Skocz do zawartości
AdrianWns

Chłodzenie PS3

Rekomendowane odpowiedzi

To będzie offtop nie wiem co wam przeszkadza to chłodzenie ze sobie głośniej chodzi czy wpływa to na jakość grania chyba nie wiec w czym problem :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jeżeli chodzi głośniej, to sygnał, że w środku zebrał się kurz lub konsola nie ma wystarczającego dopływu "nowego" powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie niekoniecznie. Moze po prostu konsoli cieplej i chce sobie uzlyc. Robicie z tych wiatrakow jakies paranoje. Jakby konsola pracowala jak blender mielacy kostki lodu i wylaczala sie z przegrzania, to wtedy bym sie przejmowal. Ale poki wiatrak kreci sie normalnie to niech was to nie niepokoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając te wypowiedzi stwierdzam, że gdybyście zamiast PS3 mieli X'a to już pierwszego dnia z powodu hałasu byście oddawali do serwisu.

Jest gorąco i duszno więc nic dziwnego, że wiatraki przyspieszają. Dajcie sobie już z tym spokój. Niech jakiś moda zamknie ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom pamietam te czasy kiedy zagluszalem x360 odkurzacz mamy i koparki na ulicy :P

konsolke smazy slonce w dupsko i tyle... poloz gdzies do cienia i zrob jej miejsce :) 2 stopien wentylacji to jeszcze nie koniec swiata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak miewam ale czym się mam przejmować. Popierwm kolegów z góry gdybyście mieli Xoxa to byście jeszce co kilkanascie minut podchodzili do konsoli czy leci ciepłe powietzre, bo jesli nie to za chwile przegrzanie/ RROD bo pasta pod radiatorami wyschła xD.

Kumpel co ma Xboxa to se termomert zamontował o.0, Koncówka w rodku klocka a wyświetlacz ma na stoliku i kuka jak mu temperatura skacze. Dodatkowo rzeby była lepiej i sprawniej zrobił otwór w obudowie i zamontował tam wiatraczek (taki do kompa), a z tyłu do wzmocnienia ma intelcoler żeby lepiej wypompowywalo, i oczywiście tylnie kratki też wycioł.Co kilka miechow rozkrenca xboxa i zmeinia mu paste termoprzewodząca żeby przypadkiem nie trafic na RROda... A paste kupuje najlepsza jaka jest. I caly zcas cos tak kompinuje jak ochłodzic tego klocka.

Mialem kiedys klocka i myślałem ze taki jest juz urok nowej generacji. Teraz mam PS3 i co ? nawet jak włączy 2 obroty to i tak jest błoga cisza. Jednynie w tej ciszy niekiedy laser miele i to otro, wiadomo gdy gra się na dysk nieinstaluje. Ale i tak jest cicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam chodzi cicho :D nie ma się co skarżyć :P Był taki filmik na YT co porównywali głośność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie o wentylator w wersji playstation 3 slim 240 GB

mój wentylator jest nieco głośny (przynajmniej mi się tak wydaje)

mam PS3 w małym pokoju i jak są ściszone kolumny to słychać jednostajne buczenie (może niezbyt głośne , ale już przy oglądaniu filmów przeszkadza)

czy w swoich konsolach macie tak samo??

czy może u mnie jest coś nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz absolutna racje, wydaje Ci sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam PS3 z dyskiem 80GB i potrzebuje do niego system wiatraków do chłodzenia(zdjęcie załączone na dole). Problem w tym że nie moge tego nigdzie dorwać. Czy ktoś wie gdzie to dostane albo ma do sprzedania?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

zapomniałem załączyć plik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem od siebie, że to pic na wodę - niepotrzebne, bo PS3 ma dobre chłodzenie, a jak Ci się grzeje, to zrób jej miejsce w okół i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie lekko sie grzeje

a miejsce jest do okoła i ścieram z niej kurze codziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się lekko grzeje to co się martwisz? każda się grzeje, one nigdy nie są lodowato zimne, rozumiem gdyby Ci wchodziła na najwyższe obroty albo wyłączała się, ale tak to wszystko normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No grzeje sie bo słychać ją bardzo. A ten system powinien się sprawdzić gdyż wtedy wiatraki z playa nie będą tak budzały a o to mi właśnie chodzi. A w tych dodatkowych wiatrakach moge sobie regulować czułość. Tylko nie moge tego nigdzie dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.consolesh...productid=16814

Ale jeśli faktycznie Ci aż tak głośno chodzi to może lepiej pomyśleć o jakimś serwisie? Może po prostu wentylator jest zabrudzony i nie warto wywalać na to tyle kasy.

Edytowane przez ajakdwalin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za link ale chciał bym to w polsce kup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Nie wiem czy to jest jakaś usterka, ale chcę zapytać dla pewności :rolleyes: Otóż, gdy włączam konsolę to chodzi cicho, gdy włączam grę to naturalnie bieg w górę, lecz gdy wychodzę z gry do XMB to wentylator ciągle chodzi na tych obrotach z gry (czyt. wyższych). Zostawiłem na godzinkę PS3 w wywietrzonym pokoju i ciągle to samo, schłodziłem wentylatorem "pokojowym", ale nadal taki sam poziom głośności. Jest na to jakiś sposób, czy jestem po prostu przewrażliwiony? Mam PS3 80GB, cyrkulacja jest dobra, ma bardzo dużo miejsca. Z góry dzięki wszystkim za pomoc.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo, schodzi na najniższy dopiero jak wyjmę płytę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się czym martwić :thumbsup: Ale mam jedno pytanie. Czy co jakiś czas czyścisz otwory budowy odkurzaczem? Jeżeli nie to warto to zrobić :) A jeżeli to zrobiłeś to jest wszystko ok. Nie przejmuj się tym :) I prawidłowo, że wentylatory chodzą na wyższych obrotach, to zupełnie naturalne. Na początku, gdy włącza się urządzenie to konsola jest chłodna, ale z czasem podzespoły są cieplejsze, więc nic w tym dziwnego, że wentylatory chodzą szybciej ^^ ;)

Edytowane przez Mkkala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, czyszczę odkurzaczem otwory i raz na miesiąc fan test. Dzięki, rozwiałeś moje niepewności :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Otóż jestem szczęśliwym nabywcą konsoli PS3 Slim 250 GB.

1) Po kilku godzinach grania kładę rękę na konsolę jest ciepła, a z tyłu wylatuje bardzo ciepłe powietrze, że aż kabel od neta się bardziej wygina.:D

Czy to normalne ? Czy jeżeli będę dnie codziennie tak grać. Nic się nie stanie ? Oczywiście wliczając parę godzin odpoczynku.

2) Jak piszę wiadomość to jest tak jakby słownik i jeżeli napiszę słowo i robię spację to wyraz mi się kasuję lub zostaje jedna literka.

Da się to wyłączyć ?

3) Mam dwa konta, jedno oflline, drugie online.

Gdzie zapisują się trofea ?

4) Możecie dać mi link do tworzenia karty trofeów ? Bo oficjalne są nieaktualne, drugie nie chcą się zrobić.

5) Dodawajcie mnie do Friendów.

Gram w MW2, FIFA 10, będę grał jeszcze w BF: BC2, GTA IV i inne CoD'y, mam też grę WipeOut HD Fury.

PSN: Hooker-PL

6) Da się ściągnąć Demo MP Bad Comapny ?

THX za pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Ta, w slimach to normalne ;) Już kilka razy było poruszane

2) Da się, bodaj T9 to jest, jak wejdę jutro to zedytuję i Ci powiem ;)

3) Na tym na którym grasz - przykładowo, jeśli grasz na tym offline, to trofea są na offline, jeśli grasz na tym online, to trofea są na koncie online.

4) ps3trophycard.com

5) Rabus_PL, dodaj, nie chce mi się włączać :) Mam GTA IV, bf1943, wipeouta, fat princess, UT3 i jeszcze pare jakichś...

6) 1 tak, BF:BC2 nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×