Skocz do zawartości
radpns

Gry: nowe czy używane?

Rekomendowane odpowiedzi

Zbadałem temat, prosto i zwięźle, "puszczasz" na allegro = legalne. Kupujesz 10000 sztuk w normalnym sklepie (np. w innym kraju gdzie wychodzi to dużo taniej) i sprzedajesz w Polsce w sklepie jako nówki i na tym zarabiasz = nielegalne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. OK, dziękuję za rozwiązanie zagadnienia.

EDIT: Ale czy w takim razie napisy na pudełkach nie są nielegalne?

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo jeżeli wyszedł by taki proces to wystarczy, że powiedzą ,że tyczy się to tej drugiej opcji. (tak btw. to identyczna sytuacja miała miejsce z samochodami na krótko przed wejściem Polski do EU, kiedy to dilerzy aut z Niemiec przyjeżdżali do Polski i kupowali auta (i to np. kilkaset sztuk na raz) w polskich salonach, bo wychodzili na tym lepiej aniżeli mieli by kupić u siebie od Volkswagena bezpośrednio (wiem z autopsji, że w przypadku tej marki tak się działo), i było to też nielegalne (same strony o tym wiedziały, bo żadnych umowy ani nic nie było podpisywane). Więc myślę, że z grami sytuacja ma się tak samo.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie brzmi to logicznie, ale za to swoisko. Jak to w Polsce, wszystko można załatwić... OK, dzieki za rozwianie wszelkich wątpliwości względem sytuacji na polskim rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem na etapie organizowania pieniędzy na ps3 i nie mam na temat konsoli za duzo pojecia

przeglądając forum konkretnie dział związany ze sprzedażą używanych gier

zauwazylem ze wiele osob pyta sie o to czy sa kody online

możecie mi cos więcej na temat tych kodów powiedzieć

albo wskazać miejsce jeśli było gdzieś to opisane

bo chce grac przez neta i mam zamiar kupować również gierki używane i nie wiem czy brak tych kodów uniemożliwia granie online czy jak ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem na etapie organizowania pieniędzy na ps3 i nie mam na temat konsoli za duzo pojecia

przeglądając forum konkretnie dział związany ze sprzedażą używanych gier

zauwazylem ze wiele osob pyta sie o to czy sa kody online

możecie mi cos więcej na temat tych kodów powiedzieć

albo wskazać miejsce jeśli było gdzieś to opisane

bo chce grac przez neta i mam zamiar kupować również gierki używane i nie wiem czy brak tych kodów uniemożliwia granie online czy jak ???

Coraz to więcej gierek wymaga takiego kodu. Jednak są jeszcze tytuły w których ten kod nie jest potrzebny.

Odp. Jeżeli gra wymaga kodu to na używanym kodzie nie zagrasz online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz to więcej gierek wymaga takiego kodu. Jednak są jeszcze tytuły w których ten kod nie jest potrzebny.

Odp. Jeżeli gra wymaga kodu to na używanym kodzie nie zagrasz online.

Może nie tyle co nie możesz grać online, ale nie masz dostępu dodatkowego content'u typu mapy i inne pierdoły :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra z kodem zazwyczaj ma jakieś bonusy dla pierwszego nabywcy, albo uprawnia do gry w sieci. Jeśli osoba odsprzedająca grę już z takiego kodu dkorzystała, nowy nabywca ma pecha. :P

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbadałem temat, prosto i zwięźle, "puszczasz" na allegro = legalne. Kupujesz 10000 sztuk w normalnym sklepie (np. w innym kraju gdzie wychodzi to dużo taniej) i sprzedajesz w Polsce w sklepie jako nówki i na tym zarabiasz = nielegalne.

Wybacz, ale piszesz bzdury. Kupujesz np. w Belgii (oczywiście z "ichnią" fakturą). Sprzedajesz w Polsce całkowicie legalnie.

Mamy swobodę przepływu towaru i nikt nie zabroni Ci tego robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, jeżeli sprzedasz jako używane, nie możesz ze sklepu do sklepu, jako nowy towar ( a sytuacja którą przytoczyłem z rynkiem motoryzacyjnym pochodzi z przed wejścia do EU, żeby rozwiać wątpliwości) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, jeżeli sprzedasz jako używane, nie możesz ze sklepu do sklepu, jako nowy towar ( a sytuacja którą przytoczyłem z rynkiem motoryzacyjnym pochodzi z przed wejścia do EU, żeby rozwiać wątpliwości)

Kupuję na fakturę zagranicą i sprzedaję w swoim sklepie, rozliczam się z US, sprzedaję jako nowe. Gdzie leży problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest za dużo "KOMBINATORÓW" dla których liczy się tylko KASA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przeginają pałę.

Mało jeszcze mają sałaty?

No ale tak, zapomniałem, że apetyt rośnie w miarę jedzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przeginają pałę.

Mało jeszcze mają sałaty?

No ale tak, zapomniałem, że apetyt rośnie w miarę jedzenia!

O kim piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wiedzieć, bo nijak się do takiej wypowiedzi nie można ustosunkować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy uzywane gry bardzo niekorzystnie wpływają na płynność gry (chodzi mi tu o to czy takie gry sie nie zacinają czy coś)  i czy porysowane płyty nie są szkodliwe dla lasera :pardon: ?PoZdRAwiAm  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy używanych grach podobno konsole wybuchają :whistling:

A serio,na chłopski rozum jak płyta jest "zjechana" to wiadomo,że laser będzie się bardziej "męczył" ją odczytując.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy super zjechanych grach może i tak, no ale parę rysek nic nie zaszkodzi. W sumie pierwsze słyszę że laserek przy takich bardziej się męczy, po prostu gra nie będzie chodzić płynnie będą zwiechy i jakość grania będzie bardzo niska. No ale by musiała być naprawdę zniszczona płyta, wycierana papierem ściernym czy coś :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysy to jedno, a środki pokrywające "odnawiane" płytki to zupełnie inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połowa moich gier jest używana, wszytko płynnie i pięknie. pamiętaj tylko, jak masz możliwość żeby sprawdzać płytki rolleyes.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość moich gier to też używki z allegro. Staram się wybierać sprzedawców z samymi pozytywami. Wybór gier na allegro na szczęście jest duży. Jakoś nigdy nie zdarzyło mi się być przez kogoś oszukanym jeśli chodzi o stan płyt. Jak dotąd kupiłem 5 używanych gier - wszystkie były w lustrzanym stanie. Trzeba uważać jak się kupuje. Zwracać uwagę na opinie kontrahentów.

Rysy to jedno, a środki pokrywające "odnawiane" płytki to zupełnie inna sprawa.

Mam rozumieć, że tak popularne tzw. zregenerowane płyty szkodzą laserowi???

Edytowane przez Przemek_07
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam kupuje tylko nowe, bo wiem że to jest moja tylko dla siebie gra. W rozpakowywaniu gier jest jakaś magia :) pardon.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od zasobności portfela. Preferuje nowe ale używane czasem starsze tytuły też się trafią.

Edytowane przez Flovver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... W rozpakowywaniu gier jest jakaś magia ...

Jeśli stać Cię na płacenie 20, 30, 50 i więcej zł za zrywanie folii to możesz się bawić w magika. Na 39 pudełkowych wydań gier mam tylko 3-4 nowe (prezenty). Nawet bardzo świeże tytuły poszukuje wśród używek licząc że gdzieś komuś gra nie spełniła oczekiwań. Wielokrotnie kupiłem gry za 50% wartości, czasem mniej i nie wynika to z mojego sknerstwa czy zasobności portfela. Po prostu wolę 30-40zł oszczędzone na kupnie używki wydać na kolejną grę np: z PsStore :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×