Skocz do zawartości
kill

Jak to jest z Gwarancją?

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie tak gwarancja przecież nie jest imienna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z rękojmią , niezgodność towaru z umową przy zakupie w sklepie internetowym ? Wysyłać czy można zanieś do autoryzowanego serwisu sony który jest na miejscu ( z gwarancjom u nich nie ma problemu , a nie wiem jak z rękojmią) . W sumie serwis nie sprzedał mi konsoli , nie kupiłem od nich jako od sklepu ,ale kupiłem produkt ich firmy której oni jako autoryzowany serwis są jego częścią .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to rekojmia i niezgodnosc towaru z umowa to tylko i wylacznie sklep w ktorym kupiles (ewentualnei inny sklep tej samej firmy). Serwis nei ma nic do tego gdzie ty kupowales konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeczytałem trochę waszych wypowiedzi ale że nie jestem do końca pewien co do swojego przypadku zadam kilka pytań.

Od kiedy naliczana jest rękojmia i ile dokładnie trwa? Bo ja słyszałem że 12 miesięcy ale chcę być pewny. Chodzi mi o to czy rękojmia naliczana jest od daty zakupu czy dopiero po skończeniu gwarancji przez producenta bądź dany sklep. Jeszcze mam takie pytanie czy to możliwe że gwarancja ze sklepu Avans była tylko na pół roku? Dla mnie to trochę dziwne bo powinna być gwarancja producenta trwająca przynajmniej rok. Proszę o odpowiedzi na te pytania.

Pozdrawiam i dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz ze gwarancja avansu byla chyba tylko pol roku a potem piszesz ze gwarancja producenta powinna byc co najmniej jeden rok. Avans nie jest producentem ps3, a gwarancja sprzedawcy i gwarancja producenta to dwie rozne i odrebnie funkcjonujace gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale tam nie było gwaranci producenta. Była sama gwarancja ze sklepu Avans. Najbardziej zależy mi na tym aby dowiedzieć się o tej rękojmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rękojmia nie powinna ciebie interesować, chyba że konsole kupiłeś na "firmę".

Jeśli kupiłeś do użytku domowego (czyli zwykły konsument) interesuje ciebie "niezgodność towaru z umową".

A dokładniej:

Ustawę z dnia 27 lipca 2002r "o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej" stosuje się do dokonywanej w zakresie działalności przedsiębiorstwa sprzedaży rzeczy ruchomej osobie fizycznej, która nabywa tę rzecz w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą (towar konsumpcyjny).

KLIK

Gwarancja producenta na PS3 to 1 rok, odpowiedzialność sprzedawcy (Avans) to 2 lata.

Oby dwie rzeczy są liczone równocześnie od wydania towaru (czyli kiedy kupiłeś i otrzymałeś PS3 w sklepie).

Przy powołaniu się na gwarancję producenta (PRAM serwis sony) wystarczy dowód zakupu np. paragon ze sklepu.

Oczywiście niektóre sklepy oferują możliwość odpłatnego wykupienia dodatkowej gwarancji (Avans też) gdzie gwarantem jest sklep albo raczej ubezpieczyciel (bo to pewnie jakaś polisa ubezpieczeniowa, gdzie warto przeczytać jej warunki).

Czyli gwarancja sony to 1 rok, po czym zostaje ci jeszcze drugi rok z 2 letniej odp. sprzedawcy (Avans).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Avans dał tylko na pół roku czy to jest możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sprawa wygląda następująco. 25 lutego 2010 kupiłem PS3 w sklepie Saturn. Pytając się o gwarancję pani w informacji powiedziała mi, że jest ona wyłącznie na podstawie paragonu, który otrzymałem po zapłaceniu. Nie otwierałem pudełka w sklepie, tylko po powrocie do domu, gdzie w kartonie znalazłem Kartę Gwarancyjną. Poczytałem wszystkie instrukcje i teraz mam pytanie.

Co mam teraz zrobić? Czy rzeczywiście mam gwarancje 2 lata na podstawie paragonu, który oczywiście zachowam, bo to jedyny dowód zakupu, czy muszę się rejestrować na stronie Oficjalnej stronie internetowej PlayStation Polska czy lecieć drugi raz do Saturna, gdzie kupowałem produkt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Avans dał tylko na pół roku czy to jest możliwe?

W przypadku stwierdzenia niezgodności towaru z umową przed upływem sześciu miesięcy od wydania towaru domniemywa się, że istniała ona w chwili wydania.

Potem to klient musi udowodnić niezgodność (jeśli sklep robi problemy).

Natomiast jeśli towar jest nowy to odpowiedzialność sprzedawcy trwa 2 LATA i żaden sklep NIE może tego okresu skrócić (ani żadna gwarancja, umowa itp).

Moja sprawa wygląda następująco. 25 lutego 2010 kupiłem PS3 w sklepie Saturn. Pytając się o gwarancję pani w informacji powiedziała mi, że jest ona wyłącznie na podstawie paragonu, który otrzymałem po zapłaceniu. Nie otwierałem pudełka w sklepie, tylko po powrocie do domu, gdzie w kartonie znalazłem Kartę Gwarancyjną. Poczytałem wszystkie instrukcje i teraz mam pytanie.

Co mam teraz zrobić? Czy rzeczywiście mam gwarancje 2 lata na podstawie paragonu, który oczywiście zachowam, bo to jedyny dowód zakupu, czy muszę się rejestrować na stronie Oficjalnej stronie internetowej PlayStation Polska czy lecieć drugi raz do Saturna, gdzie kupowałem produkt?

Gwarancja producenta jest na podstawie paragonu (nawet na stronie serwisu sony PRAM tak pisze) i trwa ona 1 rok.

Z resztą wystarczy zadzwonić na infolinię SCEP 0 801 230 000 (i wybrać 1 :smile: ).

Natomiast odpowiedzialność Saturna wobec ciebie z tytułu "niezgodności ... i tak dalej" trwa 24 miesiące, czyli 2 lata (jak wszędzie z resztą).

A paragonu pilnuj jak oka w głowie bo to mały papierek i łatwo go zgubić, albo jeszcze wyblaknie. :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki andrzej001 za odpowiedź. Paragonu będę strzegł jak oka w głowie.

Się zastanawiałem nad rejestracją w systemie Sony, bo jak kupowałem w zeszłym roku telewizor Bravia, to po zalogowaniu sie na stronie i podaniu wszystkich numerów seryjnych oraz miejsca zakupu, to automatycznie dostałem przedłużenie gwarancji na 5 lat na warunkach "door to door". Tyle tylko, że akurat PS3 nie są objęte tym przywilejem.

Jeszcze raz dziękuje za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !

Nie chciałem zakładać nowego tematu, a dodatkowo parę postów jest podobnych do mojej sprawy. Od stycznia mam PS3 slima 250GB. Za dużo nie pograłem, bo kilka dni temu nagle konsola siadła. Tzn. Uruchamia się wszystko jest ok, poza małym problemem - nie czyta płyt. Sprawdzałem na kilku i niestety nic. dodatkowo po uruchomieniu coś tam zgrzytnęło. Potem płyta nie chciała wyjść, a jak wyszła, to teraz bardzo luźno sobie wchodzi i nie słychać w ogołe, żeby napęd ją łapał. O tyle dziwna sytuacja, że po kupieniu włożyłem płytę z Assassin`s Creed 2 to nie wyjmowałem jej i dopiero przy tej usterce wyciągnąłem po raz pierwszy. Trochę się obawiam, że moja córka (3 lata) coś tam próbowała działać, ale nie zauważyłem, ani nie słyszę, żeby w środku coś latało itd.

I moje pytanie jest takie. Czy myślicie, że gwarancja zostanie uzanana? Ciągle obawiam się, że jednak małe rączki mojej corki coś tam zmasjtrowały i na serwisie to wyjdzie. Czy może zdarzało się coś podobnego wcześniej w Ps3 i mogę spać spokojnie a moja córa jest niewinna ?

Na informację z serwisu czekam z niecierpliwością i z wielką obawą.

pozdrawiam

Edytowane przez wieczor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fusy po mojej kawie mowia ze gwarancja bedzie uznana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
<br />Fusy po mojej kawie mowia ze gwarancja bedzie uznana.<br />
<br /><br /><br />

To mam nadzieję, że pijesz dobrą kawę i twoje fusy się nie mylą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze to w tym watku, bo szkoda zakladac nowego. Wyskoczyl mi rlod, tzn. konsola nie chce sie wlaczyc, ale raz na kilkadziesiat prob wlaczenia zaskoczy i dziala dopoki jej nie wylacze. Jest to model 80GB, kupiony w Carrefourze w pazdzierniku 2009 roku. I teraz prosze o rade, bo mam do wyboru:

1)Niezgodnosc towaru z umowa, Carrefour nie ma nic do gadania, nie minelo pol roku, wiec musza naprawic/wymienic towar, ale... musza wymienic na 80GB model? No i czy w takim wypadku musze oddac caly zestawa, tj. dolaczone gry, pada itd.?

2)Gwarancja, rozumiem, ze w tym wypadku wystarczy oddac sama konsole do Carrefoura, bez gier, pada itd.? Ale moze lepiej skontaktowac sie z z PRAM? No i czy pram przysyla kuriera po sprzet, a jesli tak, to czy ja za niego place?

Ktora z tych opcji wybrac? Waham sie, a moje obawy podalem w rozszerzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym wam drodzy "forumowicze" przedstawić moją "historię" związaną z uszkodzoną PS3 40GB.

Tak więc.. konsola odmówiła posłuszeństwa niecały tydzień przed upływem 2 lat od zakupu( ewidentna awaria lasera, po kilku minutach grania w Tekken6 ps3 łapie zwieche i tylko "zimny" restart przywraca ją do stanu użytkowania XMB). Jak wiadomo firma Sony daje nam gwarancję na 12 mies licząc od dnia zakupu, nie każdy jednak wie, iż sprzedawca ma obowiązek do zapewnienia bezawaryjnego działania zakupionego sprzętu przez 24 mies. Tak więc po uprzedniej konsultacji ze znajomym który ma pewne doświadczenie w "walce o swoje" (elo TRU) napisałem pisemko do sklepu "Avans" powołując się na niezgodność z umową konsumencką i odpowiednie ustawy. Panowie w sklepie kręcąc nosem przyjeli sprzęt do reklamacji informując mnie że w ciągu 14 dni otrzymam pisemną odpowiedz z centrum Avans w Olsztynie. Dokładnie 14 dnia odebrałem list polecony w którym to odmawia się uznania reklamacji w związku z brakiem wystarczających podstaw do pozytywnego rozpatrzenia wniosku. W liście było też napisane, iż (paradoksalnie) konsola zostanie odesłana do specjalistycznego serwisu w celu wykonania dokładnej ekspertyzy.. no i czekamy (tym razem 21 dni) na odpowiedz. Na krótko przed upływem 2 tyg sprzedawca poinformował mnie abym zgłosił się po odbiór konsoli w sklepie. Oczywiście sprzęt nie został naprawiony.. z powodu braku akcesoriów do sprawdzenia ,opinia - KONSOLA SPRAWNA i pieczątka serwisu.. oświetlenia ?! (WTF?!) Ależ tak, dokładnie! Ekspertyzę konsloli Playstation 3 model 40 GB przeprowadził serwis oświetlenia w Olsztynie (nazwy nie będe przytaczał) Oczywiście pomimo nalegań pana zza lady, odmówiłem odbioru sprzętu, i niezwłocznie udałem się do Rzecznika Praw Konsumenta. Uprzejma pani Rzecznik okazała się pomocna w sporządzeniu Odwołania, oraz poradziła abym w tym wypadku dołączył brakujące akcesoria (okablowanie + gra) co też uczyniłem, uzbrajając się w cierpliwość.

Minęły 2 kolejne tygodnie, kiedy uznałem iż nie zaszkodzi zadzwonić do działu reklamacji sieci Avans Północ.. i ku mojemu zdziwieniu.. usłyszałem że "Zostanie pan rozliczony" .. tak więc reklamacja została uznana, i ze względu na brak zamiennika zostaną mi zwrócone pieniążki (1600zł)

Tak więc zachęcam, zachęcam i jeszcze raz zachęcam do walki o swoje prawa! Mimo iż nie miałem najmniejszego doświadczenia w tych sprawach, udało mi się wywalczyć swoje w (z góry przegranej jak wielu sądziło) sprawie.

W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą. moj email: ghettie@gmail.com GG: 3048579

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie "sprzedawca ma obowiązek do zapewnienia bezawaryjnego działania zakupionego sprzętu przez 24 mies" jest troche mylace jednak tekst jak najbardziej poprawny - pisalem juz tu chyba kilka razy ze wlasnie tak nalezy postepowac i nie bac sie rzecznika praw konumentow - chocby kupujac sprzet placicie podatek a to z naszych podatkow rzecznik jest oplacany wiec czemu by nie korzystac z jego pomocy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie :) Brawo za wytrwałość :ok: Szkoda tylko że nie wrzuciłeś posta we właściwe miejsce ... http://www.ps3site.p...st-z-gwarancja/

:woot:

no właśnie chciałem ale coś mi podpowiedziało aby utworzyć nowy temat na ogólnym, może większa ilość osób z się z tym zapozna.

sorry jeśli to kłopot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie kłopot :geek: Jeżeli moje PS3 odmówi kiedyś posłuszeństwa to z pewnością pofatyguje się aby odszukać niezbędne wskazówki. Obecnie wygenerowaliśmy jedynie kolejną dyskusję równoległą do już istniejącej ...

Temat jest kierowany do ludzi którzy napotkają problem z serwisem ... a tacy z pewnością w wyniku determinacji odszukaliby interesującą ich rozmowę ...

Dbajmy o nasze forum i naszych administratorów, zamiast sprzątać poświęcą może czas na większą dawkę interesujących newsów :D

Pozdrawiam :thumbsup:

Edytowane przez kill
Połączono tematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze to w tym watku, bo szkoda zakladac nowego. Wyskoczyl mi rlod, tzn. konsola nie chce sie wlaczyc, ale raz na kilkadziesiat prob wlaczenia zaskoczy i dziala dopoki jej nie wylacze. Jest to model 80GB, kupiony w Carrefourze w pazdzierniku 2009 roku. I teraz prosze o rade, bo mam do wyboru:

1)Niezgodnosc towaru z umowa, Carrefour nie ma nic do gadania, nie minelo pol roku, wiec musza naprawic/wymienic towar, ale... musza wymienic na 80GB model? No i czy w takim wypadku musze oddac caly zestawa, tj. dolaczone gry, pada itd.?

2)Gwarancja, rozumiem, ze w tym wypadku wystarczy oddac sama konsole do Carrefoura, bez gier, pada itd.? Ale moze lepiej skontaktowac sie z z PRAM? No i czy pram przysyla kuriera po sprzet, a jesli tak, to czy ja za niego place?

Ktora z tych opcji wybrac? Waham sie, a moje obawy podalem w rozszerzeniu.

Masz wybór, możesz odesłać prosto do Sony, wtedy (jak się nie mylę) oddajesz samą konsolę bez okablowania itp. Jeśli jednak wolisz powołać się na niezgodność z umową konsumencką, spakuj wszystko, dołącz 1 grę i dopilnuj aby w protokole Zdawczo/Odbiorczym było zapisane że dołączyłeś akcesoria, oraz że konsola nie ma żadnych widocznych śladów uszkodzeń mechanicznych, plomba nie naruszona.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma moze jakies przykladowe pisemko gdy skladal reklamacje z tytulu niezgodnosci towaru z umowa. Nie chodzi mi o ps3 ale chcialbym zareklamowac telefon a zostal mi ostani miesiac ( z tych 6ciu od zakupu ze nie bede musial nic udowadniac). i nie wiem jak skleic te pismo do sklepu z zadaniem wymiany na nowy tel. Z gory thx za pomoc.

Aha i jeszcze takie pytanie. Sprzedalem dysk z mojej ps3 80gb orginaln y i mam 320tke. Gre ktora byla dolaczona do zestawu tez sprzedalem. Czy to oznacza ze moge zapomniec o reklamowaniu wrazie W kiedys z tytulu niezgodnosci towaru z umowa bo nie mam juz wszystkiego tego co bylo kupowane w zestawie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam tylko jedno krótkie pytanie jeżeli chce zakupic konsole w anglii to na jakich zasadach i jaki czas trwania będzie miał gwarancja tej konsoli??? czy będzie ją można także serwisowac w polsce???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)

Każdy sklep powinien mieć takie formularze, co do 2 to może być rożnie gwarancji nie tracisz - natomiast tu sprzedawca ma prawo sprawdzić co zawiera i może odpowiedzieć Ci iż nie jest to zestaw który Ci sprzedał - ale to tylko teoria. Natomiast jak Ci wymienią to wymienią Ci na konsolę z dyskiem 80. I to już twoja strata a jakby co można zawsze kupić jakąś 80

2)

Zapewne gwarancja europejska - obowiązuje w Europie natomiast jakieś szczególne warunki wg praw Jej Królewskiej Mości

Pozdrawiam

reklamacja.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×