Skocz do zawartości
kill

Jak to jest z Gwarancją?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To mój pierwszy post na tym forum. Jestem na etapie kupowania PS3. Chcę kupić konsolkę 120GB jak najtaniej ale i najlepiej. Tzn chodzi mi o to żeby kupić w jakimś lepszym sklepie internetowym lub stacjonarnym.

Przeczytałem cały ten wątek i mam prośbę, aby te osoby którym naprawiono(lub wymieniono) szybko i bezproblemowo na podstawie "niezgodności towaru z umową", napisały nazwy sklepów w których kupili konsole. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C i uu zeby kupowac sprzet z mysla ze mi sie zepsuje :unsure: Badz optymista i mysl ze zadne gwarancje i reklamacje nie beda ci potrzebne. A kazdy sklep ma obowiazek respektowania reklamacji. Wybierz tylko tani i sprawdzony przez ludzi a napewno w takim tez nie bedzie problemu z ewentualn ymi reklamacjami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytania...

Czy ktoś z Was ma paragon z MediaMarktu na PS3(40GB)??

Czy mógłby mi ktoś go zeskanować i wysłać? Ma to jakieś znaczenie czy paragon jest z np. Wawy, a pokażę go np. w Olsztynie?? Proszę o pomoc. Padł mi chyba laser w konsoli, a paragon przepadł.;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam takie pytanie - jak wyglada sytuacja gdy kupilem uzywana konsole od prywatnej osoby na allegro, ktorej nie moglem sprawdzic czy dziala i konsola ta padla po 10 dniach od dnia zakupu?? Chyba moge dochodzic w takiej sytuacji zwrotu pieniedzy (oczywiscie zwracajac sprzedawcy konsole) w zwiazku z uszkodzona konsola z tytulu rekojmi??

I co jeszcze mozna zrobic w takiej sytuacji??

Z gory dziekuje za odpowiedz i jakiekolwiek wskazowki

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpliwe pytanie - czy sprzedawca - dał Ci jakąś gwarancję rozruchową lub coś podobnego - a tak z ciekawości jaki to model

2) czy masz nienaruszone plomby na obudowie - może była naprawiana domowymi sposobami

Co powiedział o konsoli nie naprawiana, czy też naprawiana np po YOLD - nie wiem co kupiłeś i na jakiej aukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do kupna ps3 slim i myśle żeby kupić w RTV EURO AGD i wziąć dodatkową gwarancje na 3 lata. I moje pytanie czy jest to opłacalne? Czy miał ktoś jakąś styczność z tego typu gwarancją? PS3 będe brał na raty, więc zależy mi żeby działała mi ona do momentu spłacenia rat, a rok albo niepewne 2 lata trochę mnie nie urządzają. Bardzo proszę o pomoc. Mam nadzieje że napisałem w dobrym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile drożej wyniesie ta gwarancja jeżeli ok 300 zł to szkoda zdrowia chyba, że obejmuje wszystko wtedy po 2,5 roku wrzucasz do wanny z wodą i wymienią na nowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już twoja decyzja za 220 zł można mieć od 1 do 4 gier - przy czym jeżeli chcesz mieć zabezpieczenie to możesz ubezpieczyć sprzęt, przy czym ja osobiście bym sprawę olał bo jak ma się zepsuć to się zepsuje, a jak masz pecha to dzień po wygaśnięciu ubezpieczenia.

Ale jakby nie było masz na 3 lata ubezpieczenie na wypadki losowe zalanie napojem, że podczas imprezy spadnie na nią coś lub ktoś ją zrzuci na ziemię.

Nie wiem czy ktoś już skorzystał z tego ubezpieczenia - ale ubezpieczyciele zawsze "frontem" do klienta.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nawet jak coś zdechnie mi w konsoli np. po dwóch latach powiedzmy ze laser to będzie problem czy spokojnie naprawią lub wymienią z tym ubezpiczeniem? Jeszcze jedno pytanie: czy jeśli padnie mi konsola bez tego ubezpieczenia powiedzmy w 18 miesiącu to po mniejszych lub większych przejściach przyjmą mi tą konsole z tytułu odpowiedzialności sprzedawcy? Bo wtedy najwyżej odpuszcze tą gwarancje i wezmę ps3 taniej w mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po okresie 24 m-cy obejmuje Cie tylko ubezpieczenie 

do 24 m-cy masz gwarancje, ustawę i ubezpieczenie

Nie powinno być problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując ubezpieczenie nie do końca jest warte kupna? Powiem tak mam do wyboru ps3 slim 250gb z gran turismo 5 prolog i killzone2 za 1450 w euro rtv agd i tam brać ubezpieczenie przy czym te gry aż tak bardzo mnie nie interesują, albo slimke 250gb za 1100zł w mm bez gier i bez ubezpieczenia i do tego dobrać np. ze 2 gry które mnie interesują. To lepiej wziąć w mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując ubezpieczenie nie do końca jest warte kupna? Powiem tak mam do wyboru ps3 slim 250gb z gran turismo 5 prolog i killzone2 za 1450 w euro rtv agd i tam brać ubezpieczenie przy czym te gry aż tak bardzo mnie nie interesują, albo slimke 250gb za 1100zł w mm bez gier i bez ubezpieczenia i do tego dobrać np. ze 2 gry które mnie interesują. To lepiej wziąć w mm?

czyli 1450 + 220 = 1670 - 1100 = 570 

to masz 2-4 nowości lub ok 6-8 gier na allegro czy innych sklepach

Wybór należy do Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi głównie chodzi o to warto brać te ubezpieczenie czy nie? Czy za w gruncie rzeczy rok bo przecież z tą ustawą to 2 lata "gwarancji" jest sens wydawania pieniędzy? I czy zdarza się tak że jeśli konsola padła i normalnie miała plomby to i tak nie udało się oddać na niezgodność towaru z umową? Bo szczerze mówiąc 2 lata mi spokojnie wystarczą jeśli będę miał pewność, że jakby coś się stało w drugim roku to nie będzie problemu i nie będe musiał płacić kupy kasy za naprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie sam musisz sobie odpowiedzieć

bo jak nic się z konsolą nie stanie w okresie 3 lat to ok ale jak padnie po 2 latach to będziesz na mnie nie wiadomo co wieszał

Ja bym nie brał - a Ty zrób jak uważasz 

Pozdrawiam i nie masz co dopytywać dalej bo nikt nie weźmie na siebie odpowiedzialności za 1 rok działania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ja nie pytam czy ma zrobić tak czy tak. Po prostu chciałem dowiedzieć się czy te ubezpieczenie jest coś warte i czy nie będzie później problemu z oddaniem po pierwszym roku na ta ustawe o niezgodności produktu? Do nikogo pretenji mieć nie mogę za doradzenie;]. Pozdrawiam i dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam!

Mam takie pytanie - jak wyglada sytuacja gdy kupilem uzywana konsole od prywatnej osoby na allegro, ktorej nie moglem sprawdzic czy dziala i konsola ta padla po 10 dniach od dnia zakupu?? Chyba moge dochodzic w takiej sytuacji zwrotu pieniedzy (oczywiscie zwracajac sprzedawcy konsole) w zwiazku z uszkodzona konsola z tytulu rekojmi??

I co jeszcze mozna zrobic w takiej sytuacji??

Z gory dziekuje za odpowiedz i jakiekolwiek wskazowki

pozdrawiam

Przeczytaj o rękojmi z kodeksu cywilnego od art. 556 do 577 i ogólnie o sprzedaży z KC od art. 535. Rękojmia dotyczy też rzeczy używanych (kodeks ma zastosowanie - bo jest to sprzedaż między osobami fizycznymi) oczywiście możesz dochodzić swoich praw, jeżeli sprzedawca zataił informacje o stanie sprzętu lub nie powiedział o wadach. Ważny jest moment przejścia niebezpieczeństwa na kupujacego (art. 548 kc) oraz chwila powstania wad (art. 559). Jakby nie patrzeć wady powstały po przejsciu na Ciebie niebezpieczeństwa - z chwilą wydania rzeczy. Jedyna furtka to zapis art. 559 in fine czyli "chyba, że wady wynikły z przyczyny tkwiącej już poprzednio w rzeczy sprzedanej" (to już niestety jakoś trzeba udowodnić)

Pozdrawiam

Edytowane przez marcelini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, u mnie sytuacja wygląda tak, że padła mi konsolka, po okresie 1,5 roku od zakupu. Chciałbym się powołać na tą dwu letnią gwarancję konsumenta, ale... problem jest taki, że nie posiadam paragonu, ale kupowałem towar na raty z częściowym wkładam własnym i posiadam ten dokument z numerem transakcji. Nie ma tym dokumencie podanej nazwy zakupionego towaru, ale pewnie w Saturnie będą, mieć, szczególnie, że raty były brane na kartę kredytową saturna. I teraz pytanie czy mi to przejdzie posiadając takie dokumenty gdy nie mam paragonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz pytanie czy mi to przejdzie posiadając takie dokumenty gdy nie mam paragonu?

Raczej zapomnij - dowód zakupu - Umowa ratalna to umowa, kartą mogłeś płacić za cokolwiek innego

PARAGON - podstawa zwłaszcza że w 2 roku to wszystko idzie z kasy sklepu :(

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam taki kłopot:

Po pierwsze czy Pad od ps3 podlega gwarancji ? (czy moze tylko konsola?)

Bo naprawde nie potrafie tego zrozumiec ale od tak sobie nagle wcisnely sie dwa guziki i nie idzie juz grac na tym padzie :/

W kazdym badz razie mam jeszcze taki problem ze nie wiem czy jest to pad orginalny ktory byl w zestawie z konsola czy ten ktory kupilem na allegro. Da sie to jakos sprawdzic? Po kodzie kreskowym dojdzie sie do tego gdzie zostal zakupiony pad? Bo najchetniej to bym zaniosl go do satruna (bo tam kupilem konsole) i powiedzial ze to pad od zestawu i zeby mi go zeperowali...

Ale problem bedzie jak sie skapna ze to nie jest ten pad...:/

A jesli niestety nie bede mogl isc z tym padem na gwarancji to gdzie moge sie udac do serwisu? Do jakiegos oddzialu sony? Bo naprawde nie wiem kto trudni sie naprawianiem padow:p (moze znacie jakies miejsce w warszawie) Drogie sa takie naprawy? Kurcze kosztowal mnie 200zł ten pad...i nie chce dokladac do niego kolejnej 100:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak popatrzyłem na swoje pady to 1 ma CECHZC2E - a drugi 2U

Poza tym na tym od konsoli jest minimum informacji, ale na tym kupionym osobno naklejka jest cała zapisana (ma FCC ID oraz info o patentach) i jest srebrna a nie czarna oczywiście kody kreskowe się różnią

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 hmm u mnie niczym sie nie roznia:p oprocz kodu kreskowego oczywiscie....

no to w sumie jest nadzieja ze sie w serwisie nie poznaja....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raaastaman
Napisano (edytowane)

A ja mam pytanie. Jak wiadomo mamy roczną gwarancję producenta i 2-letnią u sprzedawcy. I tu teraz do końca nie wiem, chodzi o tą dwuletnią, czy w przypadku gdy niestety mija roczna i jesteśmy zmuszeni skorzystać z te drugiej to, czy te 6 miesięcy (gdzie to sklep musi udowodnić, że w dniu sprzedaży nie była uszkodzona konsola) jest naliczane od początku kupna, czy po minięciu tej rocznej gwarancji producenta?

A no i jeszcze jak to wygląda, jak kupiło się konsole w salonie SONY? Też ich obowiązuje ta 2 letnia gwarancja?

Edytowane przez raaastaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Jak wiadomo mamy roczną gwarancję producenta i 2-letnią u sprzedawcy. I tu teraz do końca nie wiem, chodzi o tą dwuletnią, czy w przypadku gdy niestety mija roczna i jesteśmy zmuszeni skorzystać z te drugiej to, czy te 6 miesięcy (gdzie to sklep musi udowodnić, że w dniu sprzedaży nie była uszkodzona konsola) jest naliczane od początku kupna, czy po minięciu tej rocznej gwarancji producenta?

A no i jeszcze jak to wygląda, jak kupiło się konsole w salonie SONY? Też ich obowiązuje ta 2 letnia gwarancja?

W przypadku stwierdzenia niezgodności towaru z umową przed upływem sześciu miesięcy od WYDANIA towaru domniemywa się, że istniała ona w chwili wydania.

Salon Sony to też sklep (czyli sprzedawca z którym zawarłeś umowę kupna/sprzedaży).

Tak, też ich dotyczy 2 letnia odpowiedzialność za sprzedany towar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×