Skocz do zawartości
ONE

Dragon Age 2

Rekomendowane odpowiedzi

Alu>>> Zapodaj z 3 zrzuty ekranu, żeby pokazać jakość grafiki na PC. Najchętniej zobaczyłbym to ujęcie, które było na początku demka (korytarz i pochodnia).

To jak go wnosza do tej sali przesluchan to FMV a nie cutscenka na silniku gry wiec nie wiem czy jest sens, dopiero jak zaczynaja gadac to przechodzi z FMV na cutscenke.

(nie musi to być golizna)

ha-ha-ha.

Pliki z frapsa sa za duze zeby wyslac [debilny limit 100 kb kiedy obrazek ma 120-380kb], a imageshack tnie strasznie wielkosc (o polowe mi zmniejszyl obrazek, mimo przyblizenia), dam 1 screen i ide grac, bede w miescie zrobie drugi. Jak ktos chce dobra jakosc niech poleci dobra strone bo mi sie pieprzyc nie chce :pardon:

http://img851.imageshack.us/i/dragonage22011030912180.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pier.......... Bioware nie uczy się na błędach. Podobnie jak w Mass Effect 2 psują się sejwy

http://www.gamespot.com/xbox360/rpg/unnameddragonageprojectworkingtitle/show_msgs.php?topic_id=m-1-58381082&pid=988966

http://www.gamefaqs.com/boards/988966-dragon-age-ii/58381057

Obydwa wątki dotyczą wersji PC. Wpisów mało ale gra nawet nie miała jeszcze swojej premiery a już wychodzą takie kwiatki

Ja jestem po jakiś 5 godzinach, robię zadania poboczne wiec się nie wypowiadam na temat gry, ale wyglada jakby zrobiona na pałę. W sumie powoli się rozkręca ale na razie nic nadzwyczajnego

Edytowane przez hitokiri pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alu , dzięki za treściwą relację.W sumie zachęciłeś mnie do kupna, pytanie teraz czy w dzień premiery czy nie.Muszę pomyśleć.Dodam że takiej traumy jak w ME2 z sejwami bym po raz drugi nie wytrzymał, a wszystkie znaki wskazują na to że z moim "szczęściem" prawdopodobieństwo jest wysokie...

EDIT:

Tutaj przynajmniej psują się pojedyncze zapisy, więc zawsze można powtórzyć grę od jakiegoś tam momentu a nie jak w przypadku ME2 od początku...Marna pociecha ale zawsze.

Edytowane przez OwlPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bylby ktos tak uprzejmy i mogl napisac jakie klasy postaci sa w grze? Bo w sumie od tego zalezy wybor mojej klasy. Mam takie widzimisie ze ten babo-chłop co w demie byl tankiem w mojej druzynie byc nie moze bo padne. Ale chcialbym aby byl jakis fajny lotr , tank krasnolud , qunari dps no i ze 2 magow minimum.

Czy moglby ktos napisac ile jest postaci i jakie klasy-rasy-plec? Bylbym wedzieczny. I prosilbym o umieszczenie jako spoiler bo niektorzy jednak nie chca wiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.... krótkie pytanie... chce kupic DAII i chce wiedziec ile godzin grania ma ta gierka? grałem w demo i dosc ciezkie było...

Poooozdro ; d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bylby ktos tak uprzejmy i mogl napisac jakie klasy postaci sa w grze? Bo w sumie od tego zalezy wybor mojej klasy. Mam takie widzimisie ze ten babo-chłop co w demie byl tankiem w mojej druzynie byc nie moze bo padne. Ale chcialbym aby byl jakis fajny lotr , tank krasnolud , qunari dps no i ze 2 magow minimum.

Czy moglby ktos napisac ile jest postaci i jakie klasy-rasy-plec? Bylbym wedzieczny. I prosilbym o umieszczenie jako spoiler bo niektorzy jednak nie chca wiedziec.

Jeśli chodzi o kompanów to z każdej klasy mamy 3 osoby z tym że trzeba brać pod uwagę że po pół godzinie odpada jedno z rodzeństwa wiec bedzie jednego maga albo wojownika mniej. Którego to zależy jaką klasą zaczęliśmy grę.

Co do Aveline to jest to jedyny czołg w grze wiec bardzo przydatny, pozostała dwójka wojowników (w tym jeden który może odpaść) walczy dwuręcznymi mieczami

Nie ma tanka krasnoluda jak również Qunari, magów jest trzech (jeden może odpaść)

Jest 5 facetów i 4 kobiety (wliczając rodzeństwo)

1 czołg (Aveline-Człowiek)

2 łuczników ( Sebastian-człowiek, Varrick- krasnolud)

1 łotrzyk walczący dwoma ostrzami (Isabela-człowiek)

2 wojowników walczących oburęcznymi mieczami - jeden może odpaść na początku (Carver-Człowiek i fenris-Elf)

3 magów - jeden może odpaść ( Bethany, Anders-2 ludzi i Merrill-Elf)

Carver i Bethany to rodzenstwo

W czarnym emporium jest mikstura która pozwoli zresetować wszystkie talenty i wykorzystać je na nowo, wiec z każdego woja walczacego oburącz można zrobić czołg i każdego łucznika eksperta od walki dwoma broniami

Edytowane przez hitokiri pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu kilku recenzji też się chyba zdecyduję, ale ostatecznie pewnie na wersję PC. Ku mojemu zaskoczeniu demo śmiga mi w DX11, aż miło. Na pewno nie chce mi się wydawać 200 zł na DA2 bo uważam, że ta gra nie jest tyle warta. Natomiast oryginalny cd-key do wersji elektronicznej na PC można spokojnie kupić za niecałe 80 zł. Mashing :x: na konsoli jest też trochę irytujący. W wersji PC mamy normalny auto-atak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest świetna a dopiero co zacząłem przygodę :rolleyes: Jednakże czy ktoś z was wie jak bronić się przed atakami wrogów? Tak to wszystko przyjmuje, że tak powiem ''na klatę'' a nie ma możliwości zablokowania uderzeń :/ Sprawdzałem w opcjach sterowania i tam także takiego cudu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest świetna a dopiero co zacząłem przygodę :rolleyes: Jednakże czy ktoś z was wie jak bronić się przed atakami wrogów? Tak to wszystko przyjmuje, że tak powiem ''na klatę'' a nie ma możliwości zablokowania uderzeń :/ Sprawdzałem w opcjach sterowania i tam także takiego cudu nie ma.

To jest cały czas RPG. Częstotliwość z jaką blokujesz, parujesz i unikasz ciosów zależy jedynie od statystyk postaci, nie możesz tego robić manualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to na takiej zasadzie to działa :) Dzięki wielkie za info bo już byłem trochę tym sfrustrowany. Nie grałem w poprzednią cześć także do tej podszedłem w kompletnej nie wiedzy i w ogóle nie jestem specem jeżeli chodzi o taki gatunek gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kolejne pare chwil upłynęło dziś, ale tylko trochę z powodu takie iż dostarczone mi było popołudniu HR i teraz tylko na chwilę odszedłem żeby sprawdzić forum w każdym razie. Fajny jest fakt, że właściwie zdarzają się porządne, dobre rare itemy, boli fakt że nie idzie ich używać i jesteśmy zmuszeni grać i tak z przeciętnym wyposażeniem(póki co). Fajny fakt że są te rozmowy między herosami podczas misji, te ich dogadywanie sobie gdy się nie lubią ;) Quest się wykonuje przyjemnie i nie są zawsze idź, weź, przynieś. Szczerze mówiąc wypełniam wszystkie i biorę wszystkie. Może te ze względu iż mamy doczynienia z dokładnym pokazywanie gdzie dalej kontynuować quest i nie trzeba szukać. Boss typu

Dojrzały Smok

bardzo przyjemna sprawa i 3 razy podchodziłem by w końcu się udało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszcie się że grę będziecie mieli jutro, koleżanka zamawiała w empiku signature edition, okazało się, że wersje tą będą mieli dopiero 16.03.. A dziś można już było kupić normalną wersję... oblegały pułki empiku. (PC -149zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak go wnosza do tej sali przesluchan to FMV a nie cutscenka na silniku gry wiec nie wiem czy jest sens, dopiero jak zaczynaja gadac to przechodzi z FMV na cutscenke.

ha-ha-ha.

Pliki z frapsa sa za duze zeby wyslac [debilny limit 100 kb kiedy obrazek ma 120-380kb], a imageshack tnie strasznie wielkosc (o polowe mi zmniejszyl obrazek, mimo przyblizenia), dam 1 screen i ide grac, bede w miescie zrobie drugi. Jak ktos chce dobra jakosc niech poleci dobra strone bo mi sie pieprzyc nie chce :pardon:

http://img851.images...1030912180.jpg/

Dzięki. Kurcze, nijak mi ta grafa nie podchodzi. Brzydkie to, choć na PC wygląda sympatycznie, jak komiksowe mmo w wysokiej rozdzielczości.

Problem ze stanami gry to jakaś kpina. BioWare znowu dało czadu. Ciekawe jak będzie z ME3.

Dobra, nie zawracam wam więcej głowy. Przyjemnego grania w DA2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszcie się, że grę będziecie meili jutro, bo na PC w oryginalna wersję nie da się zagrać przed oficjalną datą premiery (przynajmniej tą elektroniczną):teehee: Mam grę na dysku i muszę czekać do 11.03. Cóż, przynajmniej zabuliłem 120 zeta mniej.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam za soba jakies 4-5 godzin, glownie questy poboczne oraz towarzyszy, questy glowne ledwie chycone.

Gierka przypadla mi do gustu, jestem zadowolony, chociaz domyslam sie ze fani poprzedniej czesci (a raczej rodzaju rozgrywki) moga byc zawiedzeni. Pauza w czasie walki ogranicza sie praktycznie wylacznie do uzupelniania many, wytrzymalosci oraz w naglych przypadkach energia (zdazylo mi sie tylko raz podczas wycieczki po wybrzezach ale raczej z winy parcia do przodu niz z powodu trudnosci rozgrywki ;) )

Sama plynnosc gry wydaje sie mi minimalnie plynniejsza niz w demie, chociaz faktycznie, zwraca sie uwage na te doladowania z rozgrywki do cutscenek :)

Co moge powiedziec z reka na sercu to swietni kompani! Mam dopiero 4 kompanow ale juz teraz mam problem z decyzja ktora osobe nie brac do questow... Jesli chodzi o fabularne podejscie do gry to bym sie decydowal na wojownika jako tanka, niestety Aveline jako tank strasznie mi sie nie podoba. Ale to ze wzgledow wylacznie ze wydaje mi sie strasznie germanska wojowniczka :D No ale 5h za pasem jako mag i tez nie ma zle ;) Co do kompanow to Merrill jest przeurocza i od razu zostala moja ulubienica w tej grze :D Hehe, taka mieszanka bezradnosci z wielka moca ;P

Nic wiecej od siebie nie dodaje bo juz poprzednicy napisali i zgadzam sie z nimi. Grafa nie rozpieszcza, chodzenie w "tunelu" itp itd :) Ale jest zajefajnie :)

Edytowane przez BoryZPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszcie się, że grę będziecie meili jutro, bo na PC w oryginalna wersję nie da się zagrać przed oficjalną datą premiery (przynajmniej tą elektroniczną):teehee: Mam grę na dysku i muszę czekać do 11.03. Cóż, przynajmniej zabuliłem 120 zeta mniej.

Zawsze mozesz uzyc cracka, masz oryginal, sumienie czyste ? :pardon:

Wiele osob tak czesto robi [podobnie bylo podczas premiery bulletstorma], potem skopiowany oryginalny plik zamieniamy za crack i voila.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz uzyc cracka, masz oryginal, sumienie czyste ? :pardon:

Wiele osob tak czesto robi [podobnie bylo podczas premiery bulletstorma], potem skopiowany oryginalny plik zamieniamy za crack i voila.

Dzięki, nie pomyślałem o tym. Swoją drogą zupełnie nie rozumiem tych blokad, jeśli nie ma grze multi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam za soba jakies 4-5 godzin, glownie questy poboczne oraz towarzyszy, questy glowne ledwie chycone.

Gierka przypadla mi do gustu, jestem zadowolony, chociaz domyslam sie ze fani poprzedniej czesci (a raczej rodzaju rozgrywki) moga byc zawiedzeni. Pauza w czasie walki ogranicza sie praktycznie wylacznie do uzupelniania many,

Ja tam osobiście zmianą jakim uświadczyłem póki co jestem zdecydowanie na plus a z poprzednią częścią miałe kilkukrotną styczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo jestem zadowolony ze zmian :) Jedynke tez troche ogralem (ponad 60h, co mnie zdziwilo jak przenosilem save'a :P) no i jak mozna wywnioskowac z mojego ostatniego posta to zadowolony jestem z pre-ordera :)

Mam tutaj pytanie do osob ktore juz dalej zaszly w grze (apropo rozwoju maga):

Warto inwestowac w talenty odpowiedzialne za leczenie kompanow (bo spodziewam sie ze dalej w grze moze byc turdniej)? Poczatkowo chcialem z Hawke'a zrobic maga "destruktora", spodziewalem sie ze Merrill bedzie mogla leczyc kompanow ale chyba ona raczej nie pozwoli mi na to ;) Potem dochodzi jeszcze jeden mag do ekipy, ale wole z Merrill smiga bo planuje z nia zlapac trofik za romans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś różnica między wersją na PC a PS3 w doborze ekwipunku dla swoich towarzyszy a konkretnie chodzi mi o ubieranie kompanów bo gdzieś słyszałem że na PS3 tylko głównego bohatera możemy swobodnie ubierać w lepsze zbroje a kompanów nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz lepszej grafiki PC ,sterowania to nie ma większych różnic.Kamera taktyczna z Początku została usunięta.Kompanom nie da się zmienić zbroi ,można ja tylko ulepszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do tych co już pograli - czy to jest rzeczywiście obrany kierunek w stronę slashera?

Dla mnie DA:O to jedna z najukochańszych gier, ale mam wielkie wątpliwości do kupienia dwójki właśnie ze względu na filmiki z gameplayu które momentami wyglądają jak slasher.... (których kompletnie nie trawię).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz lepszej grafiki PC ,sterowania to nie ma większych różnic.Kamera taktyczna z Początku została usunięta.Kompanom nie da się zmienić zbroi ,można ja tylko ulepszać.

Więc nie ma co się zastanawiać. Kupuję wersje na czarnulkę. Dzięki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra za mna 30h gry nie podoba mi sie strasznie jedna rzecz takie same pomieszczenia/jaskinie/kryjówki powtarzają sie i to strasznie jedynie co zmieniają to wejście z innej strony :/ na + więcej smoków jak do tej pory niz DA:O oraz questów , questy poboczne sa o wiele lepsze niż w części 1 bardziej "treściwe" niż idź pozamiataj :) Jak na razie jest ok a platyna nie powinna być taka czasochłonna jak w 1 już mam 40% trophy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra za mna 30h gry nie podoba mi sie strasznie jedna rzecz takie same pomieszczenia/jaskinie/kryjówki powtarzają sie i to strasznie jedynie co zmieniają to wejście z innej strony :/

Ta, zgadzam sie, z perspektywy czasu poswieconego w swiecie gry wydaje sie to strasznie denerwujace, mozna sie wrecz poczuc oszukiwanym na kazdym kroku przez programistow jak tylko dostajemy jakies zadanie w tego typu miejscach. Do tego ten backtracking ciagly ...

Tez mam na liczniku 30h i jestem juz chyba pod koniec gry, wszystkie sub-qesty oczywiscie robilem wiec wstepnie mozna pisac ze DA2 najwiekszym zolwiom powinno z 40h max zajac ze wszystkimi questami. Gram na poziomie trudnym wiec czesto moje walki trwaja kupe czasu z aktywna pauza, na niedzielnym graczu lub normalnym podejrzewam ze gra by juz pekla.

Warto tez dodac ze gra momentami jest piekielnie trudna, nawet trudniejsza niz DA:O na koszmarnym poziomie, walczac z pewnym bossem na

glebokich sciezkach

przezywalem prawdziwa katorge. Przepasc miedzy poziomami trudnosci jest widoczna, na graczu niedzielnym tego bossa zalatwilem bez uzywania taktycznej pauzy, na trudnym walka trwala chyba z 15-20 minut a i tak po jej zwienczeniu zostalo mi 0 jakichkolwiek napojow.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×