Skocz do zawartości
bzykacz

Dlc - Dodatki

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywista sprawa, za dobrą pracę należy się godna płaca. Po wydaniu dodatku ocenimy i pracę i płacę.

Jeśli jednak co jakiś czas trzeba będzie kasować za kolejne DLC tego typu, to ja wolę "raz a dobrze" i chcę wzmiankowany powyżej edytor mapek daje 30$. Ktoś daje więcej?

PS. Jeśli zostanę miło zaskoczony tym DLC to odszczekam wszystko na HS'iewink.gif.

O edytorach mapek pisza ludzie ktorzy pojecia nie maja o tym jak powstaje gra. Nie warto ich sluchac, a tymbardziej wierzyc w to co pisza ;) No chyba ze sam chcialbys na takich mapkach z edytora pograc ;) Odpalasz edytor, piszesz Vietnam, naciskasz ok i po 30 sekundach masz zestaw 4 map ;)

Od razu przypomina mi sie cytat "Memory....Find........., Siara i wszystko jasne" - Janusz Rewiński A.K.A. "Siara"

Edytowane przez snosch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedz mi takie Command Conquer na PC. Jest edytor i można każdą planszę stworzyć w kilka godzin samemu (identyczną jak te które dostajesz jako główne razem z grą). W LBP jest tak samo, ludzie tworzą 100 razy lepsze mapy niż twórcy gry. Fakt zajmuje im to trochę czasu, ale to przez to, że nie mają takich narzędzi jak twórcy gry, choćby klawiatury i myszki niekiedy.

Widzieliście, tu na forum gdzies była taka lista broni, i ich "fizyka". Tylko snajperka ma fizyke i tyle, reszta to tylko zmiana damage w zależności od odległości.

Jedynie stworzenie nowych tekstur chwilkę zajmie (nowe bronie), a potem tylko wytnij/wklej do np M16 i zmiana jednego parametru broni w opcjach (zależność damage od odległości - jak szybko ma spadać).

Czołgi tak samo, tylko zmiana tekstur kopiuj/wklej do Abramsa i zmiana kilku parametrów na mniejsze (bo starsze czołgi to wolniejsze itp.)

Tak samo było z wprowadzaniem tych samych map tylko do innych trybów. Przecież to jest dosłownie 2 minuty roboty, zmienić dostepne pole gry (chodzi o przesunięcie tego czarnego obszaru, gdzie nie można wchodzić bo się zginie po kilku sekundach.

To już nie jest etap powstawania gry - bo tam trzeba się namęczyć to wiadomo. Ale teraz gra już jest, i wystarczy zmienić teksturę i wkleić ją do modelu który już istnieje a potem zmienić tylko jego parametry (przecież "nowe" drzewa będą się ruszać identycznie, krzaki też, czołgi tak samo, tylko albo wolniej, albo szybciej będą jeździć, w ziemi będzie tworzyć się identyczna dziura po C4 jak teraz, tylko, że ta ziemia będzie miała zmieniony kolor).

Edytowane przez ocelot_0x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedz mi takie Command Conquer na PC. Jest edytor i można każdą planszę stworzyć w kilka godzin samemu (identyczną jak te które dostajesz jako główne razem z grą). W LBP jest tak samo, ludzie tworzą 100 razy lepsze mapy niż twórcy gry. Fakt zajmuje im to trochę czasu, ale to przez to, że nie mają takich narzędzi jak twórcy gry, choćby klawiatury i myszki niekiedy.

Widzieliście, tu na forum gdzies była taka lista broni, i ich "fizyka". Tylko snajperka ma fizyke i tyle, reszta to tylko zmiana damage w zależności od odległości.

Jedynie stworzenie nowych tekstur chwilkę zajmie (nowe bronie), a potem tylko wytnij/wklej do np M16 i zmiana jednego parametru broni w opcjach (zależność damage od odległości - jak szybko ma spadać).

Czołgi tak samo, tylko zmiana tekstur kopiuj/wklej do Abramsa i zmiana kilku parametrów na mniejsze (bo starsze czołgi to wolniejsze itp.)

Tak samo było z wprowadzaniem tych samych map tylko do innych trybów. Przecież to jest dosłownie 2 minuty roboty, zmienić dostepne pole gry (chodzi o przesunięcie tego czarnego obszaru, gdzie nie można wchodzić bo się zginie po kilku sekundach.

To już nie jest etap powstawania gry - bo tam trzeba się namęczyć to wiadomo. Ale teraz gra już jest, i wystarczy zmienić teksturę i wkleić ją do modelu który już istnieje a potem zmienić tylko jego parametry.

zartujesz prawda? dla ciebie bron to tekstura tak? a model? na co chcesz ta teksture nalozyc? nalozysz skorke AK47 na M16? Skorke jakiegos czolgu z cxasow Vietnamu na Abramsa? Czlowieku, pomysl troche zanim cos napiszesz, bo az zal to czytac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli podpinanie raczej. Chodziło o to, że kształt broni muszą stworzyć nowy to wiadomo (ale tylko kształt, nie tworzą całego mechanizmu który siedzi w broni), więc robią taką "makietę" i teraz tylko wytnij wklej zamiast makiety M16 i zmiana parametrów.

A co do modelu, czy one są aż tak zaawansowane? Bo myślę, że ktoś kto tam się zna na jakichś 3dmaxach to stworzy taką bron w chwilę. Nie takie rzeczy można zobaczyć po necie, jak ludzie tworzą, i to amatorzy.

Jako model we wcześniejszym poście, chodziło mi o model "fizyczny" czyli jak się zachowuje broń, bo to jest jeden model dla wszystkich broni, ze zmienionymi parametrami. (prócz snajperki, bo tam dojdzie jeszcze to opadanie pocisku)

Edytowane przez ocelot_0x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli podpinanie raczej. Chodziło o to, że kształt broni muszą stworzyć nowy to wiadomo (ale tylko kształt, nie tworzą całego mechanizmu który siedzi w broni), więc robią taką "makietę" i teraz tylko wytnij wklej zamiast makiety M16 i zmiana parametrów.

A co do modelu, czy one są aż tak zaawansowane? Bo myślę, że ktoś kto tam się zna na jakichś 3dmaxach to stworzy taką bron w chwilę. Nie takie rzeczy można zobaczyć po necie, jak ludzie tworzą, i to amatorzy.

Jako model we wcześniejszym poście, chodziło mi o model "fizyczny" czyli jak się zachowuje broń, bo to jest jeden model dla wszystkich broni, ze zmienionymi parametrami. (prócz snajperki, bo tam dojdzie jeszcze to opadanie pocisku)

Widze ze to jednak rozmowa zmierzajaca do nikad. Pracowales kiedys na swoje utrzymanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O edytorach mapek pisza ludzie ktorzy pojecia nie maja o tym jak powstaje gra. Nie warto ich sluchac, a tymbardziej wierzyc w to co pisza ;) No chyba ze sam chcialbys na takich mapkach z edytora pograc ;) Odpalasz edytor, piszesz Vietnam, naciskasz ok i po 30 sekundach masz zestaw 4 map ;)

Od razu przypomina mi sie cytat "Memory....Find........., Siara i wszystko jasne" - Janusz Rewiński A.K.A. "Siara"

Nie o to chodzi. Mam gdzieś miejsce w czasoprzestrzeni (bez znaczenia jest czy to Vietnam czy Kongo). Ważna jest możliwość tworzenia nowych map przez innych graczy.

Masz dość gry na obcykanych mapach (płatnych) od DICE, wbijasz na jedną z setek map (bezpłatnych) zrobionych przez siebie lub innych graczy.

Jeśli twórca ma kiepeło to takie twory mogą być miodne (a czas potrzebny na ich zrobienie nie ma tu większego znaczenia). Grałem na paru takich mapach w FC2 i były zajefajne, niestety sam multi w tej grze taki sobie. BFBC2 ma multi na wysokim poziomie, więc ewentualny dobry edytor i mam zajęcie do emerytury biggrin.gif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze to jednak rozmowa zmierzajaca do nikad. Pracowales kiedys na swoje utrzymanie?

Jak na razie to tylko monolog, bo tylko ja piszę jak sobie to wyobrażam. Napisz więc jak ty widzisz, tworzenie takich dodatkowych map (bo tylko o tym pisze, a nie o kosztach).

Ktoś pisał o designerze map ( :rolleyes: ) Czy te mapy będą coś odwzorowywać? Przy takim D-Day ktoś musiał projektować te mapy, ale jak na razie to gramy na całkowicie zmyślonych mapach ( skąd wiesz, że nie kliknęli random, przy ukształtowaniu terenu, a potem na oko nie poprzesuwali lekko).

Piszę to na doświadczeniach po edytorze w takim CommandConquer bo kiedyś sam robiłem w edytorze dużo map i się gralo. Więc nie sądze, aby tutaj miało nie być identycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi. Mam gdzieś miejsce w czasoprzestrzeni (bez znaczenia jest czy to Vietnam czy Kongo). Ważna jest możliwość tworzenia nowych map przez innych graczy.

Masz dość gry na obcykanych mapach (płatnych) od DICE, wbijasz na jedną z setek map (bezpłatnych) zrobionych przez siebie lub innych graczy.

Jeśli twórca ma kiepeło to takie twory mogą być miodne (a czas potrzebny na ich zrobienie nie ma tu większego znaczenia). Grałem na paru takich mapach w FC2 i były zajefajne, niestety sam multi w tej grze taki sobie. BFBC2 ma multi na wysokim poziomie, więc ewentualny dobry edytor i mam zajęcie do emerytury biggrin.gif.

I jeszcze do tego bedzies oczekiwal od DICE, zeby do tych twoich mapek liczyli statystyki? I zeby twoje statystyki nabite na twoich mapach byly na rowni ze statystykami graczy grajacych na mapach od DICE? I moze zeby jeszcze DICE umiescilo Twoje mapki na swoich serwerach i je hostowalo? Koval, przemysl to jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli podpinanie raczej. Chodziło o to, że kształt broni muszą stworzyć nowy to wiadomo (ale tylko kształt, nie tworzą całego mechanizmu który siedzi w broni), więc robią taką "makietę" i teraz tylko wytnij wklej zamiast makiety M16 i zmiana parametrów.

A co do modelu, czy one są aż tak zaawansowane? Bo myślę, że ktoś kto tam się zna na jakichś 3dmaxach to stworzy taką bron w chwilę. Nie takie rzeczy można zobaczyć po necie, jak ludzie tworzą, i to amatorzy.

Jako model we wcześniejszym poście, chodziło mi o model "fizyczny" czyli jak się zachowuje broń, bo to jest jeden model dla wszystkich broni, ze zmienionymi parametrami. (prócz snajperki, bo tam dojdzie jeszcze to opadanie pocisku)

Czy jak bys umial stworzyc model takiej rzeczy (broni, budynku, postaci, pojazdu) w "chwile" to czy bys udostepnial swoje uslugi za darmo? Mimo ze tak sie wydaje to naprawde swtorzenie samego modelu troche zajmuje... do tego tekstury ktorych nie tworzy sie w paincie i nie robi tego 9 letnie dziecko entuzjasta za darmo. Nowe modele broni to tez sprawdzanie faktów jaki ta bron ma rozrzut w porownaniu z innymi, jakim trybem strzela, jaka ma "relatywna" moc i ustawienie parametrow tak zeby utrzymac jako taki balans.

Za ten dodatek nie placimy za te 4 mapy tylko... placimy za nowe tekstury, muzyke, dzwiek, modele i maszynki do zabijania.

Sam potrafie zrobic animowany baner czy strone internetowa... w "chwile" w mniemaniu innych. Ale czy robie to za darmo? Banera nie zrobie za mniej niz 100zl, a strony za mniej niz 1000zl... i to zalezy komu i jak skomplikowaną. Czy tez bede "zlodziejem" w czyjisc oczach jesli bede miec gotowe do tego skrypty, shapy i grafiki po czesci, a i tak bede musial zainwestowac wlasny czas? Czas to pieniadz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to tylko monolog, bo tylko ja piszę jak sobie to wyobrażam. Napisz więc jak ty widzisz, tworzenie takich dodatkowych map (bo tylko o tym pisze, a nie o kosztach).

Ktoś pisał o designerze map ( :rolleyes: ) Czy te mapy będą coś odwzorowywać? Przy takim D-Day ktoś musiał projektować te mapy, ale jak na razie to gramy na całkowicie zmyślonych mapach ( skąd wiesz, że nie kliknęli random, przy ukształtowaniu terenu, a potem na oko nie poprzesuwali lekko).

Piszę to na doświadczeniach po edytorze w takim CommandConquer bo kiedyś sam robiłem w edytorze dużo map i się gralo. Więc nie sądze, aby tutaj miało nie być identycznie.

C&C to gra z widoku izometrycznego, takie 2,5 D. Tam moze sie da poprostu sobie przeksztalcic teren i poustawiac budyneczki. Porownywanie tego do Shootera 3D z modelem zniszczen to lekka przesada. No ale skoro umiesz, DICE pewnie stoi przed toba otworem. Zawsze taki talent, a do tego wolontariusz sie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe modele broni to tez sprawdzanie faktów jaki ta bron ma rozrzut w porownaniu z innymi, jakim trybem strzela, jaka ma "relatywna" moc i ustawienie parametrow tak zeby utrzymac jako taki balans.

I właśnie do tego się odnoszę. Widzimy jaki jest/był balans. Są max 2 najlepsze bronie w każdym kicie i nic tego nie zmieni. Jedynie, że ktoś ma M60 i cienko gra, a ktoś inny go zabija z pistolecika cały czas bo dobrze gra to już inna sprawa.

Sprawdzanie faktów jaki ta broń ma rozrzut? A od kiedy BC2 jest symulatorem. Przecież wszystkie bronie strzelają tak samo tylko inaczej (mam na myśli ten sam model fizyczny który stworzyli razem z grą a teraz tylko zmieniają cyferki, czy bardziej czy mniej ma się rzucać. We wszystkich broniach, poza kształtem broni, reszta jest identyczna, lecący pocisk wygląda identycznie.

Testerzy? Nawet nie chciało im się zauważyć, że pierwszy strzał z każdej broni leci zawsze w to samo miejsce (czyli "fizyka" działa dopiero po pierwszym strzale - obszar który się powiększa, wraz poruszaniem się, długą serią itp). Więc żadnej ale to żadnej matematyki w tym nie ma, zeby ktoś musiał choćby mieć znajomości fizyki po podstawówce.

Damage broni. Np. shotgun miał IDENTYCZNY damage wraz ze wzrostem odległości, fizyka tak? hehe

Podsumowując, płacić trzeba, nikt za darmo nie robi wiadomo, ale nie przeceniajmy ich. Jak by udostępnili edytor, to powstawałyby mapy o jakich twórcy nie śnili.

Tak więc ogólnie teraz jak już gra i cała fizyka jest, stworzenie Vietnamu jest DROGIE w stosunku do ceny całej gry. Ale dość tanie w stosunku do tego, że nie mamy wyboru, jeśli nie mamy alternatywy dla BC2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie do tego się odnoszę. Widzimy jaki jest/był balans. Są max 2 najlepsze bronie w każdym kicie i nic tego nie zmieni. Jedynie, że ktoś ma M60 i cienko gra, a ktoś inny go zabija z pistolecika cały czas bo dobrze gra to już inna sprawa.

Sprawdzanie faktów jaki ta broń ma rozrzut? A od kiedy BC2 jest symulatorem. Przecież wszystkie bronie strzelają tak samo tylko inaczej (mam na myśli ten sam model fizyczny który stworzyli razem z grą a teraz tylko zmieniają cyferki, czy bardziej czy mniej ma się rzucać. We wszystkich broniach, poza kształtem broni, reszta jest identyczna, lecący pocisk wygląda identycznie.

Testerzy? Nawet nie chciało im się zauważyć, że pierwszy strzał z każdej broni leci zawsze w to samo miejsce (czyli "fizyka" działa dopiero po pierwszym strzale - obszar który się powiększa, wraz poruszaniem się, długą serią itp). Więc żadnej ale to żadnej matematyki w tym nie ma, zeby ktoś musiał choćby mieć znajomości fizyki po podstawówce.

Damage broni. Np. shotgun miał IDENTYCZNY damage wraz ze wzrostem odległości, fizyka tak? hehe

Podsumowując, płacić trzeba, nikt za darmo nie robi wiadomo, ale nie przeceniajmy ich. Jak by udostępnili edytor, to powstawałyby mapy o jakich twórcy nie śnili.

Tak więc ogólnie teraz jak już gra i cała fizyka jest, stworzenie Vietnamu jest DROGIE w stosunku do ceny całej gry. Ale dość tanie w stosunku do tego, że nie mamy wyboru, jeśli nie mamy alternatywy dla BC2.

jednak nie mamy o czym rozmawiac. Widzisz rzeczy oczami 12 latka. Chyba ze tyle masz, to spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze do tego bedzies oczekiwal od DICE, zeby do tych twoich mapek liczyli statystyki? I zeby twoje statystyki nabite na twoich mapach byly na rowni ze statystykami graczy grajacych na mapach od DICE? I moze zeby jeszcze DICE umiescilo Twoje mapki na swoich serwerach i je hostowalo? Koval, przemysl to jeszcze raz.

Oczywiście, że tak. Wydawcy innych produkcji mogą , więc dlaczego EA / DICE nie ?

Wrzucasz mapkę na serwer i już, chcesz na niej grać to pobierasz na konsolę - tak jest w FC2 (za free).

Zresztą już wkrótce KZ3 i Crysis2 będzie wybór i nikt nie będzie płakał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@snosch

Jaki model zniszczeń? Myślisz , że w vietnamie będzie inny? Przecież to hasło reklamowe, ale nie ma żadnej fizyki niszczenia budynków.

Dowody:

Jak bydynek się wali, to jeśli wejdziesz w jego pole to zginiesz od razu - gdyby była fizyka, to jedynie gdy dostałbyś spadającą cegłą w głowę to byś umarł.

Dokładniej: jak bydynek się wali, to gdy zaczynają spadać gruzy to przez małą chwilę powiedzmy 2 sekundy jak wejdziesz to zginiesz, ale po tych 2 sekunach bydynek dalej się wali a ty możesz wpaść w środek i NIC ci się nie stanie. Czyli nie ma żadnej fizyki, tylko określona chwila w której zginiesz a po której nie.

Pomijam, że wszystkie budynki walą się tak samo (mam na myśli każdy typ) Więc fizyka nie istnieje, bo jak by istaniała to gruzy leżały by w pozycji "random" a leżą zawsze tak samo.

Nie warto już nawet wspominać, że niszczymy zawsze te same ściany, nie można zniszczyć kantu, sufitu itp. Ściana zawsze albo jest cała albo jej nie ma - nie można uszkodzić ściany - wybić w niej dziurę tak jak tych betonowych blokach na arice na przykład.

Tak więc napisz jak ty to widzisz, bo ja to tak widzę oczami doświadczonego już gracza, który widzi jakie są fakty, a nie słucha haseł reklamowych "wspaniała FIZYKA"

Tak czy inaczej uwielbiam tą grę, bo nie myśli się o takich technicznych aspektach grając. Tak samo jako ktoś pisał, że w Vietnamie ginęli ludzie i jest tym zniesmaczony.

NIE PRAWDA, właśnie jeśli chcieli by odwzorować dokładnie to co się tam działo wtedy potrzebni by im byli historycy, topolodzy itd. itd. ale to jest tylko to co teraz, ze zmienionym RUS na VIETNAM.

A z tymi mapkami tworzonymi przez graczy to wiadomo, że niemogło by być tysiące mapek, bo ludzie by się porozchodzili i nie znalazłbyś żywej duszy na polu walki, ale podobnie jak w LBP i tam ludzie wchodzą i grają online, oceniają itd a co miesiąc wybiera się najlepsze mapki, i wkleja do głównej gry aby ci ludzie którzy się tym zbytnio nie interesują dostawali super mapki w takim jakby updacie i sobie na nich grali, mają pewność, że na pewno znajdą tam innych graczy.

Edit: można zniszczyć kant :D zapomniałem. Ale już wewnętrznych ścian nie.

I snosch dalej nie napisałeś nic na ten temat.

Edytowane przez ocelot_0x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Vietnamu:

Zatrzymajcie wideo na sam koniec, przy ekranie wyboru broni. Jedną z primary weapons jest miotacz ognia :)

Ciekaw jestem, czy rzeczywiście DICE uraczy nas takim smaczkiem :D

Edytowane przez Bas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie głównie do tych co maje dodatek "onslaught".

1.Czy jak zabije kogos to dostane punkty do multiplayera?

2.Gdy zabije Bot'a z M16 to zaliczy mi to zabicie do statystyk? (potrzebuje 400 zabić do platynowej gwiazdy)

3.(nie na temat) Jakie ulepszenia daje SPECTACT? (wiem że daje kamuflaż ale czy daje np. zwiększony damage?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie

2. Nie

3. Spectact daje tylko nowy wygląd broni i żołnierzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by się dało wbijać expa to na multi siedziałyby same 50lvl i wtedy 50lvl przestałby coś znaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by się dało wbijać expa to na multi siedziałyby same 50lvl i wtedy 50lvl przestałby coś znaczyć.

Teraz i tak większość 50-iątek nic nie znaczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że Vietnam to dlc dla BC2, powinni byli zrobić to jak z 1943. Samo BC2 mnie nie interesuje ale z checią bym powrócił do Vietnamu po 8 latach od BF:V

łudzić się mogę tylko że zobaczę ten dodatek jako standalone

Edytowane przez GoldenEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vietnam wchodzi do pss 8.12.2010 :)

a teraz z innej beczki -> myslicie ze reset laader'a jest mozliwy czy oni praktykuja cos takiego ? nie powiem ale napewno to ozywia gre ...

Edytowane przez DJYano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vietnam wchodzi do pss 8.12.2010 :)

a teraz z innej beczki -> myslicie ze reset leader'a jest mozliwy czy oni praktykuja cos takiego ? nie powiem ale napewno to ozywia gre ...

A skąd masz wiadomość, że wchodzi 08.12?

Reset laddera raczej nie będzie miał miejsca, nie ta polityka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up uwierz mi :P wyjdzie 7.12 a u nas 8.12 wpomnisz moje slowa :)

a z tym resetem to szkoda :(

Edytowane przez DJYano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×