Skocz do zawartości
plaga

Jaki Kabel - Czym Co Do Czego. (Ps3 Do Vga-1 Post)

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet jeżeli zadziała, to obraz nie będzie tak dobry jak na normalnym kablu, bo jak wiadomo każda przejściówka powoduje jakiś spadek jakości. Ja na Twoim miejscu to nawet bym się nad tym nie zastanawiał, bo to, co pokazałeś kosztuje 280 zł (!) i nie masz pewności, że zadziała. Jeżeli już, to spróbuj kablem VGA do PS3, których pełno na allegro po 80 zł. W przypadku takiego kabla masz większą szansę, że zadziała. Znajomemu sam ten kabel załatwiałem i działa mu na monitorze 720p.

Edytowane przez Lars06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtiam,

zadam bardzo głupie pytanie, ale jestem całkowicie zielony w tych tematach, więc prosiłbym o wyrozumiałość. :)

Zamierzam podłączyć PS3 do monitora i wiem, że potrzebuję do tego kabla HDMI-DVI. Kłopot polega jedynie na tym, że w monitorze mam tylko jedno wejście DVI. I tutaj zaczyna się to głupie pytanie, czy istnieją jakieś przejściówki czy coś w tym rodzaju bym mógł podłączyć do monitora i komputer i konsolę? W przyszłości i tak podepnę ją do TV, ale na chwilę obecną musi to być monitor. Jak się nie da to będę zmuszony przepinac kable za każdym razem, gdy będę chciał odpalić komputer/konsolę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można dostać przełączniki DVI, ale ceny zaczynają się od ~150zł, to raczej sensu większego nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli da się coś takiego dostać. Niemniej faktycznie minimum 150 złotych to dosyć drogo. Sądziłem, że jeżeli będzie można coś takiego kupić to będzie tańsze. :/ No nic, dzięki za odpowiedź.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem, jak, oprócz Media Server, można przegrać muzykę, zdjęcia, z PC na PS3? Można to zrobić za pośrednictwem kabla usb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie...

Ale masz jeszcze pena/dysk na usb, można też udostępnić przez WMP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie...

Ale masz jeszcze pena/dysk na usb, można też udostępnić przez WMP...

Każdym pendrive'em, dyskiem na usb? Interesuje mnie w miarę szybki sposób na przerzucenie zawartości PC do PS3 (bez użycia neta, jeśli to możliwe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli zadziała, to obraz nie będzie tak dobry jak na normalnym kablu, bo jak wiadomo każda przejściówka powoduje jakiś spadek jakości. Ja na Twoim miejscu to nawet bym się nad tym nie zastanawiał, bo to, co pokazałeś kosztuje 280 zł (!) i nie masz pewności, że zadziała. Jeżeli już, to spróbuj kablem VGA do PS3, których pełno na allegro po 80 zł. W przypadku takiego kabla masz większą szansę, że zadziała. Znajomemu sam ten kabel załatwiałem i działa mu na monitorze 720p.

Kabel za 80zł i podłączył bym do monitor na d-sub w rozdzielczości 720p?Coś w to nie wierzę.A jeżeli chodzi o konwerter to mam okazję kupić taki sam używany za 120zł.Po za tym czytałem że konwerter to jeden z pewnych sposobów do podłączenia ps3 do monitor z d-sub

Edytowane przez Yamakasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że byś podłączył. Przeczytaj opis jakiejś aukcji i zobacz opis takiego kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że byś podłączył. Przeczytaj opis jakiejś aukcji i zobacz opis takiego kabla.

Podaj chodź jedną akcję bo coś nie mogę w to uwierzyć.Chce zobaczyć o jaki kabel ci chodzi.

Pewnie chodzi ci o ten kabel http://allegro.pl/psp20-playstation-3-ps3-wii-kabel-vga-do-tv-lcd-i2267224752.html

Ale w ogóle ktoś go próbował?

Edytowane przez Yamakasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi mi o właśnie taki kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi mi o właśnie taki kabel.

Trochę mi w to ciężko uwierzyc.Próbował ktoś z tym kablem?

Jakiś film przekonałby mnie że można podłączyć.Jak tak to nie uwierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę. Człowieku, co my Cię tu będziemy przekonywać, to Twoja sprawa. Nie chcesz, to nie... Kup sobie ten rozdzielacz za 120 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostrzeżesz wyraźnej różnicy. Nie w 720p przynajmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakośc w 720p za pomocą tego kabla nie odbiega zbytnio gdybym podłączył kablem hdmi np.do tv i ustawił na 720p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym sobie kupić kabelek HDMI 1.4 i widzę na Allegro fajny kabelek od Sony, ale nie wiem czemu na jednej aukcji jest prawie o połowę tańszy, czy to jakaś okazja czy podróbka, czy co ? za odpowiedź z góry dziękuję.

http://allegro.pl/kabel-hdmi-sony-1-4-3d-2m-high-speed-hdmi-ethernet-i2260248118.html - 79 zł

http://allegro.pl/it104-kabel-hdmi-1-4-sony-gold-extra-2m-i2283603888.html - 39 zł

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To te same produkty - ciekawe który faktycznie jest oryginalny...

Pozatym, jak nie potrzebujesz by ten kabelek "ociekał zajebistością" ;) to nawet biorąc taki za parę złotych, uzyskasz to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To te same produkty - ciekawe który faktycznie jest oryginalny...

Pozatym, jak nie potrzebujesz by ten kabelek "ociekał zajebistością" ;) to nawet biorąc taki za parę złotych, uzyskasz to samo...

Dzięki za odp.

Co do tanich odpowiedników to masz rację, a jak się ma ta najnowsza wersja kabla HDMI 1.4 do poprzednich wersji jeżeli chodzi o jakość obrazu w 3D, bo tego szczerze przyznam nie wiem, kiedyś jak byłem w temacie to jedynie czytałem, właśnie, że nie ma różnicy w jakości obrazu między drogim kablem, a tymi tanimi, no ale z 3D nie wiem, ale tak czy siak zawsze wolałem wydać te parę złoty więcej na kabel :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie patrz na oznaczenia; w wypadku 1.3 musi to być przewód kategorii 2, a w wypadku 1.4 musi to być High Speed - a czy będzie takowy kosztował 10zł czy 100zł to już znaczenie drugorzędne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam problem z kablem.... telewizorem.... juzsam juz nie wiem czym xd mam nadzieje ze pomozecie ;) Mam stara konsole ps3 . Wszystko bylo pieknie do momentu kiedy nie wzialem konsoli do kumpla . Otoz on ma w domu telewizor w rozdzielczosci full HD i gdy podlaczylem ps3 pod kabel HDMI wszystko chodzilo pieknie ... jednak gdy wrocilem do domu i podlaczylem konsole ponownie pod moj stary TV kablem chinch ( zolty, czerwony, bialy , mam nadzieje ze wiecie o co chodzi xd ) to konsola normalnie sie zalacza jednak nie ma obrazu ... Myslalem ze jest to spowodowane tym ze moze kabel nawala jednak pozyczylem inny i dalej to samo... Moze wiecie co jest grane :) ? Mam podlaczyc konsole pod telewizor z HDMI i cos ustawic ? Z gory dzieki za odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresetuj ustawienia video konsoli trzymając włącznik aż usłyszysz 3 piknięcia. Oczywiście konsola musi być wyłączona gdy będziesz robił reset.

Edytowane przez Lars06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio zepsuł mi sie tv, postanowiłem wiec podlaczyc moja czarnule do mojego monitora. Poniewaz ma on tylko wejsie VGA, kupilem przejscie VGA HDMI. Niestety, gdy chce wlaczyc konsole, ekran wogole nie reaguje, i pisze ze kabel nie jest podlaczony. Tak, docisnalem dobrze:D jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli reset ustawień nie pomaga, to niestety nie pograsz na tym monitorze. Po prostu nie wszystkie monitory działają z PS3. Do tego kablem VGA-HDMI to już w ogóle loteria prawie że.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×