Skocz do zawartości
plaga

Jaki Kabel - Czym Co Do Czego. (Ps3 Do Vga-1 Post)

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety w większości przypadków większa cena znaczy tylko tyle że będziesz miał naklejkę/napis na danej rzeczy jak HP, IBM, SONY, Adidas itd... płacisz za to że firma ma pozycję, nie zawsze za lepszą jakość.

/===

A Ty się naucz cytować lub dobieraj kolory odpowiednie do tego co piszesz, chyba że Ci to białkoooo już zatyrało czapkę i nie umiesz tak prostej rzeczy

Cnota krytyki się nie boi Markowy owszem nie znaczy zawsze lepszy, znaczy przede wszystkim droższy, ale w Twoich przykładach znaczy i droższy i lepszy

A przykłady to takie:

>> nie wybiorę laptopa Acera tylko właśnie HP, IBM, Sony, markowy, droższy i lepszy i tu chyba nie ma wątpliwości

>> Kiedyś jak byłem smród i rodzice nie chcieli mi dawać 300zł na buty to kupowałem za 50zł na ryneczku haha i starczały na sezon, wakacje i po butach. Poźniej zbuntowałem się trzeba było mieć pumy, kupiłem za 280zl i miałem 3 lata. Taki przykład z dupy wzięty

/===

Kabel HDMI, ktoś napisał droższy - lepszy. Pomijając zasadę działania takiego kabla, gdzie sygnal leci cyfrowo i albo chodzi albo nie, to cena za taki kabel ma już pewien wpływ na jego wykonanie, a szczególnie na to co trzymamy w łapie. Sama zewnętrzna część kabla może być wykonana z różnego rodzaju materiałów, lepsza, gorsza guma, platyk co wolicie. Owszem położony kabel i nieruszany będzie leżał za szafą 20 lat, ale jesli miałbym wskazać na różnicę w cenie, to są one spowodowane nie tylko tym, że ludzie nie mają pojęcia o tym co kupują, nie tylko z powodu napisy na pudełku, ale również z materiału z jakiego ten kabel jest wykonany. Mam jeden kabel HDMI zwykły, kabel jak kabel (gumowy) i nożyczkami go przetnę, inny kabel okryty jest jeszcze specjalną metalową siateczką, podobnie jak robi się kłódki? chyba nie, zabeczpiecznia do rowerów, to miałem na myśli. Był droższy i jest bardziej wytrzymały. Kupowanie kabla za 300zł to głupota, ale jak już zapłaciłem sporo za tv, to jakiś ładny kabelek za 100zł max kupię bez żalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
>> Kiedyś jak byłem smród i rodzice nie chcieli mi dawać 300zł na buty to kupowałem za 50zł na ryneczku haha i starczały na sezon, wakacje i po butach. Poźniej zbuntowałem się trzeba było mieć pumy, kupiłem za 280zl i miałem 3 lata. Taki przykład z dupy wzięty

Ha! - nawet prof. Darudek mnie popiera!

P.S.

Darud, moge do Ciebie mówić per "psorze"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam mowie, że najważniejsze są wtyki czyli końcówki kabla. Bo to one są narażone na mechaniczne uszkodzenia, a kabel jak kabel w sumie cały czas jest podpięty do czegoś, raczej nikt go nie wykręca specjalnie na różne sposoby i tak czy tak jest OK. Najważniejsza moim zdaniem wtyczka, znaczy końcówki kabla czyli to co wtykamy do TV (żeby była dobrej jakości, wielkości itp), może na przykład te kable jakieś taniuchne to mają te wtyki niewymiarowe i potrafi sam kabel się rozłączyć (wypaść z gniazda hahaha).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak te najtańsze to zrób to sam. Dostajesz kawałek gumy, izolacji, skrętkę i kawałek blaszki do samodzielnego pocięcia. Resztę robisz sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy w kablu za 10 zeta a za 1000 zeta - to samo zobaczymy na ekranie naszego TV - topic myślę że zakończony, ja osobiście mam za 59 zeta bo tańszych nie było w sklepie w którym kupowałem ale były też za 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A i jescze jedno nie zgadzam się zą kabel hdmi albo działa albo nie działa i koniec , sam kupiłem kabel który smiga mi w nizszych rozdzielczościach do 1300 a poyżej sa przekłamania obrazu i brak zwięku nie wspomnę już o 1080 p gdzie obraz jest poszatkowany a zwięku w ogóle nie ma !!! do projektora hd ready się nadaje ale do ps3 juz nieeee

widocznie trafiles na uszkodzony kabel hdmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja powiem tak:

Wszedłem na Allegro, wpisałem HDMI 10m, posortowałem po cenie i kupiłem za ok 120zł z wysyłką. Działa (w 1080p z dźwiękiem 7.1). Nie pamiętam firmy, chyba jakiś no name...

Dzisiaj zrobiłem to samo kupując przedłużacz HDMI 5m za parę złotych. Będzie działać.

Wciskanie kabli 1.5m za 100zł to kpina. Działa tutaj ta sama zasada że 'podobno' jak kabel ma złote styki to dźwięk jest 'pełniejszy', soprany 'czystsze' a ogólne wrażenie z odsłuchu 'lepsze'... Litości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to ja powiem tak:

Wszedłem na Allegro, wpisałem HDMI 10m, posortowałem po cenie i kupiłem za ok 120zł z wysyłką. Działa (w 1080p z dźwiękiem 7.1). Nie pamiętam firmy, chyba jakiś no name...

Dzisiaj zrobiłem to samo kupując przedłużacz HDMI 5m za parę złotych. Będzie działać.

Wciskanie kabli 1.5m za 100zł to kpina. Działa tutaj ta sama zasada że 'podobno' jak kabel ma złote styki to dźwięk jest 'pełniejszy', soprany 'czystsze' a ogólne wrażenie z odsłuchu 'lepsze'... Litości

Ja sie dalem nabic w butelke w centrum sony w szczecinie... kupujac ps3 juz chcialem tak szybko isc do domu ze facet mi wcisnol wlasnie 2m kabla hdmi pozlacanego za 119zl... cena pewnie dlatego taka bo naklejka na kablu "designed for ps3". A sprzedawca mydlil mi oczy tym ze z tym tanszym kablem moga wystapic problemy z filmami... pic na wode. Kupujac kabel optyczny juz sie nie dam nabrac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przedział cenowy dobrego(podkreślam dobrego, nie super, nie beznadzieja, normalny dobry:)) kabla HDMI to 40-150 tak w przybliżeniu dla śmiertelnika który nie jest fetyszystą. cena zależna jest od długości, komponentów , i co najważniejsze wersji kabla.

Złoto jest po prostu lepszym przewodnikiem. Dla osoby która nie ma bardzo dobrego albo high ednowego  sprzętu w domu nie ma znacznie miedz stal czy złoto różnicy nie będzie. Im dłuższy kabel tym styki muszą być lepszej jakości

Kable izolowane elektrostatycznie są droższe kabel z porządna izolacja możne kosztować 3 krotnie więcej niż zwykły oplot tej samej długości. Przydatne jak kabel lezy blisko kabli zasilających można wtedy wyeliminować syki i wibracje dźwięku.

Dobry kabel HDMI ma albo chociaż powinien miec oznaczenie wersji na wtyczce  ver 1.3 lub jakoś podobnie. Obowiązującym teraz standardem jest ver. 1.3 przez co kabel ma 10GB/s (do 6m), kolor do 48bitów, full DTS full True Dolby (bezstratna kompresja dzięki większej przepustowości),  xvYCC dzięki temu standardowi mamy do dyspozycji wszystkie możliwe odcienie jakie widzi ludzkie oko. różnica jest znaczna można to sprawdzić wyłączając opcje xvYCC w PS3. Nie wiem czy jeszcze starsze wersje sa dostępne w sprzedaż ale to tak jak by ktoś nie wiedział czym się różnią

Jeżeli ma się dobry sprzęt HIFI warto mieć złote wtyki osobiście posiadam wzmacniacz lampowy i różnica jest w cieple i soczystości.. Kabel hdmi także leżał kolo dwoch  kolumn MACKIE i w pierwszej wersji bez izolacji myślałem ze oszaleje bo był straszne przebicia coś jak komórka dzwoni i słychać to w głośnikach tyle tylko ze komórkę słychać przez chwile :)

To prawda ze firmy naciągają klientów dużo ludzi przepłaca za pozornie markowe kable ale firma i cena maja swoje znaczenie i to jest niezaprzeczalne naprawdę ciężko jest ocenić który kabel jest naprawdę dobry. Po za tym kabla nie kupuje się sezonowo jest puki go pies albo wkurzona kobieta nie przegryzie :P

Testowałem ze znajomym pewien kabel firmy która znana jest z robienia taniego sprzętu DVD nie wiem około 20 pln i ps3 działał wyśmienicie na 26 calach w 1080i GT5 natomiast black Hawk down 1080p i Shut them UP na 40' dźwięk swoje obraz swoje a za 60 pln juz ok.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO SĄ MOJE CYTATY Z DAWNEGO TEMATU HDMI-HDMI, chyba pamiętacie tego ziomka pitera23 z kablem za 700zł, biedne dziecko neostrady nie umiejące uzasadnić dlaczego ten kabel był lepszy od tych za 30zł.

Jakość kabla HDMI ma drugorzędne znaczenie przy krótkich połączeniach do 10m, ponieważ sygnał jest cyfrowy i nie występuję tu sytuacja znana z kabli analogowych, to znaczy gdy coś zakłóci sygnał to przy hdmi po prostu nie zostanie wyświetlony obraz, a przy analogach obraz zostanie wyświetlony, ale o gorszej jakości. Przy standardowym połączeniu do 2m, każdy kabel hdmi jest dobry, jeśli chodzi o obraz, pytanie brzmi tylko po jakim czasie rozsypie się wtyczka, i nie wierz w coś takiego jak pozłacane styki, i 10 krotne ekranowanie. dla zwykłego użytkownika wystarczy kabel do 40, złotych no chyba że masz za ścianą teleporter, albo stacje transformatorową, zdolna zasilić pół polski, albo mieszka w Szwajcarii, i akurat pod domem pracuje akcelerator cząsteczek CERN bo na dobrą sprawę tylko coś takiego zakłóci sygnał, ale jeśli kabel ma mieć ponad 10 metrów, to faktycznie warto zastanowić się nad droższym kablem w kwotach od 100-200 złotych. Kabel przesyła sygnał cyfrowy zabezpieczony HDCP, to znaczy obraz jest doskonały, albo posłuchasz sobie tylko muzyczki z filmu . Nie ma różnicy na obrazie hdmi-dvi, to są te same typy kabli cyfrowych, tylko hdmi, przesyła jeszcze dźwięk. Wydawanie na 2 metrowy, kabel 300 złotych, jest sztuką dla sztuki, brak poprawy jakości obrazu, ale nieźle przetrzebiony, portfel z kasy.

HDMI cyfrowy, bit 1 jest obraz doskonały, bit 0 brak obrazu.

Analog 1- jest obraz, 0- brak obrazu, i występują stany pośrednie między wartością 1,0 to znaczy obraz się wyświetli ale jego jakość będzie dobra, tylko w przypadku gdy chcesz puścić sygnał przez component 1080p, to będziesz musiał kupić kabel za 100zł.

Mit złotej wtyczki przy HDMI, złota jest zewnętrzna część, która nie przesyła żadnego sygnały, a piny są złote,

wtyczka srebrna, piny w środku są złote.

Wiele osób wierzy w mit złotych końcówek, oraz 100krotnego ekranowania, sprzedawcy o tym wiedzą, i często wciskają tandetny kabel pozłacany no name, w cenach dobrych kabli.

cytat z innego forum

Cytuj

Nie ma możliwości, aby jakość kabla wpłynęła na jakość cyfrowego obrazu. Obraz jest kompresowany, a każde wysłane dane są zabezpieczane kodami hasłującymi. Każda niezgodność = ponowne wysłanie lub rezygnacja z wysłania danego elementu. Jakoś będzie ciągle taka sama, a jedyny ujemny efekt, który można otrzymać to brak obrazu. Oczywiście nie neguję, że nie należy kupować droższych kabli, jednak nie ma najmniejszego sensu kupować tych super drogich wielokrotnie ekranowanych ze złotymi stykami i kilkoma jeszcze innymi śmiesznymi hasłami.

Czyli krótko mówiąc bierz pierwszy lepszy kabel wyglądający porządnie i się nie przejmuj. Będzie działać i zapewni ci super jakość a jak będzie zły to po prostu nie będziesz miał obrazu zgodnie z zasadą cyfrowego przekazu.

Cytat: piter23

Ludzie jak chcecie to kupujcie kable za 10zł i juz mnie stac na dobry kabel wiec kupuje .telewizor kupilem lcd dlaczego nie bede wyjaśniał bo i tak nie zrozumiecie.

samel16-spadkobierca crt jest plazma itd.Brak mi słów.

A umiesz uargumentować chociaż dlaczego lepszy według ciebie jest kabel za 500zł w stosunku do kabla za 30zł, czy nie w dyskusji należy sypać konkretami ja podałem argumenty czekam teraz na ciebie, żeby nie było za mało argumentów to dorzucam linka do

http://pl.wikipedia.org/wiki/HDMI

http://pl.wikipedia.org/wiki/Transition_Mi...ntial_Signaling

http://en.wikipedia.org/wiki/High-Definiti...media_Interface

[glow=red,2,300]WIĘCEJ CHYBA NIE BĘDĘ PISAŁ BO TO BYŁO WAŁKOWANE WCZEŚNIEJ I ZOSTALIŚMY WIELOKROTNIE ZWYZYWANI PRZEZ NASZEGO SPECA, WIĘC PROPONUJĘ ZAMKNĄĆ TEMAT [/glow]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kabel HDMI za UWAGA!!! $$$ 0,85!!! Był taki tani to kupiłem se 5 tak na zapas (6ft). Przez ten kabel przepływają cyfrowe dane i to nie ma znaczenia czy kabel jest za 120$ czy tak jak mój:P za 85 Cents...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TO SĄ MOJE CYTATY Z DAWNEGO TEMATU HDMI-HDMI, chyba pamiętacie tego ziomka pitera23 z kablem za 700zł, biedne dziecko neostrady nie umiejące uzasadnić dlaczego ten kabel był lepszy od tych za 30zł.

Ta pamiętam go, mówił że do tv za 7k czy tam 11k nie podłączy kabla za 20 złoty, mega fail i owned :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze odkopalismy goracy watek sprzed miesiecy. Wlochaty generalnie sie z toba zgadzam, ale mam pewne zastrzezenia. Jakosc i materialy z ktorych wykonany jest kabel do transmisji cyfrowej NIE MAJA WPLYWU NA BARWE ANI CIEPLOTE brzmienia muzyki. Podobnie z tym charakterystycznym brzeczeniem gdy dzwoni telefon. Ok brzeczec moze ale to nie wina kabli tylko samego sprzetu HIFI lub innego grajacego. Jezeli transmisja cyfrowa zostalaby zaklocona przez komorke to bardziej cos by trzeszczalo a nizeli na dzwiek zostaloby nalozone to charakterystyczne buczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uważam, że są różnice w kablach tych tanich i drogich, bo ciekaw jestem czemu piszecie, żeby brać z pozłacanymi wtykami skoro równie dobrze i fajowo powinno być z srebrnymi...za mniejszą kasę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styki to takie miejsce gdzie przewod konczy swoja ciaglosc. W tym miejscu mozna powiedziec sygnal przechodzi z jednego przewodnika do drugiego polegajac tylko na stykaniu sie dwoch materialow. Nie ma lutowania ani innego spoiwa. Dlatego na takim styku pojawiaja sie ukryte pojemnosci i indykcyjnosci (takie dziwne pojecia elektroniczne) ktore bardzo szkodliwie wplywaja na sygnal. Ktos wymyslil, ze jezeli taki styk zrobi sie z lepszego przewodnika to te przeszkody beda mniejsze. Moze i rzeczywiscie ma do dobry wplyw na jakosc zlacza, ale na pewno nie az w takim stopniu zeby za kabel placic 700zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kupiłem kabel HDMI za 60 zł :P Podłączyłem go to tv LG 5000 42" (FULL HD) wraz z PS3 i obraz jest jak bajka :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nie chwal bo zaraz przyjdą ci co mają kabelki po 500zł i wtedy Cię zjadą, że nic nie wiesz o obrazie bo kupiłeś bazarowy towar:P

A tak na serio to ile ftm ma ten kabel za 60 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze, marki markami, ceny cenom nie rowne, bo nie cena swiadczy o jakosci produktu.

A jak wyglada sprawa obrazu z kablem w standardzie hdmi 1.0 a hdmi 1.3b, jest jakas roznica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, widzę że temat się ciągnie dalej ;)

No patrzcie, a ja używam kabla HDMI 17m (10m+7m), firma no name, standard pewnie 0.13b a tu o dziwo i obraz czyściutki i ten DTS jakoś nie brzęczy ;)

Sumarycznie pewnie z 200zł zapłaciłem, ale Panowie, tu już prawie na kilogramy poleciało, wicie ile taki zwój 10m waży? :)

Kurde i chyba było napisane że styki złote :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada solidnie, cena tez jest nawet atrakcyjna, tylko czy potrzeba ci az 5m kabla? konsola stoi w kuchni? Proponuje kupic taki, zeby sie nie walal gdzies z tylu bez potrzeby. Ale jezeli konsola stoi gdzies dalej, to jak najbardziej dobry kabelek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×