Skocz do zawartości
radpns

Gry: nowe czy używane?

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie-przyglądałem się płycie w każdy możliwy sposób i nie zobaczyłem nic podejrzanego.

Opakowanie nie nosi śladów zużycia,książeczka nie była chyba otwierana-na taką wygląda.

Jak na pierwszy zakup używki myślę,że dobrze to wróży.

Ps.Kupiłem dzisiaj nówkę Buzz-Świat Quizów-trzeba mieć i coś nowego w kolekcji :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pochwal sie wszystkim ile zaoszczędziłes kupując używke ; d

Bo o takie płyty chyba kazdy dba, nie to co na pc włożysz w naped, zainstalujesz i uważasz ze jest niepotrzebna...; d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EA może sobie skoczyć i obtoczyć. To klienci dyktują rynek a nie firmy narzucają konsumentom co i jak! Idąc dalej wolny człowiek ma prawo wyboru a takie tanie zagrywki to zwykłe narzucanie swojej woli i bezczelna manipulacja. Jak człowiek inteligentny to nie da się w to wciągnąć , a jak pazerne hieny odczują to na braku gotówki w kasie , będą się ponownie przymilać do graczy by chodź część kupiła ich produkty, co by potem latały na rynku wtórnym. Prawda stara jak świat że jak zbuntuje się społeczeństwo to EA będzie sobie mogło samo grać w swoje gry ONLINE.

Dwie uwagi. Po pierwsze inteligentny człowiek może postępować moralnie, albo nie. Nie szafuj więc "inteligencją", bo złodzieje, mordercy, itp. też są zazwyczaj inteligentni (często inteligentniejszy niż ogół społeczeństwa).

Po drugie "pazerna hiena" jest niezbyt udanym terminem. Można odbić piłeczkę i powiedzieć to samo o takich osobach jak Ty, które za niewiele własnego wkładu chciałyby mieć to na co inni musieli pracować. Wymagamy od twórców jak najlepszych gier, ale nie dajemy im zarobić. Nie kupujesz oryginałów, a piracisz, lub kupujesz używki? Fajnie, ale nie masz prawa pyskować i szczekać na wydawcę.

Zgadzam się jednak, że ceny są wysokie i jedynie część zysków trafia do kieszeni twórców. Jest to pewne przegięcie, ale co począć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pochwal sie wszystkim ile zaoszczędziłes kupując używke ; d

Bo o takie płyty chyba kazdy dba, nie to co na pc włożysz w naped, zainstalujesz i uważasz ze jest niepotrzebna...; d

Za płytkę z wysyłką zapłaciłem 82 pln-chyba nie tak koszmarnie?:whistling:

Nówka jest zdecydowanie droższa.

Generalnie liczy się zadowolenie użytkownika a ja jestem zadowolony :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nówka jest zdecydowanie droższa.

Zależy od tytułu bo często jest tak że używki chodzą po 40 zł taniej ale doliczyć jeszcze koszta przesyłki (allegro) i wychodzi różnica 30 zł w takich przypadkach to ja wolę jechać do sklepu i kupić nówkę w foli. Tym bardziej że teraz coraz bardziej popularne robią się tzw "online pass'y" bez których granie przez siec jest niemożliwe.

Jeżeli jednak cena jest atrakcyjna, różnica 40-50zł to jeszcze mogę kupić używkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tytułu bo często jest tak że używki chodzą po 40 zł taniej ale doliczyć jeszcze koszta przesyłki (allegro) i wychodzi różnica 30 zł w takich przypadkach to ja wolę jechać do sklepu i kupić nówkę w foli. Tym bardziej że teraz coraz bardziej popularne robią się tzw "online pass'y" bez których granie przez siec jest niemożliwe.

Jeżeli jednak cena jest atrakcyjna, różnica 40-50zł to jeszcze mogę kupić używkę.

Chodziło mi w stwierdzeniu "nówka" o ten konkretny tytuł,czyli "Lost Planet 2".

Mała poprawka do ceny-88zł,ale to z przesyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze wykasowało moj długi post, napisze w skrócie,

tylko uzywki, teraz za gry typu kilzon 2 uncharted 2 i 1 dead space lbp i wiele innych mozna pograc za 35-50 zł i potem sprzedac za nie wiele mniej, wiec ja nie widze sensu kupowac nowych, chyba że ktos jest jakims napalencem danego tytułu to prosze bardzo, ja wole poczekac 3 mc az stanieje do 130 zł kupic pograc 2 tyg sprzedac za 115 i szukac starszych tytułów które z miesiaca na miesiac sa coraz tansze, wole pograc w wieksza liczbe tytołow niz miec na pólce 3 gry kupione w dniu premiery a po za tym nic. Jedyny problem . nie wiem czy sie zgodzicie to to ze im gorszy tytół tym ceny sa wyzsze, zwiazane jest to pewnei z tym ze mało osob kupuje a potem sprzedaje no i nie ma wersji platynowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho nie opłacało się bawić w zakup używki. Link do jednego ze sklepów, który oferuje nówkę za 89,90.

Spoko,nie żałuję zakupu.

Podaj mi datę tej obniżki-jak szukałem dla siebie tej gry nie widziałem takiej oferty.

Pewnie za pół roku będzie o połowę tańsza-czy opłaca się czekać??

Chyba nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko,nie żałuję zakupu.

Podaj mi datę tej obniżki-jak szukałem dla siebie tej gry nie widziałem takiej oferty.

Pewnie za pół roku będzie o połowę tańsza-czy opłaca się czekać??

Chyba nie.

Wszedłem wczoraj na Ceneo.pl i tam spośród kilku ofert wybrałem tę podlinkowaną. Zakupu dokonałeś tydzień temu, więc różnica w czasie żadna.

Najważniejsze, że nie żałujesz. Miłego grania. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem wczoraj na Ceneo.pl i tam spośród kilku ofert wybrałem tę podlinkowaną. Zakupu dokonałeś tydzień temu, więc różnica w czasie żadna.

Najważniejsze, że nie żałujesz. Miłego grania. ;)

Dzięki.

Sczerze to troszkę się rozczarowałem trybem rozgrywki,ale cóż....sprzeda się za grosze :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam szybkie pytanko nie wiem gdzie to napisać także piszę tutaj . Kupiłem ps3 slim 250gb +2gry i moje pytanie brzmi czy jeżeli nie będę posiadał gier a konsole np będe chciał oddać do gwarancji to czy mi przyjmą bez problemu czy gry muszą być takie jakie były w komplecie .kupiona w media markcie jak to pomoze. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam szybkie pytanko nie wiem gdzie to napisać także piszę tutaj . Kupiłem ps3 slim 250gb +2gry i moje pytanie brzmi czy jeżeli nie będę posiadał gier a konsole np będe chciał oddać do gwarancji to czy mi przyjmą bez problemu czy gry muszą być takie jakie były w komplecie .kupiona w media markcie jak to pomoze. .

Gdybyś miał zwrócić do sklepu to pewnie miałbyś problemy be gier, ale gdy oddajesz na gwarancje to biorą jedynie konsolkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe jest jak by konsola padła i sklep (servis) stwierdził by że wymagana jest wymiana, pozatym czesto takie cos sie stosuje jezeli konsola pada szybko tak do miesiaca i wtedy idziesz do sklepu i dostajesz od reki nowa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddajesz tylko konsole... a reszte zostawiasz, i dają ci tez tylko konsole.

Wiem bo miałem taki przypadek z psp ; d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe jest jak by konsola padła i sklep (servis) stwierdził by że wymagana jest wymiana, pozatym czesto takie cos sie stosuje jezeli konsola pada szybko tak do miesiaca i wtedy idziesz do sklepu i dostajesz od reki nowa .

Tak, wtedy dostajesz od ręki nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście kupuję gry używane. U mnie w mieście jest taki salon z grami na konsole, mają dużo tytułów, także wybierać jest w czym. Mówili mi ,że na PS 3 nie było jeszcze ani jednej reklamacji, PS 2 ,XBOX tak, co potwierdzało by fakt, że dyski Blu ray nie zużywają się tak jak DVD. Kupowałem tam i do tej pory na żadnej płycie nie mam ani jednej rysy, czego nie mogę powiedzieć o GTA 4, które kupiłem na PC i po 3 miechach już były widoczne zarysowania. Wiadomo, że gry w dniu premiery tam nie dostaniemy, ale po ok 3, 4 tygodniach są już na półce, tańsze od tych w sklepie o przeszło 50 zł bądź i więcej. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wole kupować nowe gry w folii. Mam przynajmniej pewność że nie będzie z nią problemu, żadnych rys itp. Czekam jakiś czas na przecenę i można kupić grę w niezłej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje uzywne i nowe. Zalezy jaka cena sie trafi. Do uzywek nic nie mam, nie trafilem jeszcze na uszkodzone plyty. Dla mnie to bez roznicy, nie potrzebuje miec folii "bo to do kolekcji". Tak samo sie gra na nowych jak i uzywanych grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widze roznicy miedzy uzywanymi a nowymi plytami. Sam kupuje uzywane i wszystkie wygladaja jak nowki tak wiec po co przeplacac, jedynie Killzona 3 kupilem nowke w dniu premiery.

Teraz cos slyszalem ze gry beda mialy swoj wlasny kod do aktywacji i jak ktos go uzyje to juz gra komus innemu nie ruszy bo nie bedzie mial kodu i tu juz bedzie problem z uzywanymi grami :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za czasów PS2 kupowałem tylko używki i nigdy nie miałem z nimi problemów. Teraz zależy jak się napalę na jakąś grę to zazwyczaj szukam po okolicznych sklepach lub na allegro Kup Teraz. W innym przypadku szukam używek po allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×