeniem słuchawek, które planuję zakupić. Po przeczytaniu sporo testów, opinii dalej się waham. Próg cenowy to max 700zł, choć im mniej tym lepiej:) Słuchawki chcę kupić raz a dobrze, tzn już na kilka dobrych lat. Będą użytkowane w 90% do grania na PS3/PC natomiast reszta to filmy, muza. Chciałbym, aby były z mikrofonem lecz nie jest to konieczne. Natomiast ważnym jest, aby były najlepiej bezprzewodowe. Na obecną chwilę będą podłączone do PS3/PC ewentualnie do TV/monitor, za rok również do kina domowego. Mam 3 typy, w kolejności, od których mi najbardziej zależy:

1. Sennheiser RS 170 - cena 650zł. Firma znana, ceniona, słuchawki z wyższej półki przeznaczenia raczej ogólnego. Zaletą jest iż są bezprzewodowe z transmisją dźwięku cyfrową. Nie mogę znaleźć info co do systemu audio czy jest to 5.1 itp? W opiniach i testach bardzo dobrze wypadają, świetny zasięg. Wady: brak mikrofonu (jakoś przełknę, ostatecznie wspomogę się kamerką EYE), no i problem z ich podłączeniem do PS3, mają wyjście RCA i wejście jack 3.5mm. Jednym z wyjść jest prawdopodobnie zakup czegoś takiego:

Konwerter optyczny - wejście Toslink - wyjście RCA (S/PDIF)

http://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=01601

pytanie czy to zadziała oraz czy nie stracę jednak na jakości dźwięku?

Innym sposobem byłaby chyba możliwość podłączenia poprzez jack 3.5mm do pc/tv/monitora, ale nie wiem jak również z jakością dźwięku by było? No i kolejny koszt przejściówki za 50zł:(

2. Logitech wireless gaming headset F540: http://allegro.pl/sluchawki-logitech-wireless-f540-dla-xbox360-ps3-i2008842717.html za 650zł

Mają prawie wszystko co mnie interesuje, czyli wg opisu bezpośrednie podłączenie do PS3 (choć nigdzie w specyfikacji nie ma wzmianki o wejściu optycznym a jedynie o RCA i usb do rozmów...), mają mikrofon, są bezprzewodowe. Wadą jest to, iż nie mogę znaleźć info o systemie stereo (5.1?), bardzo mało opinii/testów zatem jak z jakością dźwięku, tu boję się, iż się rozczaruję, że może być podobnie jak z dedykowanymi Sony headset...

3. Słuchawki często polecane, mianowicie Sharkoon X-tatic digital 5.1 headset za 500zł

Sporo dobrych opinii (choć nie wszystkie...), podłączanie bezpośrednio do PS3, wyjścia do podłączenia tv/pc/kina, mikrofon, surround 5.1 - widać konkret. Jedyna dla mnie duża wada, są przewodowe:( Poza tym firma wg mnie nie znana, mało popularna.

Czy ktoś byłby w stanie rozwiać lub podsunąć jakiś pomysł co do wyboru, jak również podłączania wszystkiego "ustrojstwa" do w/w odbiorników?

Pięknie dziękuję z góry za jakąkolwiek pomoc :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić osobno headset do ps3 np. ten KLIK i ewentualnie reszte kapusty przeznaczyć na jakieś słuchawy do PC?

Edytowane przez amigo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amigo nie chciałbym się rozdrabniać na 2 pary, raz a dobrze:)

Ale thx za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blablabla

AD.1 nie znam sluchawek, wiec Ci nic nie powiem.

AD.2 F540 sa bardzo fajnymi sluchawkami, spelnia wszystkie Twoje wymagania i wg mnie beda dla Ciebie najlepsze, co do typu dzwieku, sa to sluchawki STEREO, wiec 5.1 ani emulacji nie uswiadczysz. Aczkolwiek wiele jest opinii, ze STEREO sa lepsze od 5.1, ale to juz zalezy od gustu.

AD.3 Czyt. powyzej.

A headsetu od SONY nie kupuj, bo wykorzystasz je w pelni tylko na PS3.

Problem masz rozwiazany. Pozdrawiam.

P.S. Co do punktu pierwszego o polaczeniu sluchawek z ps3. Bawilem sie juz na wiele sposobow, i nigdy na zadnej przejsciowce, itp itd. nie udalo mi sie uzyskac jakosci dzwieku NAWET ZBLIZONEJ do tego co uzyskujesz laczac konsole bezposrednio.

Edytowane przez mroczas87
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kolosm jak chcesz do ps3/pc to bierz dedykowany do ps3 bezprzewodowy Wireless stereo headset, 399 zł w SonyCentre. Wykonane bardzo dobrze.

Dźwięk jest bdb, testowałem w poniedziałek i gdyby nie to, że nie podłączę ich pod tv chyba w żaden sposób (nadajnik usb mają) na razie się wstrzymałem bo czekam, aż ponownie będą w kraju bdb słuchawki SONY MDR DS6500, mają wejście optyczne i chinch a na stacji dokującej możemy je ładować i zmieniać żródło dźwięku bez latania z kablami,

Póki co ich nie ma (były jakiś miesiąc - dwa temu, teraz zniknęły), poza sklepem redcoon.pl ale ten sklep ma 1 wadę: produkty Sony kupione u nich mogą być naprawiane tylko przez ich centrum serwisowe, dlatego nie kupię u nich, bo nie zamierzam się potem denerwować - 900zł to dużo kasy i wolę kupić z polskiej dystrybucji...

Edytowane przez Singularity
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mroczas87 thx za odp:)

Faktycznie te logitechy wydają się ciekawe, pisząc o nich dobrze spotkałeś się może z jaką poważną, prawdziwą opinią? Wiesz, nie chciałbym kupić kota w worku:(

Co do przejściówek to pewnie masz racje, tzn tego toslinka na rca, ale czy gdybym słuchawki te (sennheiser) podłączył jackiem 3.5mm do wyjścia z tv/monitora, czy również nastąpi spora utrata dźwięku?

Singularity również thx, co do bezprzewodowego wireless headseta od sony za 400zł, to właśnie to ograniczenie do ps3 mi nie leży, poza tym słyszałem sporo opinii negatywnych...

Znowu DS6500 wyglądają bardzo fajnie, ale to już jest przekroczenie mojego budżetu:)

Ehhh waham się dalej, gdyby była choć jedna osoba, która posiada Logitecha i może coś dopowiedzieć... Nie ukrywam, że najbardziej chciałbym jednak te RS 180 ale muszę być 100% pewny, że istnieje jakiś sposób bezstratnego dźwiękowego podłączenia ich do PS3.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O logitechach Ci niestety powiedziec nic nie moge, za to ten w czerwonym kubraku podrzuca mi w tym roku pod drzewko te sharkoony x-tatic digital.. A czy mniej znane? NIe do konca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mroczas87 thx za odp:)

Chcialbym Cie pocieszyc, ale niestety zawsze stracisz na jakosci, jezeli zrezygnujesz z optycznego dobrego kabla, badz polaczenia bezprzewodowego. Akurat to przetestowalem, i powiem Ci, ze sluchawki STEREO podlaczone do TV itp traca na jakosci dzwieku STEREO i czasem to co ma isc w prawej sluchawce idzie w lewej:O Takze ja bym nie ryzykowal.

Ja zdecydowalem sie na Trittony AX Pro ale te logi tez na uwadze mialem, ale wybralem Tritty bo wtedy nie bylo takiej dobrej ceny na te logi i dorwalem taniej AX Pro:O Ale akurat ja wole kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie czytam, sprawdzam, kombinuję i:

1. Słuchawki RS170 mają wejście mini jack 3.5mm oraz

przejściówkę jack-2xRCA, a przecież o ile pamiętam nasza ps3 w zestawie posiadała kabelek do podłączenia z tyłu, obok optycznego wyjścia, zakończony 3 RCA (chinch), niby znowu przejście, bez optyki...ciekawe jak to by działało? Biorę pod uwagę fakt, iż za rok ps3 będę miał już podłączony optycznie pod kino domowe, a do tego kina właśnie w/w słuchawki:)

2. Co do logitechów to tu 2 ciekawe informacje: właśnie jest jakaś promocja prosto ze strony logiego, gdzie nie dość że te słuchawki zostały przecenione o 274zł (koszt to teraz 395zł) to dodatkowo dostajemy gratis jakieś słuchawki douszne oraz przesyłka standardowa jest za friko:) http://www.logitech.com/pl-pl/speakers-audio/headphones/devices/7362

Druga sprawa to doczytałem się w instrukcji, iż słuchawki te właśnie nie mają możliwości optyczne połączenia z PS3 tylko na zasadzie wpięcia w/w kabla z PS3 (3x RCA i prostokątne do konsoli) właśnie chinchami do nadajnika radiowego, zatem sytuacja praktycznie ta sama co z RS170.

http://logitech-pl-emea.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/20453#audio Setting up with sound systems using Optical or HDMI for audio out

W ogóle na rynku nie ma praktycznie żadnych (bardzo niewiele) słuchawek z możliwością optycznego łączenia...:(

hmmm sam już nie wiem:)

Edytowane przez kolosm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie czytam, sprawdzam, kombinuję i:

1. Słuchawki RS170 mają wejście mini jack 3.5mm oraz

przejściówkę jack-2xRCA, a przecież o ile pamiętam nasza ps3 w zestawie posiadała kabelek do podłączenia z tyłu, obok optycznego wyjścia, zakończony 3 RCA (chinch), niby znowu przejście, bez optyki...ciekawe jak to by działało? Biorę pod uwagę fakt, iż za rok ps3 będę miał już podłączony optycznie pod kino domowe, a do tego kina właśnie w/w słuchawki:)

2. Co do logitechów to tu 2 ciekawe informacje: właśnie jest jakaś promocja prosto ze strony logiego, gdzie nie dość że te słuchawki zostały przecenione o 274zł (koszt to teraz 395zł) to dodatkowo dostajemy gratis jakieś słuchawki douszne oraz przesyłka standardowa jest za friko:) http://www.logitech....es/devices/7362

Druga sprawa to doczytałem się w instrukcji, iż słuchawki te właśnie nie mają możliwości optyczne połączenia z PS3 tylko na zasadzie wpięcia w/w kabla z PS3 (3x RCA i prostokątne do konsoli) właśnie chinchami do nadajnika radiowego, zatem sytuacja praktycznie ta sama co z RS170.

http://logitech-pl-e..._id/20453#audio Setting up with sound systems using Optical or HDMI for audio out

W ogóle na rynku nie ma praktycznie żadnych (bardzo niewiele) słuchawek z możliwością optycznego łączenia...:(

hmmm sam już nie wiem:)

Ad1.

Testowalem, na zasadzie HDMI -> obraz, i to drugie wyjscie na przejsciowkach, wyszla z tego kiszka, moze dla kogos kto ma wczesniej stycznosc z gownem a nie sluchawkami to bedzie SUPER, ale nie oszukujmy sie, uzyskujesz 10% potencjalu.

Ad2.

Co do podlaczenia, mozesz ten adapter dac po OPTICAL, badz tez po tym kablu co tam wkleiles, ja mam to samo w sluchawkach trittona, najpierw idzie optical lub jack do adaptera, adapter przetwarza dzwiek w 5.1 i wypuszcza na glosniki w sluchawkach, bez tego za jakosc dzwieku odpowiadalaby calkowicie konsola badz sluchawki. Tym akurat sie nie przejmuj, tak ma byc. W skrocie jest to "zewnetrzna karta dzwiekowa".

Za duzo myslisz:) Skoro chcesz bez kabli bierz te logi, a te sanki co wkleiles to tak jak powiedzialem, bedzie ch** nie granie, a przez rok czasu to wiesz co sie moze stac..... juz dawno mozesz zmienic konsole itp. Nie uszczesliwiaj sie na sile.

Edytowane przez mroczas87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie dziękuję mroczas za poświęcony czas i cierpliwość:)

Jednak wybór padł na....sennheiser RS170, ponieważ dokładnie posprawdzałem mój obecny sprzęt...i co się okazało? Ano, że tam gdzie mam PC i monitor (i ostatnio dosyć często podłączona PS3) mam też wieże, która o dziwo ma wyjście OPTICAL :D Czyli dokupując odpowiedni kabel, połączę ową wieżę z ps3, a słuchawki bezpośrednio do wieży:)

Idąc dalej, gdzie mam znowu TV (i nieco rzadziej do niego podpiętą PS3) to tam prócz tego, że wszystko jest na HDMI to o dziwo ten tv również posiada optical out + dodatkowo szereg wyjść AV czy też mini jacka:) Czyli sprawa rozwiązana, po zakupie za rok kina zamiast do TV podepnę po prostu PS3 na optycznym kablu bezp do Kina.

Ehh człowiek uczy się całe życie, a i tak głupim umiera:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że już wybrałeś ale muszę Cię poprawić: dedykowane słuchawki od Sony nie są ograniczone tylko do konsoli- działają też z pc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że już wybrałeś ale muszę Cię poprawić: dedykowane słuchawki od Sony nie są ograniczone tylko do konsoli- działają też z pc :)

Nikt nie napisal, ze nie dzialaja.... tylko ze nie obsluguja w pelni, a to juz roznica.

On dobrze o tym wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×