Skocz do zawartości
cwir

Pes Vs Fifa

PES vs FIFA  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą grę kupujesz w tym roku?



Rekomendowane odpowiedzi

FIFA za grywalność, tempo akcji, płynność w rozgrywce, płynność w akcjach, oprawę, trofea, żywotność, zadania do wykonania, automatyczne aktualizacje składów, możliwość wgrania własnego zdjęcia jako twarz zawodnika, sterowanie, licencje, miodność. CUD MIÓD I ORZESZKI......

Zresztą o czym będziemy dyskutować. Nie ma rankingu, głosowania bądź statystyki która wskazuje że jakikolwiek PES w chwili obecnej jest lepszy od FIFY 2010 jedynie pojedyncze głosy desperatów. Mówicie o gustach? Ha ludzi czasami muszą się zmienić wiedząc że nie mają racji hahaha. Nawet dane ze sprzedaży świetnie obrazują co lepsze i co chętniej kupowane :D

FIFA FIFA FIFA FIFA FIFA FIFA FIFA FIFA FIFA FIFA FIFA FIFA FIFA FIFA FIFA FIFA FIFA FIFA FIFA FIFA

FROM

NOW

TO

FOREVER FOREVER FOREVER FOREVER FOREVER FOREVER FOREVER FOREVER FOREVER

FIFA 2011 COMING :D

Edytowane przez TheMichal
akcja nie może być tępa ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównując tylko i wyłącznię wersje 2010, Fifa10 bije na głowę PES'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całokształt serii - zdecydowanie wybieram pes ale aktualnie fifa jest lepsza i to widać prawie na każdym kroku Może w 2011 pes weźmie się w garść, poczekamy zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie FIFA. Byłem fanem PES-a od edycji PES3 i grałem tylko w to, czasem (na prawdę czasem) w FIFA. Od kiedy mam PS3 i doszło do momentu wyboru gry, miałem ciężki orzech do zgryzienia. Zaczerpnąłem zatem porady na kilku forach i w PSX;) Okazało się ze wszyscy polecają FIFA, ze względu że PES nic, a nic się nie zmienił względem poprzedniczek i nadal grać w niego to okrutna męczarnia. Poza tym bugi, bugi, bugi.

Z FIFA jestem bardzo zadowolony i jeżeli chodzi o rozgrywkę, to FIFA bije PES-a, bez dwóch zdań. Chromolą mnie licencję, bo jakoś w PES-a grałem, a tam wszyscy wiedzą jak wyglądają licencje, a w zasadzie jak nie wyglądają:) Licencję w FIFA stanowią wisienkę na torcie, a nie główny wabik dla kupującego.

Szczerze mówiąc mam nadzieje że PES 2011 okaże się lepszy względem tego co jest teraz, bo chętnie sobie kupię i wrócę do kopanki od Konami, pod warunkiem że będzie trzymała jakiś poziom... jakikolwiek. Poza tym jest szansa że będzie liga angielska (wreszcie!!), bowiem EA kończy się okres wyłączności na nią. Wtedy może się podzielą licencją z Japończykami i będzie git majonez, niechaj jeszcze rozbudują LM i ML i myślę ze tym roku może być ciekawy pojedynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że obecnie fifa bije pes, ale co z tego...nie zdradzę swojej ulubionej pozycji, z którą spędziłem wiele pięknych chwilrolleyes.gif ...bez urazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o PC to zdecydowanie PES, a najbardziej PES6 - moim zdaniem najlepsza część, grałem w nią ponad 3 lata i dalej z chęcią bym pograł,

lecz niestety płyta strasznie dostała i nie da rady zainstalować. Jeżeli chodzi o konsole PS3 to tu moim zdaniem wygrywa FIFA - chyba nie co lepiej jest zrobiona niż jej największy konkurent, choć strasznie irytuję mnie sędziostwo. Niektóre faule zaliczają się spokojnie do czerwonych, a sędzia i tak podbiegnie i tylko upomni :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PES, bo jest "prawdziwszy" i dokładny, a jak dla mnie Fifa jest zbyt sztywna i arcade'owa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już sam nie wiem co kupić PES 10 czy FIFA 10...

Grałem ostatnio w PES'a 10 w kafelce internetowej... i fajnie się grało... znaczy się ja przegrywałem z kolegą który nie ma PS3 w domu (6:1) ale było ciekawie... na dodatek nie wiedzialem jak się robi triki (dryblowanie ...) zaś w FIFA'e nigdy nie grałem... kiedyś na XBOX360, ale tam strasznie kiepsko mi szło, a kiedyś na PS2 w PES i super mi szło to już sam nie wiem...

Poradzcie mi.... Chciałbym zeby było jak najwiecej grywalności...

PS. sory za błędy ale szpieszyło mi sie i nie sprawdzałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już sam nie wiem co kupić PES 10 czy FIFA 10...

Grałem ostatnio w PES'a 10 w kafelce internetowej... i fajnie się grało... znaczy się ja przegrywałem z kolegą który nie ma PS3 w domu (6:1) ale było ciekawie... na dodatek nie wiedzialem jak się robi triki (dryblowanie ...) zaś w FIFA'e nigdy nie grałem... kiedyś na XBOX360, ale tam strasznie kiepsko mi szło, a kiedyś na PS2 w PES i super mi szło to już sam nie wiem...

Poradzcie mi.... Chciałbym zeby było jak najwiecej grywalności...

PS. sory za błędy ale szpieszyło mi sie i nie sprawdzałem

PES-a 2010, a jak już kupisz napisz do mnie na pm to Ci prześlę dwa załączniki e-mailem, pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie coś PES 10 nie zachęca ponieważ jest po angielsku... a po angielsku bym nic nie kumał co tam oni tłumaczą jak robić triki itd. a w FIFA 10 jest po Polsku... Jeszcze się muszę zastanowić, bo teraz FIFA 10 można kupić za nie całe 60zł + przesyłka.

Już sam nie wiem co wybrać...ermm.gif

Gdzie się dzieje najwięcej? Gdzie się gra łatwiej/trudniej? Gdzie jest większa grywalność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro nie opiera się na trikach jak Fifa i nie ma ich tak dużo... tj. ma ich dużo mniej, także nie musisz znać angielskiego. Cięższe do ogarnięcia jest Pro Evo, grywalność- tu każdy odpowie Ci inaczej. Gdzie dzieje się więcej? Hmm... w Fifie na pewno wygląda to wszystko efektowniej, Pro jest bardziej przyziemne, a czy dzieje się dużo czy nie to zależy od samego gracza. Jak nie miałeś dużej styczności z piłką kopaną na konsolach to bierz Fifę 10...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wyszedł pierwszy ISS przestałem grać w Fifę, nie pamiętam już który to był rok, ale to czasy PSX-a. Natomiast w tym roku ograłem obydwie gry i muszę z małym żalem stwierdzić, ze Fifa przebiła PES-a, który znudził mi się dość szybko. Fakty są takie, że w Fifę gram po dziś dzień, a PES leży i się kurzy. Z jednej strony mnie to cieszy, bo Fifa daje nam mnóstwo oryginalnych składów, a teraz doszła mega grywalność. Z drugiej trochę żal, bo sentyment do piłeczki Konami pozostał. Jednak nie sentymentem człowiek (gracz) żyje, tylko grywalnośćią, więc jeśli chodzi o moje zdanie to Fifa > PES.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro nie opiera się na trikach jak Fifa i nie ma ich tak dużo... tj. ma ich dużo mniej, także nie musisz znać angielskiego. Cięższe do ogarnięcia jest Pro Evo, grywalność- tu każdy odpowie Ci inaczej. Gdzie dzieje się więcej? Hmm... w Fifie na pewno wygląda to wszystko efektowniej, Pro jest bardziej przyziemne, a czy dzieje się dużo czy nie to zależy od samego gracza. Jak nie miałeś dużej styczności z piłką kopaną na konsolach to bierz Fifę 10...

ok, rozumiem :)

Myślę, że kupię FIFA'e 10, ale ... czy ta nowsza wersja fify soutch afrika (czy jakoś tak) nie jest lepsza od podstawowej? Polować na zwykłą fife 10? czy na tą Soutch africa? Czym się ona różni? Wiem tyle , że są tam tylko panstwa z mundialu... a z ligi też są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja ci powiem tak. Jak chcesz pojeździć sam na łyżwach i strzelać gole przewrotką z połowy boiska to bierz Fife.

A jak chcesz grać ze znajomymi i męczyć się by oddać celny strzał na bramkę w nadziei strzelenia gola to bierz PES.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam kill'a... na chłopski rozum tak to właśnie wygląda... O różnicach w Fifie 10 i tej mundialowej się nie wypowiem, poniewóż gram w Pro Evo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja ci powiem tak. Jak chcesz pojeździć sam na łyżwach i strzelać gole przewrotką z połowy boiska to bierz Fife.

A jak chcesz grać ze znajomymi i męczyć się by oddać celny strzał na bramkę w nadziei strzelenia gola to bierz PES.

Bullshit. To właśnie w PES piłkarze biegają po lodowisku z kijem w dupie, a kiwać się nie opłaca bo lepiej nauczyć się dobrze strafe'ować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja ci powiem tak. Jak chcesz pojeździć sam na łyżwach i strzelać gole przewrotką z połowy boiska to bierz Fife.

A jak chcesz grać ze znajomymi i męczyć się by oddać celny strzał na bramkę w nadziei strzelenia gola to bierz PES.

Kill bez urazy, ale chyba nie grałeś w Fifę od lat? Sam miałem takie podejście, bo taka właśnie była ta gra jak piszesz. Tyle, że w Fifa 10 gra się zupełnie inaczej. Trudniej i przyjemniej niż w PES-a.

ok, rozumiem :)

Myślę, że kupię FIFA'e 10, ale ... czy ta nowsza wersja fify soutch afrika (czy jakoś tak) nie jest lepsza od podstawowej? Polować na zwykłą fife 10? czy na tą Soutch africa? Czym się ona różni? Wiem tyle , że są tam tylko panstwa z mundialu... a z ligi też są?

Z tego co wiem, to nie ma lig, tylko gra się samymi reprezentacjami. Dlatego ja bym wybrał zwykłą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w demo i popłakałem się ze śmiechu.

Więc jeśli grałeś w demo to o tej grze niewiesz praktycznie nic, może jeszcze na komputerze? ;)

Mam obie gry w domu i chętniej sięgam po FIFE z dwóch jak dla mnie najważniejszych powodów:

-W Fifie nie ma czegoś takiego jak Piłkarzyki którymi możesz przejść całe boisko i strzelić bramke tak jak to jest w PES'ie (KAKA, ROBINHO,PATO,IBRA) moge wymieniać takich bez skończoności chyba ;p

-Bardziej realistyczne podania, kontrola zawodników,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-W Fifie nie ma czegoś takiego jak Piłkarzyki którymi możesz przejść całe boisko i strzelić bramke tak jak to jest w PES'ie (KAKA, ROBINHO,PATO,IBRA) moge wymieniać takich bez skończoności chyba ;

-Bardziej realistyczne podania, kontrola zawodników,

Jeżeli mówisz o przejściu od pola karnego do pola karnego w PES-ie to można to prawie całkowicie ograniczyć, pod jednym warunkiem jeżeli umie się we właściwy sposób korzystać z taktyki. Jeśli nawet udało by się przejść takim grajkiem od pola karnego do pola karnego to nie na zasadzie dostaje piłkę+R1 i jazda, ale musiałby wymanewrować kilku grajków po drodze, więc i tak prędzej czy później straciłby piłkę.

Co do podań jak wytłumaczysz zapowiadaną zmianę tego elementu w Fifie 11 skoro są jak piszesz realistyczne. Na wielu forach piszą o nich pingpongowe.

Poza tym wielokrotnie czytałem różne spory na tym forum i innych, może mi to umknęło ale żaden z biorących udział w dyskusjach nie wspomniał o pewnej kwestii. Mianowicie: proszę spojrzeć na ceny gier w sklepach i na portalach aukcyjnych, skoro Fifa jest lepsza to dlaczego jej cena jest niższa niż PES-a, dlaczego używki od Konami trzymają cenę tak długo, w tym momencie są droższe od Fify w folii(nowa Fifa na allegro 60 zł, nowy PES 109 zł), a produkt od EA w pewnym momencie traci na wartości tak szybko. Dlaczego to PES wychodzi w wersji Platinum oznaczającej sprzedaż pewnej liczby egzemplarzy, a Fifa nie. Tylko nich nikt nie pisze, że jest to (spadek cen) spowodowane wydaniem specjalnej edycji World Cup bo to bzdura, ta sytuacja powtarza się co roku.

Edytowane przez adasiulko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym wielokrotnie czytałem różne spory na tym forum i innych, może mi to umknęło ale żaden z biorących udział w dyskusjach nie wspomniał o pewnej kwestii. Mianowicie: proszę spojrzeć na ceny gier w sklepach i na portalach aukcyjnych, skoro Fifa jest lepsza to dlaczego jej cena jest niższa niż PES-a, dlaczego używki od Konami trzymają cenę tak długo, w tym momencie są droższe od Fify w folii(nowa Fifa na allegro 60 zł, nowy PES 109 zł), a produkt od EA w pewnym momencie traci na wartości tak szybko. Dlaczego to PES wychodzi w wersji Platinum oznaczającej sprzedaż pewnej liczby egzemplarzy, a Fifa nie. Tylko nich nikt nie pisze, że jest to (spadek cen) spowodowane wydaniem specjalnej edycji World Cup bo to bzdura, ta sytuacja powtarza się co roku.

Co do cen, to może zauważysz, ze Konami zdaje się nie ma oficjalnego przedstawicielstwa w Polsce, a EA tak i stąd się to bierze? Na starcie przy premierach gry Konami zazwyczaj są droższe od EA i to również świadczy o tym, że są lepsze? Do mnie nie dociera taki argument i pewnie nie tylko do mnie, skoro jak sam zauważyłeś nikt nigdzie nie poruszył tego tematu ;] Napiszę jeszcze raz: jestem wieloletnim fanem PES-a, praktycznie od początku tej serii, kiedy wychodziła jeszcze pod nazwą ISS. W tym roku po przeczytaniu kilku for, recenzjach m.in w PSXE i NEO+, oraz znudzeniem PES-em (tak! znudził mi się pierwszy raz w życiu, bo od kilku lat serwuje to samo) postanowiłem wypróbować Fifę i nie zawiodłem się, a wręcz bawię się świetnie przy tej grze, a to jest chyba najważniejsze. Nie fanbojstwo, nie przyzwyczajenia, nie łzy śmiechy przy demie (notabene demo PES było równie "pocieszne") tylko czysta przyjemność z gry. Pisze to ktoś, kto posiada obie gry, więc ma prawo uważać swoją opinię za w miarę obiektywną. Napisałem "w miarę", bo jeszcze dochodzi coś takiego jak indywidualne gusta. Gdyby ta ankieta dotyczyła ogólnie serii PES i Fifa, to głosował bym za PES-em, gdyż gra Konami rządziła latami i Fifa nie dorastała jej do pięt. jednakże fakty są takie, ze Konami stoi w miejscu mniej więcej od PES 6, a EA wykonało taki skok w przód, że początkowo sam nie mogłem uwierzyć. Na dzień dzisiejszy Fifa 10 jak dla mnie daje więcej przyjemności z gry niż PES 2010. Natomiast uważam, ze na jesieni cała ta ankieta powinna zostać wyzerowana, by niezdecydowani znów mogli dowiedzieć się w którą z piłeczek warto zainwestować pieniądze.

BTW cieszmy się, że są na rynku dwie mocne piłkarskie serie, bo nic tak nie dopinguje do rozwoju, jak zdrowa konkurencja. Konami długo nie miało konkurencji i może dlatego zaspali przez ostatnie lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cen, to może zauważysz, ze Konami zdaje się nie ma oficjalnego przedstawicielstwa w Polsce, a EA tak i stąd się to bierze? Na starcie przy premierach gry Konami zazwyczaj są droższe od EA i to również świadczy o tym, że są lepsze? Do mnie nie dociera taki argument i pewnie nie tylko do mnie, skoro jak sam zauważyłeś nikt nigdzie nie poruszył tego tematu ;] Napiszę jeszcze raz: jestem wieloletnim fanem PES-a, praktycznie od początku tej serii, kiedy wychodziła jeszcze pod nazwą ISS. W tym roku po przeczytaniu kilku for, recenzjach m.in w PSXE i NEO+, oraz znudzeniem PES-em (tak! znudził mi się pierwszy raz w życiu, bo od kilku lat serwuje to samo) postanowiłem wypróbować Fifę i nie zawiodłem się, a wręcz bawię się świetnie przy tej grze, a to jest chyba najważniejsze. Nie fanbojstwo, nie przyzwyczajenia, nie łzy śmiechy przy demie (notabene demo PES było równie "pocieszne") tylko czysta przyjemność z gry. Pisze to ktoś, kto posiada obie gry, więc ma prawo uważać swoją opinię za w miarę obiektywną. Napisałem "w miarę", bo jeszcze dochodzi coś takiego jak indywidualne gusta. Gdyby ta ankieta dotyczyła ogólnie serii PES i Fifa, to głosował bym za PES-em, gdyż gra Konami rządziła latami i Fifa nie dorastała jej do pięt. jednakże fakty są takie, ze Konami stoi w miejscu mniej więcej od PES 6, a EA wykonało taki skok w przód, że początkowo sam nie mogłem uwierzyć. Na dzień dzisiejszy Fifa 10 jak dla mnie daje więcej przyjemności z gry niż PES 2010. Natomiast uważam, ze na jesieni cała ta ankieta powinna zostać wyzerowana, by niezdecydowani znów mogli dowiedzieć się w którą z piłeczek warto zainwestować pieniądze.

BTW cieszmy się, że są na rynku dwie mocne piłkarskie serie, bo nic tak nie dopinguje do rozwoju, jak zdrowa konkurencja. Konami długo nie miało konkurencji i może dlatego zaspali przez ostatnie lata.

Konami może i nie ma przedstawicielstwa, ale różnica rzędu 10 maksymalnie 20 złotych to żadna różnica. Nigdzie nie napisałem, że produkt droższy jest lepszy. Sugerowałem jedynie, że rynek weryfikuje wszystko. Pobieżna obserwacja rynku pierwotnego i wtórnego powoduje, że widać jaki produkt cieszy się powodzeniem konsumentów(jest popyt, nie trzeba "stosować promocji" aby pozbyć się zapasów magazynowych, skoro sprzedaje się to znaczy że jego użytkowanie sprawia nabywcom satysfakcję). Dokładną analizą zajmują się armie analityków obu firm i stąd np. reklamy produktów w mediach. Temat nie został poruszony m.in. dlatego że większość wymieniających opinie to młodzi ludzie, którzy nie zwracają uwagi na te aspekty, a ich uwaga skupia się na radości płynącej z gry.

Ja jestem fanem a nie fanbojem PES-a od niedawna tj. od zakupu konsoli w maju 2008(w latach 2002-2008 miałem przerwę od nazwijmy to hobby, grałem tylko gościnnie), grałem chwilę w 2008 oczywiście w 2009, miałem też Fify 09 i 10, mam World Cup. Owszem czytam fora i recenzje aby zminimalizować ryzyko popełnienia błędu ale nigdy nie biorę tych opinii za "dobrą monetę", wielu pismaków pisze recki za kasę, a napinaczy na forach też pełno(część pisze że "x" jest lepszy od "y" na zasadzie "moja racja jest mojsza niż twojsza"). W związku z tym chciałem się przekonać osobiście i ocenić, z której gry czerpię więcej przyjemności. Zgadzam się że nie fanbojstwo, nie przyzwyczajenia ale radość czerpana z używania danego produktu jest najważniejsza. Dla mnie PES=miodność, grając czuję się jak 15-18 lat temu gdy grałem z kumplami w Sennsible Soccera. Posiadam obie gry, na przestrzeni wielu lat grałem w wiele gier o tej tematyce na różnych platformach, poczynając od archaicznych na Atari 65XE, w związku z tym uważam swoją ocenę za w miarę obiektywną.

Jeden woli czekoladę w papierze śniadaniowym a drugi wyrób "czekoladopodobny" w złotej folii, no cóż z gustami nie dyskutuje się.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ja niegdyś też byłem zagorzałym fanem PES'a. Jednak po przeczytaniu recenzji w PSX Extremie FIFA 09 pomyślałem "a może warto spróbować" no i kupiłem. To był jak uderzenie czymś ciężkim w twarz. Z jednej strony Japońce serwujący cień niegdyś znakomitej piłki, a z drugiej Kanadyjczycy którzy włożyli wiele serca żeby przekonać kogoś takiego jak ja do siebie (a kiedyś wręcz nienawidziłem FIFA... czemu? nie wiem, trendy wtedy to było ;)). Tak mija już drugi rok kiedy zagrywam się przy tej znakomitej grze, zapewne za niedługo minie i trzeci i kolejny i kolejny... Nie wiem po co kłócić się że PES ssie a FIFA lepsiejsza, albo odwrotnie. Każdy w piłce szuka to co go kręci, jeżeli wolisz arcade (a tu jestem max subiektywny) to wybierz PES'a, jak wolisz piłkę realistyczną wybierz FIFA. Rzekłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×