Skocz do zawartości
plaga

Jaki Kabel - Czym Co Do Czego. (Ps3 Do Vga-1 Post)

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dziś kupiłem kabel Uwaga za 9.99 bez dostawy Powiem jedno kabel 2 m więc nie musi mieć tych Pozłacanych itd kabli w pokoju mało więc ważne że stadard 1.3b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja napisze o swoich doznaniach miałem kabel za około 15-20 zł nie wiem dokładnie ile bo to nie mój i jak grałem w GT5 to kolory miałem jakieś bladawe (full RGB włączone) i na samochodach miałęm ząbki myślałem że to od gry ale gadałem z kumplem przyszedł do mnie pokazałem mu jak to wygląda i powiedział że to od kabla myślałem ze jaja sobie robi ale kupiłem kabel za 50zł i o dziwo obraz jest o wiele lepszy kolory soczyste autka ładnie wygładzone i ogólnie full wypas i to chyba tyle jeżeli chodzi o kabel za 20 zł i 50zł bo pewnie między moim kabel za 50 zł a kablem za 100 (nawet taki chciałem kupić ale by mi na Ratcheta nie starczyło :D) nie ma żadnych róźnic. Dobra kończę mój wywód i idę oddać ten kabel za 20 zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja napisze o swoich doznaniach miałem kabel za około 15-20 zł nie wiem dokładnie ile bo to nie mój i jak grałem w GT5 to kolory miałem jakieś bladawe (full RGB włączone) i na samochodach miałęm ząbki myślałem że to od gry ale gadałem z kumplem przyszedł do mnie pokazałem mu jak to wygląda i powiedział że to od kabla myślałem ze jaja sobie robi ale kupiłem kabel za 50zł i o dziwo obraz jest o wiele lepszy kolory soczyste autka ładnie wygładzone i ogólnie full wypas i to chyba tyle jeżeli chodzi o kabel za 20 zł i 50zł bo pewnie między moim kabel za 50 zł a kablem za 100 (nawet taki chciałem kupić ale by mi na Ratcheta nie starczyło :D) nie ma żadnych róźnic. Dobra kończę mój wywód i idę oddać ten kabel za 20 zł :D

Sory za dosadnosc ale pier****sz jak potluczony. A dlaczego? Poczytaj ten watek jak chcesz wiedziec. Bo mi sie nie chce pisac po raz tysieczny ze HDMI to transmisja cyfrowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
a ja napisze o swoich doznaniach miałem kabel za około 15-20 zł nie wiem dokładnie ile bo to nie mój i jak grałem w GT5 to kolory miałem jakieś bladawe (full RGB włączone) i na samochodach miałęm ząbki myślałem że to od gry ale gadałem z kumplem przyszedł do mnie pokazałem mu jak to wygląda i powiedział że to od kabla myślałem ze jaja sobie robi ale kupiłem kabel za 50zł i o dziwo obraz jest o wiele lepszy kolory soczyste autka ładnie wygładzone i ogólnie full wypas i to chyba tyle jeżeli chodzi o kabel za 20 zł i 50zł bo pewnie między moim kabel za 50 zł a kablem za 100 (nawet taki chciałem kupić ale by mi na Ratcheta nie starczyło :D) nie ma żadnych róźnic. Dobra kończę mój wywód i idę oddać ten kabel za 20 zł :D

Takie posty sa najlepsze :D Szkoda,ze jeszcze nie napisal , ze po wymianie nawet gry z ps2 zaczely chodzic na 40 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy chcecie od kolegi? Po prostu napisał swoje doznania a Wy już Go szturmujecie :P Każdy chce się wypowiedzieć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jutro nie przyjdzie kabel to sie zabije xD ach ta poczta polska jeszcze 1 tydzień i złoże skargę albo wysyłający ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dopsz, proszę:

http://www.rms.pl/hdmi.html

Wszystko ładnie napisane, zwróćcie tylko uwagę na to, że jest to sklep który sprzedaje kable, więc tekst jest lekko tendencyjny.

Ale nawet oni musieli wyłuszczyć prawdę, kabel na którym jest napisane że jest 1.3b (czyli wspiera transmisję 1080p), to taki kabel, który przeszedł certyfikację i był w związku z tym testowany. I wszystkie złotówki jakie lecą ponad 20zł za kabel to te, które płacicie za certyfikację.

Ale nigdzie nie jest napisane, że kabel który nie ma takiego znaczka, nie będzie działał (czyli inaczej mówiąc, był w stanie przesłać pełnego sygnału 1080p).

Cytując wyżej wylinkowany tekst: 'zdarzają się przypadki wymiany kabli tańszych na te droższe'. Tak jak zdarzają się przypadki wymiany lodówek tańszych na droższe, monitorów, konsol, samochodów i wszystkich innych dupereli...!

No i na koniec, w zasadzie nie ma już możliwości kupienia kabli hdmi w standardzie 1.1 i 1.2 (choć znając życie, tu i tam pewnie leżą jakieś zrzuty magazynowe). Pamiętajcie też, że od kabla ważniejsze są urządzenia, po co Wam kabel 1.3b gdy telewizor jest HD Ready?

I żeby być sprawiedliwym, jeśli naprawdę, organoleptycznie, ktoś jest w stanie zauważyć różnicę w palecie barw na kablu tańszym i droższym, to ma rację i powinien wybrać ten który mu bardziej odpowiada. Ale z tym wygładzaniem krawędzi to koleś pojechałeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I żeby być sprawiedliwym, jeśli naprawdę, organoleptycznie, ktoś jest w stanie zauważyć różnicę w palecie barw na kablu tańszym i droższym, to ma rację i powinien wybrać ten który mu bardziej odpowiada. Ale z tym wygładzaniem krawędzi to koleś pojechałeś...
Tylko wytlumacz mi prosze jak kabel moze wplywac na palete barw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potrafisz odróżnić obraz z 24 bitową głębią kolorów od tego z 48 bitową głębią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze niebardzo. Ale to nie kabel decyduje za pomoca ilu bitow kodowany jest kolor. Kabel co najwyzej moze uniemozliwic transmisje sygnalu 48bitowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano, skoro kabel może być tak słaby że nie da się przez niego przepchnąć pełnego sygnału, to i można powiedzieć, że ma tutaj decydujące znaczenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale moze byc taka sytuacja, ze przez drozszy kabel puscisz obraz w 24bitach, a przez tanszy 48 bitow. Twoja teoria ma sie tu nijak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale moze byc taka sytuacja, ze przez drozszy kabel puscisz obraz w 24bitach, a przez tanszy 48 bitow. Twoja teoria ma sie tu nijak.

Zgadzam się z tobą qgar, że tańsze kable mogą wycisnąć 48 bity, a droższy mniej... Dlatego właśnie nie inwestuje w drogie kable :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zjadę, jaka teoria? Napisałem, że jak ktoś widzi różnicę, to niech sobie dla świętego spokoju kupi taki kabel jaki mu pasuje...

A sytuacji może być milion, w ten sposób qgar można dyskutować przez wieczność...

Edytowane przez Agryppa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak ktoś widzi różnicę, to niech

to niech idzie do lekarza, bo roznicy zadnej nie ma. To tak jabys nagral 2 razy taka sama plyte cd z muzyka i (zakladajac ze nagraly sie bez bledu i odtwarzasz na tym samym sprzecie) twierdzil, ze na jednej z nich dzwiek ma soczystsze basy i nie ucina wysokich czestotliwosci.

Oczywiscie niech kazdy kupi sobie taki kabel jaki mu sie podoba, ale jezeli ktos ma dylemat czy kupic tanszy czy drozszy rzekomo lepszy, to niech bierze tanszy, bo ROZNICY W OBRAZIE NIE MA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie dostałem kabel w swoje ręce tani za 10 zł z allegro potem sprawdzę i co wygląda na pozłacane styki być może nie bo się nie znam na pozłacaniu ale jeśli w kablu za 10 zł są pozłacane styki nie reklamowane gośćio o nich nic nie pisał tylko fotki a w kablu za 100 czy tam ile są pozłacane styki i reklamowane że tylko w takich drożych kablach to coś nie tak ja tam sram na te pozłacane

Qgar zawsze miał racje i go popieram to jak z psp pozłacanym vs normalny co lepsze co tańsze a może takie same tylko jedno drosze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powyższy post może być przykładem, który pokazuje jak ważne są przecinki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycinki kropki ja tego nie pisze ale zrobię wyjątek na forum. Otóż kabel ten to rewelacyjna jakość obrazu nigdy wcześniej nie miałem HDMi więc nie wiem. Ale co dziwne na laptopie wziełem max rozdziałkę, wyszą niż 720p bo tv nie pozwala tylko HD ready a na tv napis 1080i i jest obraz dziwne. Gdy wziełem na mniejszą 720p więc kurna czyżby tv był full hd sprawdzę jak dostanę ps3 w swoje ręce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przycinki kropki ja tego nie pisze ale zrobię wyjątek na forum. Otóż kabel ten to rewelacyjna jakość obrazu nigdy wcześniej nie miałem HDMi więc nie wiem. Ale co dziwne na laptopie wziełem max rozdziałkę, wyszą niż 720p bo tv nie pozwala tylko HD ready a na tv napis 1080i i jest obraz dziwne. Gdy wziełem na mniejszą 720p więc kurna czyżby tv był full hd sprawdzę jak dostanę ps3 w swoje ręce

Ja mam TV 720p i tez mogę ustawić 1080i. FullHD będzie dopiero jak może wyświetlać 1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha dzieki

1080i vs 1080p wielka różnica ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duża i taka, że 720p wygląda lepiej niż 1080i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam monitor VGA do którego chciałbym podłączyć PS3, na allegro są przejściówki HDMI -> VGA, ale co wtedy z dźwiękiem? Czy mogę zrobić tak, że skorzystam z wyjścia HDMI i tego kompozytowego jednocześnie ? Czyli z HDMI podłącze monitor a z kompozytowego wezmę sam dźwięk. Ktoś stosował może takie rozwiązanie ? Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×