Skocz do zawartości
ONE

Dragon Age 2

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się, że tą grę kupię za rok czy coś, za marne pieniądze.

Małe spoilery. Albo duże, jak kto woli.

Przez całą grę 3 armory które warto nosić?

Kirkwall, 2 jaskinie poza miastem i 3 domy na krzyż, każdy wyglądający tak samo?

Main quest podobno mało pociągający..

Rozmów długich przy ognisku z kompanami podobno brak, a te które są opierają się na np. "Ja lubie magie i bede jej bronić" i Ja nie lubie magii i bede ja atakowal".

No i oczywiście autolevelujące sie ciuszki naszch kompanów. Po prostu ekstra!

PS. Na youtubie jest już pierwszy glitch na kasę i expa. Nawet lepszy od tego z jedynki. I banalnie prosty do tego. Spoilerów tam brak, jak ktoś będzie chciał to sobie obejrzy. Infinite exp & gold.

DeusEX, przybywaj.

Edytowane przez EndarSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BG miał tryb multi. Wiele klasyków gatunku dysponowało tym trybem, więc nie ma co się nabijać z errgo.

Ale to nie jest baldurs gate, a juz na pewno Dragon Age nie jest i nigdy nie bedzie klasykiem gatunku [pierwszy DA to tylko lekki sklon w te strone i nic poza tym].

Gdybys pogral w DA szybko bys zalapal dlaczego zrobienie trybu multi w tej grze jest niemozliwe i dlaczego to co napisal errgo jest smieszne (najbardziej mnie smieszyla ta jego nuta zdziwienia zmieszana z pretensjami (?) ). Pomijam fakt ze to bylaby niepotrzebna strata czasu i kosztow ktore moglyby sie odbic na jakosci singleplayera.

PS. Multi w BG ssalo, a jedyne zjadalne, to te z NWN (chociaz mag > all i funu malo jak kazdy nim gral), cRPGi to nie sa gry do multiplayera.

@Endar

Tez pokladam nadzieje w Deusie, choc wiele sie nie spodziewam, wystarczy mi ciekawa fabula i dlugi singiel z roznymi opcjami prowadzenia rozgrywki, z drugiej strony jak na dzisiejsze czasy, to w sumie wielkie wymagania :rolleyes:.

@down

Moga miec jak najbardziej, wersja PS3 wyciekla chyba jako pierwsza ;)

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wystarczy, jeśli Deus będzie choć w połowie taki jak pierwsza część.

News z ostatniej chwili..... Nie ma opcji auto-ataku. Chcesz kogoś zabić? Wciśnij :x: 25 razy. Next.

Opieram to na wypowiedziach ludzi, którzy już grę podobno mają. Na ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wystarczy, jeśli Deus będzie choć w połowie taki jak pierwsza część.

Era takich gier się skończyła. Niestety. Chociaż sam mocno liczę na DE. Niedługo się przekonamy.

O ile liczyłem się z pewnymi uproszczeniami w DA2, to nie spodziewałem się, że BioWare popełni coś takiego. Nie chcę jednak niczego przesądzać dopóki sam nie zagram, co na pewno nie nastąpi w najbliższym czasie.

@AlucardMZ

O ile zgadzam się co do tego, że multi w cRPG co do zasady kiepsko się sprawdzało, to jeśli chodzi o NWN, to tryb wieloosobowy był niemalże doskonały. Na serwerze Higher Ground spędziłem setki godzin i takiego zrównoważenia klas, fantastycznych runów, genialnej społeczności ciężko szukać w nawet w dzisiejszych "wypasionych" MMORPG. W NWN po prostu trzeba było trafić na odpowiedni serwer, były lepsze i gorsze, bo tworzone przez nikogo innego jak samych graczy. Polecam HG, bo cały czas radzi sobie świetnie.Jedyny minus to to, że PvP tam właściwie nie istnieje.

Tak więc co do zasady masz zupełną rację, bo NWN to absolutny wyjątek. W każdym razie nie wyobrażam sobie multi w cRPG na konsolach.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wystarczy, jeśli Deus będzie choć w połowie taki jak pierwsza część.

News z ostatniej chwili..... Nie ma opcji auto-ataku. Chcesz kogoś zabić? Wciśnij :x: 25 razy. Next.

Opieram to na wypowiedziach ludzi, którzy już grę podobno mają. Na ps3.

A więc muszą stworzyć slasherRPG ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest baldurs gate, a juz na pewno Dragon Age nie jest i nigdy nie bedzie klasykiem gatunku [pierwszy DA to tylko lekki sklon w te strone i nic poza tym].

Gdybys pogral w DA szybko bys zalapal dlaczego zrobienie trybu multi w tej grze jest niemozliwe i dlaczego to co napisal errgo jest smieszne (najbardziej mnie smieszyla ta jego nuta zdziwienia zmieszana z pretensjami (?) ). Pomijam fakt ze to bylaby niepotrzebna strata czasu i kosztow ktore moglyby sie odbic na jakosci singleplayera.

PS. Multi w BG ssalo, a jedyne zjadalne, to te z NWN (chociaz mag > all i funu malo jak kazdy nim gral), cRPGi to nie sa gry do multiplayera.

Zgadzam się. Napisałem tylko, że pytanie było uzasadnione.

A to, ze DA:O nawet nie leżał obok klasyki, to wiem. Widziałem grę w akcji na kompie kumpla i stwierdziłem, że jednak podziękuję. Wolę pograć w stare klasyczne cRPG, niż w ich podróbkę, do tego miernej jakości (nie chodzi tylko o grafikę).

cRPG singlem i fabułą stoją, ale wypowiedź Grabeqa pokazuje, że można czerpać frajdę z gry sieciowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam? Ktos dzisiaj juz bedzie mial? W pare sklepach ponoc juz wczoraj byla wysylka ;) Niestety sklep.gram.pl po raz pierwszy nie spisal sie i dopiero dzisiaj ma byc wysylka od nich ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytajac komentarze i pamietajac o wielu wadach w DAO bylem nastawiony bardzo sceptycznie, bylem pewien ze gra bedzie jeszcze wiekszym sredniakiem niz poprzednia czesc, tak bylo dopoki sciagnelem demo! Jestem oczarowany nowym systemem walki, wczesniej walka byla hmmm... jakas delikatnie mowiac dretwa? (slabo przystosowana do konsol, podejrzewam ze na PC dawala rade) Znacznie lepiej poprawil sie watek strategiczny, znacznie prosciej i przyjemniej sie roib pauze i wydaje rozkazy, system skillow tez bardzo mi sie spodobal. Grafika daje rade, jestem oczarowany Flemeth, animacja postaci podczas atakowania jest super! Bedzie to chyba pierwsza gra ktora kupie swiezo po premierze! Mam tylko nadzieje ze niczego nie spie**olą, czytajac post wyzej o tylko 24h gry jestem bardzo smutny, ale nawet wtedy to bedzie 80h bo mam zamiar przejsc gre wszystkimi klasami. Oraz wbicie platyny o ile bedzie ciekawa tez zajmie troche czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieje ze niczego nie spie**olą, czytajac post wyzej o tylko 24h gry jestem bardzo smutny, ale nawet wtedy to bedzie 80h bo mam zamiar przejsc gre wszystkimi klasami. Oraz wbicie platyny o ile bedzie ciekawa tez zajmie troche czasu :)

Wlasnie zaczalem grac, ja z reguly maxuje rpgi wiec jakby co powiem ile zajelo mi przejscie gry z wszystkimi watkami pobocznymi.

edit: wszystko wskazuje na to ze nie tylko mroczny pomiot jest zmieniony, Qunari odziwo wygladaja teraz tak:

http://image.gamespotcdn.net/gamespot/images/2010/249/988967_20100907_790screen002.jpg

Oraz cieszy opcja ukrycia helmu, tego mi brakowalo w poprzednim DA.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety sklep.gram.pl po raz pierwszy nie spisal sie i dopiero dzisiaj ma byc wysylka od nich ;)

U mnie data wysyłki - 10.03. A liczyłem, że jutro już będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo, pisze ze 10.03. Ale kontaktowalem sie z BOK i koles mi napisal ze wszystkie Signature Edition maja byc wysylane dzisiaj. Tak samo mialem z gt5, mieli date pozniejsza ale poslali mi w terminie jak wszedzie jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zaczalem grac, ja z reguly maxuje rpgi wiec jakby co powiem ile zajelo mi przejscie gry z wszystkimi watkami pobocznymi.

edit: wszystko wskazuje na to ze nie tylko mroczny pomiot jest zmieniony, Qunari odziwo wygladaja teraz tak:

http://image.gamespotcdn.net/gamespot/images/2010/249/988967_20100907_790screen002.jpg

Oraz cieszy opcja ukrycia helmu, tego mi brakowalo w poprzednim DA.

Dawaj znać jak wrażenia z gry! :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vuko

Sprawdz status przesylki, u mnie juz wyslano, wiec jutro pomecze dragon age 2 ;P

Wlasnie, osoby ktore graja dajcie znac jak wrazenia :) Czy warto sie niecierpliwic do jutra czy to bedzie szybkie, chlodne przejscie gry ;)

Albo tak ludzie wciagli sie ze nic nie pisza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zaczalem grac, ja z reguly maxuje rpgi wiec jakby co powiem ile zajelo mi przejscie gry z wszystkimi watkami pobocznymi.

edit: wszystko wskazuje na to ze nie tylko mroczny pomiot jest zmieniony, Qunari odziwo wygladaja teraz tak:

http://image.gamespo...90screen002.jpg

Liczę na szczegółową relację , bo mówiąc szczerze ostatnio trochę się zastanawiałem czy nie dać Bioware jeszcze jednej szansy.No ale wszystko zależy od "recek zaufanych ludzi". :thumbsup: Natomiast co do Qunari...cóż, powiem że teraz to bardziej wyglądają jak skrzyżowanie satyra z belzebubem co mi kompletnie nie odpowiada i nie pasuje do wizerunku dumnej rasy wojowników (chyba że te rogi to przez ich żony, cóż może będzie jakieś dlc rozwijające ten temat :biggrin:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinia bedzie jutro. :thumbsup:

Musze troche rozgryzc ten orzech najpierw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rowniez jutro wieczorem :) Jesli chcecie bym na cos zwrocil szczegolna uwage to piszcie, bo jutro i pojutrze dobrze przemecze tytul bo ostatnie w miare luzne dni mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vuko

Sprawdz status przesylki, u mnie juz wyslano, wiec jutro pomecze dragon age 2 ;P

Patrz! Faktycznie wysłali :-D. Dzięki za zwrócenie uwagi :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również dzisiaj przyszła do mnie i troszkę pograłem. Za jakiś czas napiszę coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wrażenia jak najbardziej pozytywne choć są pewne ale... Spoilery z pierwszy kilku minut gry więć spokojnie

Nie podoba mi się fakt że od razu mamy tyle osób w swojej drużynie, tak na samym początku tłoczno, ledwo co znamy a Nasz główny bohater ufa byle komu(przygoda z krasnoludem). Do tego nie podoba mi się fakt że jesteśmy tak rzuceni..w DA1 mieliśmy jakiś wstęp a tutaj że ooo, cała rodzinka, uciekamy, aaa, ale spoko siostra mag, ja jestem potężny, brat też spoko. Wszyscy są ultra silni ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP: Pierwszy wstęp to takie takie ch..e-muje tego rudego krasnala, a ten początkowy tutorial w DA-1 był niepotrzebny bo i tak zawsze kończył się tak samo. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

historia w pierwszej fazie była lepsza w DA:O... tutaj jesteśmy wpuszczeni na szeroką wodę od razu i ciężko załapać o co chodzi... podoba mi się to że poprawili płynność animacji (jest o niebo lepiej) przez co gra się przyjemniej... grafika też na + (kto grał w jedynkę wie o co chodzi)...po przegraniu 1.5h jestem zadowolony:) a pierwsze skojarzenia z DA2 mam z Fable 2... i to mnie cieszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie miałem poczekać, a tu powoli wychodzi że chyba sobie to sprawię wcześniej.....

Na IGN dali 8.5 czyli raczej bardzo wysoka nota. (Choć ja na nich już nie patrzę bo też potrafią przypieprzyć w jedną albo drugą stronę z ocenami i to z grubej rury)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

historia w pierwszej fazie była lepsza w DA:O... tutaj jesteśmy wpuszczeni na szeroką wodę od razu i ciężko załapać o co chodzi... podoba mi się to że poprawili płynność animacji (jest o niebo lepiej) przez co gra się przyjemniej... grafika też na + (kto grał w jedynkę wie o co chodzi)...po przegraniu 1.5h jestem zadowolony:) a pierwsze skojarzenia z DA2 mam z Fable 2... i to mnie cieszy...

Do plusów można jeszcze dodać dynamizm walki, co mnie jako łotrzykowi odpowiada bardzo bardzo bardzo. Nawet nie używając skilli jest po prostu efektownie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz ok. 10h na liczniku wiec cos skrobne.

Na dzien dobry z grubej rury, dla tych ktorym podobal sie lekki uklon w strone BG ze strony DA:O tutaj mozna sie czuc GRUBO rozczarowanym, 2 czesc obrala kompletnie inny tor, ci ktorym sie zas podobal styl rozgrywki ME2 tutaj beda czuli sie jak ryba w wodzie, DA2 to takie ME2 przeniesione w calosci na dark fantasy. Osobiscie naleze do grupy pierwszej, tej zniesmaczonej tymi zmianami, ale mimo wszystko sprobuje obiektywnie opisac z czym DA2 sie je :tongue:

System walki, totalnie zdynamizowany, w zasadzie nie trzeba juz uzywac taktycznej pauzy nawet na normalnym/trudnym poziomie, dobre uzycie taktyki towarzyszt i wystarczy martwic sie o wlasna postac, wszstko to bardziej przypomina jakies action-jRPG, np FF XII z systemem gambit (tyle ze JESZCZE bardziej dynamiczne) niz typowe action-RPG. Wiecej pisac nie bede bo zainteresowani ograli demo wiec maja obraz tego jak to wyglada.

Co do samej rozgrywki, tutaj jest zle i dobrze, podobaja mi sie bardzo niektore dialogi, na prawde, uzywajac opcji "cwanej/cynicznej/smiesznej" mozna sie posmiac (od opcji "dobrej" rzygac sie chce, nie polecam, wzniosle i przeslodzone to jak tania brazylijska telenowela), co do samego kolka dialogowego, coz, nie bede owijac w bawelne, jest do dupy, bardzo czesto kwestia o ktora chcesz zapytac lub powiedziec okazuje sie czyms innym niz to co miales na mysli co strasznie denerwuje. Wprowadzenie do gry jest o wiele gorsze od tego w DA:O, nie mamy mozliwosci wyboru prologu ktory srednio trwal godzine i pokazywal nam co i jak, ogromny minus, demo z PSN to byl poczatek gry, jota w jote to samo, od razu rzucaja nas na gleboka wode z nadzieja ze umiemy plywac.

Skille, wszystko jest czytelne i przejrzyste, drzewko umiejetnosci przywodzi mi na mysl bardziej hack'n'slasha niz RPG ale mimo wszystko ciesze sie ze poszli w te strone, nie ma skilli bezuzytencznych, kazdy sie do czegos przyda i wszystko zalezy od waszego stylu gry. Osobiscie polecam zaczac gre Magiem lub lotrzykiem, to co mag robi sie po prostu w pale nie miesci, sam moze rozlozyc 10-15 lub nawet wiecej 2 moze trzema odpowiednie dobranymi czarami obszarowymi, po prostu MASAKRA. Lotrzyk z kolei tak zapierd*la tymi nozami do masla ze przez chwile mozna miec wrazenie ze trzyma on tam w tych dloniach 2 pilarki maszynowe sthil.

Lokacje, z przykroscia musze zawiadomic ze 80% calej gry dzieje sie w 1 miejscu, miescie kirkwall reszta to BARDZO, ale to BARDZO schematyczne i robione metoda "copy & paste" tunele czy piwnice w tym miescie, oraz kilka obszarow poza miastem (cos jak random encounter w DA:O, mala miejscowka, zielona tekstura, niebieskie niebo, kilka krzakow i drzew, i oni to zaliczaja jako odrebna lokacje od razu). Plus w tej sytuacji jest taki ze samo miasto kirkwall jest w miare duze i interesujace, ciagle jest co robic, mamy system dnia i nocy [w nocy mozemy expic na bandytach korsarzach etc], niektore questy mozna robic w dzien a niektore tylko w nocy. Niestety backtracking daje nam strasznie po garach, nieraz zdarzy nam sie sytuacja ze bedzie trzeba 10 minut biegac do jednego miejsca tylko po to zeby dac komus prochy fanatycznej idiotki z zakonu za 50 srebrnikow, a skoro juz przy tym to pora na ...

Questy, mozna je spokojnie podzielic na 2 grupy, znajdz i przynies, czyli takie w chooj monotonne i malo oplacalne, oraz reszta, natomiast ta reszta jest juz bardzo ciekawa i nieraz sa zwroty akcji dosyc niespodziewane co jest duzym plusem, nie ma na sile czegos w stylu "idz i zabij, przynies, grzeczny piesek masz suwerena", questy czesto nie ida tak jakbysmy sie tego spodziewali i idac na zwiad do zwyklej kopalni mozemy ... no, zdziwic sie (nie bede zdradzal), ten aspekt jak najbardziej na plus mimo pierwszego typu questow.

Towarzysze, sa swietni, Varrik [krasnolud z kusza] to jedna z NAJLEPSZYCH postaci wirtualnych z jakimi mialem stycznosc chyba, ideal, pod wzgledem charakteru oraz swietny aktor podkladajacy glos, reszta tez jest dosyc ciekawa, maja inne historie i zroznicowane charaktery, trafi nam sie do druzyny stary znajomy (a w pewnym bardzo naciaganym sensie dwoch znajomych) z

DLC Awakening

(a skoro juz przy tym to na szybko dodam ze jest strasznie duzo smaczkow zwiazanych z DA:O + DLCkami wszystkimi jesli zimportujemy save gdzie wszystko zaliczylismy).

Niestety nie czuc z nimi takiej wiezi jak to bylo w przypadku DA:O, nie mozemy z nimi swobodnie o wszystkim rozmawiac, zastapiono to po prostu questami, dostajemy quest, idziemy do jego siedziby [kolejne 5-10 minut backtrackingu tylko po to zeby pogadac z kims kto za nami caly czas biega], krotki dialog, mozliwe ze dostaniemy prawdziwy quest, do tego +XX do przyjazni lub rywalizacji (naciagany system, nie rozni sie niczym od "lubie cie, nie lubie cie") i koniec. Mimo wszystko te dialogi sa zrobione calkiem fajnie. Sa tez oczywiscie dialogi luzne podczas eksploracji na ktore nie mamy wplywu, calkiem smieszne niektore, ale wymog, miec Varrika w druzynie a nie samych obroncow prawa i swiatlosci. Wiecej zdradzac nie bede odnosnie postaci, duzy plus, ale w DA:O bylo to rozwiazane po prostu lepiej.

Fabula, tutaj za duzo nie powiem, procz swietnie napisanych dialogow oraz questow pobocznych o ktorych juz wspomnialem za duzo do dodania nie mam, ledwo co donioslem ten amulet od Flemeth do tej Marethari [zostawilem to na sam koniec, czyli 8-9 godzin questow pobocznych tak na dobra sprawe wychodzi ze robilem + godzinka watku glownego w ktorym musimy sie w kirkwall zakwaterowac].

Grafika, swietna, ale gram na PC z DX11 wiec nie bede sie wypowiadal bo nie wiem jak to na konsolach. Dodam jeszcze ze nigdy nie widzialem tak swietnie odwzorowanego "nagiego" ciala :sweat:, ruchy rozebranej kobiety i jej skora wygladaja na prawde realistycznie hihi :laugh:. A klata faceta sprawia wrazenie "prawdziwej" widac miesnie, zyly wypuklosci etc. Na prawde robi wrazenie.

(oczywiscie wszystko sprawdzalem w celach czysto-relacyjnych coby jak najwiecej wam opisac :pardon:)

Ogolem warto dac szanse produkcji BioWare jesli nie beda wam przeszkadzaly takie rzeczy jak liniowosc, nastawienie na akcje oraz sila rzeczy ograniczenie lokacji do minimum. Niestety nie wiem czy jest sens wydawac 200 zl + jesli ktos nie ma parcia na te gre.

Dobra, minelo 15 minut, wracam grac, jakbym o czyms zapomnial a bylibyscie ciekawi pytajcie a bedzie wam odpowiedziane. Czy cos ...

Edytowane przez AlucardMZ
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alu>>> Zapodaj z 3 zrzuty ekranu (nie musi to być golizna), żeby pokazać jakość grafiki na PC. Najchętniej zobaczyłbym to ujęcie, które było na początku demka (korytarz i pochodnia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×