Skocz do zawartości
eXcumation

Batman: Arkham City

Rekomendowane odpowiedzi

Ten środkowy walisz zwykłym batarangiem albo gunem elektrycznym(czasem jest wygodniejszy niż batarang bo leci po prostej a nie po łuku), szybko zmieniasz i 2 pozostałe robisz zdalnym. Czasu wystarczy aż nadto.

 

A trofiki Catwoman są generalnie bardzo proste ze względu na to że nie ma ona żadnych gadżetów które mogą ingerować w środowisko - albo leżą sobie na podłodze, albo wiszą na suficie. Zebranie kompletu Catwoman to jakieś 30 minut. Proponuje lecieć od Bowery przez Park Row, aż do huty i potem przez dziurę do kanałów, przez metro i wyjść znów w Bowery. 

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zostały mi tylko 2 znajdźki w hucie i kilka wyzwań fizycznych. Ale jedno z zadań wybitnie mnie osłabia, chodzi o nurkowanie na 2 typów na raz. Wczoraj pięknie mi się ustawili jeden obok drugiego, a bats i tak ściągnął tylko jednego :| może chodzi o jakieś konkretne położenie jednego względem drugiego? I jeśli możesz to wytłumacz mi jedno z zadań gdzie trzeba strzelić prądem "uzbrojonego" zbira tak żeby wpadł na drugiego. On  ma być "uzbrojony" w dowolną broń, czy konkretnie broń palną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego powyżej. Jeśli masz problem z jakimś wyzwaniem to sprawdź sobie na YT jak to należy zrobić. Wiem, że trochę to lecenie na łatwiznę ale nie zawsze do wszystkiego się dojedzie samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz, to pójście na łatwiznę. Poza tym moje wyzwanie może być w samym środku filmiku i zaspoilerował bym sobie inne. To tak jakbyś w Silent Hill ustawił sobie zagadki na poziomie extra i spisywał rozwiązania z internetu :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nurkowanie na 2 typów jest banalne: znajdź sobie jakąś dużą grupę matołów, wdrap się na jakiś odpowiednio wysoki budynek i podleć w ich kierunku. Potem odpalasz "glide kick" kwadratem i od razu zaczynasz przyspieszać R2. Musisz być wystarczająco wysoko żeby w pełni załadował Ci się miernik(musi się zaświecić na czerwono). Batman wtedy przy lądowaniu rzuca ofiarą i jak wycelujesz w kogoś z brzegu to nie ma bata żeby nie trafił w następnego.

 

A przy strzelaniu prądem w "uzbrojonego" to jaśniepanu tłumaczowi się pomyliło "armed" z "armored". Opancerzonych zbirów dosyć mocno odrzuca przy trafieniu elektryką, czyli znajdź sobie takiego w środku grupy, palnij w niego i na pewno wyzwanie od razu Ci wpadnie.

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem wszystkie zadania zagadki. Właśnie tak jak piszesz, polonizacja zadań i zagadek nieraz jest myląca (i "ten" doktor Young, nawet nie zadali sobie trudu, żeby sprawdzić, że to była Pani dr). 

W zasadzie popełniłem duży błąd, że od początku nie grałem na normalu, tylko poszedłem na łatwiznę. Teraz będę musiał grę 2 razy jeszcze przechodzić ;) No cóż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! 

A co do tłumaczeń to mnie roz@#$ło na łopatki przetłumaczenie tego wyzwania z lataniem 5m nad wodą, gdzie w polskim tłumaczeniu jest jak byk "nad ziemią" ;)

 

Czemu jeszcze 2 razy? Nie można w NG+ zmienić trudności na hard? (Pytam bo sam nie wiem, ja od razu grałem na hardzie)

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie :P Ja grałem na easy ;) A trzeba skończyć grę co najmniej na normal, żeby odpalić ng+. Na normalu to może pogram, ale ng+ to wątpliwe :P Już "hard" w arkham asylum mnie na trochę zraził do gry :P Ja nie jestem jakimś mega hardocre'owym graczem i czasami panikuje hehehe w teorii wiem co mam robić ale przy challengach w praktyce tylko spamię kwadrat i bat swarm 

Edytowane przez MisiekTripleSix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Jestem w siedzibie policji rozwalilem już typów i idę do wyjścia gdzie zostaję uwięziony przy drzwiach. Przechodzę tym korytarzem do pokoiku obok i tam pokazuje żeby użyć tego deszyfratora. Chcę go użyć lecz nie mogę patrzę w gadzetach i chcę odblokowac lecz brakuje mi marnych 85 pd. Utknalem. Czy jest jakaś możliwość zdobycia tych pd czy muszę zacząć grę 0od nowa lub ponownego wykonania misji ? Nie chcę za bardzo gry od nowa zaczynać ... z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci się pomotało, w AC deszyfrator masz dostępny od samiutkiego początku i co najwyżej za exp można poprawić mu zasięg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba podłapałeś jakiegoś glicza, bo normalnie powinieneś otworzyć sobie deszyfratorem drzwi i wyjść(chyba że mowa o sytuacji po pokonaniu Freeza - wtedy wychodzi się tyłem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mój błąd złe przyciski na krzyzyku klikalem :-P sory za zamieszanie i dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff,kupiłem wczoraj uzywke za 10 euro w pudełku w Niemczech.Okazało się ze nawet jest po polsku.Dzis skonczylem.Wrazenia? Super giera,nie moglem sie oderwac tylko gralem ciagle :P Na półce czeka jeszce Arkham Origins a Asylum juz skonczone o wiele wczesniej.

Szkoda tylko że nie mam kodu na Catwoman,dużo straciłem,fajnie sie nią gra ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System walki sprawia równie wielką, o ile nie większą, frajdę niż u uszatego. Ale wersja fabularna, jak i długoś dodatku, są cieniutkie. Warto ograc w wersji GOTY, osobno bym za to nie zapłacił. Za HQR zresztą też nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno w to grałem ale z tego co pamiętam to ten dodatek przeplata się z główną fabułą. Szczerze to mi jakoś ten system walki nie przypadł do gustu. Zdecydowanie lepszy był batmanem. Aczkolwiek fajnie było przejść razem z dodatkiem bo on tak trochę uzupełniał tą fabułę,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Pytanie odnośnie trofeum "Perfect Knight - Day 2". Czy do jego zaliczenia trzeba zrobić wszystkie misje poboczne w NG+? Chodzi mi konkretnie o 400 zagadek, bo pozostałe to pryszcz, no ale powtarzać wszystkie zagadki, to już mały hardcore. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie odnośnie trofeum "Perfect Knight - Day 2". Czy do jego zaliczenia trzeba zrobić wszystkie misje poboczne w NG+? Chodzi mi konkretnie o 400 zagadek, bo pozostałe to pryszcz, no ale powtarzać wszystkie zagadki, to już mały hardcore.

Niet, zagadek nie musisz powtarzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem. Gra świetna, znacznie lepsza od Arkham Asylum, którą również skończyłem w tym tygodniu.

 

Mam jedno małe "ale" do naszego czarnego bohatera: Jezu, ale on jest ciapą z tą jego ochroną życia nawet dla najgorszych bandziorów :) Aż przydało by się dać mu kawał automatycznego gnata a przynajmniej pozbawić go zbędnych uczuć :D

 

P.S.

Kocica ma świetne ruchy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taki już jego urok - nietoperz ma tak a nie inaczej zryty beret i wieczny dylemat "czy jednak nie lepiej było temu czy innemu ciulowi skręcić kark" to jego definiująca cecha ;)

 

A co do Catwoman to jak najbardziej - bardzo apetycznie się prezentuje i ma świetny gejmplej. Mega szkoda że w fabule potraktowano ją tak po łebkach(jej kosztem wpychając do fabuły zupełnie niepotrzebną Talię)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wrzucić SPOILER (jak to się robi?), więc informuję, że poniżej jest SPOILER :)

 

Edit: Spoiler już zrobiony, dzięki Danny Boy.

 

Odnośnie życia i śmierci jako dylematów Batmana, najbardziej wkurzyła mnie ostatnia scena podstawki gdzie Batman mówi, że i tak uratował by Jokera (ten nie musiał mu grozić aby zabrać lek). Po tym wszystkim wynosi "zwłoki" Jokera (pewnie i tak żyje, nie czytałem jeszcze o czym jest Origins więc nie zdradzajcie) zamiast... zwłok Talii, no dramat. Facet musi mieć naprawdę zryty beret gdyż jak często Joker powtarza, że Ci dwaj panowie chyba rzeczywiście nie mogą żyć bez siebie. Utrata Jokera dla Batmana pewnie była większą traumą niż to samo dla Harley :)

 

Ocena Arkham Asylum: 7/10

Ocena Arkham City: 10/10

 

P.S.

Dziś po południu wystawię na Alledrogo: Arkham Asylum (EN) i Arkham City (PL), obie w wersji GOTY. Jak ktoś zastanawia się czy warto, to jest okazja :)

Edytowane przez crux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Origins, jak nazwa sugeruje, odnosi się do początków, to prequel ;)

AC pozwala na niemal nieograniczoną, radosną mordoklepkę, swobodne latanie po dzielnicy, czy zabawę bat-gadżetami, ale absolutnie ssie i kuleje jeżeli chodzi o przedstawienie jakiejkolwiek "głębi", czy charakteru postaci (choć odrobinę). Uszaty ma moralny kij głęboko w zadzie i tyle. Jedna oklepana, do znudzenia powielana w każdym filmie/grze, scena śmierci rodziców niczego nie zmienia. Gacek myśli zero-jedynkowo, nie interesują go motywacje oprychów, działa jak pies - dorwać, zakopać - przy czym Alfredzie uchowaj, nie zrobić im zbyt wielkiego kuku. Rocksteady nie ukazało żadnych dylematów tej postaci, choćby w najmniejszym stopniu.

AC i AA to gry akcji, spoko, ale pod tym względem batman w wersji Rocksteady to emocjonalny, i poniekąd moralny, pustak. Po części dlatego właśnie warstwa fabularna w AC mnie zawiodła. 

Ze wszystkich trzech części, to właśnie Origins najlepiej ukazuje batmana jako człowieka, a nie tylko jako latający po zmroku lateks z odruchem Pawłowa.

Edytowane przez kovacs
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa - oczywiśćie nie tylko Rocksteady ma na sumieniu spłycanie postaci Batmana, bo zdarza się to nagminnie i w komiksach, niemniej jednak to właśnie "Origins" pod tym względem wypada zadecydowanie najlepiej. Zresztą ja ogólnie uważam tą cześć za, może najmniej odkrywczą (to pod względem mechanicznym, takie leciutko kulawe AC 1.5) ale najlepszą pod względem fabuły, klimatu i gejmpleju, odsłonę serii. 

 

A spoilery robi się tak:  [_spoiler_]tutaj tekst[_/spoiler_]  ale bez podkreślników

Edytowane przez Danny Boy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa - oczywiśćie nie tylko Rocksteady ma na sumieniu spłycanie postaci Batmana, bo zdarza się to nagminnie i w komiksach, niemniej jednak to właśnie "Origins" pod tym względem wypada zadecydowanie najlepiej. Zresztą ja ogólnie uważam tą cześć za, może najmniej odkrywczą (to pod względem mechanicznym, takie leciutko kulawe AC 1.5) ale najlepszą pod względem fabuły, klimatu i gejmpleju, odsłonę serii. 

 

A spoilery robi się tak:  [_spoiler_]tutaj tekst[_/spoiler_]  ale bez podkreślników

Dziękuję za tagi do spoilerów, zaraz edytuję wpis.

 

Przyznam się wam, że po przeczytaniu recenzji np. na PSSite, chciałem na razie odpuścić Origins gdyż mam już nieco dość Batman (5 dni z Batmanem mnie wykończyły, teraz Dead Space :P ), ale po waszych recenzjach na pewno zaraz kupię. Dzięki panowie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Origins zostało skrzywdzone recenzjami. Ci sami "recenzenci" którzy co rok wystawiają 8+ kolejnej FIFIE, AC, CoD czy BF wystawiali Origins 5-7+ za wtórność. Gra tak naprawdę cierpiała na niedoróbki techniczne.

Batman był postacią lepszę niż u Rocksteady. Młody, brutalny i nieopierzony robił na mnie świetne wrażenie.

City jest przereklamowane. Kuleje głównie fabuła i brak głównego szwarccharakteru. Nadrabia za to miejscówkami chyba najlepszymi w serii.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×