Skocz do zawartości
plaga

Jaki Kabel - Czym Co Do Czego. (Ps3 Do Vga-1 Post)

Rekomendowane odpowiedzi

HDMI do VGA? to niemożliwe - HDMI jest cyfrowym wyjściem a VGA analogowym, pozostaje jeszcze sprawa HDCP. Pokaż tą aukcję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby Cię interesowalo to mam na sprzedaż konwenter HDTV to VGA na gwarancji kupiony 27stycznia razem z kablem component do PS3-Wygląda to tak że 3 koncówki kabla component podlączasz do konwentera,a dwie zostają na audio-możesz podlączyc sluchawki lub podlączyć dosprzętu audio.Z drugiej strony konwentera podlączasz kabel VGA do monitora i wszystko hula ;) Mam wszystkie potrzebne kable i przejściówkę z chinch na sluchawki-wszytko daję razem.Jak Cie to interesuje zostaw wiadomość na pw to się dogadamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
HDMI do VGA? to niemożliwe - HDMI jest cyfrowym wyjściem a VGA analogowym, pozostaje jeszcze sprawa HDCP. Pokaż tą aukcję

Proszę bardzo: aukcja. Skoro są od dawna przejściówki z DVI na analoga to czemu ma nie działać hdmi na analoga. To jednak jest kwestia poboczna, chciałbym uzyskać odpowiedź na pytania, czy jak mogę korzystać z dwóch złączy naraz ? Jak podłącze sobie obraz to hdmi czy mogę wyciągnąć dźwięk z kompozytowego ?

EDIT: znalazłem też taki filmik na

na którym widać, że gość ma podłączony kabel do hdmi i normalnie słychać dźwięk. Czy ktoś coś takiego stosował ? Edytowane przez sniezny_wilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się człowiek całe życie uczy :) żeby był dźwięk to oprócz tego kabla podłączasz jeszcze kabel który jest w zestawie z chinchami - HDMI-VGA do monitora, a ten z chinchami do głośników (jeśli mają wejście minijack to się musisz zaopatrzyć w przejściówkę 2chinch - minijack) i w Ps3 ustawiasz by dźwięk szedł po chinchach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to się człowiek całe życie uczy :) żeby był dźwięk to oprócz tego kabla podłączasz jeszcze kabel który jest w zestawie z chinchami - HDMI-VGA do monitora, a ten z chinchami do głośników (jeśli mają wejście minijack to się musisz zaopatrzyć w przejściówkę 2chinch - minijack) i w Ps3 ustawiasz by dźwięk szedł po chinchach

No, czyli generalnie PS3 w jednym czasie daje obraz na 2 wejścia, czyli to HDMI i to kompozytowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz daje na jedno wyjście, ale dźwięk może iść do innego wyjścia niż obraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak

Dzięki :) Kwestia jeszcze czy mój monitor posiada moduł konwertujący sygnał cyfrowy na analogowy, ale skoro z karty graficznej wychodzi sygnał cyfrowy i korzystam z przejściówki to mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo DVI posiada 2 segmenty, jeden przesyla obraz cyfrowo, ale ma tez kilka pinow ktore przesylaja obraz analogowo. Wiec te przejsciowki dajace sygnal analogowy z DVI to nic innego jak tylko zmiana ksztaltu interfejsu, a nie zadne konwertowanie sygnalu z cyfrowego na analoga. W HDMI z tego co wiem nic analogowego nie leci wiec sprawa nie jest taka prosta i wg mnie przejsciowki HDMI->VGA po 30zl na allegro to jeden wielki bubel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gniazdo DVI posiada 2 segmenty, jeden przesyla obraz cyfrowo, ale ma tez kilka pinow ktore przesylaja obraz analogowo. Wiec te przejsciowki dajace sygnal analogowy z DVI to nic innego jak tylko zmiana ksztaltu interfejsu, a nie zadne konwertowanie sygnalu z cyfrowego na analoga. W HDMI z tego co wiem nic analogowego nie leci wiec sprawa nie jest taka prosta i wg mnie przejsciowki HDMI->VGA po 30zl na allegro to jeden wielki bubel.

Masz rację. Z tego co doczytałem tego tupu kable przeznaczone są dla monitorów które posiadają złączę DVI oraz złącze VGA, wtedy możliwe jest podłączenie takiego kabla. W przeciwnym wypadku będzie potrzebny dość drogi sprzęt to konwersji sygnału cyfrowego na analogowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla chcacego nic trudnego KLIK. Tylko zeby kazdy wiedzial co to google i wikipedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla chcacego nic trudnego KLIK. Tylko zeby kazdy wiedzial co to google i wikipedia.

Dzięki. Nie przemyślałem sprawy ogólnie i napaliłem się, że takie połączenie będzie możliwe. Chyba najlepszym rozwiązaniem jest po prostu kupić monitor który ma już DVI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zwróć uwagę czy ma HDCP bo sam fakt posiadania złącza DVI nie oznacza, że będzie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Tylko zwróć uwagę czy ma HDCP bo sam fakt posiadania złącza DVI nie oznacza, że będzie działać

Kupiłbym taki ze złączem HDMI. W sumie tak się nad jeszcze czymś zastanawiam. Czy te złącze kompozytowe w PS3 nie daje przez przypadek sygnału analogowego ?

EDIT: i wtedy jakby był to sygnał analogowy, użyłbym czegoś takiego: akucja.

Edytowane przez sniezny_wilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko obraz będzie do kitu, Composite to co najwyżej rozdzielczość PAL czyli 768 na 576. Lepiej nie kombinować i zakupić coś porządnego i być zadowolonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko obraz będzie do kitu, Composite to co najwyżej rozdzielczość PAL czyli 768 na 576. Lepiej nie kombinować i zakupić coś porządnego i być zadowolonym

Tutaj jest kwestia wygodnego grania a nie jakości. TV stoi w złym miejscu i chciałbym tymczasowo pograć na LCD'ku. I tak mam teraz PAL w TV więc nie zauważę wielkiego spadku jakości. Pytanie tylko czy tym razem mi się powiedzie taka "operacja" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
tylko obraz będzie do kitu, Composite to co najwyżej rozdzielczość PAL czyli 768 na 576. Lepiej nie kombinować i zakupić coś porządnego i być zadowolonym

Tutaj jest kwestia wygodnego grania a nie jakości. TV stoi w złym miejscu i chciałbym tymczasowo pograć na LCD'ku. I tak mam teraz PAL w TV więc nie zauważę wielkiego spadku jakości. Pytanie tylko czy tym razem mi się powiedzie taka "operacja" :)?

EDIT: UPS! sorry za post pod postem, ale coś przeglądara złapała zwiechę, prosiłbym administratora o usunięcie duplikatu.

Edytowane przez sniezny_wilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem,konsola stoi u rodzicow w pokoju mam telewizor hd ready,rodzice maja tez telewizje N i maja podlaczona ja kablem hdmi i tu wlasnie moj problem,jak chce grac na konsoli to odlaczam od n kabel i podlaczam do konsoli i czy takie ciagle odlaczanie i podlaczanie moze rozwalic gniazdo mi w ps3,a jezeli tak sie stanie to co ? bedzie gorsza jakosc czy nie bedzie sygnalu wogole dzieki za pomoc :P a jeszcze jedno niedlugo i tak bede kupowal kabel hdmi ale narazie nie mam kasy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz delikatnie przełączał to nic sie nie stanie, a jak będziesz na siłe wciskał to może sie zniszczyć jak każde gniazdo, ale raczej bym się o to nie martwił. Kup najtańszy kabel hdmi za 20 zł i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki wielkie chyba jutro bede musial sie wybrac do sklepiku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz tak czesto przelaczal to jednak styki sie wyrobia i moga wystapic problemy z obrazem/dzwiekiem. Wyrobienie kabla to pol biedy ale jak sie wyrobia gniazda w tv/ps3 to jestes w dupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mnie nastraszyles ;( dlatego podlaczylem zwykle av do ps3 i poczekam az kupie kabel na stale to chyba najlepsze rozwiazanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, temat rzeka ale mam pytanie ktorego nikt tu nie stawial...

Dokonalem zakupu konsoli - telewizor mam juz tez FHD ale sprawa kabla mnie nurtuje...

Otoz kabel ktory zamontowalem pochodzi z przystawki HDMI jaka dostalem w gratisie do aaparatu Samsung ... Podlaczylem - niby jest ok, jest 1080p tam gdzie to mozliwe, niby jakosc ok, nic nie przeskauje z obrazem, wyglada naturalnie - ale kazdy pisze o jakosci kabla ... Jak to sie odnosi ? Czy w tym przypadku przypuszczac mozemy ze kabel jest byle jaki ? Czy zmiana kabla cos da ? Czy warto w niego zainwestowac?;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ale mam pytanie ktorego nikt tu nie stawial"

no wlasnie to pytanie to jest pytanie ktore bylo stawiane najwieksza ilosc razy w przypadku kabla HDMI. Jezeli kabel DZIALA, to dziala NAJLEPIEJ JAK MOZE. Jezeli kabel bylby wadliwy to by NIE DZIALAL W OGOLE. Czytaj wiecej i co wiecej prosze czytaj ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. Ale czy ktos kabel z takiego zrodla testowal ? Watpliwe - bo malo jest takich dostawek do aparatow cyfrowych .... Kabel Dziala - dziala jak najlepiej .. Madra maksyma - ale skad takie rozbieznosci w cenach kabli ?;) Cos sie musi za tym kryc...

Postaram sie przestestowac kabelek od kolegi , ktory kupil jakis niby dobry za 80 zl... ciekawe czy bedzie roznica..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×