Skocz do zawartości
kill

Jak to jest z Gwarancją?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakiś czas temu kupiłem konsolę PS3 na allegro.

Mam paragon , ale na karcie gwarancyjnej nie mam wpisanych żadnych danych. Jest jedynie pieczątka sklepu. Czy w związku z tym , że nie mam tam wpisanych żadnych danych , nie będę mieć problemów ze skorzystaniem z gwarancji?

Skoro masz pieczatke sklepu (z podpisem sprzedawcy?) to pozostale dane moglbys wypelnic sam, choc z tego co pamietam to przy PS3 sony chyba nie wymaga nawet podbitej gwarancji, wazne jest potwierdzenie zakupu (paragon, faktura lub INNY DOWOD ZAKUPU - wskazujacy date sprzedazy i sprzedawce- moze to byc np umowa sprzedazy)

Co do kolegi bartek-brt i jego "Unijnego Prawa Odpowiedzialności Sprzedawcy" ciekawe pojecie, nota bene :] proponuje przeczytac "polska ustawe" dotyczaca sprzedazy konsumenckiej z 27.07.2002 r. o szczegolnych warunkach sprzedazy konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego, gdzie w art. 2 jest mowa :

"2. Przy sprzedaży na raty, na przedpłaty, na zamówienie, według wzoru lub na próbę oraz sprzedaży za cenę powyżej dwóch tysięcy złotych sprzedawca jest obowiązany potwierdzić na piśmie wszystkie istotne postanowienia zawartej umowy.

3. W pozostałych przypadkach, na żądanie kupującego, sprzedawca wydaje pisemne potwierdzenie zawarcia umowy, zawierające oznaczenie sprzedawcy z jego adresem, datę sprzedaży oraz określenie towaru konsumpcyjnego, jego ilość i cenę."

trzeba bylo zastosowac sie do zalecen z paragrafu 3 czyli: zazadac pisemnego potwierdzenia zawarcia umowy z wymienionymi tam danymi (zastepowaloby to wszelkie paragony i faktury) zarowno w serwisie, jak i przy powolywaniu sie na niezgodnosc towaru z umowa :)

ponadto co to jest ten prywatny sklep? rozumiem, ze chodzi o maly sklepik, ale ktos tam prowadzi zarejestrowana dzialalnosc gospodarcza?:)jest przedsiebiorca?, bo ustawa o sprzedazy konsumenckiej dotyczy tylko, znowu cytat:

"Ustawę stosuje się do dokonywanej w zakresie działalności przedsiębiorstwa sprzedaży rzeczy ruchomej osobie fizycznej, która nabywa tę rzecz w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą (towar konsumpcyjny)."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ekspertów proszę o poradę z takim problemem.

Konsola dostała Yloda, zaniosłem ja do krakowskiego saturna i przyjęli mi ją. Po 5 dniach odebrałem konsole jako odnowioną na nowym nr seryjnym. Po 2 miesiącach zaczął się problem z napędem blu-ray objawiał się tym ze napęd nie widział włożonej płyty ale po kilku razach wkładania płyty napęd zaskakiwał. Więc się wkurzyłem się z tej sytuacji i znowu poszedłem reklamować do saturna z tytułu nie zgodności towaru z umową. Po tygodniu dostałem odmowną odpowiedź że zrobili testy w autoryzowanym serwisie i stwierdzili że urządzenie spełnia normy techniczne deklarowane przez producenta i sprzęt jest do odebrania.

Co możecie mi poradzić na tą sytuację.

Mam odebrać konsolę i konsultować się z rzecznikiem czy nie odbierać konsoli, napisać do nich pisemko odwołujące się, przedstawić w serwisie że są problemy z odczytem płyt.

Konsole mogą reklamować do 22.02.2010 i dlatego chciałbym z tym jak najszybciej załatwic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno poprosilbym o wskazanie tych norm i bym sie z nimi zapoznal. Ale szczerze watpie ze norma jest wykrywanie plyty br po 5tym wsunieciu plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak to jest z gwarancją marketów ? Jeżeli kupię konsolę z np. Krakowskiego Media Markt to czy będę mógł oddać konsolę na gwarancję w zachodnio-pomorskim oddziale MM lub oddziału SONY w mieście w zachodnio-pom? 5.gif Uznają mi wtedy gwarancję czy muszę specjalnie jechać do Krakowa ją oddać na gwarancję? 5.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, tak... Możesz oddać w pierwszym lepszym sklepie sieci MM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Ostatnimi czasy moja konsola zaczęła trochę wariować (model 'fat' kupiony w MM) )(zacina się w czasie gry, lub nie chce wyłączyć, do tego czasami śnieg) wcześniej zdarzało się to, ale sporadycznie. Mam jeszcze 2 miesiące gwarancji.

I chciałbym zapytać czy lepiej oddać na gwarancje czy domagać się wymiany z racji niezgodności (skoro występuje to od dłuższego czasu) oraz czy w razie oddawania z racji niezgodności należy zwrócić również elementu zestawu (konsola zakupiona w zestawie z film Blueray i grą - dodanymi przez sklep, nie SONY, które sprzedałem)

Temat jest dość długi więc jeśli ktoś miałby info niech napisze mi na jaką ustawę się powołać ewentualnie, treść znam - kiedyś czytałem (2lata itd...), bodaj 10 art tylko nie pamiętam, która to była i z kiedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zostaly ci 2 miesiace gwarancji to pewnie masz ja dluzej niz 6 miesiecy. Jezeli chodzi o niezgodnosc towaru z umowa, to przez pierwsze 6 miesiecy od zakupu to zaklada sie ze sprzet byl niesprawny w czasie sprzedazy. Po uplywie 6ciu miesiecy to na wlascicielu konsoli spoczywa obowiazek udowodnienia, ze konsola byla niesprawna w chwili sprzedazy. a bym raczej oddal na gwarancje, bo jeazeli chodzi o niezgodnosc towaru z umowa to sklep moze robic problemy (ale nie musi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dodam, ze konsola zawsze dość głośno chodziła, acz nie miałem porównania z inną, dopiero miesiąc temu spr jak to wygląda na innej nowej i było zdecydowanie ciszej. Sam więc nie wiem, trudno ejst udowodnić że było tak zawsze, szczególnie, że problem pojawia się co jakiś czas i akurat w ciągu wykonywania testów może go nie być, acz wcale nie oznacza to iż nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech napisze mi na jaką ustawę się powołać ewentualnie, treść znam - kiedyś czytałem (2lata itd...), bodaj 10 art tylko nie pamiętam, która to była i z kiedy.

nawet na tej stronie tematu, jak byk stoi - ustawa z 27.07.2002 r o szczegolnych warunkach sprzedazy konsumenckiej oraz o zmnianie kodeksu cywilnego. To jedyna ustawa, ktora reguluje sprzedaz konsumencka.

Tak jak zaznaczyl kolega, skroro nadal jest gwarancja producenta, lepiej powolac sie na uprawniena z gwarancji (nie trzeba nic udowadniac)

Niezgodnosc towaru z umowa do 6 miesiecy od wydania rzeczy - domniemywa sie, ze wada istniala w momencie wydania rzeczy, po 6 miesiacach to konsument musi udowodnic, ze wada istniala w towarze w momencie wydania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie dlaczego w niektórych przepadkach (np. aukcjach internetowych) nowe PS3 jest na dwu letniej gwarancji? Tzn 24 miesiące? Rzadko to się zdarza, ale widziałem takie coś... jak z tym jest? Jedni mają roczną, a drudzy dwu letnią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie dlaczego w niektórych przepadkach (np. aukcjach internetowych) nowe PS3 jest na dwu letniej gwarancji? Tzn 24 miesiące? Rzadko to się zdarza, ale widziałem takie coś... jak z tym jest? Jedni mają roczną, a drudzy dwu letnią?

Gwarancja dwuletnia pojawiła się stosunkowo niedawno i nowe konsole mają 24 m-ce.

Prawdopodobnie jeśli jest napisane, że gwarancja to tylko rok, to konsola została sprowadzona od producenta na starych warunkach i tak sobie zalega. Jednak gwarancja jest liczona od daty zakupu i powinna być honorowana taka, jaka obecnie obowiązuje na dany typ urządzenia. Jeśli sprzedawca będzie się upierać, że jest to rok, to omijać go szerokim łukiem i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czyli jest te 24 miesiące gwarancji (nie rok gwarancji + rękojma; niezgodność towaru z umową)? Bo ja szukałem, ale nigdzie takiej oficjalnej informacji nie znalazłe. A na forach piszą, że jest roczna. Ale skoro piszesz, że weszły nowe przepisy to pewnie tak jest. Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Może myślą że dystrybutorem jest Sony Polska (a jest SCEP), może mylą uprawnienia konsumenta (ustawa) z gwarancją, kto wie.

Wchodzimy na pl.playstation.com/ps3/support/ pobieramy PS3 Manufacture's Guarantee, zaglądamy na 13 stronę (PL) i tam pisze w pewnym miejscu że ... 

post-3502-1265141342,1019_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumuje: przez pierwszy rok gwarancji (door to door) kurier przyjeżdża po ps3 i wszystkie koszty ponosi producent, a jak jest, gdy reklamuję konsolą z tytułu niezgodności towaru z umową (np. po 15 miesiącach), a konsola jest kupiona przez internet i w moim mieście nie ma sklepu firmowego sony? Czy sony ma w ponad stu tysięcznych miastach swoje małe oddziały np. w jakiś sklepach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gwarancje firmową na 24mc ale obowiązuje ona tylko wtedy gdy nie skorzystam z gwarancji Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

sklep rowniez moze (ale nie musi) udzielic SWOJEJ gwarancji (art. 13. ust 2 - ustawy o szczegolnych warunkach sprzedazy konsumenkiej) , abstrahujac od gwarancji PRODUCENTA czyli SONY (1 rok) oraz abstrahujac od niezgodnosci towaru z umową (2 lata w przypadku sprzedazy rzeczy nowej i nie krocej niz rok w przypadku sprzedazy rzeczy uzywanej)

Edytowane przez marcelini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się ubezpieczenie mam i papier też podobno to Hestia - czekam nadal za telefonem jz parę godzin minęlo i nic

a kupilem w RTV EURO AGD

Witam troszkę czasu minęło zanim konsola do mnie dotarła odebrałem ja w poniedzialek - koszty pokrył ubezpieczyciel, lecz kosztowało mnie to wiele nerw i telefonicznych rozmów z Hestia i servisem, ktory to usterke usuwał, do dziś nie wiem co było przyczyną " coś z laserem" - odp. ubezpieczyciela ,a servis - że ubezpieczyciel mnie powiadomi (uwaga koszty naprawy 730zł.- całe szczęscie, że pokryli koszty naprawy - dziwne w serwisie w W-wa koszt wymiany lasera okolo 539zł.- dziwne prawda) - pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Towarzysze!

Mam problem, mianowicie nie wiem za Chiny Ludowe gdzie jest karta gwarancyjna do mojej ps3. Może ją posiałem przy wypakowywaniu i montowaniu, ale też może jej tam w ogóle nie było? Co ma zrobić konsument gdy przydarzy mu się taki wałek? Mam nadal czytelny paragon no i nadal przysługuje mi gwarancja roczna? Czy jest jakieś sensowne rozwiązanie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci nic nei zrobie za to ze nie masz gwarancji, nie boj sie.

Podstawa do zglaszania reklamacji jest dowod zakupu czyli paragon albo faktura. Jezeli popsula ci sie konsola i chcesz ja oddac na gwarancje to idz do sklepu gdzie ja kupiles i przedstaw sytuacje. Moze nie beda chcieli wcale karty gwarancyjnej? A moze beda mieli jakas niewypisana na miejscu?

Ostatnio wszyscy sie nauczyli panikowac na forum zamiast spokojnie isc porozmawiac ze sprzedawca. Skad my biedni forumowicze mamy wiedziec jak sie zachowa sprzedawca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie mi biedni forumowicze!

Po prostu kupiłem parę rzeczy za jakieś tam pieniądze i włącza mi się lampka alarmowa: Coś się spieprzy! Dzięki za podane informacje, mogę spać spokojnie!

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim ps3 120 slim zwalił sie czytnik płyt DVD dałem konsole na gwarancje . Miałem ją niecałe 2 miesiące , konsole przyjęli bez problemu 07.01.2010 i kazali czekać nawet do 3 tygodni bo jest to okres remanetów itp. Początkiem lutego pytam w sklepie gdzie zakupiłem ps3 czy coś wiadomo na temat mojej konsoli . Wtedy dopiero został wykonany tel. do autoryzowanego serwisu gdzie dowiedziałem się , że moje ps3 zostało wysłane do ! FRANCJI ! ponieważ jest to poważna usterka i unas nie umieją tego zrobić , i musze uzbroić się w cierpliwość . . .

Skoro usterka jest poważna , czyli domniemam , że może to przekroczyć koszt zakupu doliczając do tego koszty transportu do Francji. Nie lepiej było by dać mi nową konsole lub wysłać na Słowacje gdzie było by i szybciej i taniej taki mi się wydaje .

Moje pytanie czy z tą Francją to ściema ? Czego do francji a nie na słowacje ? Jak długo mam jeszcze czekać ? ( z tego co mnie poinformowano w sklepie to ps3 nie ma ściśle określonego terminu naprawy . . . ale tak mniej więcej ilu dni , tygodni , MIESIĘCY mogę się spodziewać ? ) Dodam że konsole oddałem 07.01 . Serwis który wysłał konsole mówił że około połowy lutego ( nie chce mi się w te gadanie wierzyć . . . tak jak w sklepie przy oddaniu na gwarancje mówiono że około 10 dni , potem 3 tyg. itd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kupiłem konsolę PS3 80GB na allegro (jest na gwarancji).

Mam pytanie: czy mając dowód zakupu (paragon) mogę wymienić konsolę na nową u producenta/sklepu w kóym została kupiona ??

z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

?? Chodzi mi o to czy w razie usterki wymienią/naprawią mi ją na podstawie gwarancji ??

Edytowane przez NineEightD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×