Skocz do zawartości
ONE

Dragon Age 2

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy było, ale dla mnie to lol:

Dwie sprawy są tez lekko żenujące: zbroje naszych kompanów leveluja same, nie można ich zmieniać, a jedynie wrzucić później jakieś runy. Po drugie, alchemia, która działa mega śmiesznie: np. na potka potrzeba znaleźć tylko 1 mushrooma do oblkowania recepty i można spawnować potki w nieskończoność.”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było, ale dla mnie to lol:

Dwie sprawy są tez lekko żenujące: zbroje naszych kompanów leveluja same, nie można ich zmieniać, a jedynie wrzucić później jakieś runy. Po drugie, alchemia, która działa mega śmiesznie: np. na potka potrzeba znaleźć tylko 1 mushrooma do oblkowania recepty i można spawnować potki w nieskończoność.”

No i mam argument, który skutecznie skłonił mnie do rezygnacji z DA2. Autolevel itemów to jedna z najgorszych rzeczy jakie mogą się pojawić w RPG. Epic fail.

Edit:

@Natsu

Skąd masz to info? To jakieś wiarygodne źródło?

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z oficjalnego forum wygrzebał z plików możliwość otwierania inventory, i tworzenia postaci w demie. Sprawdziłem na pc - rzeczywiście po otworzeniu eq nie mamy możliwości zdjęcia z towarzysza zbroi, jest zielony napis ''ulepsza się wraz z poziomem'' mamy jedynie możliwość wymiany broni i akcesoriów.

Dla mnie to też wielki minus...

Edytowane przez Even

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra słaba, gram od 4h i mam dość, nie podoba mi się zupełnie...1 lepsza :P

Edytowane przez UjoDrom
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Natsu

Skąd masz to info? To jakieś wiarygodne źródło?

Gra juz dawno na morzu plywa, wersja X360, PS3 i PC, w przypadku PC trzeba tylko czekac na krakersa. Wiec sadze ze wszystkie informacje tego typu beda raczej wiarygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra juz dawno na morzu plywa, wersja X360, PS3 i PC, w przypadku PC trzeba tylko czekac na krakersa. Wiec sadze ze wszystkie informacje tego typu beda raczej wiarygodne.

W żaden sposób nie podważałem tego co napisał Natsu, chciałem się tylko upewnić. Rozwiązanie jest fatalne. O ile jestem w stanie zrozumieć skalowanie levelu przeciwników (czym też gardzę) to auto level itemów, rujnuje całą koncepcję RPG. Chociaż może to nie będzie aż tak odczuwalne, skoro skalują się tylko pancerze.... Ja w każdym razie odpuszczam. Dzięki za info, jestem 200 PLN do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem Fresh Air na Hyperze i cały program poświęcili Dragon Age 2 w który już grali. Tak jak myślałem "zrantowali" grafikę i jakość otoczenia ( aczkolwiek dobrze, że zauważyli wnętrze miast ), neutralnie podeszli do wątku przemiany z typowego cRPG'a do RPG'a z elementami slashera i czekają głównie na fabułę, która może być ciekawa. Brawo Hyper. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne. Jedynie scenariusz może wybronić ten tytuł. Nie grałem w DA:O, bo nie mogłem się do niej przekonać. Pomyślałem, ze może DA2 sprawi, że zmienię zdanie, ale już wiem, że tak się nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt level scaling zbroi to porazka. pamiętam jak właśnie takie rozwiązanie zniszczyło obliviona. Co z tego że można pójść gdzie się chce skoro wiadomo że znajdzie się przedmioty i przeciwników na aktualnym poziomie i pod tym względem nic nas nie zaskoczy. Nie to co np Morrowind gdzie każde krypty czy jaskinie stanowiły niespodziankę, nigdy nie wiadomo na co się trafiło. w niby niepozornej jaskinii mozna było znaleźć najlepsze przedmioty. Inna sprawa że również były tam potwory które zabijały nas pierdnięciem

Oby to tylko chodziło o zbroje

W wtorek będę miał swoją kopię to się przekonam, ale coraz bardziej mnie to niepokoi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toz to sie w jRPG'a zamienia. Bardzo dynamiczne walki , zadyma + stroje specjalnie zdesignowane dla postaci i niemozliwe do zmiany. W sumie troche mnie to rozczarowalo ale skoro w jRPG'ach mi to nie przeszkadza to... moze i tu bedzie dobrze. Przynajmniej mozemy byc pewni ze zbroje nie beda nijakie... i kazda zbroja na naszym hero bedzie wygladala dobrze bo w DAO roznie to bywalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To potwierdzone info PC „wyjadacza” :happy: ale Even już mnie uprzedził. To co mnie najbardziej wnerwia to, że gdyby DA 2 powstał jako część 1-sza zacznie mniej ludzi (w tym ja) pluło by na tą grę ponieważ od początku nastawialibyśmy się na pseudo slashera – z elementami rpg. Tym którym pasowała by ta koncepcja byliby zadowoleni reszta powiedziała by pass. Tymczasem DA O zbudował wokół siebie grupę fanów klasycznego old-school RPG, to tak jakby zrobić rolls-royce a potem przerobić go na ferrari i sprzedawać pod marką rr dla tych samych klientów.

Edytowane przez Natsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie rozumiem tej koncepcji z pancerzami. Chyba, że to wygląda w ten sposób. Chcesz, żeby twoja postać wyglądała inaczej....zapłać za DLC z nowymi lśniącymi zbrojami. To by było lekkie przegięcie. Płatne dodatki...ok, ale to już o krok za daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badają rynek. Jeśli ludzie na to pójdą, a zapewne tak będzie, to wydawcy będą szaleć z najróżniejszymi DLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badają rynek. Jeśli ludzie na to pójdą, a zapewne tak będzie, to wydawcy będą szaleć z najróżniejszymi DLC.

Jakie badanie rynku? Przecież taki zabieg przeprowadzili już przy ME2. Widocznie alternatywne stroje szły na tyle dobrze, że uznali ten pomysł za na tyle dochodowy, iż zaimplementowali go też do DA2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badają rynek. Jeśli ludzie na to pójdą, a zapewne tak będzie, to wydawcy będą szaleć z najróżniejszymi DLC.

Oni już sprzedają. Bioware jest mistrzem w wydawaniu DLC ale niestety nie w pozytywnym tego znaczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badanie jest zazwyczaj długoterminowe. Najpierw polecieli sobie w członka wydawcy kolorowego PoPa, potem było tylko gorzej. MW2 jest niezłym przykładem gry, do której wydaje się mnóstwo zbędnych DLC, ale na szczęście pojawiły się też 3 fajne dodatki. Fan kupi i będzie zadowolony, reszta może to zignorować. Dopóki nie zaczną przeginać na maksa (gry w kawałkach), to nie ma się czym przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym DA2 jest opcja multiplayera,pytanie laika bo nie gralem w 1 wiec nie za bardzo sie orientuje czy mozna skladac druzyny wraz z kumplami ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym DA2 jest opcja multiplayera,pytanie laika bo nie gralem w 1 wiec nie za bardzo sie orientuje czy mozna skladac druzyny wraz z kumplami ??

Tylko singiel

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,poza tym wydanie gry bez multi to w dzisiejszych czasach chyba strzal w kolano ze strony producenta,nie uwazacie ??

P.s Gdzie wy widzicie pretensje ze sie zapytam??Ja tu widze tylko pytanie ,moze z nutka zalu.

Poza tym chetnie zagralbym w jakiegos rpg z kumplami tworzac jedna druzyne ,wychowalem sie na papierowych rpg wiec brakuje mi wspolnego grania a nie walenia na oslep setek takich samych potworow w takich samych lokacjach(niestety crpg nie przynosi takich doznan jak wieczorne sesje).

Edytowane przez errgo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,poza tym wydanie gry bez multi to w dzisiejszych czasach chyba strzal w kolano ze strony producenta,nie uwazacie ??

gallery-75855778-500x500.jpg

Dragon Age i multi ... taaa :rolleyes:

Gdyby na sile wydali te gre z multi to strzeliliby sobie w 2 kolana i stopy przy okazji jeszcze.

Edit: moj znajomy z xboxowego forum juz walczy z ostatnim bossem, na liczniku ma 24h i nie robil tylko glownego watka. Ale nie martwmy sie, jestem pewien ze DLCware o nas zadba odpowiednimi rozszerzeniami za 50+ zl.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 H to niezły wynik nieco krótszy ale porównywalny z takim milionowym sukcesem jak FF XIII (główny q). Martwi mnie tylko ten auto lv, w finalu chociaż sami klikaliśmy Power up na crystalium. :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Edit: moj znajomy z xboxowego forum juz walczy z ostatnim bossem, na liczniku ma 24h i nie robil tylko glownego watka. Ale nie martwmy sie, jestem pewien ze DLCware o nas zadba odpowiednimi rozszerzeniami za 50+ zl.

but then I lol'd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragon Age i multi ... taaa :rolleyes:

Gdyby na sile wydali te gre z multi to strzeliliby sobie w 2 kolana i stopy przy okazji jeszcze.

BG miał tryb multi. Wiele klasyków gatunku dysponowało tym trybem, więc nie ma co się nabijać z errgo.

24 H to niezły wynik nieco krótszy ale porównywalny z takim milionowym sukcesem jak FF XIII (główny q). Martwi mnie tylko ten auto lv, w finalu chociaż sami klikaliśmy Power up na crystalium. :rofl:

"Nieco" czyni wielką różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×