Skocz do zawartości
ONE

Dragon Age 2

Rekomendowane odpowiedzi

Po zagraniu w demko poraz pierwszy w życiu zapragnąłem polskiego dubbingu (żenująco sztuczne aktorstwo). Naprawdę nie rozumiem, jak można było tak spaprać dobry tytuł, jakim było DA:O. Chętnie poleciłbym Wam trzymanie się od drugiej części z daleka, ale z innej strony ciekawi mnie trochę ostateczny efekt i chętnię zasięgnę waszej opinii;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.

Bio-ware polecialo w ch**. Pierwsza czesc byla zapowiadana jako rasowy old-schoolowy RPG a'la Baldurs Gate. Zrobili gre OK , bardzo fajnei gralo sie zwlaszcza ze w okresie premiery bylo strasznie sucho jesli chodzi o RPG'i na Ps3.

DA2 to zupelne odejscie od konwencji DAO (walka glownie). Panowie i Panie z BioWare po prostu polecieli sobie. Doszli do wniosku ze dzieki temu sprzedaz DA2 bedzie wyzsza i pewnie nie pomyla sie poniewaz:

-DAO mialo w miare ciekawa fabułe i ten kto grał w DAO z pewnoscia skusi sie na DA2

-Ci co nie grali w DAO bo im sie nie spodobalo moga pochwycic DA2 poniewaz jest wiele roznic (nowi klienci)

-Ci ktorzy nie slyszeli o DAO uslysza o DA2 bo zmiany sa bardzo kontrowersyjne i bedzie o nich glosno. (nowi klienci)

- Czesc osob zniesmaczy sie i ominie gre (strata klientow)

Reasumujac

Fanow jedynki maja w kieszeni z powodu fabuly , antyfanow moga zgarnac bo duze zmiany , zyskaja rozglosu a strata klientow bedzie... niewielka.

A teraz nawiazujac do samej gry... gralem w wersje PC i PS3.

PS3 tak jak sie spodziewalem troche gorsza grafika ale zmian wiekszych nie ma... ale... szok! Sterowanie jest lepsze niz na PC (no moze poza tym ze trzeba mashowac X caly czas)

Na PC jest zwalone sterowanie. Czesto zdarzalo mi sie ze moja postac po prostu stala zamiast atakowac najblizszy cel. Rowniez skill'e sa tak zrobione ze zamiast atakowac skillem anulujemy go czesto. Nie mam ochoty rozpisywac sie o tym ale jest to iryrujace.

Po 2 - interfejs na PC. Moze za duzo w WoW'a i FF'y sie nagralem ale brakuje mi listy moobow z ktorymi aktualnie walczymy. Przy tak dynamicznym gameplayu ciezko jest maxymalnie wykorzystac potencjal druzyny bez uzycia aktywnej pauzy. Na aktywnej Pauzie elegancko sie sprawdza juz ale mimo wszystko uwazam ze sterowanie jest fatalnie rozwiazane.

Co do samej gry... bardzo mi sie spodobala. OCENIAM tylko demo. Nie mowie ze gameplay jest lepszy niz w DAO - tu jest po prostu cos innego - bardziej jRPG'i mi przypomina taka sieczka ale ze lubie jRPG'i to i to mi sie spodobalo. Demo przeszedlem kilka(nascie) razy i walka jest bardzo fajna wg mnie.

Grafika - Jest OK. Nie wiem czy ktos zauwazyl ale w demie nie mozna odpalic max grafiki tzn w opcjach pozostaja niemozliwe do wlaczenia opcje - Blur i cos jeszcze , nie pamietam teraz. Wiec w Fullu bedzie lepiej. Jedynie moge doczepic sie do tego ze pierwsza lokacja ma fatalny design. Okropnie wyglada , pusta , nieciekawa. Zobaczymy jak reszta gry bedzie wygladala bo po demie nie moge ocenic caloksztaltu...

Postaci - strasznie irytuje mnie ze bedziemy miec jako towarzysza... siostre. Nie wiem czemu. Po prostu irytuje mnie. Poki co jedynie Hawke i Flementh do mnie przemawiaja. Zobaczymy jak w fullu. Niestety dialogi nadal sa dretwe i puste i duuuzo brakuje im do tych z Wiedzmina1. Zobaczymy jak z klimatem , bo Karczmy w Wiedzminie robily wrazenie natomiast Denerim w DAO to byl smiech na sali...

Gra mi sie bardzo podoba i skladam pre-ordera jak tylko kasa bedzie. Obiecuje recenzje , AMV i moze nawet Wideo-recenzje ale tylko wersji PC.

Nie ukrywam ze polecialem na efektownosc walk. Musze dodac ze jakaby ta grafika nie byla to w jakim momencie nie zrobilbym pauz i ScreenShota to obraz prezentuje sie niesamowicie dynamicznie i efektownie. Krew , animacja bohatera , kawalki ciał wrogow , efekty atakow. Jedynie co jest smieszne ze niemalze po kazdym silniejszym ataku wrogowie po prostu exploduja na kawaleczki ^^ .

Gra mi sie podoba ale jestem zly na zmiany. Mogliby zrobic 2 serie bo jednak lubie i typowe RPG'i i takie action-RPGi w stylu totalnej zadymy. Jednak uwazam ze na Trudnym/Hardcore poziomie trudnosci odpowiednio bedzie mozna wymeczyc umysl wymyslajac coraz to bardziej finezyjne taktyki.

Pozdrawiam!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bioware podczas prezentacji na GDE2011 podało kilka statystyk porównujących pierwszą część z drugą

Dragon Age: Origins

1,000,000 Words

1,000 Cinematics

1,000 Characters

56,000 Spoken Lines

60 Hours of Gameplay

Dragon Age II

400,000 Words

2,500 Cinematics

500 Characters

38,000 Spoken Lines

40 Hours of Gameplay

Jak dla mnie to kompletna porażka i nie mówię tu tylko o 20h krótszym gameplayu. Czekam na pierwsze recenzje. Coś mi się wydaje że gra może zbierac jeszcze niższe oceny niż mi się początkowo wydawało

statystyki wziete z tej strony

http://gamrfeed.vgchartz.com/story/84352/gdc-2011-dragon-age-ii-signifficantly-shorter-and-more-cinematic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dubscore.pl pojawił się wczoraj późnym wieczorem podcast z tłumaczem min. od DA II. Według jego zapewnień nie ma obawy jeśli chodzi o fabułę, czy ciężkie moralnie wybory. Więc może jednak nie będzie tak źle. W każdym bądź razie, ja dziś potwierdziłem swój pre-order.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC Gamer wystawił 94/100 określając go RPG dekady.

Bez jaj

http://imgur.com/a/cmLbm

No dobra, tylko ta dekada się dopiero zaczęła.... Dwa miesiące temu. Żaden inny RPG w tym czasie nie wyszedł ;P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC Gamer wystawił 94/100 określając go RPG dekady.

Bez jaj

http://imgur.com/a/cmLbm

Łiiii. Ale switaśnie. Co za bencwał tak wysoko ocenił tę grę.

Grabeq ma rację. Mamy początek dekady, więc recenzenci mogą szafować takimi tekstami, ale jest to ponury żart. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LoL RPG dekady WTF??? Dark Souls rozniesie DA 2 pod każdym względem, no ale jak znam życie to w tych redakcjach siędzą mooby i tylko włączą grę, obczają momentalnie i wystawią ocenę, czyli tak jak to było z demon soul's. "?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo wy wszyscy, szanowani koneserzy i krytycy przeszliście grę i wiecie o niej wszystko, a na pewno tyle, żeby stwierdzić na ile uzasadniona jest ocena z PC Gamer. :thumbsup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy niepotrzebnie sie ciskaja, wystarczy przeczytac te recenzje, na koncu autor wyraznie napisal "RPG tej dekady ? 9 kolejnych lat nam powie, poki co, tak".

Gry na pewno nie kupie (co nie zmienia faktu ze zagram w dzien premiery :pardon:), kiedy mam wybor kupic bezmozga papke lub cos co mi dostarczy wyzwanie, wybieram to drugie ^_^, w tym przypadku bedzie to Shogun 2 i kolejne nieprzespane noce w stylu: "cholera, a moglem jednak tak to rozegrac i poniesc mniejsze straty/wygrac walke" :teehee:

Jak przeczytalem te informacje z GDC klamka zapadla, probuja z DA zrobic na sile Mass Effecta, mi to nie za bardzo pasuje, ale jak ktos wyzej napisal, na pewno lepiej sie sprzeda bo wiecej klientow przybedzie nizeli ubedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna recenzja na takiego DA czekałem :)

A te wyliczania linijek textu co mają pokazać ?

W ES V pewnie bedzie 10 x tyle teksu a fabuła i tak pewnie bedzie gorsza .

Zreszta w takim np Vagrant story fabuła była świetna a textu też nie było za wiele .

Juz po demku widac ze tekstu bedzie mniej, w orgins było po 5 czy 6 mozliwych opcji dialogowych a tu tylko 3 .

Pierwsza recenzja zachęcająca można juz smiało powiedzieć ze gra bedzie co najmniej dobra .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jako fan Początku powiem szczerze jestem troszkę zniesmaczony drugą częścią.

Ktoś świetnie to ujął przy tak dynamicznym gameplayu tylko korzystając z aktywnej pauzy można coś wskórać a niestety na padzie nie jest to za wygodne.

Dubbing angielski to istna kpina, nie pamiętam abym słyszał tak żałosny podkład aktorów, naprawdę szkoda, że niema wersji pl (dubbing) bo ta jest żałosna.

Na razie nie oceniam, może demo jest słabiutkie nie raz się tak okazało. Pre order mam już jakiś czas złożony i zdecydowałem się nie cofać, zobaczymy czy dobrze zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabeq>>> Po demie Quantum Theory gracze stwierdzili, ze to straszny syf, a całej gry nie przeszli. Jak się okazało, mieli rację. Demo pokazuje, że leży oprawa wizualna, audio kuleje, walki są tragiczne. Najważniejsza jest jednak fabuła, ale i ona nie ma prawa podbić ocen do 94%. 8/10 to maks i to z forami za całokształt działalności BIOWARE`u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, a w PSS są już do kupienia dwa dodatki do Dragon Age 2 :rofl: Na ponad tydzień przed premierą.

Zapewne każdy po kilkaset kb... ;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, a w PSS są już do kupienia dwa dodatki do Dragon Age 2 :rofl: Na ponad tydzień przed premierą.

Zapewne każdy po kilkaset kb... ;)

Aż chce się spiracić ten shit dla zasady :thumbsup:

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest już całkowite przegięcie. Był preorder, ale teraz to się zastanawiam, bo to jest ZŁODZIEJSTWO, żeby wypuszczać DLC przed premierą... Ale EA robi wszystko, by zarobić miejmy nadzieję, że chociaż gra da radę i spełni pokładane w niej nadzieję. Mi się bardzo podobało demo, bardziej dynamicznie więc może przejdę II, bo Origins jakoś mnie do siebie nie przekonał :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż chce się spiracić ten shit dla zasady :thumbsup:

Hahahah :biggrin:

Ja juz poluje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, boki zrywać.

Nie podoba się polityka EA i BIOWARE? To nie grajcie i tyle. Usprawiedliwienie sobie znaleźli...

BTW DLCki przed premierą są przegięciem kompletnym. Chyba, że to jakieś bajery (zestaw fryzur, czy inne duperele).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta EA i biowar to mistrzowie w wypuszczaniu dlc. Zamiast skupić się na tym jak najlepiej zrobić tą główną grę to oni tworzą mnóstwo tych dodatków, które kosztują mniej więcej tyle co normalna gra. Pazerne świnie. Piękne były czasy gdy nie było tych sklepów w konsoli, nie było tych dlc a to co kupiłeś było całą, w 100% pełną grą.:sleep:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo dojdzie do tego że będą wydawali gry w częściach

Bedziemy grali a po pewnym czasie komunikat "chcesz kontynuowac grę, kup DLC z playstation store"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry nie robi się dla spełnienia obowiązku czy zabawy, to jest biznes i jak każdy biznes musi przynosić zyski. Narzekacie na dodatki, a to tylko materiały, które nie zmieściły się w grze. Każda branża ma swoje dodatkowe źródło dochodów i np w kinematografii jest najpierw film w kinie, potem do sprzedania na dvd a później licencje do wypożyczania filmu.

Aż chce się spiracić ten shit dla zasady thumbsup.gif

Idąc Twoim tokiem rozumowania, to wszystko co drogie i kiepskie dla zasady można ukraść. Pokolenie złodziejaszków rośnie nam...

Edytowane przez Fan_xbox360
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dlc są darmowe jak ktoś kupił signature edtion, Jednak jak widać pazerność panów z EA nie zna granic. Bo wydawanie DLC przed premierą gry to całkowite przegięcie.

Wystarczy zobaczyć co zrobiło Ubi w AC Brotherhood 3 całkowicie darmowe DLC i teraz na dniach ma się pojawić jakiś większy. Tam z czystą przyjemnością wydam 30zł, a Ci skur.... z BioWare od dawna robią tak z DLC do Dragon Age albo wcześniej Mass Effect 2.

Edytowane przez Valchall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Signature Edition oprócz oczywiście samej gry Dragon Age II znajdziemy dodatkowe, unikalne przedmioty: Odwaga Apostaty (kostur dla maga), Tarcza Poszukiwacza (tarcza), Antiwańska Żmija (łuk), Potęga Stena (miecz). Ponadto Signature Edition zawiera dodatkowego bohatera, dodatkową misję, oraz możliwość pobrania oryginalnej ścieżki dźwiękowej Dragon Age II z oficjalnej strony gry.
Edytowane przez Fan_xbox360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I stracą. Bo ludzi nie będzie stać żeby wydawać kasę na 10 dlc do jednej gry, która w sumie będzie kosztować nie 150 tylko 300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I stracą. Bo ludzi nie będzie stać żeby wydawać kasę na 10 dlc do jednej gry, która w sumie będzie kosztować nie 150 tylko 300 zł.

Nikt nie zarzyna kury, która znosi złote jaja, dlatego większość dodatków, to pierdoły w stylu łuk, miecz, zbroja, czasami jakaś dodatkowa postać i przygoda. Ogólnie dodatki dla noobków, którzy na starcie chcą mieć maksymalne ułatwienia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×