Skocz do zawartości
Patricko

Mała Liga F1

Rekomendowane odpowiedzi

No to mnie rozbawiles... te osoby z tych filmikow raczej nie szanuja jakis tam zasad:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie rozbawiles... te osoby z tych filmikow raczej nie szanuja jakis tam zasad:D

I znowu mnie irytujesz.

Nikt nigdy (no może taki jeden Jack - za co dostał bana na Event pozdro :laugh: ) specjalnie w nikogo nigdy nie wjeżdzał - wszyscy w GT5 jeździmy z kamery umieszczonej na przednim zderzaku w związku z czym za przeproszeniem w lusterkach g** widać. Czy ktoś jest obok nas (ciężko stwierdzić bez zerkania kamerą do boku - na co nie ma czasu, czy przed wejściem w zakręt ma się odpowiedni overlap nad rywalem) i czasami dochodzi do tzw. incydentów wyścigowych, na szczęście dzięki odpowiedniemu systemowi kar, który wszyscy respektują nawet przypadkowe "dzwony" mają swoje następstwa w punktacji.

Największa niedogodność ścigania pro w GT5 - widok ze zderzaka, z którego nie widać, w którym miejscu obok nas jest rywal w F1 2011 jest rozwiązana bo tutaj większość jeździ z kamery wewnątrz/nad bolidem. Dodatkowo są też lamerskie strzałeczki wskazujące gdzie są rywale, ale to mam nadzieje da się wyłączyć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu mnie irytujesz.

Nikt nigdy (no może taki jeden Jack - za co dostał bana na Event pozdro :laugh: ) specjalnie w nikogo nigdy nie wjeżdzał - wszyscy w GT5 jeździmy z kamery umieszczonej na przednim zderzaku w związku z czym za przeproszeniem w lusterkach g** widać. Czy ktoś jest obok nas (ciężko stwierdzić bez zerkania kamerą do boku - na co nie ma czasu, czy przed wejściem w zakręt ma się odpowiedni overlap nad rywalem) i czasami dochodzi do tzw. incydentów wyścigowych, na szczęście dzięki odpowiedniemu systemowi kar, który wszyscy respektują nawet przypadkowe "dzwony" mają swoje następstwa w punktacji.

Największa niedogodność ścigania pro w GT5 - widok ze zderzaka, z którego nie widać, w którym miejscu obok nas jest rywal w F1 2011 jest rozwiązana bo tutaj większość jeździ z kamery wewnątrz/nad bolidem. Dodatkowo są też lamerskie strzałeczki wskazujące gdzie są rywale, ale to mam nadzieje da się wyłączyć. ;)

Ty jak jesteś taki genialny, to tu się marnujesz.

Idź do Renault to może lepszy od Kubicy będziesz i cię wezmą.

Gorzej jednak jak nawet do podawania ręczników się nie nadasz.

Skończ z tym chwaleniem się jak to ty profesjonalnie jeździsz bo naprawdę nikogo to nie interesuje a jedynie irytuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty jak jesteś taki genialny, to tu się marnujesz.

Idź do Renault to może lepszy od Kubicy będziesz i cię wezmą.

Gorzej jednak jak nawet do podawania ręczników się nie nadasz.

Skończ z tym chwaleniem się jak to ty profesjonalnie jeździsz bo naprawdę nikogo to nie interesuje a jedynie irytuje.

I po co ta wrogość i obrażanie mojej skromnej osoby co? :confused:

Nigdzie nie pisałem, że jeżdze profesjonalnie tylko jeśli już "na profesjonalnych zasadach" czyli takich maksymalnie zbliżonych do tych z rzeczywistości. Wiesz jest coś takiego jak:

Clean Racers Club - http://pl.lfsmanual.net/wiki/Zasady_CRC

to zasady których powinien przestrzegać każdy ścigając się online.

Od beztroskiej jazdy to mam Burnouta lub Need for Speeda. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posadzisz mi Klaczusia o brak znajomosc CRC jeszcze raz a polecisz z ligi :)

ps...

i sprobuj tylko odpisac mi na to!!

Edytowane przez Sir Siekier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posadzisz mi Klaczusia o brak znajomosc CRC jeszcze raz a polecisz z ligi :)

Szkoda tylko, że ja nic nie mogą tu napisać, może i ironicznie, ale kulturalnie bo od razu straszą bana(na)mi, a za obrażanie innych osób na forum - patrz wyżej wypowiedz "Klaczusia" do mnie, żadnej reakcji nie ma. Cóż wszędzie są "równi i równiejsi". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SUMO, w F1 2011 nie dasz rady na bank wprowadzić takiego systemu jak w GT5. Tam to Ci fajnie wyszło, wszystko działało, ale była jedna opcja której nie będzie na 100% w F1. Mianowicie zapisu powtórki, a bez tego nie jesteśmy w stanie wprowadzić systemu kar który wyeliminuje wszystkie głupie zachowania.

System karania jeszcze jest do ustalenia, tylko trzeba zobaczyć na co nam gra pozwoli.

Chłopaki wy też trochę wyluzujcie, wakacje są jeszcze trzeba odpoczywać od napięcia przyszłych 10 miesięcy :P Klacza, ja nie widzę powodu żeby wjeżdżać na chłopaka, daj na luz, niech sobie pisze, my i tak mamy już większość ustaloną. Będzie chciał po ścigać się na tych zasadach proszę bardzo, jak mu nie będzie pasować to nikt na siłę tutaj nikogo nie trzyma.

Z tymi zasadami CRC spoko, tylko niektóre punkty nie pasują do tych naszych zmagań, u nas nie chodzi tyle o wynik, co o atmosferę panującą podczas wyścigów. Główne zasady zachowujemy dotyczące jazdy, ale nie spinamy się i to chyba jest tutaj najważniejsze, walka na 110% przy fajnej atmosferze. Poza tym te zasady to już ostra napinka, dotycząca symulatorów, a w tej grze nie wszystko działa tak jak by sobie tego gracze życzyli, więc nie ma co się sugerować tymi zasadami (takie moje zdanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu się dzieje - jakaś paranoja, co niektórzy mają za duże ego i ich ponosi od ilości " władzy ".

Spokojnie nie macie wyłączności na eventy w F1 2011.

Więcej szacunku dla innych, można normalnie odpowiedzieć, a nie każdy pomysł nie ma znaczenia dobry czy zły zaraz zostaje postraszony banem lub wyrzuceniem z "ligi" - śmieszne to jest.

A i pamiętajcie nigdy nie będziecie kierowcami F1, nawet w 1% się do n ich nie zbliżamy jeżdżąc w te gry - to jest tylko zabawa i durna gra i nie warto za poważnie brać tej zabawy.

Peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochany, ja sie z toba zgadzam. Jednak jesli ktos mi dziala na nerwy w jakikolwiek sposob to staram sie tego nie tlamsic w sobie.. bo i po co.

Co do wylaczonsci wlasnie jej nie mamy i o to chodzi. Pamietaj ze tu ludzie teraz przychodza sentymentu dla poprzednich sezonow... Fakt mnie zalezy na tym aby bylo 100 scigajacych sie ale z drugiej strony to ja chce dobrej zabawy dla wszystkich, bardziej luznej niz powaznej. Tam odrazu kierowcami f1, ciekawe czy ktos z nas dobrze by opanowal M3 na mokrej nawierzchni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy w GT5 jeździmy z kamery umieszczonej na przednim zderzaku w związku z czym za przeproszeniem w lusterkach g** widać. Czy ktoś jest obok nas (ciężko stwierdzić bez zerkania kamerą do boku - na co nie ma czasu, czy przed wejściem w zakręt ma się odpowiedni overlap nad rywalem) i czasami dochodzi do tzw. incydentów wyścigowych, na szczęście dzięki odpowiedniemu systemowi kar, który wszyscy respektują nawet przypadkowe "dzwony" mają swoje następstwa w punktacji.

Cieszę się, że nie będę z Tobą w jednej lidze, bo jeśli brakiem lusterek usprawiedliwiasz incydenty, to... ;)

Sprawa jest taka, że w F1 większość jeździ z widoku nad kaskiem kierowcy. Nie wspomnę już o tych, którzy jadą z widokiem z kokpitu. W obydwóch przypadkach gówno widać, czy ktoś jedzie tuż obok, czy deczko dalej. Ale to niczego nie usprawiedliwia, bo po to są te podpowiadające strzałeczki o tym, gdzie ów przeciwnik się znajduje (w rzeczywistości kierowca ma możliwość spojrzenia kątem oka, a w grze tego brakuje, a nie każdy podczas gry może obrócić łeb).

Kunszt dobrej jazdy polega właśnie na dobrej wyobraźni na torze i szanowaniu toru jazdy rywala - gdy jedziesz ramię w ramię, albo gdy przeciwnik jest troszkę z tyłu, to nie możesz wtedy wejść w dany zakręt tak jak Ci się podoba, tylko tak, aby nie zajechać drogi przeciwnikowi. Zakręt trzeba wziąć szerzej, by było miejsce i dla rywala, bez względu na to czy stracisz pozycję, czy nie. Inaczej dochodzi do owych incydentów, a nawet po takim jednym incydencie do karambolu. To były często popełniane błędy w pierwszym sezonie, bo w drugim (przynajmniej w 2 Lidze) tego w zasadzie już nie było.

GT5 to trochę inny gatunek. W F1 kontakty pomiędzy bolidami należy ograniczyć do mniej niż minimum :)

I jeszcze chciałem nawiązać do tych przypadkowych "dzwonów", choć raczej wyraz "przypadkowe" wziąłbym w cudzysłów, bo to nie są przypadkowe incydenty, a właśnie bezmyślność na torze.

-

Oczywiście nie pomyśl, że na Ciebie atakuję. Mój post był czysto dydaktyczny. Chcę, być po prostu wiedział, że tu nie będzie miejsca na nieprzyzwoitą grą, jaką można spotkać we własnych, luźnych trybach online w F1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i pamiętajcie nigdy nie będziecie kierowcami F1, nawet w 1% się do n ich nie zbliżamy jeżdżąc w te gry - to jest tylko zabawa i durna gra i nie warto za poważnie brać tej zabawy.

Przekaż to koledze Sumo, do którego nie dociera idea, że gramy dla frajdy, nie dla napinek.

Swoją drogą i tak pewnie przez niego tutaj trafiłeś, bo nie widziałem, żebyś zgłaszał się do jeżdżenia z nami, ale widziałem, że jeździliście razem.

Mniejsza o to...

PS.

Od teraz posty niezwiązane z Małą Ligą będą usuwane. Bo cała ta strona nadaje się nigdzie indziej jak do śmietnika.

Nie zostało tu powiedziane dosłownie nic sensownego i związanego z naszą ligą.

Chyba tylko post Milczara podsumował to wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym tego nie pisać, bo i tak trafią niedługo te posty gdzieś do kosza, ale może zdążysz to przeczytać, a także inni, którzy mają wątpliwości.

Co do jazdy w F1 bez napinek i dla frajdy to większej obłudy i zakłamania nie widziałem.

W takim razie co ma na celu organizowanie kwalifikacji - nie ma znaczenia ustawienie na starcie bo jedziecie dla frajdy to po co organizujecie je przed każdym wyścigiem,

druga sprawa w jakim celu dajecie punkty za zajęte miejsca znowu dla frajdy pewnie - bo coś mi się wydaje że są tu tacy co piszą o jeździe bez napinek ale zdobycie jak największej ich ilości jest ich celem, a co za tym idzie wygranie wyścigu i dalej sezonu. To przestań pisać o jeździe dla frajdy i bez napinek bo to kłamstwo każda rywalizacja na każdym polu nawet w grze prowadzi do chęci wygrywania a co za tym idzie bycia coraz lepszym i wygrywania w tym przypadku wyścigów i nie powiesz mi że ci nie zależy na wygrywaniu bądź zajęciu dobrego miejsca/ byle nie ostatniego.

Szacun dla Ciebie, bo piszesz rzeczowo. Jednak następnym razem wykaż więcej powściągliwości, gdyż po prostu nie jeździłeś z nami podczas dwóch sezonów i nie masz pojęcia o czym piszesz. Napociłeś się na próżno.

Liga jest po to, by była rywalizacja i aby wyłoniono najlepszego. Wiadomka, że chodzi o rywalizację, ale nie kosztem spinek i tym podobnych rzeczy.

Właśnie na tym polega zabawa, by poczuć mniej więcej taka rywalizację, jaką mają ludzie w prawdziwej F1, dlatego też właśnie robione są kwalifikacje, o których piszesz. To samo punkty - co to za zabawa jechać bezcelowo przed siebie.

Oczywiście, że każdy chce zdobyć największą ilość punktów i być coraz lepszym, nikt nie chce być ostatni, a wygrana daję maksymalną satysfakcję z całej zabawy.

Tu większość ludzi wie jak jechać, by ta zabawa miała ręce i nogi. Są jednak ludzie i pewnie tacy jeszcze się pojawią, którzy będą chcieli uzyskać jak najlepszy wynik sięgając po nieprzyzwoite zagrania (strzały w dupę i inne cwane sztuczki). Gdy takie rzeczy zaczną się dziać, to ciężko mówić o dobrej zabawie.

Chyba nie chcesz mi powiedzieć, że jak robicie zawody w GT5, to użyjecie wszelkich środków, by wygrać wyścig. Zero szacunku dla pozostałych rywali i zero kultury na torze.

Mam nadzieję, że teraz kumasz na czym polega ta frajda i że nie ma tu obłudy.

Edytowane przez MilczaR-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, posty niezwiązane z ligą zostały usunięte. Zostawiłem post Milczara, który chyba wszystko ładnie wyjaśnił.

A jak są nadal wątpliwości to zapraszam do Paddocku, tam możecie wylewać swoje żale, itd.

Kolejne posty niezwiązane z tematem będę usuwał, a moja cierpliwość się kończy, bo niby dorośli ludzie, a ile razy można powtarzać jedno i to samo do znudzenia...

Nie mówię tego jako organizator, ale jako moderator, bo rozmowa zeszła już dawno na zupełnie inny tor.

I przechodzimy od razu do konkretów:

1. Liga, która chce ankiety dot. godziny startu proszę o info do mnie na PW jakie opcje godzinowe w tej ankiecie mają być.

Pytam, bo np. Liga 1 ustaliła już sobie godzinę bez ankiety. Taka opcja jak najbardziej też wchodzi w grę.

2. Jeśli jakaś Liga chce jeździć bez żadnych wspomagaczy to proszę się dogadać we własnym gronie i wziąć pod uwagę zdanie WSZYSTKICH.

Szczególnie ludzi grających na padzie, bo mając w lidze padowców i wyłączanie im wspomagaczy automatycznie wykluczacie ich z walki.

Ewentualnie wymienić ludzi z padami, na tych co mają kierownicę. Ale jakoś w Sezonie 1 graliśmy tak i było dobrze, i wilk syty i owca cała.

Ale tak jak mówię, dogadać się i potem przekazać oficjalne info w tej sprawie.

3. Liga 4 niech poczeka z jakimikolwiek ustaleniami, parami czy bolidami, ponieważ jest tam jeszcze zbyt mało osób i byłoby to nie fair w stosunku do nowych.

Myślę, że minimum to 10 osób, żeby można było zacząć jakiekolwiek dyskusje o w/w rzeczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z moją wcześniejszą deklaracją, która zostałą raczej ciepło przyęta przyszły dobry moment, gdyż skłądy 3 lig mamy już w zasadzie skompletowane.

Przygotuję dla każdej z lig listę startową ze zdjęciami oraz podstawowymi informacjami o zawodniku, zatem proszę o przesyłanie do mnie na maila - slam@poczta.fm swojego ZDJĘCIA (na zdjeciu musi być twarz lub całą postać z widoczną twarzą - poradzę sobie z wykadrowaniem) oraz WIEK i MIASTO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slam a bedzie takie cos prowadzil dla innych lig rowniez??

ps nowy gracz:

Witam myrcus

Jestem zainteresowany jazda w lidze f1 2011

mój nick na forum: myrcus

mój nick na psn id : myrcus

nie moge nagrywac

nie chce pomoc

mam 25 lat

gram na kierownicy g25

styl jazdy: w miare spokojny, liczy sie fair play i dobra zabawa.

Witam serdecznie... Ja ciebie znam kolego i powiem wam ze jest on odpowiednim czlowiekiem do naszej ligi :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem Slama prosić, aby w wolnej chwili dla innych lig zrobił to samo ( ewentualnie dla tych, które chcą ). Co Ty na to ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, tak jest moja intencja, aby zrobić to dla wszystkich lig, które wystarują w nowym sezonie z nami.

Czasami trudno po samym adresie mailowym ustalić od kogo dostałem fotke, więc podpisujecie się również nickiem PSnid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio doświadczyłem poniższych przemyśleń:

Myślę, że osoby, które uzyskały status sędziego nie powinny mieć wyłącznie przywileju orzekania o zaistniałych incydentach opierając się tylko na dostarczonym przez poszkodowanego materiale.

Myślę że status sędziego winien wiązać się z koniecznością nagrywania przez nich każdego wyścigu. Dlatego sędzią powinien być ktoś z danej ligu (kilka osób, żeby miał kto orzekać w razie gdyby incydent dot. samego sędziego).

W końcu to sędziowie czuwają nad przestrzeganiem reguł , a nie czekają na ewentualny wniosek zespołu co do zastosowania sankcji wraz z materiałem dowodowym na okoliczność wykroczenia poza reguły. To nie proces cywilny sle sport. W każdym sporcie tak jest, że sędzia się przygląda rozgrywce, a nie czeka na reakcję danego zespołu.

Może się to zmieni, może nie, w każdym razie takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli poszkodowany nie złoży oskarżenia w sprawie zaistniałego incydentu, to po co go rozstrzygać?

Można ewentualnie takiej osobie wlepić coś w rodzaju żółtej kartki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście są zalety i wady tego rozwiązania, jak w każdej dziedzinie.

Minus to to, że sędziowie mają więcej obowiązków.

Plusy zaś to to, że kierowcy mogą się skupiać tylko na jeździe, a nie na nagrywaniu; można przewidzieć, że kary ewidentne są rozpoznawane przez sędziów z urzędu, natomiast nie pozbawia to możliwości złożenia wniosku o ukaranie przez kierowców - sprawiedliwość nie zawsze jest w stanie się sama obronić, bo nie każdy nagrywa wyścigi z różnych przyczyn (nie mają czym, bądź nie chce im się).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe podejscie do sprawy... jednak juz teraz sedziowie sa wyznaczeni i nagle ktos ma im dawac nowe zadania. Ja mysle ze niesetty gdybysmy takie zadania im wyznaczyli to po prostu by zrezygnowali... tak wiec moim zdaniem wszystko zostac powinno jak jest... jak bede wypadki to ludzie beda zglaszac problemy pozatym ty jak to widziales jakis wypadek to tez sie wypowiesz i bedzie latwiej... A nagrywanie to i tak ustawiasz przed wyscigiem... gdzies na stojaku, krzesle czy gdzie indziej...

ps

Takie male oswiadczenie mam...

W zwiazku z tym ze osoby bedace na filmiku ktory pokazal sumo oburzyly sie na mnie mowiacego ze nie stosuja oni zadnych zasad.. wyzwali mnie na pojedynek na gtpl.pl. Ja oczywiscie wyzwanie przyjalem... no i fakttycznie oni stosuja fair zasady bo nie bylo miedzy nami kontaktu podczas tego pojedynku... Pomijam oczywiscie fakt ze na 2 kolku sie zespinowalem i jechalismy od siebie dobre kilka sekund ktore sie na koniec przerodzilo w minute cos... Nie mniej jednak obiecalem ze takie oswiadczenie napisze w formie w jakiej to wlasnie robie. Zatem jeszcze raz Oni stosuja CRC...

Prosze tego co napisalem nie komentowac bo to nie o to chodzi.... ale ja za to licze ze oni przyjda i do naszej f1 ligi i bedziemy sie z nimi dobrze bawic :)

Edytowane przez Sir Siekier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

snapback.pngUżytkownik arkos123 dnia 22 sierpień 2011 - 13:42:07 napisał

Moim zdaniem wszystkie ligi powinny isc równo - zawsze w tych samych terminach. W sezonie 2 rozjechaly sie terminy startow ligi 1 i 2 - od tego momentu zdecydowanie trudniej bylo robic treningi. Liga pierwsza byla w srode juz po wyscigu i trenowala kolejny tor, podczas gdy liga 2 do konca tygodnia piłowała jeszcze ten sam tor. Szkoda, bo fajnie jest pojezdzic w mozliwie duzym skladzie na treningach, a nie w 2 czy 3 osoby. Na poczatku sezonu 3 pewnie nie bedzie problemu, gdyz wszyscy maja cisnienie, ale czy pod koniec tez tak bedzie ? Oczywiscie to tylko skromne przemyslenia po sezonie 2 ...

Tutaj prośba do organizatorów, by każda liga startowała w tym samym terminie, tak jak było to w pierwszym sezonie.

Jedyna różnica jaka może być to różna godzina startu.

Prośbę swą argumentuje tym co napisał powyżej Arkos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko weźcie pod uwagę to, że teraz jest więcej w osób lidze, a jeszcze nie zostało powiedziane, że te 14 osób to ostateczna decyzja.

Myślę, że na 16 minimum 10 się uzbiera do treningu. Więc w tym wypadku nie jest to aż tak bardzo wymagane, żeby wszystkie ligi musiały jechać w tym samym terminie.

Bo. np. z jednej ligi będzie 10 osób i z innych lig będzie 10 osób to co? 4 osoby będą ćwiczyły osobno?

Poza tym w Sezonie 1 i tak mniej więcej od połowy sezonu trenowało regularnie tylko kilka osób w pokoju, a osób było prawie, że tyle samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się w 100%jeden termin był by najlepszy

Edytowane przez Greg38PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×