Skocz do zawartości
Patricko

Mała Liga F1

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już poruszyliście kwestie 16 graczy, to mam małe pytanko - gdyby doszło do tego, że gramy ligi w 16, to jest szansa, że miejsca punktujące się zmienią? teraz przy 14 - punktuje 10, ale jak będzie 16 - to proponowałbym nagradzać pierwszą 12, moim zdaniem im więcej, tym lepiej :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gramy z oficjalną punktacją F1. Czyli 10 osób. Przy 12 osobach można było to zmieniać, ale przy 14 i 16 osobach ta punktacja jest już wręcz idealna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Patricko, w sensie punktacji nie ma już co kombinować, bo ta z prawdziwej f1 najlepiej się w naszym systemie spisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co by punktować to 11 i 12 miejsce? Przecież chodzi właśnie o to, żeby przebijać się do pierwszej dziesiątki i zdobywać punkty, a nie jak ktoś jedzie na tym 12 to już sobie daje spokój bo i tak ma ten 1 punkt. W tej edycji zbliżamy się powoli do takiej ilości graczy jaka powinna być, ale nawet do tych 16 punktacja jest idealna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co by punktować to 11 i 12 miejsce? Przecież chodzi właśnie o to, żeby przebijać się do pierwszej dziesiątki i zdobywać punkty, a nie jak ktoś jedzie na tym 12 to już sobie daje spokój bo i tak ma ten 1 punkt. W tej edycji zbliżamy się powoli do takiej ilości graczy jaka powinna być, ale nawet do tych 16 punktacja jest idealna.

No właśnie po to, by wykluczyć "walkę o pietruszkę", przy 16 walczyć o 10, to do końca nie to samo co przy 12 o 8 :P ale rozumiem, że priorytetem jest dążenie do prawdziwych zasad, więc pasuje

Ps. aha, jeśli chodzi o dodatkowe pkt za najszybsze koło i pp, to rozumiem, że każda liga ustala sobie indywidualnie?

Edytowane przez Laptok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. aha, jeśli chodzi o dodatkowe pkt za najszybsze koło i pp, to rozumiem, że każda liga ustala sobie indywidualnie?

Dokładnie tak jest jak mówisz. U nas w 1 Lidze widzę, że ludzie są zgodni i nie będzie żadnych dodatkowych punktów za kwalifikacje czy najszybsze koło.

Ewentualnie jest rozmowa za ilość ukończonych wyścigów jakaś nagroda na koniec sezonu (punktowa rzecz jasna), ale to jeszcze w fazie rozmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacje do wszystkich organizatorów lig:

  • 1. Jeśli ankiety z godziną są już zakończone lub liga dogadała się co do godziny, to proszę o informację na PW, że ankietę można usunąć.
  • 2. Indywidualnie w każdej lidze proszę przeprowadzić dyskusję czy dodajecie sobie punkty za kwalifikacje, najszybsze kółko, itd.
    Jeśli jakaś liga chce ankietę to proszę standardowo o info na PW z opcjami jakie mają być w ankiecie.
  • 3. Wstępna data startu pierwszego GP dla wszystkich lig (bo widzę, że wszyscy tak chcą) to 30.10.2011.
    Data raczej nie ulegnie zmianie na wcześniejszą, jako że mamy sporo do przetestowania, gdy wyjdzie gra, a zorganizować 16 osób kilka razy z rzędu nie będzie takie proste.
    Poza tym czy zaczniemy później czy nie to bez znaczenia. I tak spędzimy wszyscy razem ze sobą tyle samu czasu, a Ci ze słomianym zapałem i tak się wysypią.
  • 4. Punktacja w każdej lidze taka sama, czyli wg oficjalnej punktacji w F1, gdzie punktowane 10 pierwszych miejsc.
    Nie ma tutaj żadnym zmian, kombinacji, itd. W każdej lidze ma być taka sama punktacja.

I to chyba tyle na tą chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superkusio wrocil do nas... wlasnie zostal wpisany do 4 ligi.. zapraszamy caly czas nowe osooby :)

Pozatym prosze organizatorow poszczegolnych lig aby wpisali w poscie nr 1 swojej ligi dane takie jak godzina i sklady a dodatkowo jakie asysty macie oraz czy sa jakies extra pkty przyznawane :)

dziekuje za spelnienie mojego zyczenia.. teraz kazda liga wyglada w 1 poscie naprawde ladnie :) Teraz tylko czekamy na slama i jego foto grupowe:D

===

Dolacza do nas:

itam Sir Siekier,

Jestem zainteresowany jazda w lidze f1 2011.

Moj nick na forum to: musiek01

Moj nick na psnid to: musiek92

Mam lat: 19

Gram na: DFGT

niema mozliwosci nagrywania wyscigow

Chce pomoc w tworzeniu ligi

O sobie kilka slow: Doświadczenia z gry f1 2010 dużo to nie mam, bo mam tylko tą gre na PC, gdzie po sieci mało osób jeździ, a jak się znajdzie to nie dają spokojnie jechać, tylko wjeżdżają w tyłek... Nie jestem agresywnym graczem, jeżdżę spokojnie by dojechać do mety, bez zderzeń .

Dziekuje i pozdrawiam

Witamy!! :) odrazu wedrujesz do ligi 4 :) zyczymy przyjemnej zabawy i prosze udzielac sie w tematach :)

======

Do ligi dolacza tasma123

Witam Sir Siekier,

Jestem zainteresowany jazda w lidze f1 2011.

Moj nick na forum to: tasma123

Moj nick na psnid to: tasma123

Mam lat: 16

Gram na: padzie

Niemam mozliwosci nagrywania wyscigow

Nie chce pomoc w tworzeniu ligi

O sobie kilka slow:

Dziekuje i pozdrawiam

witamy, zostajesz do pisany do ligi 4, zapraszaamy do udzielania sie w tematach :) Milej zabawy :)

========

Do ligi dolacza Roki-81-

Witam

Jestem zainteresowany jazda w małej lidze f1 2011

Mój nick na forum to: Roki-81-

Mój nick na psnid to: Roki-81-

Mam lat: 30

Gram na: pad

Brak możliwości nagrywania

Brak czasu nie pomogę w tworzeniu ligi

O sobie: Jazda fair play ale wpadki na torze sie zdarzaja, interesuje mnie f1, kobiety, militaria.

Zostal on dopisany do ligi 4, witamy i zapraszamy do fajnej zabawy :)

====

sorki za pewne opoznienia ale mialem urwanie... dobra to tak:

Witam Sir Siekier

Chciałbym sie zapisac do ligi F1 2011

Mam na imię Mateusz

Nick na forum: babciakundzia

PSNID: babciakundzia

Gram na DFGT

Mam możliwośc nagrywania wyscigów

Rok temu jezdziłem w 2 lidze ale z powodu wkurzających bugów w grze i braku czasu wypisałem sie z ligi.W tym roku chce przejechac caly sezon i walczyc o podium:)

Pozdrawiam

Witam Sir Siekier,

Jestem zainteresowany jazda w lidze f1 2011.

Mój nick na forum to: Voytheck

Mój nick na psnid to: Voytheck

Mam lat: 43

Gram na: Logitech Force GT

Nie mam możliwości nagrywania wyścigów

Chce pomoc w tworzeniu ligi (w miarę wolnego czasu)

O sobie kilka słów: Mimo swoich lat mam jakieś doświadczenie (jakie to się okaże) w grach wyścigowych na PC, a od jakiegoś roku na PS3. Jestem ferraristą i jeśli jest taka możliwość, jeśli dopiszesz mnie do ligi to miałbym prośbę aby jeździć bolidem Ferrari

Dziękuje i pozdrawiam

Voytheck

Witamy was w lidze zapraszamy do dyskusji i do milej zabawy...

Edytowane przez Sir Siekier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę. Jako, że będzie ta cała opcja "Race Director" to może warto by robić tego fotki po wyścigu?

Nawet jak się nic nie dzieje to można sobie zobaczyć przebieg wyścigu mniej więcej każdego zawodnika.

Co Wy na to? Wg mnie kilka fotek więcej niczemu nie zawadzi, a zawsze więcej informacji po wyścigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy chętny by robił fotkę. Z tym to może będzie dobry pomysł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie czy da rade to na spokojnie zrobić, czy będzie trzeba liczyć na to, że nikt przycisku nie wciśnie i odliczanie się nie zacznie. Nie raz się zdarzało, że pomimo próśb i tak ktoś spamował przycisk tak, że ciężko fotki byłoby zrobić.

Co do samych fotek to jak najbardziej, im więcej info z wyścigu tym lepiej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wg tego wywiadu co jest teraz w temacie F1 2011 to Race Director będzie dostępny dopiero w Lobby po wyścigu.

Tylko nie wiem czy on miał na myśli po wyścigu w sensie jak Ty czekasz aż inni ukończą, czy w normalnym lobby, gdzie możesz sobie siedzieć i cykać fotki w nieskończoność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ta odpowiedz będziemy musieli poczekać jeszcze kilka dni :( ale razem wszyscy damy radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś dojedzie do mety jako pierwszy ogląda wyścig w opcji Race Director do momentu zakończenia wyścigu (off/online)

To samo tyczy się kolejnego kierowcy itd. oczywiście trwa to bardzo krótko.

Jeśli ktoś się rozbije to taka sama sytuacja nie musi wychodzić z gry tylko ogląda w opcji Race Direct np. podczas kwalifikacji

Jeśli wyścig się rozpoczął a sesja założona jest dla 16 graczy i brakuje np. jednego

to po odebraniu zaproszenia ta osoba ma możliwość oglądania całego wyścigu w Race Direct oczywiście bez możliwości ścigania się ;) (choć tego nie jestem pewien do końca)

aaa oczywiście chodziło mi o tryb widza a nie race director sorry :D

Edytowane przez Helion07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panwie ligi zrobione są na 14 osób a maks w F1 jest 16 wiec co robimy z tym (wiem że już była o tym mowa) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kisiel przecież było mówione, że po premierze będą testy z maksymalną ilością graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Kryman Ameryki nie odkryłeś tylko chodzi mi o filmik (może nie oglądałeś) tam jest że 16 graczy może grać więc zapytałem jeszcze raz. Z powodu że jeszcze kilka dni do premiery :) można poszukać dodatkowych graczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Kryman Ameryki nie odkryłeś tylko chodzi mi o filmik (może nie oglądałeś) tam jest że 16 graczy może grać więc zapytałem jeszcze raz. Z powodu że jeszcze kilka dni do premiery :) można poszukać dodatkowych graczy :)

Kilka? Chyba tygodni :P

Niema co sie rozpędzać, lepiej poczekać ze składami takimi jakie są do testów i dopiero wtedy do tego wracać ;)

Edytowane przez MateoF1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateo nie mogę się doczekać więc pisze tak żeby milej było czytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kisiel to po co się pytasz? Pomyśl trochę:smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj kryman Kryman Ja myślę więc zadałem pytanie żeby się upewnić. Podobno kto pyta nie błądzi. :)

Edytowane przez KISIEL17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy moi....

W zwiazku z faktem ze nasza liga robi sie coraz bardziej przejrzysta i klarowna wychodze z taka propozycja...

Marzy mi sie standaryzacja. Mianowicie, kazda z lig pierwszy post powinna miec taki sam. Chodzi mi o strukture ktora powinna obowiazywac wszedize taka sama.

Nastepnie sprawa tabeli. Wiem ze w zeszlych sezonach tabele byly ale za to byly rozne i koniec koncow gdy wszystko do kupy sie zbieralo nie wygladalo to za profesjonalnie jesli chodzi o wyglad. Dlatego tez proponuje aby wszystkie ligi bazowaly na tabeli wykonanej przez Patricko. Do wgladu te tabelki sa w poscie 1 ligi 1. Patricko za pare dni udostepni ten formularz zatem kazdy z opiekunow bedzie mogl pobrac i poprzerabiac (pozmieniac swoje dane) to co nalezy i taka tabelka bedzie sluzyla w lidze.

Co wy na to?? Mysle ze to rozsadne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak każdy chce mieć wszystko dobrze poukładane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tabelek, to ja bym jednak wolał zostać przy swojej :P z prostego powodu - w 3 lidze, będą dodatkowe pkt, a ponadto mam założone formuły, na potrzeby statystyk, które zliczają m.in.: frekwencje, miejsca na pudle, ilość dyskwalifikacji, usprawiedliwione i nieusprawiedliwione nieobecności itp. natomiast wygląd (układ tabeli) jest bardzo zbliżony do tej od Patricko, więc z podsumowaniem nie powinno być problemów

projekt tabeli

Edytowane przez Laptok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to osobiście zwisa kto ma jaką tabelkę :) Error sobie coś wymyślił, że wszędzie musi być to samo :)

Ja i tak na koniec sezonu w podsumowaniu wszystko poprzerzucam do jednych i tych samych tabel tak jak zrobiłem to w Sezonie 1.

Także jeśli o mnie chodzi to możecie korzystać nawet z painta do rozliczania punktów za wyścigi :)

Ale link do szablonu mogę dać, dla mnie to nie problem. Tylko nie teraz bo dopiero pod koniec tygodnia będę miał czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×