Skocz do zawartości
radpns

Gry: nowe czy używane?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja rzadko kupuje nowe za 200. Ale jak na takiego Unchated 2 lub 3 miałbym czekać rok, aż stanieje to chyba bym oszalał. Pozatym wiele gier można kupić za 70-80 w kilka miesięcy po premierze. Trzeba dodać, że wszystkie gry ze stajni EA maja VIP-PASS kub VIP CODE. I jak mam np takie Bad Company 2 kupić używkę za 80 + wysyłka a nówkę za 99 to się nawet nie zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z każdą gierką obchodzę się jak z jajkiem. Delikatnie wyjmuje z pudełka, trzymam na krawędzie, nie zostawiam na niej pamiątek dla miłośników daktyloskopii. Czy każda osoba która kupuje używki z celem odsprzedaży za 2 tygodnie postępuje tak samo?

Nie wkładam też do czytnika płyt z muzyką mp3 czy filmów z napisami. Dbam o swoją czarnulkę, a ona odwdzięcz się mi niezawodnością od lat.

Ten moment, gdy zrywasz folię z kupionej w dzień premiery Uncharted 2 i zaraz włożysz ją do czytnika. Bezcenne

Dopoki nie przeczytalem Twojego posta nie uswiadamialem sobie, na jak dużą skale jest to rarytas ;)

Faktycznie nic nie moze orwnac sie z tym ostatnim uczuciem przez Ciebie opisanym, a obchodzniee sie z grami jak z jajkiem to raczej standard zwazywszy na fakt cen niektórych tytułow ;)

Co do tematu, nie mam wielkiego problemu z używkami ale w przypadku gdy mam dolozyc 30 zł zeby wziac nowke nie waham sie dlugo (oczywiscie na korzysc nowki ;) )

I wlasnie nowki w mojej kolekcji 14 tytulow przeważają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... gdy mam dolozyc 30 zł zeby wziac nowke nie waham sie dlugo ....

Te 30zł to czasem bardzo dobra gra z PsStore :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 30zł to czasem bardzo dobra gra z PsStore :thumbsup:

Ale jak to ktoś mądry kiedyś powiedział "pieniądze to nie wszystko" tongue.gif i "bogatemu nie zabronisz"

Ja swoje płytki też traktuje jak "świętość"...a mam nówki i używki...

tylko że ja nie wydam nigdy 199zł za nowość...

z bardzo prostego powodu...mam takie zaległości w dobrych grach które teraz można kupić po 50-60zł...że jeśli te kupie,przejdę to ta nowość (199zł) będzie po 70zł.. i tak kółeczko się toczyrolleyes.gif

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój opis dokładnie odzwierciedla moje działania :thumbsup: Sam ogrywam starsze rzeczy i kupuję je często za cenę kubełka w KFC :biggrin:

Nawet super hiper nowości muszą poczekać! Nie zepsują się jak trochę poleżą :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 30zł to czasem bardzo dobra gra z PsStore :thumbsup:

wiem ze to nielogiczne ale w takim wypadku traktuje te pieniadze jako oddzielny fundusz ;)

Ostatnio np. majac do wyboru ModNation Racers uzywane za ok. 90 kupilem nowke za 130, a przy okazji z PSN przywlaszczylem sobie Top Darts ale psychicznie nie czulem jakbym wydawal wiecej kasy ;p

Co do nowosci ktore sie nie psuja.. wiesz, na takie wlasnie ModNation moglem poczekac sobie i popykac w demko, ale juz na NBA 2K11 nie ;) Raz ze to tytul ktory z kazdym dniem bedzie mocniej przeterminowany, dwa ze to bodaj najlepsza gra sportowa w historii (normalnie w zyciu bym nie wylozyl takiej kasy za gre sportowa, na ktora zajawka przeszla mi juz dawno, ale po recenzjach i demku musialem sie skusic ;) )

Albo jeszcze inny myk.. chcialem miec Red Dead ale nie chcialem wydawac na niego +200 wiec chwilke odczekalem i uzywke za 150 nabylem ;)

sa rozne sposoby, wasz fajny i tez go czasem stosuje ale czesto mam syndrom "musze to miec!" i wtedy trzeba inaczej kombinowac ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę,by używka w napędzie była jedną z przyczyn padania konsol-:mellow: .

Jeśli gra była w napędzie kilka razy to chyba podobnie jest z grami które kupujemy jako nówki w foli i nimi też mieszamy nie raz zmieniając grę na grę.:whistling:

Chyba płyta nie zapamiętuje użytkownika i jego konsoli dry.gif

Niem chyba większego znaczenia czy pracuje ona w moim czy w obcym napędzie?

Moge się mylić-to jest moje subiektywne odczucie.

Jeśli faktycznie gra była tylko kilka razy odpalana i nie ma rys, to faktycznie nie ma kłopotu, ale tej pewności nigdy nie masz. Bardzo porysowana płyta, lub taka, którą wysmarowano jakimś "odnawiaczem" może jednak podziałać negatywnie na czytnik, więc warto o tym pamiętać. Zaoszczędzisz na grze, ale możesz rozwalić sprzęt.

heh, a ja powiem tak, że osobiście będę kupował używane. No chyba że akurat będzie jakaś super promocja albo tania gra podstawa + dlc w dobrej cenie z jakimś vip kodem / kodem aktywacyjnym do gry w necie.... to wtedy tylko nówka.

Ale jak na razie jako świeży użytkownik ps3 nie mam zamiaru wydawać 2x tyle kasy, żeby pograć w jakieś gierki "klasyki" typu uncharted, infamous ... tylko dlatego że mają folię. Już lepiej wydać 2x mniej na używaną i spokojnie pograć.:turned:

I dlatego wydawcy zaczynają kombinować jak od takich mądrali wyciągnąć jakieś pieniądze. ;)

Ja z każdą gierką obchodzę się jak z jajkiem. Delikatnie wyjmuje z pudełka, trzymam na krawędzie, nie zostawiam na niej pamiątek dla miłośników daktyloskopii. Czy każda osoba która kupuje używki z celem odsprzedaży za 2 tygodnie postępuje tak samo?

Nie wkładam też do czytnika płyt z muzyką mp3 czy filmów z napisami. Dbam o swoją czarnulkę, a ona odwdzięcz się mi niezawodnością od lat.

Ten moment, gdy zrywasz folię z kupionej w dzień premiery Uncharted 2 i zaraz włożysz ją do czytnika. Bezcenne

Nic dodać, nic ująć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Mogę wziąć swoja grę i pożyczyć sąsiadowi by sobie pograł? Przepraszam, że zachowuję się jak kompletna lama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to tylko Twoja sprawa, czy lubisz pożyczać innym swoje gry, czy filmy. Jeśli masz zaufanie do sąsiada to pożyczaj.

Jeśli jednak chodzi Ci o kwestię, czy będzie mu działać Twoja gra na jego konsoli ( nie sprecyzowałeś pytania, więc nie wiem o co dokładnie Ci chodzi ) to oczywiście, że tak thumbsup.gif

Edytowane przez jakubex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to tylko Twoja sprawa, czy lubisz pożyczać innym swoje gry, czy filmy. Jeśli masz zaufanie do sąsiada to pożyczaj.

Jeśli jednak chodzi Ci o kwestię, czy będzie mu działać Twoja gra na jego konsoli ( nie sprecyzowałeś pytania, więc nie wiem o co dokładnie Ci chodzi ) to oczywiście, że tak thumbsup.gif

Kupił właśnie konsolkę i chce przetestować. Pytał mnie czy mogę pożyczyć mu jakiejś gry (myślałem o NFS Schift). Chcę mu pożyczyć grę ale nie swoje konto na PSN. Już może ma swoje.

Czy ja jakiegoś bana z tego tytułu nie dostanę, czy później będę mógł u siebie grę odpalać i grać po sieci zdobywać trofea itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie gre pozycz. nic ci nie grozi (no chyba ze ci plyte polamie/porysuje:P)

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak odnośnie dylematu GRY NOWE CZY UŻYWANE nie rozumiem kompletnie sytuacji takich jak ta z tej aukcji :

Ktoś kupuje gre za 122,50zł + 8zł wysyłka, co wychodzi w sumie lekko ponad 130zł w momencie gdy za ok. 140zł można mieć już nową grę ( np w sklepie Punkt44 za 139zł kupujemy nówkę z darmową wysyłką ). Ale oczywiście, co kto lubi whistling.gif

Edytowane przez jakubex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku tyle wychodzi gier na PS3 ze trzeba być chyba milionerem żeby kupować same nówki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro mozesz znalesc gierki w stanie idealnym za prawie połowe ceny ; d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro mozesz znalesc gierki w stanie idealnym za prawie połowe ceny

Dla przykładu-kupiłem właśnie używkę za 70 złociszy podczas gdy tu sprzedawca życzy sobie 200 stówki.

http://allegro.pl/lost-planet-2-ps3-folia-i1402881530.html

Ps.pisze się "znaleźć":thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak chyba nic nie przebije cen w empiku, gra która ma już z rok od premiery kosztuje w dniu dzisiejszym tyle ile na premierze.

Jaki tam bałwan pracuje bo inaczej nie można nazwać osoby zajmującej się działem gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak chyba nic nie przebije cen w empiku, gra która ma już z rok od premiery kosztuje w dniu dzisiejszym tyle ile na premierze.

Jaki tam bałwan pracuje bo inaczej nie można nazwać osoby zajmującej się działem gier.

Tez tak myslalem do pewnego czasu.

Ale okazuje sie ze Empik po prostu musi sprzedawac gry po cenach dystrybucyjnych. Albo ktos wpadnie w ich pulapke i to kupi albo nie i gra pojdzie na magazyn / do zwrotu. Ale sam regionalny Empik nie moze (nie ma prawa) obnizac cen tytulow wyznaczonych przez glowny Empik i sprzedawac ich ponizej pewnej kwoty.

Swoja droga prowadzi to do absurdow bo np w jednym z lubelskich empikow FF XIII kosztuje 229 zl a obok stoi za 99 zł w platynie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem można kupić taniej niż gdziekolwiek indziej, ale mimo wszystko większość gier jest diablo droga. O wiele za droga, co odstrasza im klientelę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie generalnie nie ma różnicy nowa czy używka. Liczy się aby płyta była w bdb stanie w przypadku używki, lub gdy gra ma klucz do gry online to tylko nowa. A najważniejszym kryterium jest cena.

Wiadomo w przypadku PC takich dylematów nie ma 99% gier to koszt płyty DVD ok 1zł i internet :D Myślę, że niedługo będzie bardzo podobnie z PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo w przypadku PC takich dylematów nie ma 99% gier to koszt płyty DVD ok 1zł i internet :D Myślę, że niedługo będzie bardzo podobnie z PS3.

Nie widzę powodu do radości. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz.... nie ktorych nie stac na ogrinałki wiec wola sciagac...

ale jak dla mnie to nic specjalnego tylko niszczysz konsole i nie masz neta...

szału ni ma xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie dostałem kupioną na allegro grę-używkę--jak igła!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×